Hamilelikte Vitamin Kullanımı

Aquaeon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
8
0
Merhabalar ben 4 haftalık hamileyim. Henüz kesenin oluşmadığını söyledi doktor.
Hamile kalmadan 1 - 2 ay öncesinden düzenli folik asit almaya başlamıştım, şimdi de devam ediyorum.
Sorum şu ki, hamileliğinde Ester-Vit ( Ester C, 645mg) kullanan var mı acaba?

Ben 1 haftadır ( hamileliğimi öğrendiğim zamandan beri) gribim ve neredeyse tüm hafta yatmak zorunda kaldım ilaç alamadığım için. Bir kaç gün Ester C vitamini aldım, destek olsun diye. Bebişe bir zararı olmaz değil mi ?

Geçmiş olsun. Ben ilk 3 aya kadar folik asit dışında bişey kullanmadım. Bulantı kusmam olmasına rağmen doktorum bulantı ilacı bile vermedi. Bende 5.haftamda feci grip boğaz ağrısı yaşadım ve ateşim yükseldi. Acilde vitaminli su olan serum verdiler ateş düştü. Onun dışında 2 günde 1 fincan nane ıhlamur çayı içip bulantima rağmen portakal mandalina yiyip dinlendim. Hamilelikte vitamin bile olsa doktora danışmadan içmeyin. Ateş olmadığı sürece de korkma. Ilacla 3 günde iyilesecegine ilaçsız 10 günde iyilesirsin enfazla

Canım ıhlamur içmeyin bende gripken o hatayı yaptım doktoruma söylediğimde birdaha îçme dedi erken doğuma sebebiyet veriyormuş yani kasılmaları başlatıyormuş.. Bol bol portakal limon suyu sıkıp karıştır iç

doktora sormadan hiç bişey içmeeeeeeeee !!!!

Ayrıca 4 haftalkken bişey olmaz canım söylediğin vitamin inana ben ilk 3 ay gebeliğimi bilmiyordum 13 haftalıkken öğremdim içtiğim ilaçların haddi hesabı yok yani çok şükür 29 haftalık olduk kızımla.. Daha pirinç kadar birdaha dikkat et yinede doktoruna sor

sana bisey olmadi die onsda bisey olmicak die bi durum yok yanls syler soylemeyin lutfen...

sana bisey olmadi die onsda bisey olmicak die bi durum yok yanls syler soylemeyin lutfen...
Yinede doktoruna sor dedim farkındaysan? Yanlış biriey söylemiyorım dikkatli okusan anlarsın . Kız strese girmesin diye daha pirinç kadar bebeğe bişe olmayacağını ama yinede doktoruna sormasını söyledim !!!! Ayrıca bu sizi ilgilendirmiyor kadını germeye gerek yok

A
ayrıca içmiş artık fikir istiyor doktoruma sormadan birşey içme demek için geç değil mi sencede? Lütfen boş müdahelelerde bulunmayalım dikkatlice okuyup ona göre yorum yapalım!!!

daha prinç kadarken dusme riski daha cok var bu doktora sorulmadan icilen ilaclardan dahs cok kaynaklaniyor bildigini umuyorum...

A

ayrıca içmiş artık fikir istiyor doktoruma sormadan birşey içme demek için geç değil mi sencede? Lütfen boş müdahelelerde bulunmayalım dikkatlice okuyup ona göre yorum yapalım!!!
bir kere icer uyarirsin ikinciye icmez bu cok zor birsey degil..

daha prinç kadarken dusme riski daha cok var bu doktora sorulmadan icilen ilaclardan dahs cok kaynaklaniyor bildigini umuyorum...
Ya sen önce benim yazdığımı oku!!! Yinede DOKTORUNA SOR dedim ve kadın İÇTİM BİR ZARAR OLURMU DEMİŞ İÇİMMİ DİYE SORMAMIŞ allah aşkıma yorum yapmak için yorum yapma ya

Ya sen önce benim yazdığımı oku!!! Yinede DOKTORUNA SOR dedim ve kadın İÇTİM BİR ZARAR OLURMU DEMİŞ İÇİMMİ DİYE SORMAMIŞ allah aşkıma yorum yapmak için yorum yapma ya
Ya bende gerizekali degilim heralde goruyorum ne yazdigini allah askina cocuk gibi cevaplar veripte adami germe azcik olgun davran ben sana bisey mi dedim yanls syler syleme dedim resmn kadina ic icende bsey olmaz ben ictm diyorsn snra gecms karsima ahkam kesiyorsun tovbe yarabbi ugrasamycam seninle sekerim dursuk yere germe beni !!

Ne diyosun ya sen kimsenin yorumuna müdahele etme!! Sanane kardeşim ben birşey olmaz dedim çünkü 13 haftalıkken doktora gittiğimde söyledim içtiğim ilaçları daha pirinç kadar bundan sonra dikkat et ama dedi bende bunu ğaylaştım ama yinede DOKTORUNA SOR dedim sanane müdahele ediyorsun asıl ben senle uğraşamıcam tövbe yarabbi

:) komiksin.

1. Doktorundan habersiz hiç bir şey içme, özellikle bitki çayı v.s.
2. Bana bir şey olmadı yeaaa diyenlere olmaması, olmayacağı anlamına gelmez.. düşük ve gelişim için en tehlikeli haftalar ilk 12 haftadır zaten.
3. Haftalarca grip olarak kalmayın, grip mikrobunun zararı bir çok ilaçtan daha tehlikeli olabilir, grip olacağınızı hissettiğiniz an doktorunuza gidin.. o sizin haftanıza uygun bir ilaç verecektir..

geçmiş olsun..

bencede bi tane vitaminden birsey olmaz.ama kafana gore icme arkadasim doktora sor bagzi ilaclari icebiliyorsun ama doktor gormeli dikkat et.hamile oldugumuzu bilmeden ilac icebiliyoruz.ama ogrendikten sonra icmemek lazim

Çok dogru :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…