Hamilelik, evden ayrılmak…

Doğum planınızı bu sekilde yapmıssınız hangi ilde yasıyorsunuz bilmiyorum ama bu plan degisik geldi bana cok zorda kalmasam esim yanimda olsun isterdim ben, ailemi getirtirdim ama hastane felan sorunlu, uzak yazmissiniz birsey diyemiyecem o yuzdn. Demek istedgm zaten yılgın bir psikolojiyle dogum surecine girmemeniz gerektigi o yuzdn destek almanz gerekiyor dedm. Hamileligi sorunsuz, moral olrak iyi geçiren ben, lohusalıkta farkli bir kafaya girmistim

Hayırlı sağlıklı kolay doğumlar olsun inşallah
eşiniz de yetişir Allah ın izni ile

arada gider kv nizde kalırsınız canım :) 1 gün 2 gün
sonra kendi annenizde kalırsınız hep

Konu sahibiyle benim gebelik haftalarimiz cok yakin. Dun ise giderken araba kullaniyorum trafikteyim yaklasik 30dk suruyor. 30dk boyunca kocam ölürse ne yaparim senaryosunu dusunup, kurgulayip, saril saril aglayarak ise gittim. (Morga giderken babami ararim, cenazeyi kaynanamlara yakin gomeriz, istanbulda kalmam tayin isterim, ogluma psikolog esliginde soylemek lazim.) Bu kacinci seviye manyaklik bilmiyorum ama arada geliyor.

hanımefendi, eşinin görevi dolayısıyla Hakkari'de bulunduğunu ve bölgede hastane ve hekim desteği açısından yetersiz kaldığını, hatta ve hatta oradaki hekimin de gebeliğin seyri açısından başka şehre gitmesini önerdiğini söylemişti. keşke kadının üstüne bu denli gitmeden önce yazdıklarının hepsini okusaydınız

ya kafayı yicez ya çok güçlü çıkıcaz.. hayırlısı

Allah razı olsun. konuyu 4-5 kez yorumlarda yazmama rağmen yine inatla bu yorum geliyor. bana keyif battı sanki hem esimi yanımda isteyip hem neden baska sehre gideyim yani? su an ama benim duygu durumumdan daha önemli tek sey bebeğin ve benim sağlığım. bunun için de hastaneye ulaşımın kolay olduğu bir yerde olmak istiyoruz. kaldı ki bu gebeliğimin en basından beri planladığımız bir seydi. ama işte vakit gelince zor evini bırakıp gitmek. ailemin evi de olsa misafirim

Bazen şartlara ayak uydurmak gerekir.
Şuan sizin ve bebeğinizin sağlıklı şekilde bu süreci atlatmanıza odaklanın. Sonra ki günler beraber geçireceğiniz çok güzel günleriniz olur inş.
Bebek doğduktan sonra bile babayla bebeğin bağ kurması zaman alıyor , o yüzden şuan bebekle ilişkisini düşünmeyin bence, sizin kendinizin eşinizin desteğinize ihtiyacınız vardır elbette ama işte şartlar. Hergün görüntülü konuşmalarla vs idare edilir, sayılı gün sağlıkla çabucak geçer inş.

Eşiniz dogana dek bıdaha neden goremeyecek ta şubat diyorsun dogum?
Yurtdısına mı gorevli
Ya da asker mi?

şu ayrıntıyı ilk mesaja ekleseniz iyi olurmuş,
Konuyu okuyan, ilk mesaja göre yorum yapıyor, bütün cvplarinizi okumuyor.
Neden gidiyorsun diyen yorumlari okurken ben gerildim.

şu ayrıntıyı ilk mesaja ekleseniz iyi olurmuş,
Konuyu okuyan, ilk mesaja göre yorum yapıyor, bütün cvplarinizi okumuyor.
Neden gidiyorsun diyen yorumlari okurken ben gerildim.
ya ben önceki konularımdan çoğu kisi asinadır duruma diye saçma bir düsünceye girdim sanki herkes eski konularımı bilmek zorumdaymış gibi benim de hatam var kabul

Eşiniz dogana dek bıdaha neden goremeyecek ta şubat diyorsun dogum?

Yurtdısına mı gorevli
Ya da asker mi?
asker değil ve yurt dısı da değil. başka bir ile gidecek. 1 ay kalacak bir daha aralık basında gelecek. ve o sürede kar olacağı için o gitmeden ben ailemin yanına gitmek zorundayım ve esimin yıllık izni su an bir hafta kaldı. kullanmayıp doğumda yeniyılda eklenecek yıllık izni ve babalık izni ile birleştirim en azından 25-30 gün doğum öncesi ve sonrası yanımda kalmayı planlıyor. o yüzden ocak ortası gibi gelmeyi düsünüyor esim yanıma. şubat ortası gibi de işe geri dönecek.. biz yine bebemle yalnız kalcaz karlar hafiflediği zaman biz de dönücez esimin yanına. en azından su an planlar böyle

Takibinizin ordaki hastanede mi yapılmasını istediğiniz için bu kadar erken gidiyorsunuz? 4.5 ay var daha.

Takibinizin ordaki hastanede mi yapılmasını istediğiniz için bu kadar erken gidiyorsunuz? 4.5 ay var daha.
hayır kar yağacağı için kar yağdığı andan itibaren burdan uçak kalkmıyor ve yollarda da çığ riski oluyor. o yüzden biz de hiç riske girmeden güvenli bir sekilde gideyim diyoruz

Sabah 6-7de kalkıyorum yazmamışsınız konuda. Akşam 8-9da yatıp ertesi gün 11-12de kalkıyorum yazmışsınız. Eşim 1 ay yok yazmışsınız şimdi 5 ay yok diyorsunuz. Kendinizle çelişiyor yazdıklarınız. Anlaşılan sadece hormonlardan değil kaprisiniz ve nazınız, genel karakteriniz.

esim 1 ay sehir dısına göreve gidiyor. aralık bası su an yasadığımız yere dönecek. ben de memlekete gidiyorum. esim doğumda 25-30 gün izin alıp yanıma gelecek onun dısında 5 ay o yasadığımız sehirde olacak isi dolayısıyla, bense memlekette. cok zor değildi.

derdimi anlatmısım kalkıp takıldığınız seylere bak. tamam özür dilerim ben saçmalıyorum.. yokmus bir sey okay tesekkürler

Benim bir arkadaşımın ablası da sizin gibi yapmıştı. Eşi doğumuna geldi biraz kaldı sonra çocuk ele avuca gelinciye dek ailesinin yanında kaldı. Böyle olunca lohusanın yorgunluğu da daha az oluyor tabi annesi kardeşi gece bakıyordu bebişe çünkü. Ben kendim yapabilir miyim yapamam çünkü eşimden ayrı durmayı sevmiyorum uzun vadede, birlikte yapmak isterim her şeyi ama yapan yapıyor yani. Kafanızdan kötü düşünceleri de silin zor ama silin çünkü iyi şeyler düşünüp iyi şeyleri çağırmak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…