Kayinvalidemin evinde cok pasif ve cekingenim

Ben de ev işleri konusunda kendini ortalara atabilen biri değilimdir. En baştan kendimi böyle gösterdim, tanıttım, bu halimle biraz alay ederek, kendime gülerek benimle ilgili söylenebilecek her şeyin de önünü kestim. Geçenlerde kayınvalidemin evinde bulaşık makinesi dizdim, çok profesyonel diziyor diye övdü beni aileme karşı. Güldük tabii. Demek istediğim, minimumda tutmak iyidir. Kendini parçalayan kıymetli de olmuyor zaten.

Oğlu yapsın yemekleri. Hiç anlamam kayinvalide evinde yemem yapan kadınları. Eşiniz sizin ailenizin evinde yemek yapıyor mu? Suyunu bile kendi almiyordur. Eşiniz sizin ailenize gelmeden önce uykusuz kalıp forumlara soruyor mudur? Siz neden yapıyorsunuz?

Oldumu şimdi?
Yemek kadin işi. Kadinlar yapan.
Temizlik kadin işi. Kadinlar yapar.
Yemek servisi gençkiz işi. Eğer yoksa gelin yapar.
Erkek max. mangal yakar.

Bunları öğren artık./ Ironie off

Merhaba kadinlar klubu. 12 yillik evliyim.40 yasindayim. Yurtdisinda yasiyorum. Her yaz ailelerimizi ziyarete geliyoruz. Kayinvalidemi ziyarete geldigimizde elim ayagim tutuluyor. Yemek yapacak olmak ya da evdeki diger isler Beni cok panikletiyor. Normalde de cok hamarat degilim ama iyi kotu kendi evimin islerini hallediyor, yemegimi yapiyorum. Ama kayinvalidem de cok stres oluyorum geceleri uyuyamiyorum. Iyi insanlar ama Bana gore daha duzgun ve yetenekliler. Kendimi cok ezik pasif hissediyorum. Kayinvalidemin kizi da cok hamarat.
Bu halime o kadar uzuluyorum ki. Neden Ben bu kadar cekingenim, beceriksizm. Kalbim sikisiyor. Kendi evime donmek icin gun sayiyorum. Burada dertlesmek istedim. Belki tavsiyeleriniz olur. Kac gundur geceleri uyuyamadim, ne yemek yapicam,ne yapmam lazim , nasil yardim etmem lazim kayinvalideme . Daha yemek bile yapmadim.Kafamda hep sorular,ama icraate gelince cok pasifim.

10 senelik gelinim, kv evinde akşam bir sefer bile yemek yapmadım.

Genelde kahvaltıyı ben hazırlıyorum erken kalktığım için.

Akşamları çay vs varsa ben demliyorum.

Akşam yemeğini genelde kv görümce yapıyor veya dışardan yiyoruz.

Bukadar kasmayın bence güler yüzlü olmanız yeter.

Kv veya eşiniz birşeyler diyormu?

80 yasinda yemekleri de o mu yapiyor? Haklisiniz kendimi kasmamam lazim. Kac gundur uyuyamiyorum kendime ettigim eziyet. Yasamak bile istemez oldum.
Yok artık Allah başka dert vermesin.Siz yokken aç mı oturuyor evinde? Kayınvalideniz yapsın yemekleri,siz bulaşıklara yardım edin.Annem 67 yaşında harika yemekler yapar onun için hiç karışmam yemeğine.

Benim elimde yemek yapmaya hiç yatkın değildir. Hiçte sevmem.
Yemekleri sen yap, ben evi halledeyim deseniz olmaz mı?
Bide başkasının evinde yemek yapmak daha zor, kendi eşyalarına insan alışıyor ne kadar su tuz baharat koyulacak göz kararı oluyor ama başka evin eşyaları herseyi farklı.
Buarada siz yokken nasıl yapiyor yemekleri?

75 yasinda oldugu icin belki Boyle bir beklentisi vardir diye anlamaya calisiyorum. Kayinpeder de 80 yasinda. Eskiden Boyle degildi. Biz yokken kendi yapiyor yemeklerini, islerini. Benim ailemde daha farkli annem oyle bir beklentiye girmez yasi da daha genc. Dedikleriniz cok iyi geliyor. Esim benim ailemde alisveris disinda evin icinde hic bir is yapmiyor su ve kahveyi bile benden ailemde istiyor. Kadina Boyle bir rol bicilmesi hosuma gitmiyor. Kendi evim ve annemin evi disinda da Rahat edemiyorum. Hele onlar etrafimda iken.
Beklentileri yuksek sanirim.oglumdan da beklentileri yuksek . Cok basarili olacak soyle olacak. Belki motive etmek istiyolar ama stres yapiyor insanda. Ben oyle bir ailede de buyumedim.

Ben kayınvalidemin evinde salataya, sofranın kurulup kaldırılmasına, bulaşıkların sudan geçirilmesine yardımcı oluyorum. Bir iki kez içimden geldi tatlı yaptım. İki yıldır evliyim. Ben de başlarda inanılmaz paniktim ama baktım ki zaten benden yemek beklentisi falan yok. Ucundan yardım ediyorum. Onlar bana geldiklerinde de ben onlara bir şey yaptırmam tam misafir gibi ağırlarım.

Sizin kvnizin sizden yemek beklentisi mi var? Herkes her işte iyi olacak diye bir şey yok. Hamarat insanlarsa faydalanın, onlar yemek yaparken aa nasıl oluyormuş bu öğreneyim tarzında inceleyin yardımcı olun vs.

Benim kayınvalidem kızlarına yemek yaptırmaz beğenmiyor diye ama benimkini beğenir. Gel tadına bak, kızım ben geç gelicem şunu yap diye. Ama bir kere sofra toplamadım, bulaşık yıkamadım. Bir kere evini topladım onlar cenazeye gitti diye, ben senden iş mi istedim diye bana kızmıştı. Bu arada 3 senelik evliyim ve her hafta sonu giderim. Kafa kadın seviyorum.

Kv misafirliğe gidemezsin , duyduğum en saçma şey.

Merhaba kadinlar klubu. 12 yillik evliyim.40 yasindayim. Yurtdisinda yasiyorum. Her yaz ailelerimizi ziyarete geliyoruz. Kayinvalidemi ziyarete geldigimizde elim ayagim tutuluyor. Yemek yapacak olmak ya da evdeki diger isler Beni cok panikletiyor. Normalde de cok hamarat degilim ama iyi kotu kendi evimin islerini hallediyor, yemegimi yapiyorum. Ama kayinvalidem de cok stres oluyorum geceleri uyuyamiyorum. Iyi insanlar ama Bana gore daha duzgun ve yetenekliler. Kendimi cok ezik pasif hissediyorum. Kayinvalidemin kizi da cok hamarat.
Bu halime o kadar uzuluyorum ki. Neden Ben bu kadar cekingenim, beceriksizm. Kalbim sikisiyor. Kendi evime donmek icin gun sayiyorum. Burada dertlesmek istedim. Belki tavsiyeleriniz olur. Kac gundur geceleri uyuyamadim, ne yemek yapicam,ne yapmam lazim , nasil yardim etmem lazim kayinvalideme . Daha yemek bile yapmadim.Kafamda hep sorular,ama icraate gelince cok pasifim.
Offf ödül mü verecekler?
Benim de ablam benden daha hamarat. Hiç dert etmedim. Anneme daha çok faydası var.
Kaynanamin da bi kizi var 24 yaşında kızartma yapamaz. Genç bir kaynanam olduğu için yemek falan yapmam. Hem yapsam ne olacak yani? Eni sonu el kızısın

Siz varken niye temizlik olsun ki yemek yaparken yardım edilecek bir şey var mı diye sorarsınız sofra kurarken kaldırırken yardım edersiniz max belki bir de bulaşık

Siz varken niye temizlik olsun ki yemek yaparken yardım edilecek bir şey var mı diye sorarsınız sofra kurarken kaldırırken yardım edersiniz max belki bir de bulaşık
Bunlari hep yapiyordum . Yeterli gelmemis demek oyle dedi. Biz misafiriz EV senin Sen yapicaksin. Yilda 5 gun bir hafta geldigim zaman icin. Kendisi hamarat ve titiz aynisini benden bekliyor gibi hissediyorum. Iyi ki buraya yazmisim derdimi. O kadar iyi geldi ki yazilanlar. Bundan sonra kasmicam kendimi.

Cevaplariniz icin cok tesekkurler. Yalniz olmadigimi bilmek cok iyi geldi. Bugun de diyorlar ki burasi senin evin gibi dusun biz misafiriz diyorlar. Ama sene de 5 gun , 1 hafta kaldigim evde nasil oyle hissedebilirim. Oyle hissedebilenler vardir Belki ama yapi meselesi.
benim kayinvalidem de cok hamarat, o yuzden o bir sey yaparsa karismam, ama mesela o yemegi yaparsa ben tatli yaparim, ya da degisik bir salata yaparim. her risksiz hem daha az yoruyor. ayrica 1 hafta kaliyorsaniz, cok kasiyorsunuz bence. 1 hafta nedir ki

Bunlari hep yapiyordum . Yeterli gelmemis demek oyle dedi. Biz misafiriz EV senin Sen yapicaksin. Yilda 5 gun bir hafta geldigim zaman icin. Kendisi hamarat ve titiz aynisini benden bekliyor gibi hissediyorum. Iyi ki buraya yazmisim derdimi. O kadar iyi geldi ki yazilanlar. Bundan sonra kasmicam kendimi.
Boşverin hiç kasmayın kimse kimseye uymak zorunda değil

Ayni sehirde yasiyorsaniz Belki farklidir. Gunluk gorusuluyordur. Farkli bir sehirden gelince ve yatili kalinca insan sadece oturmak da istemiyor. Ama Bana sorumluluk yuklenmesi Sen yap denmesi Beni gercekten cok strese soktu.
Dedigim gibi 75 yasinda. 60 yasinda bir kayinvalide olsa daha baska . O zamanlar oyle degildi.
Yemek yapmamak niye beceriksizlik olsun ki. Hayatinizda baska becerdiginiz bir sey yok mu ki bunu taktiniz bu kadar.
Ben de 10 yillik evliyim, kvnin evindw yemek yapmisligim yok.
Yok kalp sikismasi filan amma abartmissiniz.

Benim kv de şehir dışında gidince 1 hafta kalıyoruz arada yardım ederdim ancak geçen gittiğimde bu evin kızı sensin artık biseyler yap dedi bende kendi tabağımı bile kaldırmamaya başladım. Kusura bakmasın kimse onca yol gelip yardım edip sömürülemem. İşin yaşlada alakası yok bizim annelerimiz misafir gelince hicbirseye dokundurtmaz biz niye dokunalim

X