hamileyim... yardim edin :(

Ben esimin igrenc bir insan oldugunu biliyorum, icimde ona karsi nefreten baska hic bir sey yok . Bu bebek allahin bana bir lütfü belki... o insan Birakin bebegi hic bir seyi hakketmiyor. Icimde öyle seyler var ki

Ben anne değilim, içinde bir can taşımak nedir hiç tatmadım bunu belirteyim öncelikli olarak ..
Ama şuan ki düşüncem ben olsam, bebeği aldırırdım ..
Aileme, kendime ve doğacak yavruya ileride daha ağır yükler, acılar yaşatmamak için ..

Ailem baba evinde karnin burnunda olmaz diyor.. esinle baris o zaman diyor.. esim 2 haftadır 1 kere aramadi, yazmadi bile. Hem onun umrunda degil benim bu halim. .. biktim artik kabus görmekten. ..
Ailenin seni kapıya atacak halleri çoktur sanırım canım... İstemeyen bir koca ile hayatı geçirmektense böyle olmaz diyen baba ile yaşamak daha mantıklı gibi sanki ama yine de başa gelmeden pek anlayamaz insan. Hem torun sevgisi bambaşka derler, eminim anne-babanız torununu kucağına alınca düşünceleri değişecektir.

Zamanim daraliyor ama.. ailem artik bu isin bu sonu olsun diyor.. ya bitir ya devam diyor.. bu durum babama cok agir geliyor.. simdi daha karnim cikmadi, karnim cikmaya basliyacak, baba ortada yok, babam bitti ya, tükendi benim yüzümden

Başınıza gelenler gerçekten çok üzücü olmuş. Keşke hamile kalmasaymışsınız ama keşkelerle hayat yürümüyor malesef. Kürtaja karşı değilim ancak 2,5 ay az bir zaman değil. Belki bebek doğduktan sonra eşinizle barışırsınız, oda hatalarını anlar. Belki de hamileliğiniz ilerledikçe oda daha çok farkında olur bazı şeylerin. Nasıl giden bir evliliğiniz var ve eşiniz evlendikten sonra ne kadar değişti bilmiyoruz ki. Ancak eşiniz nasıl biri? Bebek doğduktan sonra baba olmak yerine başınıza bela da olabilir,gerçekten kötüyse...

Esim, ne kadar eşse artik, disariya çok düşkün biri. Yeter ki benimle ufacik bir tartismasi olsun o ona bahane oluyor ben gidiyorum diyip gidiyor. Her cuma cumartesi aksami diskoteklerde sabahliyor. Kizlar , içkiler, eve geliyor saat sabahin 6si, zil zurna. Arkadaslari yaziyor saat gecenin 1nde, gözüme baka baka benim sigaram bitti alip gelim ditor o saate. Geldigi saat sabah 7di. Altinda bir araba , lüks bir araba baska derdi yok iste. Kirayi ben öderim, herseyi ben hesaplarim. Kendi parasini yer bitirir, benimkinide bitir rahatlar. Ben artik vermemeye baslayinca iyice tartismalar büydü. Senin paran benim param yapiyorsun sen diye. Allah askina ben sabahin 5de aliyorum isi kadin hallimle, ickisini, yanindaki kizlari mi doyurim? Her defasinda inkar etti. En son dayimin orda işe başladi. Ordada bir kiz var , gitmis kiza facebookunu vermiş, kiza diskotekte görüselim demiş. Herhalde o hafta görmüs. Kizda pazartesi gelip dayima, ya bu senin yigeninle evliymis , yigeninde normal degilmis öyle mi demis! Iste böyle sorumsuz biri. Ben bunlari sonradan ögrendim malessef.. ondan adam olmaz anliyacaginiz. .

Bence boşanmalısın ..
Ama bebekle ilgili iyi düşün ..

Vicdanın el veriyorsa aldır o zaman, yani kesin doğururum ben çocuğuma bakarım diyorsan orası başka. Keşke herşey daha önceden ortaya çıksaymış. Sakın ama sakın o adamla olmaya devam etme. Aile kültürünü kaldıracak biri değil çünkü.

Hiç durmayın boşanın bu adamdan.
Bebeğinize kıymayın ama.Bu zor günleri ona sarılarak atlatacaksınız emin olun.
İyiki doğurmuşum diyeceksiniz ilerde.
Yaşama sebebiniz olacak o sizin.

Kesinlikle katılıyorum, bu adam aile kültürünü kaldıracak da biri değil hak eden biri de değil.

Gece olunca gözlerimi kapatigimda, gördügüm tek sey o bebek.. Hastane odasi.. Onun cirpinmasi.. ölüyorum sanki artik. Artik dayanamiyorum ben ..

Kesinlikle katılıyorum, bu adam aile kültürünü kaldıracak da biri değil hak eden biri de değil.

Aynen. Düşünsenize o bebek için de çok zor. Huylu huyundan vazgeçer mi? Doğup büyüdüğünde bir bakıcak babası barda, kadınla kızla geziyor, gece vakti eve geliyor vs vs. Aynı konu sahibi gibi bir tanıdığımız var. Kadının 2 tane çocuğu var, adam çocuklar kocamanken öyle bir hayatı seçti (kocaman dediğim biri 10 diğeri 14 gibi). Çocuklar ve kadın, kadının ailesinde kaldı. Dedeleri büyüttü. Bir dönem babaları zorla aldı çocukları, annelerine karşı doldurdular, kadın ne acılar çekti. Şimdi 2 çocuğunda aklı yetiyor babalarını istemiyorlar. Ama ne oldu? Çocuklar bir şekilde büyüdü ama o kadının ömrü gitti böyle bir adam yüzünden.

Ben zaten bosanma işlemlerini başlattim. O konuda kararim kesin. Ne yapiyorsa yapsin. Benden bu kadar
Benim annem babam ile yıllar geçmiş hala anlaşamaz babam da yıllar geçse de değişmez ama annemin tek dediği şey iyi ki çocuklarım var der, dedim yine diyorum babam hiçbir zaman baba olmadı ama annem de bunun eksikliğini bir an olsun hissettirmedi. Bazı arkadaşların dediği gibi, eminim ki gün gelecek iyi ki doğurmuşum diyeceksin...

Allah rizasi için dua edin benim için.. rabbim bana dogru yolu göstersin. Bir cikiş yolu göstersin

Canım kıyma zaten herşeyi oluşmuştır onun kalbi atıyor sen durduyorsun yapma..

Allah rizasi için dua edin benim için.. rabbim bana dogru yolu göstersin. Bir cikiş yolu göstersin
Edeceğim canım benim, kul sıkışmayınca hızır yetişmez unutma. Rabbine sığın, Allah de ötesini bırak. Bebeğini düşün, beraberinde sana getireceği güzel günleri düşün...

Çocuk olduktan sonra değişen ve çok iyi baba olan insanlar tanıyorum. Eşiniz de belki çok iyi bir eş ve çok iyi bir baba olabilir. Pişman olacağınız kararlar almayın hemen. Çocuğunuz için bir şans verebilirsiniz.

Hiç bir bebek yuva kurtarmamis bugüne kadar.. biz esimle ev olmusuz yuva degil zaten... az bebegini beni düsünse, 1 hafta pesinden koştum artik yeter numarani engeliyorum mantigi olmaz. Hepsini gectim bir kere arar insan. Facebookta dolaşmasini biliyor. O sadece benim bebegim

Aldırma canım benim bakarsın yazık canım 2.5 aylık yazık canım...o senin yavun doğsun bak bakalim nasıl bir parçan oluyor ama yinede sen bilirsin

Cocugu aldiramam vebalini kaldiramam diyorsun, herkes aldirma diyor ama sadece dunyaya getirmekle olmuyor ki. O cocugu babasiz buyutmenin, belki de maddi sikinti cektrmenin, daha nelerin vebalini kaldirabilecek msn, o her zaman bebek olarak kalmayacak, bir insan yetistireceksn, herseyiyle sadece senin sorumlulugunda olacak, yemesi icmesi giymesi buyumesi hastaligi okumasi, annen baban yaninda evet ama herkes bir yere kadar yaninda olabilir, bu cok ama cok ciddi bi karar, Allah korusun bi rahatszligi olursa tek basina halledebilecek msn, cocuk da tek ebeveynle zorlanablr oyle bi durumda, Allah gostermesin tabii ama genis acidan bakmaya calisiyorum.

Esinle barismayi dusunme bile cnku cocuk varken bile gdebilir o, cocuk icin daha kotu olur babasiz buyumekten.

Isin cok zor, aldirsan bi dert sonucta Allah'im sana bi bebek nasip etmis, ama aldirmasan da sorumlulugu cok fazla, Allah'im yardimcin olsun.

Bence bu konuyu tek basina cocuk yetistiren kadinlarla ayrintili olarak konus, danis, en iyi onlar yardimci olur sana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…