Kedilerim Bebeğimi Kıskanıyor

Sizi çok iyi anlıyorum Allah yardımcınız olsun. Kızım 5 yaşında bizimki öyle normal zararlar değil çocuğun derisini yüzüyordu resmen. Öğretmeni beni aradı en son bu çocuk neden bu halde ihmal söz konusu olabileceğini düşündüler. Kızım kedisinin yaptığını söylemişti. Kaşla göz arası hemen sıkıştırıp yapacağını yapıyordu. Veterinere de götürdük beyaz ırklar asi olur malesef kediler zapt edilemez deniliyordu. En son kızım uykusunda bile pamuk diye irkilmeye başladı. Yapamadık biz size Allah kolaylık versin diyim
Sizinki doğrudan zarar veriyormuş kızınıza, çok çok geçmiş olsun öncelikle. Böyle bir durumumuz olsaydı bu kadar küçük bir bebekle, ben de sahiplendirmek için çok uzun süre düşünmezdim. Siz de elinizden geldiğince tolere etmişsiniz. Bizde böyle bir durum yaşanmadığından dolayı aynı şeyleri düşünmüyorum, hala çözüm bulunabileceği düşüncesindeyim. Belki de biri çıkıp “biz de aynılarını yaşadık, şu zaman normale döndük” desin de rahatlayayım sabrım yenilensin diye açtım konuyu.

Kızım da çok hırçın değil bu arada kedilere karşı. Yani sevmek istiyor, yaklaşıyor ama hemen kaçıyorlar. Bazen çok sinirli baktıkları zaman bile ağlamaya başlıyor. Emeklerken bir iki kez kuyruklarından tuttu patiyi yiyince korktu şimdi yaklaşamıyor fazla. Ben zamanla alışacaklar diye düşündükçe daha kötüye gidiyor işin içinden bir türlü çıkamıyorum
Fazla yaklaştırmayın kediler havadan nem kapar malum zamana bırakın demek istiyorum hani hemen çözülecek bir durum değil. Kokular alışacak kızınızı gözlemleyecek hareketlerine güvenecekler öyle çözülecek. Çabanızı takdir ediyorum umarım çabuk düzelir

Diğer arkadaşın bahsettiği spreyi ben kullandım. How diye başlayan.
2 kedim var ikisinde de işe yaradı. Sıkılan odaya gitmiyorlar ayrıca doğal içerikli bir sprey.
Kesinlikle deneyin.
Onun dışında kedilerinizi bir muayeneye de götürün. Veterinere hem durumu anlatım hem de vıcık dışkı olayını anlatın.

Allah korusun bebeğinizin bir sağlık problemi olsaydı, böyle davranışları olsaydı koltuk temizliğine verdiğiniz parayı dert edinir miydiniz? 1 köpek 2 kediyle yaşıyorum, nöbet tuttuğum çok yoğun bir işim var, zamanında idrar ve kaka problemleri olan engelli hayvanlarım da oldu, sabah akşam çiş kaka temizledim, kaç tane halı telef oldu, bir gün bile halıların derdine düşmedim. Herkesin hayatında hayvanlarını koyduğu yer farklı, o yüzden dedim bence sahiplendirin diye.
Bakın, elmalarla armutları karşılaştırıyorsunuz. Birincisi, insanın kendi evladı ile kediyi karşılaştırmanız yanlış. İkincisi de sağlık problemi olan bir çocuğun yaptığı kaka ile kedinin alan kavgası için yaptığı kakayı bir tutuyorsunuz. Kusura bakmayın ama ben kedilerimi çocuğumu sevdiğim gibi sevmiyorum. Kedilerimin yeri başka, çocuğumun yeri başka. İlla seviye mi belirlemek gerekiyor, sevgi somut bir şey değil ki ölçesiniz, kocamla da kardeşimi kıyaslamam mesela, yani bunu evladı olan anlamaz ona hayhay ama lütfen yani verdiğiniz örnek o kadar uçuk ve saçma ki.

Fazla yaklaştırmayın kediler havadan nem kapar malum zamana bırakın demek istiyorum hani hemen çözülecek bir durum değil. Kokular alışacak kızınızı gözlemleyecek hareketlerine güvenecekler öyle çözülecek. Çabanızı takdir ediyorum umarım çabuk düzelir
Teşekkür ederim beni anlamaya çabaladığınız için, insan öyle bir vicdani ikilemde kalıyor ki biraz da anlaşılmak, görülmek iyi geliyor. Bir süre daha temkinli gidip şu bahsedilen spreyi de bir araştıracağım.

Diğer arkadaşın bahsettiği spreyi ben kullandım. How diye başlayan.
2 kedim var ikisinde de işe yaradı. Sıkılan odaya gitmiyorlar ayrıca doğal içerikli bir sprey.
Kesinlikle deneyin.
Onun dışında kedilerinizi bir muayeneye de götürün. Veterinere hem durumu anlatım hem de vıcık dışkı olayını anlatın.
Şu an aşırı umutlandım, yarın bakayım buna veteriner de ok derse hemen deneyeyim. Komple bir oda değil ama kaka yaptıkları belirli yerler için en azından deneyebilirim. İşe yararsa ikinize de çook duacı olurum

Kediler insan değil ve sizin doğurduğunuz veya evlat edindiğiniz bir insana da duygusal manada eşdeğer değiller maalesef. Böyle düşünmenizi ve hissetmenizi anlıyorum, klişeye de kaçmak istemiyorum ama ne demek istediğimi inşallah bebeğinizi kucağınıza aldığınızda anlayacaksınız.
Ben zaten kedilerimi vereyim mi vermeyeyim mi diye bir soru sormadım, bunu bir çözüm olarak da görmüyorum. Bütün seçenekleri elemiş ve kedilerimi verecek olsaydım gider verirdim, buraya konu açmama gerek yok ki bunun için. Kardeşiniz bakın ne güzel diyorsunuz yeni doğum yapmış, ben 1 yıldır bununla uğraşıyorum. Bebeği kedi çişli halılarda ve parkelerde emeklemeye ve o ellerini ayaklarını ağzına sokmaya başladığında ne yapacak kardeşiniz mesela, bunu hiç düşündünüz mü? O yerlerin üzerinde bulduğu her şeyi ağzına koyduğunda da bu kadar sabırlı olabilecek mi?
Çok mantıklı bir yorum, söyle düşünmeli evde bir yaşlı veya hasta var istemeden evde altına kaçırıyor ve bir de bebek var evde yerde emekliyor şimdi bu bebegin cisli yerlerde emeklemesini, elini ve herşeyi ağzına sokmasıni normal görecekler mi ? Ya da evde ortalığa isiyen bir çocuk varsa başka bebeğin yerde emeklemesini normal karsilayacaklar mi ? Ya benm arkadasim kedinin yaladigi tabağı temiz ya bu diye onunla servis etmeyi normal görüyor ama ben çocuğum tabaği yalamayı bırak ellese falan misafire servis etmem yani... inşallah bir çözüm bulursunuz,kıyafetlerini bırakmak denenebilir gibi görünüyor

Toksoplazma riskinden dolayı doktorlar tedbiren kedi kumu değiştirilmemesini tavsiye ediyorlar. Kimileri bu riski alıyor, toksoplazma sadece hamileyken bulaşan bir şey değil sonuçta diyerek.
Kedilerin parazit aşılarını günü geçirmeden yaptırırsanız bir de eldiven kullanırsanız risk olmaz. Bu parazit kedilere çiğ etten bulaşıyor kedilerinize çiğ et vb vermeyin. kendiniz de çıplak el ile çiğ ete dokunmayın.
Kedinin kum kabı 2 günde bir temizleniyor diye okudum. Bundan ne kastettiniz anlamadım ama ben topaklanan kum kullanıyorum ve kedi kum kabını kullandıkça kaka ve topakları alıyorum yani gün içinde 2-3 kere alıyorum, kum eksildikçe ekliyorum. Eğer almazsanız kedi ikinci kez girdiğinde eşeleyince kumun içine dağılanlar koku yapıyor. Kum kabını ise 3-4 haftada bir boşaltım, yıkayıp yeni kum dolduruyorum.

Çok mantıklı bir yorum, söyle düşünmeli evde bir yaşlı veya hasta var istemeden evde altına kaçırıyor ve bir de bebek var evde yerde emekliyor şimdi bu bebegin cisli yerlerde emeklemesini, elini ve herşeyi ağzına sokmasıni normal görecekler mi ? Ya da evde ortalığa isiyen bir çocuk varsa başka bebeğin yerde emeklemesini normal karsilayacaklar mi ? Ya benm arkadasim kedinin yaladigi tabağı temiz ya bu diye onunla servis etmeyi normal görüyor ama ben çocuğum tabaği yalamayı bırak ellese falan misafire servis etmem yani... inşallah bir çözüm bulursunuz,kıyafetlerini bırakmak denenebilir gibi görünüyor
Ya bir de inanın ben asla çok titiz tertipli biri değilim. Çocuktan önce haftada iki kez süpürge açardım, zaten çok yoğun çalışıyordum. Kedi tüyünü de dert etmezdim, kafama işeseler nesi var acaba bir derdi mi var hayvanın diye düşünür çözmeye çalışırdım yine. Ne bileyim, o yüzden çok da kızamıyorum burda bana olumsuz yorum yapanlara. Empati yapamamalarını anlıyorum. Bekar veya evli, çocuksuz, çalışan insanın hayvana ayırdığı vakit ve enerji daha farklı oluyor. Bu ayrılan vakit ve enerjiyle, sevgiyi ve özveriyi ölçmeye çalışmaksa bana çok hatalı geliyor ama işte anlatamıyorum.

Sizinki doğrudan zarar veriyormuş kızınıza, çok çok geçmiş olsun öncelikle. Böyle bir durumumuz olsaydı bu kadar küçük bir bebekle, ben de sahiplendirmek için çok uzun süre düşünmezdim. Siz de elinizden geldiğince tolere etmişsiniz. Bizde böyle bir durum yaşanmadığından dolayı aynı şeyleri düşünmüyorum, hala çözüm bulunabileceği düşüncesindeyim. Belki de biri çıkıp “biz de aynılarını yaşadık, şu zaman normale döndük” desin de rahatlayayım sabrım yenilensin diye açtım konuyu.
Ya kaç halı kilim attım bilmiyorum . Yorgan attım çünkü sinmişti artık . Onları umursamadım yapıyordu zamanla geçer dedim. Durum çocuğa sirayet edince 4 ay dayanabildim. Öğretmeni de arayınca pes ettim.

Ya bir de inanın ben asla çok titiz tertipli biri değilim. Çocuktan önce haftada iki kez süpürge açardım, zaten çok yoğun çalışıyordum. Kedi tüyünü de dert etmezdim, kafama işeseler nesi var acaba bir derdi mi var hayvanın diye düşünür çözmeye çalışırdım yine. Ne bileyim, o yüzden çok da kızamıyorum burda bana olumsuz yorum yapanlara. Empati yapamamalarını anlıyorum. Bekar veya evli, çocuksuz, çalışan insanın hayvana ayırdığı vakit ve enerji daha farklı oluyor. Bu ayrılan vakit ve enerjiyle, sevgiyi ve özveriyi ölçmeye çalışmaksa bana çok hatalı geliyor ama işte anlatamıyorum.
Anlatamazsiniz gerçekten yani ikisinn farklı olduğunu kabul etmiyorlar bizlerin düşüncelerine duyduğumuzn yarısı kadar saygı duymuyorlar,siz zaten yeterince açıklamissinz elinizden geleni yapıyorsunuz ki halı hazırda gebelign son dönemleri insan yerinden kalkamiyor yeri geliyor,takmayın burda yazılanları klavye sonuçta 🙄 inşallah bir çözüm bulursunuz

Kedilerin parazit aşılarını günü geçirmeden yaptırırsanız bir de eldiven kullanırsanız risk olmaz. Bu parazit kedilere çiğ etten bulaşıyor kedilerinize çiğ et vb vermeyin. kendiniz de çıplak el ile çiğ ete dokunmayın.
Kedinin kum kabı 2 günde bir temizleniyor diye okudum. Bundan ne kastettiniz anlamadım ama ben topaklanan kum kullanıyorum ve kedi kum kabını kullandıkça kaka ve topakları alıyorum yani gün içinde 2-3 kere alıyorum, kum eksildikçe ekliyorum. Eğer almazsanız kedi ikinci kez girdiğinde eşeleyince kumun içine dağılanlar koku yapıyor. Kum kabını ise 3-4 haftada bir boşaltım, yıkayıp yeni kum dolduruyorum.
Tedbir alınsa bile risk olabileceği konusunda birden fazla doktordan birebir duyduğum için çoook tedirgin olarak yapıyorum temizliği maalesef. Yapıyorum yani yine de mecbur kalınca, eşim yoksa napıcam ortalıkta bırakacak halim yok.
Günaşırı temizlikten kastım düz kumun iki günde bir komple boşaltılması, topaklanan kum sevmiyor benimkiler. İki tane kum kabı var normalde daha uzun gider ama gün aşırı boşaltıp yeni kum koyuyoruz aman yine kafamıza yapmasınlar korkusundan. Bu arada 3-4 hafta çok uzunmuş dibi kokar o kabın. Bence haftada bir boşaltıp kabın içine de bir su dökün fırçalayın mutlaka. Hele bir de kapalı kumsa çok çok uzun bahsettiğiniz süre.

Ya kaç halı kilim attım bilmiyorum . Yorgan attım çünkü sinmişti artık . Onları umursamadım yapıyordu zamanla geçer dedim. Durum çocuğa sirayet edince 4 ay dayanabildim. Öğretmeni de arayınca pes ettim.
Ben komple bir koltuk takımı attım, geçen yıl bebek doğmadan önce salonun koltuğunu yenilediğimde henüz giyinme odam yoktu. Eski koltuklarımı çalışma odası olarak kullandığım odaya koymuştum. Evin düzeni değişince delirip koltukların her yerine işediler kaka yaptılar ikisi bir olup. Bir sildim iki yıkattım. Üçüncüsünü biz iki günlük tatildeyken kardeşim mama kum için girdiğinde görmüş kocaman kakalar. Döner dönmez koltukları komple çöpe attık bunlar artık adam olmaz diye😂

Kedim var ve ilerde bebek düşünüyorum. Kediyi evlat olarak görüyorum bunu evlat değildir diye düzeltmeniz hoş değil. Yetimhaneden çocuk evlat edinseydik evlat değil der miydiniz kedinin de canı var karakteri var. Benim kedim de başkalarının kedileri de sizinkiler gibi tahammülü zor belaları var evladınız da büyüdüğünde bu bana bela açtı bunu birine vereyim demekten farklı görmüyorum. Kardeşimin kedileri de yerlere işiyior yeni doğum yaptı ama hiç sizin gibi düşünmedi
Ama EVLAT değil
Dogrusu bu
Demogoji yapmayın bence evlat edinilen İnsan yavrusu diye diye.

Ben komple bir koltuk takımı attım, geçen yıl bebek doğmadan önce salonun koltuğunu yenilediğimde henüz giyinme odam yoktu. Eski koltuklarımı çalışma odası olarak kullandığım odaya koymuştum. Evin düzeni değişince delirip koltukların her yerine işediler kaka yaptılar ikisi bir olup. Bir sildim iki yıkattım. Üçüncüsünü biz iki günlük tatildeyken kardeşim mama kum için girdiğinde görmüş kocaman kakalar. Döner dönmez koltukları komple çöpe attık bunlar artık adam olmaz diye😂
Abovvv . Daha dur çocuğa ait eşyalara yapacaklar. Çocuğun nerde arabası çadırı salıncağı hemen oraya yapıyordu. Konunuzla anladım kızımı kıskanıyormuş. Birdaha o vebale girip asla kedi almam evime ama sokak hayvanlarını besliyoruz. Beslemeye de devam edicez. Sizinki inşallah hırçınlaşmaz. Yeni doğan bebeğede dikkat edin . Hayvandır bilmez Allah muhafaza.

Anlatamazsiniz gerçekten yani ikisinn farklı olduğunu kabul etmiyorlar bizlerin düşüncelerine duyduğumuzn yarısı kadar saygı duymuyorlar,siz zaten yeterince açıklamissinz elinizden geleni yapıyorsunuz ki halı hazırda gebelign son dönemleri insan yerinden kalkamiyor yeri geliyor,takmayın burda yazılanları klavye sonuçta 🙄 inşallah bir çözüm bulursunuz
Kızamıyorum diyorum ya, ben de bekar çocuksuz ve çook hayvan beslemiş biri olarak onlara empati yapabiliyorum. Aynı empatiyi beklemiyorum, klasik anne lafı olan “anne olunca anlarsın” kullanmak istemiyorum. Herkes anne olacak, herkes sevginin o türünü tadacak diye bir kaide yok. Evladı olmayan insan evcil hayvanını evlat yerine koyabilir, ikamesi o mudur? Bence asla değil, ancak “yerine” koyabilir. Bunun kimseye bir zararı yoktur bilakis yeter ki sevelim sevilelim, bu hayvan olur insan olur önemi yok diye düşünüyorum.

Abovvv . Daha dur çocuğa ait eşyalara yapacaklar. Çocuğun nerde arabası çadırı salıncağı hemen oraya yapıyordu. Konunuzla anladım kızımı kıskanıyormuş. Birdaha o vebale girip asla kedi almam evime ama sokak hayvanlarını besliyoruz. Beslemeye de devam edicez. Sizinki inşallah hırçınlaşmaz. Yeni doğan bebeğede dikkat edin . Hayvandır bilmez Allah muhafaza.
Oyuncak sepetine işemişler, kokuyu takip ederek buldum. Bayaa altına kadar çıkmış, dün geceden beri kuma gitmemişler. Ne sepet umrumda ne yeni oyuncaklar almak ki yeni bebek geliyor, ablasının oyuncaklarıyla oynar diye düşünüyordum canları sağolsun ama hatıra kalacak bir iki şey vardı sepette. Kızımın ilk oyuncaklarıydı çok sevdikleri vardı bunu saklarım ileride anlatırım anılarını dediklerim de vardı içinde ona üzüldüm biraz.

X