Hamilelik, evden ayrılmak…

Tamamen hormonal. Geçici durumlar bunlar. Birazcık da olsa sizi dik durmaya,iyi düşünmeye , eşinize fatura etmemeye davet ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşaallah

insallah ben bosuna kuruntu yapıyorumdur..esim de sürekli ben erken izin alır gelirim yanında olucam söz diyor ama ne biliyim ya erken gelmeye karar verirse bebek insallah her sey bizim için en güzel sekilde sonuclanır.
Surpriz yaparsa da hoşgelsin, hayırlı dogumlar

Bazi hormon degisikler insanin psikolojisini de etkiler. Bende ilk hamilelikte 2 ve 3 ay arasi kafa oldu bir milyon. Aglama ve sinir krizi canim esim ne ugradigina sasirdi. Bende öyle. Bence kendinizi stresten uzak tutun. Baskalari ne diyor kulak.tikayin. önemli olan siz ve bebeginiz su anda. Milletin duygulari degil. Bunlari gecici seyler aslinda. Ama baktiniz devam ediyor doktorunuzla görüsün. Ikinci hamileligimde demir eksikligi gelistet. Oda depresyon a benzeyen durumlara sebep oluyor. Damar yolundan demir verildikten sonra kendime geldim ancak.

Hormonlar horon tepiyor içerde çok belli Ben hamileliğin ilk 3 ayında yatıp kalkıp gece uyanip eşimi izleyip izleyip allahim inşallah eşime benzer diye dua ediyordum
doğurup hormonlar yerleşincede lohusalıkta allahım nolur geri döndür bana benzesin diye agliyordum
İnanın hepsi geçecek, ailenizin yaninda olmaniz aslinda sizin icin bulunmaz nimet olacak çünkü bebeklerin ilk 3 ayı fena yanınızda yardımci olacak birileri hep olacak ne güzel.
Siz şimdi hormonlardan bunlari goremiyorsunuz, boşverin eşiniz bebegi iki uç ay goremeyecek olmasini elinizin altindaki veli nimetin farkina varin.
Eşijniz ara ara gelir görür zaten bebişi

Hamileyken böyle şeyler yaşamak çok doğal bütün hormonlar horon tepiyor.
Sadece bunun geçici bir süreç olduğuna odaklanın.
eğer eşiniz doğumda yanınızda olamayacaksa anneniz kalsın çünkü tuvalete giderken, pansuman olurken ben kv’nin beni öyle görmesini istemem. Asla da götürmeyin yanınızda doğumdan sonra ziyarete gelip dönsünler. habire göğsünüz dışarda olacak, kanamanız olacak belki hasta bezi belki ped değiştirmesi gerekecek anneniz olursa çok rahat olur

Hormonlar, duygusallık, eşinden uzak kalacak olman...
Tüm bunlar birleşince çok normal hissettiklerin. Kendini bu kadar yıpratmamaya çalış, önceki konularından anladığım kadarıyla gerçekten seni seven, anlayan bir eşin var.

Eş ailesinin kendi ailen ile kalacaksın diye bozulacaklar mı bilmem ne bunları hiç hiç düşünme. Tabi ki kendi annenin yanında kalacaksın daha rahat edersin. Bundan doğal ne olabilir? Bu düşüneceğin son dert falan olsun.

Eşin umarım erken izin alır ve gelir hemen yanına. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın yeter ki. <3

Abiniz 700km sizi almaya gelecek, maşallah ne güzel bir aileniz var. Kayınvalide de kalmayın o halde birşey söylerler illa alınırsınız. Hamilelik hormonlar gerçekten zor.

Bende ilk doğumu ailemin yanında yaptım ardından hastaneden kayınvalideme geçtim ah ah aynı onlar da sizinkiler gibiler neler dediler neler. Şimdi bakıyorum da herkesi neden dövmedim acaba. Neyse korkma hiç herşey güzel geçecek inşallah kolaylıklar diliyorum

Hiç derdin olmadığı için böyle saçmalıklar için ağladığını düşünüyorum. Ayrıca hamilesin hasta değilsin otur evinde göçebe gibi ordan oraya mı gezeceksin. İnsanlar 37 haftalık olana kadar çalışıyor yani.
Şimdi okudum hakkarideymişsin. İlk görev yerim orası. Evet orda tek kalamazsın. Ama gerisi yine de fazla tepki

Abiniz 700km sizi almaya gelecek, maşallah ne güzel bir aileniz var. Kayınvalide de kalmayın o halde birşey söylerler illa alınırsınız. Hamilelik hormonlar gerçekten zor.
ben de ondan korkuyorum. zaten stresliyim bir laf ederler belki ben fazla alınganlık gösterip tepki veririm olay büyür. kaldı ki kv hiç öyle anlayış gösterip susacak bir tip de değil. 1.5 yıllık evliyim hala daha yemek konusunda kendiyle beni kıyaslayıp yetersiz hissettiriyor hem bana hem de çevresindeki herkese karşı. istemediğim tepkiler verip süreci kendime zehir etmekten korkuyorum

hastayım demedim zaten? ne alaka söyledikleriniz anlamadım. dünyaya bir can getirecem evet hayatımdaki en büyük derdim ve sorumluluğum bu su an. kusura bakmayın.

Subat ayında görünüyor doğumum, sonrasında da bebek toparlanana kadar ve havalar biraz düzelene kadar ailemle kalıcam
bunu yaparsanız evliliğiniz sarsılır
eşiniz de evde yoksa bu sefer de düzeniniz bozulur
her türlü mantıksız

Yarısına kadar okudum da neden subattaki doğuma şimdiden gidiyorsunuz ? Eşiniz yoksa evde kalamiyor musunuz ? Doğumu kendi evinizde yapın bir hafta 10 gün anneniz kalsın sonra kendiniz halledin.

Kv bu hayattaki tek amacı yemek olduğu içindir o. Bu kadar eşinizden uzak kalmanız doğru mu onu hiç bilemiyorum. Hamileliğin keyifli kısmı zaten beraber olmak. Birde eşiniz gidecek siz yine ailenizle kalacaksınız. Orda bir düzeniniz olacak sonra yine kendi evinizde bir düzen. Çok zorlanacaksınız.

Bacım bismillah de bak eşin sağlıklı sen sağlıklı bebeğiniz de sağlıklı olsun ya gerisi boş Hele oraları düşünme sakın ol iki ailede sana prenses gibi bakacak çünkü sen annesin hamilesin bosversene dua et hersey güzel olsun sağlıklı olsun hamilesin bana da dua et tez vakitte bende hamile kalayim Amin

Masallah millet ne prensesler dogurmus vallahi hayranim şoyle tirnaginin ucu kirilda dunyayi dar edenlere. Bende hamileyim yakin zamanda gecmis kanser hastasiyim. Dusuk tehlikem var diye ailemin evine geldim Allah var ailem bebek gibi bakiyor ama esim hep gorevlerde bazen ugruyor bazen gelemiyor gunlerce. Kanser zmanimda da oyleydi. Alindigim yiprandigim cok gunler oldu. Ama yapacak birsey yok.hayatta hersey var. Mesleği geregi bugun var yarin yok ona alistirdim kendimi. Hormonlarinizdan dolayimi boyle bilmiyorum ama bendede pek inisli cikisli olmadi yani alinganlik aserme olaylari falan hic yok. İnsallahta boyle devam eder zira nazimziin gececegi bir kocamiz yok

Bir kadın olarak ne kadar anlayışsız bir kayınvalide. Bu süreçte insanın ailesini yanında istemesi kadar doğal bir şey olamaz. Bence siz hiç bunları düşünüp canınızı sıkmayın bırakın eşiniz halletsin siz nerede rahatsanız orada olun. Kim ne demiş ne konuşmuş tıkayın kulaklarınızı kendinize ve bebeğinize odaklanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…