hamilelikte ev temizliği

fenalık geldi aaaaaaaaaaaa bu ne hamaratlık canım:) minik kuzucuk maşallah gayretinden biraz da bana ver. çok yormadan işlerini yapabilirsin. ama kesinlikle ve kesinlikle çamaşır suyu soluma. aman diyim. benim sağolsun tuvalet banyoyu eşim yapıyo. cifle falan girişebilirsin ama çamaşır suyu kullanma lütfen

evet ya abaarttım ben çam.suyunu lavaboları tauvaletleri küveti banyonun yerlerini vs.döküp duruyorum.yok yok hamarat değilim öyle.hatta pasaklı olduğumu düşünüyorum.vestiyerim temizleneceeeek dolaplar çekmeceler e yaz geldi ne yapacam bilmem olmadı bi bayan çağıracam onla beraber yaparım de mi .ya benim eşim de yapar da eh işte bizim kadar beceremiyorlar.anneme kalsa ben çok pasaklıyım annem evin derisini yüzer her gün beni strese sokuyor onun ev işi çılgınlığı.kaynanam ve görümcem gelince de evi b.k seli götürüyor ben çıldırıyorum her yerim kabarmıştı bi kez sinirden

valla bende gurbetteym. her işimi ilk günden beri kendim yapıyorum. itiyorum da çekiyorum kaldırıyorum da. sakınan göze çöp batar. benimde annem yanımda olsa kaynanam yanımda olsa bende nazlanırdım ama yapacak bir şey yok. iş başa düşence hepsi yapılıyor.

bende 27 haftalik hamileyim,ilk aylar halsizlik ve bulantidan degil evi supurmek bulasiklari bile makineye yerlestiremiyordum.Yurtdisindayim ve esimden baska kimsem yok.
Simdi yapabiliyorum ev isi ama agir kaldirmamaya dikat ediyorum,yavas yavas yapmazsam aksamalri belimin agrisindan yatamiyorum.

ilerleyen dönemlerde bebeğin kordonu boynuna dolanabiliyrmuş allah korusun. ben de kaynanamdan duydum.

bunu bende duydum,çok vücudu yorucu işler yapınca bebek strese girip anne karnında olmadık hareketler yapıyomuş,bilmiyorum gerçekmi ama hastanede bi bayanın 9 aylık hamile perde astıktan sonra sancılanmış hastaneye gelsiğinde beebğinin yaşamadığını kordonunun vücuduna ve boynuna dolanmış olduğunu söylemişler,ödüm patlıyo iş yapıcam diye,alakası varmıdır acaba,ama benim her işini kendi yapmış arkadaşlarım var,çocuklarıda gayet zamanında ve normal doğmuşlar hatta son aylarda çok iş yapmanın normal doğumu kolaylaştırdığını söyleyenler bile var,napcamı şaşırdım bende....

amma yazmışım,nası dolduysam artık...

lütfen dikkat bebişlerinize benim çok yakın akrabamın 9 ayına girdi ha şunu yapim ha bunuda yapim doğumuma temiz olsun ne oldu yavrucak öldü dr bi gitti çok hareketten kordon boğazına sarılmış çocuk nefes alamamış vede öldü şimdi nasıl pişman bir görseniz olsaydı tam 1 yaşındaydı hep ağlıyıp duruyor keşke yapmasaydım diye ama nafile oyüzden dikkatlı olun hereklere için

hadi yaaa kızlar ben hiç duymamıştım bunu yaaa
ama napıcaz ben hele temizlik manyagıyım desem yeridir
üstüne bide ailemden uzaktayım gurbetteyim eşim poliss zaten o yogun ve stresli çalışıyo ama soalsun yinede elinden geldigince sunu yapalım mı dedigimde kırmaz yapar ama ben ona hiç alışmamışım sunu yap demeey bi garip oluyo tabiki :78:
bide burda fazla yürümüyorum yabancı olunca ev işi yapınca kalori harcıyoruz sonucta bide oda var
neyse artık bende dikkat edeyimm bide dr beye danısayım bakalım o ne dicek tesekürler bilginiz için
rabbim korusun inşş yawrularımız rabbime emanet

ay Allah korusun bebeklerimizi.tabiki yavaş yavaş yapıcaz.ben çok dinleniyorum iş yaparken çünkü hemen çarpıntım oluyor.biraz oturuyorum bi meyva yiyorum ya da su içiyorum vs.öğleden sonraları çocuklar yatınca ben de genelde 1 saat kadar uyuyorum.sonra kalkıp yemek yapıyorum zaten eşim geliyor.yani iş bitmez ne kadar yaparsan yap.
çok da abartamam canım temiz olsun diye her yerin toplu düzenli olması en büyük iş.ondan sonra süpürüp silmekte ne var.ama bizim her yerde oyuncak saçılı.yopla topla yine aynı.işte neyse dün sayenizde gaza geldim kışlıkları baya bi kaldırdım yazlıkları çıkardım tam bitmedi ama olsun başlangıç da iyidir.

lütfen canım çok dikkatlı olun son aylarda hele hele tül falan asıyım hiç demeyin çünkü bebek emzikten düşüyor ne olcak işte yapmayın günlük iş başka dr ne diyor hamileliğin ilk ayı ve son ayı çok dikkatli olun diyoyorlar bunu demiyecek dr yok allahım yar ve yardımcınız olsun

benimde 11 aylik bi kizim var haliyle pisleniyor yapiyorum agir kaldirmiyorum ama itiyorum bende cok agir degil benim koltuklarim zorlanmiyorum.. ilkindede yapmistim

çok haklısın canım benim çok saolasınn

ay kızlar size bi haberim var. bizim komşular gelcekmiş bize ev görmeye ilk defa geliyolar. apartman toplancakmış. hem de gündüz oturması. amanııınnn dedim işte şimdi hapı yuttum. evimin halini burda anlatmıştım daha önce. her yer ama her yer berbatt bi de üstüne pasta börek yapacam. hiçbişi de yiyemiyorum halsizlik oluyo iice.yapacak dermanım yok. allahım ben napcam diye düşünü
yodum kara kara. bugün kaynanamla konuştuk.canım o benim canımmmmmm. önce temizlikçi falan tut yorulma sakın dedi.sonra bi telefon baktım buraya gelicek.aramızda 10 saatlik yol var. orda çoluğu çocuğu kocayı bırakıp gelcek melek annem benim. nasıl sevindim anlatamam.allah herkese böyle kaynanalar nasip etsin. annemden yakın bana. maşallah maşallah.işe koyulcaz bu hafta içi de çağırırz inşallah. yine 4 ayak üstüne düştüm yanii. keh keh keh:):):)

aman allahım öyle kaynana mı olur yavv.benmiki yavaş yavaş yaparsın diyor,bak bakalım insan mı değil mi maşallahhhh

Ben 18 haftalık hamileyim. ama hamileliğimin ilk haftalarından beri düşük tehlikem olmasına rağmen her işi de yaptım. koltuk da çektim cam da sildim. ev işi sonuçta yapmadan olmuyo dayanamayıp yapıyorum. ilk haftalarda çok kendimi yorduğum zaman lekelenmeler oluyodu korkuyodum. şimdi de aynı hayat meşguliyetleriyle uğraşıyorum Allaha şükür bi sıkıntım yok bence insandan insana değişiyor. benim belim bile ağrımadan bi kere bile istifra etmeden 4 ayımı bitirdim. şimdi kızım yeni yeni hareketlerini hissetmeye başladım hamileliğin farkına yeni vardım aslında.. Allah korusun herkesi diketmek de gerekiyo tabi...

bu mesaj çok ilgimi çekti..düşük riskiniz ve lekelenmeleriniz olduğu halde cam da sildiniz koltuk da çektiniz öyle mi?dayanamayıp yaptınız..peki Allah korusun bebeğinize birşey olsaydı ne yapacaktınız,üstelik bile bile..bu davranış çok yanlış arkadaşım,burda çok güzel birşey yapmış gibi yazarak diğer hamile arkadaşlara örnek olmayın lütfen..taşıdığınız bir can,bırakın eviniz dağınık kalsın daha mı önemli yani..

şu an benim ev toz içinde ve gördükçe sinir oluyorum oldukça yapasım gelmiyor bi tuhaf oldum bana bi gaz verin kızlaaar

slm arkadaslar bende 22 haftalık hamileyim ilk 2 ay düşük riskim vardı hiçbişey yapmadım sonra düzelince kendimi yormamak kaydıyla yavaş yavaş işmi yapmaya başladm şimdi tüm evimin işini rahatlıkla yapıyorum ama çok kontrollü olarak çünkü bişey olduktan sonra hiç bişeyin kıymeti yok bence

firdosa katııyorum bende hayretler içinde okudum. üstelik lekelenmeleri de oluyormuş. cam silmek bi yana üst raftan tabak alırken şüpheleniiyorum ben yaa. ilk bebeğimi düşürdüğüm için acısını çok iyi bilirim. o yüzden evin canı cehenneme yani, isterse misafirim bana ay ne pis kadın desin yani hiç umurum olmaz. yazdıklarına çok şaşırdım.

Son düzenleme:
Ben de temizlik falan hiç dert etmiyorum 28 haftalık oldum. Çalışıyorum da. Bir ara kafama koymuştum temizlikçi alıcam haftada bir gelsin evi silsin süpürsün diyordum eşim de hiç istemiyordu hatta eve yabancı kadın gelmesini annem gelir temizler diyordu. Ben de onu kabul etmiyordum işte kayınvalidem niye gelsin temizlesin benim evimi temizlikçi mi o. Hem sonra ben kimseye minnet duymak istemem evimi temizledi diye. Temizlikçiye veririm parasını yapar. Bir kere geldi temizlikçi içime sinmedi yaptıkları bir daha çağırmadım. EVin içinde yabancı bir kadına tahammül edemedim ya halbuki çok da istiyordum biri gelsin temizlesin ama. Bir daha çağırmadım işte kendim olduğu kadar yapmaya çalışıyorum. Bir de ev görmeye gelecekler daha eşimin amcaları falan 2 yıllık evliyiz daha evimize gelmediler. Çok zaman oldu çağırıcam çağırıcam bir türlü çağıramadım kalsın valla ben hem çalışıyorum hem nasıl misafir ağırlıcam bu kadar işi nasıl yapıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…