Hamilelik, evden ayrılmak…

Keşke sadece eşiniz olsaydi çok iyi anladım sizi insan bebeği yaptığı insanı ister en çok ne anneyi ne kayinvalideyi İlerde 3 kişilik güzel ailenizle olursunuz daha çok başbaşa neyseki artık çok fazla baba adayı eşleriyle herşeyi paylasir oldu babaninda eşinde iyisi iyi oluyor sorumluluk sahibi oluyor . Sevindirici bunları görmek bile.kotu şeylerin yanında Uzmeyin kendinizi çok kalmazsınız doğum inşallah kolay olur inşallah hemen toplanır hemende evinize dönersiniz Aylarca kalacak orada çocuk yaşına girecek değil ya bunu düşün .Çok haklısın eşini seven ve onunla uyumu olan kadın ne anne ne kayınvalide birtek onunla paylaşmak istiyor bebeğin her anını.
evet.. mesela instagramda falan karsıma çıkıyor iste bebek su haftalarda babasının sesini duymaya başlıyor, doğduğunda babasını sesinden tanıyor falan.. ben zaten 25.haftada gidiyorum.. esim bir daha doğduğunda görecek.. ya tanımazsa bebeğim babasını, babası kucağına alınca ağlarsa falan diye saçma sapan strese giriyorum.. halbuki belki de boşuna kendi kendimi üzüyorum.. ay ne biliyim ya

Esinin il disi gorevi kac ay surecek?
Yazik adamcik da uzulmus ona triplenme.
Benim annem yok, ablam vs kimsem yok esimden baska. O yuzden seni anlayabiliyorum. Ama mecburi durum yapacak birsey yok. Degistiremeyecegin durumlar icin kendini / birbirinizi hirpalamayin.

Sizin geçtiğiniz yoldan 2 kez geçmiş bir anneyim. Ayrıca birtek burda görüyorum hamilelik surecinde çıtkırıldım olup eşlerine bu süreci zehir edenleri
esimle tanısıyorsunuz herhalde? nerden biliyorsunuz esime bir seyleri zehir ettiğimi? süreçte anlayışlı, uyumlu olup bana destek oluyor olması kötü bir sey mi? korkularım, endişelerim var. napayım kendi içime atıp hasta mı olayım? yeter ki aman paşa kocamın keyfi bozulmasın mı?

Siz bebeğin sorumluluklarinada erkenden eşi ortak edersiniz hiç merak etmeyin benim babam bakmış bana annemle beraber annem başka kimseyi sokmamis eve babam yeri gelmiş sallamış yeri gelmiş yıkamış yeri gelmiş oyalamis böyle böyle mükemmel bağ dediğiniz şey kuruluyor zaten Onada sorumluluk verin baba olan zaten bunu içinden gelerek yapar o zaman hissediyor insan bu bebek bizim duygusunu

insallah benim kuruntularımdır tüm bunlar.. insallah her sey yolunda ve keyifli gecer. tek duam bu su an. kimseyi de darlamak istemiyorum bu yüzden, tek doğuran ben değilim. ama ne biliyim arada kötü düsünceler kaçınılmaz oluyor
canım bunlar olabilir hatta saçma sapan rüyalar da görebilirsin özellikle bebekle ilgili çoğu hormonlardan. İlk gebeliğin olduğunu biliyorum gayet iyi başarıyorsun bu süreci çok stres olmamaya dikkat et. böyle zamanlarda bana dingin müzikler iyi geliyor klasik muzikler

Esinin il disi gorevi kac ay surecek?
Yazik adamcik da uzulmus ona triplenme.
Benim annem yok, ablam vs kimsem yok esimden baska. O yuzden seni anlayabiliyorum. Ama mecburi durum yapacak birsey yok. Degistiremeyecegin durumlar icin kendini / birbirinizi hirpalamayin.
1 ay sürecek. aralık ayının basında dönecek görevden. ocak ayının ortasında da yıllık iznini alıp yanıma gelmeyi düsünüyor zaten.

Evet biliyorum mecburi bu durum. Zaten bu konu yüzünden esime bir sey söylemedim hiç.. benden çok o üzülüyordur.. baba olarak ne biliyim karnımın büyümesini ya da o doğum anını vs göremeyecek. Kendim kadar ona da üzülüyorum..

Diğer bahsettiğim seyler belki de gideceğim için bana gösterdiği ilgi yetmiyor gibi hissediyorum. Gündüz bunu dert edip ağlıyorum ama aksam eve gelince daha tatlı dille söylüyorum ona. yoksa asla onun yanında ağlamadım veya tartışma çıkarmadım

esimle tanısıyorsunuz herhalde? nerden biliyorsunuz esime bir seyleri zehir ettiğimi? süreçte anlayışlı, uyumlu olup bana destek oluyor olması kötü bir sey mi? korkularım, endişelerim var. napayım kendi içime atıp hasta mı olayım? yeter ki aman paşa kocamın keyfi bozulmasın mı?
Yazdıklarınizdan gayet anlaşılıyor. Aksama kadar ağlamalar daha hicbirsey yokken ortada hemen senin ailen öyle böyle yapar demeler. Umarım sadece hamilelikte böylesinizdir 🙄

Siz bebeğin sorumluluklarinada erkenden eşi ortak edersiniz hiç merak etmeyin benim babam bakmış bana annemle beraber annem başka kimseyi sokmamis eve babam yeri gelmiş sallamış yeri gelmiş yıkamış yeri gelmiş oyalamis böyle böyle mükemmel bağ dediğiniz şey kuruluyor zaten Onada sorumluluk verin baba olan zaten bunu içinden gelerek yapar o zaman hissediyor insan bu bebek bizim duygusunu
dört gözle bekliyorum o günleri gercekten.. su an kedimizin bakımıyla bile komple esim ilgileniyor.. bebeğimizle onu görmek için yasıyorum resmen 🥲

Yazdıklarınizdan gayet anlaşılıyor. Aksama kadar ağlamalar daha hicbirsey yokken ortada hemen senin ailen öyle böyle yapar demeler. Umarım sadece hamilelikte böylesinizdir 🙄
ailesi cünkü simdiden laf ediyor. ayrıca “senin ailen böyle yapıyor” diye şikayet etmedim. adam kör değil görüyor her seyi. ailesini de tanıyor.

Her gün resim çeker kısa kısa notlarla atarsınız üzüldüm mecbur uzakta olacağına neyseki bitecek bir ayrılık bol bol telafi edersiniz bence sonuçta ilk gulucugu ilk adımı ilk kelime heyecani var bunları düşünün üzülmeyin

Çok sıkılırsanizda buraya yazarsınız kk olarak kayınvalidenin hakkından gelecek yada sizi bir an güldürecek şeyler yazarız olmazmi 😂

Her gün resim çeker kısa kısa notlarla atarsınız üzüldüm mecbur uzakta olacağına neyseki bitecek bir ayrılık bol bol telafi edersiniz bence sonuçta ilk gulucugu ilk adımı ilk kelime heyecani var bunları düşünün üzülmeyin
insallah 🥰🥰 cok sağ olun.. hepsi saçma sapan düsüncelerim olarak kalır umarım ve ben her anından keyif alırım 🥲🥲

1 ay sürecek. aralık ayının basında dönecek görevden. ocak ayının ortasında da yıllık iznini alıp yanıma gelmeyi düsünüyor zaten.

Evet biliyorum mecburi bu durum. Zaten bu konu yüzünden esime bir sey söylemedim hiç.. benden çok o üzülüyordur.. baba olarak ne biliyim karnımın büyümesini ya da o doğum anını vs göremeyecek. Kendim kadar ona da üzülüyorum..

Diğer bahsettiğim seyler belki de gideceğim için bana gösterdiği ilgi yetmiyor gibi hissediyorum. Gündüz bunu dert edip ağlıyorum ama aksam eve gelince daha tatlı dille söylüyorum ona. yoksa asla onun yanında ağlamadım veya tartışma çıkarmadım
Ben 6 ay fln yok sandim. Niye kendi evinde yapmiyorsun dogumu? Annen yanina gelse? Esin de yaninda olurdu.

evet.. mesela instagramda falan karsıma çıkıyor iste bebek su haftalarda babasının sesini duymaya başlıyor, doğduğunda babasını sesinden tanıyor falan.. ben zaten 25.haftada gidiyorum.. esim bir daha doğduğunda görecek.. ya tanımazsa bebeğim babasını, babası kucağına alınca ağlarsa falan diye saçma sapan strese giriyorum.. halbuki belki de boşuna kendi kendimi üzüyorum.. ay ne biliyim ya
e 40. haftada doğursanız tanıyacak mı?
eşinizin sesini kayıt alın her gün dinletin, ittiği yerden konuşurken hoparlörle konuşun duysun

ses dışıda zaten karnınızdaki bebek normalde de eşinizi tanımaz ki, sesi de hergün duyabilir eşiniz mars'a mı gidiyor?

Ben 6 ay fln yok sandim. Niye kendi evinde yapmiyorsun dogumu? Annen yanina gelse? Esin de yaninda olurdu.
bulunduğum yerde hastane olanakları kısıtlı. en yakın iyi hastane de 140 km ve kısın yol çığ yüzünden çok sık kapanıyor. Allah korusun acil bir sey olur da hastaneye yetişemeyiz diye korkuyoruz. Ailemin evine 1 saat mesafede bir çok tam ekipmanlı hastane var. riske atmak istemedik açıkcası

hakkarideyim ben. burdaki kadın doğumcular bile burada doğumu önermiyor cünkü istenmeyen bir durum olursa çok donanımlı değil hastane.. en yakında vanda var hastane ama burada kışın yola çığ düsmesi çok oluyor.. bazen yol günlerce kapalı oluyor. biz de riske atmak istemedik açıkcası.
Bence çok iyi düşünmüşsünüz.Bebek için ve kendiniz için en doğru kararı almışsınız.Üzmeyin kendinizi artık nolur.Arada buhran gelir anlıyorum ama içinden seri bir şekilde çıkmaya çalışın.Aslinda çok keyifli,heyecanlı anlar şu an ve daha heyecanlı gunler de kapıda.Ben eşinizin dogumunuzda yanınızda olacağını hissediyorum.Hadi diyelim ki olmadı,sonraki günler ,yıllar hep sizin,güzel bir evliliğin meyvesi de nasıl güzel büyütülür Allah'ın izniyle 🙏 Yeter ki sağlık olsun❤️

e 40. haftada doğursanız tanıyacak mı?
eşinizin sesini kayıt alın her gün dinletin, ittiği yerden konuşurken hoparlörle konuşun duysun

ses dışıda zaten karnınızdaki bebek normalde de eşinizi tanımaz ki, sesi de hergün duyabilir eşiniz mars'a mı gidiyor?
ya neden öyle diyorsunuz 😂😂 yanımda olup elini karnıma koyup konusmasıyla hoparlörden konusması bir mi? 🥲🥲

Bence çok iyi düşünmüşsünüz.Bebek için ve kendiniz için en doğru kararı almışsınız.Üzmeyin kendinizi artık nolur.Arada buhran gelir anlıyorum ama içinden seri bir şekilde çıkmaya çalışın.Aslinda çok keyifli,heyecanlı anlar şu an ve daha heyecanlı gunler de kapıda.Ben eşinizin dogumunuzda yanınızda olacağını hissediyorum.Hadi diyelim ki olmadı,sonraki günler ,yıllar hep sizin,güzel bir evliliğin meyvesi de nasıl güzel büyütülür Allah'ın izniyle 🙏 Yeter ki sağlık olsun❤️
zaten bebeğimin ve benim sağlığım su an tüm bu kuruntularımdan çok daha önemli. o yüzden evet üzülsem de, bazen şikayet de etsem başka bir yol seçmezdim. 🥲🥲 insallah hissettiğiniz gibi olur 🥰

X