İlk bebeği erkek olan anneler 🌸

Yok yok🙃
Valla bende inanmıyorum yetiştirme olayına.
Hatta cidden çok özverili davrandim ama yok.
Her haftasonu nereye gidelim diye düşünüyorum.
Kaçta yatarsa yatsin sabahın besi en geç altıda kalkiyor.
Apartmanda yaşıyoruz.yasadigim stresi kimse anlamıyor.
Düz duvara tırmanıyor.
Atla zipla dur durak yok.
Oturduğunu görmedim doğru durust.
Hep peşindeyiz karı koca.
Ama çok yoruldum mental olarak.
Ben de iki tane var.. biri koala gibi hiç haraket etmek istemiyor. Öteki de yerinde durmuyor. Üstelik çok hareketli olan bebekken o kadar ağır duruyordu ki. Ne ağlardı ne haraket ederdi. Dede gibi sakin tepkisiz otururdu yerinde. Herkes çok şaşkın o çocuk bu çocuk mu diye. Ana sınıfının 2. Yılından sonra böyle oldu.

İki oğlum var. Büyüğü o kadar fedakar bir çocuk ki, kardeşini kendinden çok düşünür. Minik biraz yaramaz ama büyüdükçe akıllanmaya başladı o da. Sağlık sıhhat olsun. Cinsiyet cicili bicili kıyafet toka prenses ayakkabısı boş iş. Büyük oğlum bugün babasıyla dedesine kalmaya gitti. Ağlamış akşam odada gizli gizli beni özlediği için. Bin ömrüm olsa veririm. Öyle bir sevgi. Allah hiçbir anneyi yavrularından ayırmasın.

Ve erkek çocuk büyütmek gerçekten kızlara nazaran daha mı zor ? “ evde beslenmez “ gibi cümleler tevatür mü doğru mu 😀
Her çocuk kendine has değil mi. Benim oğlum tam bir bal kavanozu bence :) kız erkek ayrımı yapmayı doğru bulmuyorum ama dönüp bakınca iyi ki oğlum olmuş kaşı gözü eli yüzü her şeyiyle iyi ki diyorum şükrediyorum ❤️

Ay ne bileyim hep öyle derler ya erkek çocuk evde beslenmez, kızım olunca anladım şimdiye kadar bilmem ne besliyordum falan 😀 belki de yetiştirme ile alakalıdır bilemedim 🤷‍♀️
Bu konuda konusmaya en çok hakkı olanlardanim bence 🤣 2 oğlan,1 kız anasiyim 😅

Benim iki oğlumda aşırı hareketli, aşırı meraklı, sabırsız ama birşey istediğinde çok dişliler. Kendilerine güvenirler. Gözleri pektir. Bu yüzden de çok çok çok ilginç, tehlikeli, şaşırtıcı, korkunç olayların içinde oluyoruz. Allah canlarına sağlık versin erkek çocuk demek bol macera, bol gürültü, bol kahkaha ve bolca da bağırıp çağıran anne içeriyor 🤣

Ben evde beslenmez ifadesinden çok rahatsız oluyorum. Feminist ruhu gelişkin biri olarak bir erkeginde bu şekilde hakir gorulmesi adalet duyguma hiç uymuyor. Erkek çocukları orjinal fikirleri ve davranışları olan, onlardan bir adım onceyi düşünmeyi gerektiren harika evlatlar. Tıpkı kızlarımız gibi 🥰

Su bir gerçek, ben ilk çocuğumun kizim olmasini çok isterdim. Çünkü kız çocuklarına düşkün biriyim. Ayrıca kızım daha kurallara uyan, düşünerek hareket eden, etkinlik yapmayı, okuyarak dinleyerek ogrenmeyi seven bir çocuk. Erkekler yaparak yaşayarak öğrenmeyi daha iyi yapıyorken kizlar bu açıdan daha kolay ve eğlenceli bence 😅

Benim büyüdüğüm evde erkekler erkek oldukları için ayrıca bir değer görmezdi. Hepimizin varlığı ayrı ayrı çok değerliydi. Bunun için anne babama dedeme babaanneme buradan da tesekkur ediyorum 🤣 eşimin ailesi tam zittiydi ama saygı duydular. Sünnet düğünü için ilerde kızım da ilk adet gördüğünde şenlik yapacaksak neden olmasın demiştim ses etmediler. 😅

Kısacası, erkek çocuk daha çok enerji ve sabır istese de her iki cinste/ her üç çocuğum da ayrı ayrı harika dünyalar barındırıyor. Ve ben bazen delirsem de, cigrimdan da çıksam, iyiki hepsi de nasip olmuş. Rabbim isteyen herkese nasip etsin en güzel şekilde en güzel zamanda 🥰

İlk ve tek çocuğum erkek.Kızım olmadığı için kız çocuğu hakkında yorum yazamam.Benim oğlana gelirsek yürümeye başladığında beri oturduğunu görmedim.Nasıl anlatayım bulaşık makinesinin içine bile düşmüşlüğü var🤣İlk 5 yılı sadece dur oğlum yapma gitme otur çocuum demekle geçti nerde kaldı anne oğul iki sohbet edelim.Dilerim sakin bir oğlunuz olur zira yaşlanmamak elde değil😁

Haftaya bir yaşına girecek bir oğlum var. Ailenin ilk erkek torunu her iki taraftada. Pipisini yiyim diye seviyorlar eşimin ailesi. Özellikle onların yanında altını değiştirmemi istemişlerdi bir kez. Derece bu. Sert ve net duruyorum, en önemlisi eşim arkamda. Benden önce o söyler hatta. İstemiyorum dediğimde önce küsüyorlardı yavaş yavaş alıştılar şuanda sen zaten izin vermezdin diyorlar. Kendi doğrularınızı söylemezseniz delirirsiniz. Örneğin, Kundak yapmak için beynimi yediler. Hayır dedim dinlemediler, Annem ve kayınvalidem. Gözlerinin önünde bozuyordum kundağı. Alıştılar. Sarılık oldu sarı örtüler, saçını kestirelim daha akıllı olur. neler duydu bu kulaklar. Sabırlı olun, eşinize de söyleyin siz ne derseniz onaylasın.

Özellikle onların yanında altını değiştirmemi istemişlerdi bir kez.
Tövbe neden 😳
Ne güzel sizin eşiniz arkanızdaymış. Benim eşim başka konulardan da bilenip abarttığımı düşünüyor. Pipisini sevdirmek istemesem ya ne var niye büyütüyorsun falan diyecek kesin hak verse de kötü niyetleri yok diyecek. Doğru bildiğimiz dışarıya asilik gibi geliyor alakası bile yokken. Kv nin karışacağını düşünmüyorum sessiz sakin bir kadın ama kp on tane kaynana gibi. Bakalım hayırlısı olsun.

İlk ve tek çocuğum erkek.Kızım olmadığı için kız çocuğu hakkında yorum yazamam.Benim oğlana gelirsek yürümeye başladığında beri oturduğunu görmedim.Nasıl anlatayım bulaşık makinesinin içine bile düşmüşlüğü var🤣İlk 5 yılı sadece dur oğlum yapma gitme otur çocuum demekle geçti nerde kaldı anne oğul iki sohbet edelim.Dilerim sakin bir oğlunuz olur zira yaşlanmamak elde değil😁
Bana çekerse sakin olacağını düşünmüyorum inşallah eşime çeker 😆bulaşık makinesine çok güldüm kusura bakmayın 🤣🤣

Burcu ne acaba oğlunuzun? Benimki de ya yay ya oğlak olacak. Oğlak olursa uslu olur, eşim de ben de oğlak burcuyuz. Yay olursa babam gibi olur. Babamı çocukken bir yere koyup bakmışlar acaba ne yapacak diye bacadan duvara tırmanıyormuş😅 Burç ne kadar etkili bilmiyorum ama yaradılışın kesinlikle etkisi var.
Akrep burcu

X