Kedilerim Bebeğimi Kıskanıyor

Konudan alakasız olacak ama 2. Çocuğa bu kadar kısa sürede nasıl cesaret ettiniz? Bir de 2 kediniz var
Biz hep 2 çocuk istemiştik, kızımdan önce de 2 tane düşük yaptım. Kızım bizi bekletti, ama çok uyumlu da bir bebek oldu. Onca bekleyişten sonra bu kadar çabuk olacağını hayal etmemiştik, biraz daha zaman alır diye düşünmüştük ama hemen nasip oldu. Yaşım da 35 olduğu için çok ara vermek istemedim. Kedilerim o sıra kızım çok küçük olduğu için sanırım, pek problem çıkarmıyordu, hiç bunları hesaba katmamız gerekmedi. Pişman da değilim ikinciye hemen hamile kaldığım için.

Oyuncak sepetine işemişler, kokuyu takip ederek buldum. Bayaa altına kadar çıkmış, dün geceden beri kuma gitmemişler. Ne sepet umrumda ne yeni oyuncaklar almak ki yeni bebek geliyor, ablasının oyuncaklarıyla oynar diye düşünüyordum canları sağolsun ama hatıra kalacak bir iki şey vardı sepette. Kızımın ilk oyuncaklarıydı çok sevdikleri vardı bunu saklarım ileride anlatırım anılarını dediklerim de vardı içinde ona üzüldüm biraz.
Malesef ona ait herşeye yapıyorlar. Buda tepkiyi gösterme biçimleri. Kediler özgür ruhlu yanlış olduğunu bildikleri halde bilerek yapıyorlar. Kafalarına estiği gibi. Kızılmıyorda

Kızlar merhaba. Biri 5, diğeri 2 yaşında iki tane tekir kedim var. İkisini de yavruyken sokaktan edindim. Geçen ekim ayında da kızım doğdu. Aslında ilk zamanlar kediler ve bebekle ilgili pek problem yaşamıyorduk. Ama kızım şu an 11 aylık oldu ve son 1 aydır desteksiz tutunmadan yürüyor. Evin her yerini gezebilmeye başladığından beri kedilerime bir haller oldu. İki kere koltuğa, iki kere halıya kaka yaptılar. Kızımın oyuncak sepetine ve banyo paspasına işediler. Bir kez de bizim yatağımıza. Bunların hepsi farklı zamanlarda oluyor yani aşağı yukarı 2-3 günde bir vaka yaşıyoruz. İşin kötü yanı ben 34 haftalık hamileyim şu an. Bilenleriniz vardır, hamileyken kedi dışkısı ile temas tehlikeli olabiliyor doktorlar tavsiye etmiyor kum değişimlerini ve kaka yaptıkları yerlerin temizliğini eşim yapıyor. Takdir edersiniz ki her bir olay olduğunda eşim evde olmuyor. Ne yapacağımı şaşırıyorum. Mamaları suları değişmedi, kumları gün aşırı temizleniyor. Ev düzeninde de herhangi bir değişiklik yapmadık. Tek değişiklik kızımın yürümeye başlamış olması. Kedilerimi çok seviyorum ama artık tahammül seviyem o kadar azaldı ki. Birkaç kez maske ve eldiven giyerek kedi pisliği temizlemek zorunda kaldım kocaman karnımla. Evde her gün süpürge çalışıyor vileda yapılıyor bebekli ev olduğu için. Temizliğe her gün belki 1.5 saat vakit harcıyorum bu halimle. Ona rağmen bazı günler eve bir giriyorum ev köprüaltı gibi kokuyor. Bütün emeğim çöpe gidiyor. Koltuğumu geçen yıl almıştım çiş kaka yüzünden 3 kere yıkattım her seferinde 1.500 tl para verdim. Yatağımı 2 kez yıkattım son 2 ayda. O kadar bıktım ki artık. Ne yapsam vicdanım sızlıyor, bir çıkış yolu bulamıyorum. Benzer bir durum yaşayıp atlatan veya kedisini vermek zorunda kalan oldu mu aranızda? Ya da siz olsanız ne yapardınız?
Sizi çok iyi anlıyorum gerçekten aşağı yukarı sizinle aynı süreçten geçtim ve işin içinden çıkamadım gerçekten kedimi arkadaşıma verdim kendisi sahiplendi. O almasaydı da sahiplenirdim bir şekilde. Onunla çok güzel zamanlar geçirdik ancak sonsuza dek sürmek zorunda değil bence bazı şeyler bazen tercih yapmak zorunda kalabiliyoruz ne kadar hoşumuza gitmese de sizin için de en kolayını en güzelini diliyorum. Ben maalesef son zamanlarda pişirdiğim her yemekten kedi tüy çıkarmaktan bıkmıştım psikolojim çok kötü etkilendi atlattım bir şekilde geçti çok şükür

Malesef ona ait herşeye yapıyorlar. Buda tepkiyi gösterme biçimleri. Kediler özgür ruhlu yanlış olduğunu bildikleri halde bilerek yapıyorlar. Kafalarına estiği gibi. Kızılmıyorda
Evet cidden öyle, kızsam bile sinirim çabuk geçiyor. İki yaşında çocuk gibiler, ne tam dertlerini anlatabiliyorlar ne de duygularını ifade edebiliyorlar. Bildikleri tek şey üzülünce strese girince çiş kaka kaçırmak. Ne onlara kıyabiliyorum ne bebeklerime, ben de kendime kıyıyorum işte bikaç aydır napayım.

Sizi çok iyi anlıyorum gerçekten aşağı yukarı sizinle aynı süreçten geçtim ve işin içinden çıkamadım gerçekten kedimi arkadaşıma verdim kendisi sahiplendi. O almasaydı da sahiplenirdim bir şekilde. Onunla çok güzel zamanlar geçirdik ancak sonsuza dek sürmek zorunda değil bence bazı şeyler bazen tercih yapmak zorunda kalabiliyoruz ne kadar hoşumuza gitmese de sizin için de en kolayını en güzelini diliyorum. Ben maalesef son zamanlarda pişirdiğim her yemekten kedi tüy çıkarmaktan bıkmıştım psikolojim çok kötü etkilendi atlattım bir şekilde geçti çok şükür
Sonrasında bir boşluk duygusu oluşmuştur muhakkak, onunla başa çıkabildiniz mi? Ben yaklaşık 15-16 yıldır hiç hayvansız bir evde yaşamadım. Kediler olmadan nasıl yaşandığını bilmiyorum, yetişkin hayatım boyunca hep kedim vardı.
Tüyler çok sorun değil cidden, günlük temizlik rutinimde iyi sıkılmış bir bezle koltuk ve sandalyeleri silmek var. Güzelce ayıklıyorum bütün tüyleri çocuğun ağzına gözüne girmesin diye. Zaten şimdi artık yürüdüğü için çok sorun olmuyor, emeklerken çok sıkıntılıydı durum ama atlattık.

Sonrasında bir boşluk duygusu oluşmuştur muhakkak, onunla başa çıkabildiniz mi? Ben yaklaşık 15-16 yıldır hiç hayvansız bir evde yaşamadım. Kediler olmadan nasıl yaşandığını bilmiyorum, yetişkin hayatım boyunca hep kedim vardı.
Tüyler çok sorun değil cidden, günlük temizlik rutinimde iyi sıkılmış bir bezle koltuk ve sandalyeleri silmek var. Güzelce ayıklıyorum bütün tüyleri çocuğun ağzına gözüne girmesin diye. Zaten şimdi artık yürüdüğü için çok sorun olmuyor, emeklerken çok sıkıntılıydı durum ama atlattık.
Şey ben kendi bulunduğum çevredeki bakan tek kişiydi açıkçası çocukluğum yetişkinliğim kedilerle hiç geçmedi dolayısıyla sizin durumunuz daha farklı. Ben maalesef sizin gibi her gün temizlik Yapabilen biri değilim evim çok büyük çocuğum aşırı dağıtan kirleten bir çocuk . Kedinin kumu tuvalet kokusu tüyü o dengeyi bir türlü sağlayamama beni o kadar boğdu ki. Bir boşluk tabii ki oluştu ama kendimi devamlı teselli ettim eninde sonunda herkes ile bir yol ayrılığınız olacak bizim de bu şekilde oldu diye düşündüm onu sokaktan almıştım ve beraber çok güzel anılar biriktirdik bir şekilde de ayrılmamız gerekiyordu ve ayrıldık…

Merhaba, öncelikle çocuğunuz sağlıkla gelir ve bu durumu en yakın zamanda aşarsınız umarım:) 4 yaşında bir kedim ve18 aylık bir oğlum var. Oğlum doğup kedimizle ilk tanıştırdığımızda, kendisi bebeği koklayıp koklayıp kusmuştu. Sonrasında da yıldızları hiç barışmadı zaten:/ kedi oğluma hiç zarar vermeye çalışmıyor, sadece onu yok sayıyor. Oğlum ise ilgisini çekmek için sürekli ona oyuncaklarını atıyor ve evin içinde kaosu yaşıyoruz. Sizin dediğiniz gibi bir kaka çiş sorunu yaşamadık biz ama bizim de en büyük problemimiz stresten çok fazla tüy dökmesi. Tek başına diğer odalarda takılmak ya da uyumak istemiyor bizle de hep diken üstünde, resmen bir gözü açık uyuyor. Gün geçtikçe birbirlerine alışacakları umudu ile yaşıyorum ben de🙈

Şey ben kendi bulunduğum çevredeki bakan tek kişiydi açıkçası çocukluğum yetişkinliğim kedilerle hiç geçmedi dolayısıyla sizin durumunuz daha farklı. Ben maalesef sizin gibi her gün temizlik Yapabilen biri değilim evim çok büyük çocuğum aşırı dağıtan kirleten bir çocuk . Kedinin kumu tuvalet kokusu tüyü o dengeyi bir türlü sağlayamama beni o kadar boğdu ki. Bir boşluk tabii ki oluştu ama kendimi devamlı teselli ettim eninde sonunda herkes ile bir yol ayrılığınız olacak bizim de bu şekilde oldu diye düşündüm onu sokaktan almıştım ve beraber çok güzel anılar biriktirdik bir şekilde de ayrılmamız gerekiyordu ve ayrıldık…
Çok üzüldüm adınıza, keşke beraber devam edebilseydiniz ama eminim elinizden gelenin en iyisini yapmışsınızdır😕 umarım biz bunu yaşamak zorunda kalmayız ve bunları bir yolunu bulup aşabiliriz. En azından güvendiğiniz birine gitmiş, iyi bakıldığını biliyorsunuz. Böylece onun da daha stressiz bir hayatı olmuştur 🌸

Merhaba, öncelikle çocuğunuz sağlıkla gelir ve bu durumu en yakın zamanda aşarsınız umarım:) 4 yaşında bir kedim ve18 aylık bir oğlum var. Oğlum doğup kedimizle ilk tanıştırdığımızda, kendisi bebeği koklayıp koklayıp kusmuştu. Sonrasında da yıldızları hiç barışmadı zaten:/ kedi oğluma hiç zarar vermeye çalışmıyor, sadece onu yok sayıyor. Oğlum ise ilgisini çekmek için sürekli ona oyuncaklarını atıyor ve evin içinde kaosu yaşıyoruz. Sizin dediğiniz gibi bir kaka çiş sorunu yaşamadık biz ama bizim de en büyük problemimiz stresten çok fazla tüy dökmesi. Tek başına diğer odalarda takılmak ya da uyumak istemiyor bizle de hep diken üstünde, resmen bir gözü açık uyuyor. Gün geçtikçe birbirlerine alışacakları umudu ile yaşıyorum ben de🙈
Tünelin ucunda pek ışık yok diyorsunuz öyle mi😕 18 ay da az buz zaman değil, size de bol bol sabır diliyorum🙏

Çok üzüldüm adınıza, keşke beraber devam edebilseydiniz ama eminim elinizden gelenin en iyisini yapmışsınızdır😕 umarım biz bunu yaşamak zorunda kalmayız ve bunları bir yolunu bulup aşabiliriz. En azından güvendiğiniz birine gitmiş, iyi bakıldığını biliyorsunuz. Böylece onun da daha stressiz bir hayatı olmuştur 🌸
Çok teşekkür ederim çok daha güzelini sizin için diliyorum inşallah çok güzel bir çözüm bulursunuz . Evet çok şükür bebek gibi bakılıyor ona şanslıyız 🙏

X