Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milletin gözüne gözüne sokmasın. Ne var bunda.
Nasıl gözüne soktum mesela? Bakın siz hamile değilsiniz ama ben hamileyim naber, falan mı dedim. Her hamile olan, ister veya istemez o fark etmez, bunu ifade edince gözüne mi sokmuş oluyor? Bu mantıkla burada hamilelik takvimi var isteyenler ayarlıyor ve her mesajlarında imza alanlarında çıkıyor. Gebelik, hamilelik ve kadın doğum diye bir başlık var. Her ay doğum yapacakların olduğu gruplar var orada milyonlarca mesaj var insanların hamilelikleriyle ilgili paylaşımda bulunduğu. O zaman hepsi gösteriş?

Teşekkür ederiim, güzel dilekleriniz için
Işıklar içinde uyusun Neslican Tay

Tebrikler, sağlık ve mutlulukla büyütün bebeğinizi

Çok teşekkür ederim Siz de sağlık ve mutlulukla büyütün çocuklarınızı

kendimi gördüm bir an hamile oldugumu öğrenince günlerce ağlamıştım istememiştim. planlarım vardı kariyer yapacaktım.sonra ne oldu gitti bebeğim corona bile yoktu iki yıl önceydi 6 aylıkken öldü karnımda ve ben 1 buçuk ay boyunca her gün o yaşaydı diye göz yaşı döktüm. o yüzden şu an sahipsiniz değerini bilin . normal zamanlardada insanlar ve bebekler ölüyor. her filiz vaktinde yeşerir. şimdi bi kıxım var 1 yaşında bazen yaşamaktan çok sıkılıyorum tutunduğum tek dalım o oluyor. ona sıkıca sarılın şimdiden umarım çok iyi bir anne olursunuz.

Kramplarım iyice artınca bir de lekelenme olunca doktora gittim. Resmen fırça yedim ya!
Niye kramplar ilk başladığında gelmemişim, az daha beklesem mecburi kürtaj için gelecekmişim! Hayret bir şey ya hastaneye gidiyoruz, fırça yiyoruz. Bebeğin de düşük riski varmış. Ne hissedeceğimi, ne yapacağımı, ne tepki vereceğimi bilememekten bıktım artık. Öğrendiğimde üzüldüğüm, henüz hiçbir şey hissetmediğim bebeğim için gidebilir diyorlar şimdi de. Cidden yıldım.

insanlar deli gibi çocuk sahibi olmaya çalışırken sizin yaptığınız bana şimarıkça geldi. geçmişte yaşadığınız travmalar olabilir. tedavi görmüş olabilirsiniz. eğer dediğiniz gibi bebeğinize iyi anne olmaktan korkuyosanız öncelik o kahvelerden ve antidepresanlardan uzak durun. bu sefer bebeğinizi kaybederseniz benim yüzümden oldu diye konu açarsınız.. bi kadın olarak sizi düşünüyorum kendinizi toparlamanız gerek hayata dönün ve eşinize bu şekilde empoze etmeyin. yine en çok siz etkilenirsiniz. dua edin koronanın kontrol altına alındığı zamanlarda hamile kalmışsıınız. koronadan hastaneler kırılırken doğum yapanlar var onlar napsın doğurmayıp içine mi hapsetsin çocuğu. acilen toparlanmalısınız kendiniz için! bebeğiniz için! aileniz için!

Bebeğimi kaybettim, benim yüzümden oldu

12 saatte olup bitti. Teşekkür ederim.

İlaç vs kullandığını yazmışsın bi mesajında ilk 12 hafta pastil bile kullanırken önce bi araştırmak lazım. Yani şaşırdım açıkçası kötü anne olmaktan korktuğun için bebek haberine hiç sevinmedin ama ilaç kullanmaktan hiç çekinmedin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu durumu olmuş biraz. İlaçlar yüzünden düşmüştür diye kesin bişey yok tabii de ama acabalarla kalmak da zor. Biraz silkelenip kendine gelmen lazım bu kadar drama seni gerçekten yıpratır.

Kazara hamile kalmış konu sahibi.
Hamile olduğunu öğrenmeden önce ilaç kullanmış.
Yani bilmeden kullanmış.
Yazdığınız gibi değil.
Bilerek yapılmış birşey asla değil.
Hatta bebeğini çok benimsemişti konu sahibi.
Patik bile almıştı. Kapanan konusunu okuyun isterseniz.

Çok üzüldü.
Çocuğunu çok istiyordu.

Ben sana sürekli yazmak isteyip yazamamıştım.Abinin söylediğini ben kullandığın ilaçlardan dolayı olduğunu düşündüm haklı olarak.Ama şunu bil ne ilaç kullanman ne hamile kalmayı istememem suç değil.Tedavini olup yaralarını sarıp hamile kalman en doğrusu.Keske bende anne olmadan önce psikolojik destek alsaymışım diyorum.Cunku farketmedigimiz bilinç altımızdakiler çocuk yetiştirirken o kadar zorluyor ki.Lutfen hiç birşey için kendini suçlama.Acını paylaşıyorum ama biliyorsundur belki genelde sağlıksız gebelikler düşükle sonuçlanır bu şekilde düşün şükret.İnsallah travmalarından en kisa zaman da kurtulur istedigin de bebek sahibi olursun.Ama her zaman oldugu gibi once sen iyi ol.Sariliyorum sana gecmis olsun❤

Çok geçmiş olsun. Çocukluğunuzla ilgili travmalarınızı iyileştirdiğinizde çok daha güzel çok daha keyifli bir yolculuğa belki tekrar başlarsınız. Tabi ki giden bebeğin yasını tutacaksınız. Ama geçecek. Kendinize iyi bakın siz çok değerlisiniz

Teşekkür ederim. Aslında benim aklıma ilaçlardan dolayı oluşu hiç gelmemişti, şimdi düşününce mantıklı geliyor. Bir ay önce hiç aklıma gelmezdi ama şimdi durup dururken içim burkuluyor. Ruhumdan bir parça eksilmiş gibi hissediyorum. Ne bileyim geçer inşallah, her şey çok güzel olur. Tekrar teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim, siz de çok değerlisiniz

Sizi o kadar iyi anliyorum ki..bende su an aynı durumdayim.esim bulutlarin uzerinde...ama benim 3.hamileligim ve tek bildigim kesinlikle hazir hissetmediğim

O kadar çocuk sahibi olmak isteyen ve bir türlü olmayan üzülen varken emin olun sizin bu yazdıklarıniz çok tuhaf üstelik sevinmeniz gerekir o kadar üzüntü falan yazmissiniz ki sanki istenmeyen iliskiden istenmeyen çocuk izlenimi olmuş bebekler hissediyor bence onada böyle düşünerek kötü sinyaller yollamayin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…