hamilelikte ev temizliği

valla en sonunda bugün çağırdım ben.camları kapıları sildi balkonu yıkadı mutfak dolaplarının dışını sildi.ben de öbür işleri yaptım.ama yarın günlüğüne alıyorum.bundan sonra 15 günde bir gelecek.bi daha gelince de mutfak fayanslarını banyoyu vestiyeri vs.yaparım dedi işte başka ne gerekiyorsa.valla iyi bir şeymiş.baya uğraştı yazık.bence düşünme al birini hem çalışıyormuşsun iyi olur

kızlar bende şu anda 35 haftalık hamileyim ev temizliğimi hep kendim yaptım
ama koltukları eşim çekiyor 2 haftada bir süpürüp siliyorum ...
Birde renkli toz fırçaları varya onllarla çekiyrum koltukların altıı olduğu kadar atrık zorlamayın kendinizi ..ALLAH korusun bişey olur pişmanlıkta fayda etmez

Yazdıklarım kimseye örnek olmasın tabii ama o kadar da nazik olmaya gerek yok. Tedbir bizden takdir allahtan ama mecbur olduğum zaman o işi yapmaya nasıl yapmayayım? hele ki kaynana yanında istersen yapma! ben bebeğimi düşünmüyo muyum sanki Rabbim onu korudu ki bi rafa uzanmayla da bişey olacağını sanmıyorum sakınan göze de çöp batar sonuçda. eğer bebeğimin dünyaya geleceği varsa ne yaparsam yapayım zaten düşmez.. Yani demek istediğim ben rahat bi hamilelik geçirdim hiç de gün boyu yatmadım. bunu paylaşmak istedim sadece..

ben son haftaya kadar koltuk altlarına eğiliyordum tabi zorlamadan
hemen hemen her işi yaptım

ben son haftaya kadar koltuk altlarına eğiliyordum tabi zorlamadan
hemen hemen her işi yaptım
valla ben eğilemiyordum son zaman yere ikiz gebelikten dolayı.sağ bacağıma öyle bir ağrı giriyordu ki vc ye zor gittim bir dönem.bi de geceleri sağıma dönemezdim eşim çevirirdi.ama son 15 gün kalıncaya kadar kendim yapmıştım işimi nasıl yaptım ben de bilmiyorum eşime söylüyordum bazen o da üstten üstten yapıveriyordu hemen

ikizlerin mi var
ne güzell ALLAH bağışlasın
o daha zor olur tabi canım,geceleri sağa sola dönmekte ben de zorlanırdım bir kaç hamlede ancak dönerdim

ikizlerin mi var
ne güzell ALLAH bağışlasın
o daha zor olur tabi canım,geceleri sağa sola dönmekte ben de zorlanırdım bir kaç hamlede ancak dönerdim
evet canım ikizlerim 3yaşına geldi yenisini yapalım dedikşaka tabiiiiiiii bilmeden hamile kaldım şimdi 4 aylık hamileyim.ikiz gebelik gerçekten zordu.arabaya binerdim sol bacağımı koyar sağ bacağımı zor çekerdim içeri sonra bir de kapıyı çekmesi var:26:son zamanlar insanlıktan çıkmıştım yaavv dışarı çıkamıyrdum tabi hep evde sanırım son 1.5 ay filan.yatağa yatıyordum diyelim ki soluma yattım sonra sırt üstü döndüm karnım hala solda yamulmuş bi vaziyette duruyor.herhalde birbirlerinin üzerine düşüyorlardı.amaaan işte ne bileyim.zor ama Allah yardım ediyor.şimdi buna nasıl bakacan diyenlere sinir oluyorum moral verecek yerde moralimi bozuyorlar bakacam işte Allah vermiş sabrını da verir inşallah.neyse sabah sabah çok konuştum işte böyleee

son ana kdr kendim yaptım doğum temizliğimi bile :) 22 subatta kızımı sezeryanla alıcaklardı. 21 subat ptesi akşamı gece 2 ye kdr evimi temizledim sbh 7 de hastaneye gittim doğum yaptım :) fazla aktif geçti hamilelik dönemim bu sayede fazla kiloda almadım 8 kilo ile bitti hamilelik :)

İlk hamileligimde kus parmagimu dahii oynatmadim.calisiyodum zaten sadece eve gelip arada yemek yapar hemen yatardim.prenses gibi bi hamileliktii.ahh ahhh simdii yine hamileyim bildugunuz kole isaura 9 aylik oglum var kucakliyorum ziplatiyorum butun bakimi ban aitt.yemek yaouyorum.temizlik ypiyorum gercii ayda 1 kadinim var am yunede ben supurip egikip yee siliyorum.banyoo wc balkon yikuyorum.bugun bir sepet utu yaptim.daha 1.5 aylik hamileyim baaklim ins herkes yolunda gidee.ilkte biraZ naz yapiyosunuz ama 2 de insan utaniyo sankii

Hamilelik bir hastalık değil. Çoğul gebeliklerde yük 2 kat arttığı için birşey diyemem.Ama normal bir gebelikte ağır kaldırmadan, çok yormadan dinlene dinlene insan herşeyi yapabilir.Evimi de kendim temizliyorum bir zararı olmaz hatta aşırı kilo almayı engeller bence

BU KONUYU GÜNCELLEMEK İSTEDİM BAYANLAR:) BENDE 20 HAFTAMDAN GUN ALIYRUM ÇOK ŞUKUR IYIYIZ KONTROLER 1 AY DAN 1 AYA OLDUGU İÇİN KIZIMI 1 AY İÇİNDE IYIMI NASIL DIYE ÇOK MERAK EDIYORUM ..ÇALIŞAN BIR HAMIŞIM İŞİM RAHAT OFIS İÇİNDE TELEFONA BAKIYORUM OTURUYRUM 6YA KADAR BI HAFTA SONU EİM EVI SUPURUYOR TOZ ALMAK VE VC TEMIZLIGI BNDE TABI :) BENIM SORUNUMDA DOLMUŞA VEYA ARABAYA BNDGIMDE OKADAR DIKKATSIZ KI DOLMŞLAR DAN DAN ÇUKURLARA GIRIYORLAR BEBEGIME BİŞEY OLURMU DIYE KORKUYORUM

ay yok cnm hiçbişey olmaz merak etme bende okumuştum bunuu... hem sen riskli dönemleri atlatmışsın artık. bebeğin içinde durduğu kese ve su koruyormuş dış etkenlere karşı :)

evim 200 metrekare kendim temizliyorum sadece bahar temizliğine bi kadın çağırdım camlarla beraber evde köklü temizlik yaptı... onun dışında her haftasonu banyo tuvalet lavabo süpürme silme toz alma hep kendim yaparım.. çamaşır yıkama asma kurutma ütümü haftalık yine kendim yaparım. .cok sukur simdilik zorlanmıyorum ama bunları dinlenerek yapıyorum kendimi minimum yorarak... bide artık haftaiçine de yayarak yapmaya basladım bazı işleri çamaşır yıkama kurutma gibi... yani bi pazar gününe tüm işi yığmıyorum. işim kolaylaşıyor böylelikle. bende çalışan bayanım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…