Hamilelik, evden ayrılmak…

Ahhh ya canım Aslışkımmm gel sarılayım birlikte ağlayalım
4-5 kişi var doğumlarınızı kazasız belasız duysam başka bir şey istemem herhalde bende sizin için sizin kadar heyecanlı ve meraklıyım

Can sıkma çünkü bebişkonun da canını sıkmış olacaksın
Doğum yapacak kişinin tabii ki baba evinde olması gerekiyor üstüme iyilik sağlık eş ailesi de ne oluyor? Gelirler ziyaret ederler bazen sen gidersin gelirsin ama o kadar. Abin almayacakta kaynın mı alacaktı?

Sen doğru olanı ve en önemlisi istediğini yapmakta devam et kocanı da al arkana kimse ağzını açamaz…
Bir şey olursa eşini herkesten (eş ailesinden) önce şeffaf bir şekilde anlat.
En hassas dönemin annenin yanında olmak çok iyi gelecek inan bana zaten nasip olursa bir ömür sen çocuğun ve eşin beraber olacaksınız… Annen yardımcı olacak, bu süreci daha kolay atlatacaksın inan bana…

Doğum kısmına gelirsen nasip yavrum
Zamana bırakmaktan başka bir çare yok… Belki eşin gelir görür hem doğumu hem çocuğunu çocuğu etkileme lütfen herşey olacağına varacak güzel anne

Bu sabah giderken öpmedi, öptü uyandırdı şimdi de uykum bozuldu uyuyamıcam bir daha of beni hiç düşünmüyor diye yemin ederim ben de ağladım, hamilelik hormonları gerçekten insanın dengesini alt üst ediyor, bunlar çok normal, içinde bir insan büyüyor farkında mısın? Ben hep böyle düşündüm, içimde organlar oluşuyor, bugün karaciğer yaptım bugün kalp yaptım falan gibi, yani benim reklamlara bile ağlamışlığım var, inşallah senin için süreç çok güzel geçer, ilk günlerde zaten doğum sonrası artık dikişin olursa normal veya sezeryan onun yorgunluğu, anne olmanın şoku, lohusalık hormonları, etrafında seni anlamayan tipler( benim sütüm fışkırırdı, sezeryan mi normal mi?, kaç kg doğdu, emiyor mu? Sütün yetiyor mu? Vs vsvs) , uykusuzluk, 2 saatte bir alt değiştir, emzir, gaz çıkar döngüsüne alışmaya çalışırken inan bana gözün eşini meşini görmeyecek zaten.. Hem ömür boyu beraber olacaksınız, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah, geç olsun, güç olmasın ileride doya doya zaman geçirirsiniz. ,ayrıca nazlanın nazlanabildiğiniz kadar eğer öyle bir imkanınız varsa, nedense tarlada doğurmak, ay ben 9. Aya kadar cam sildim, yemek yaptım, nazlanmadım güzellemesini de anlamıyorum. İnsanın kocasına nazlanmak için hamile olmasına da gerek yok, ki hamilelikten böyle grip gibi bahsedilmesine de ayar oluyorum.
Hamilelik başlı başına zor bir süreç arkadaşlar. Bu kimisi için kolay olur, güle oynaya geçer, kimisi için bulantılarla, buhran, depresyon halleri uyku haliyle geçer, kimi cam siler kimine kocası ejder meyvesi doğrar getirir yatağına. Sen öyle yaptın diye herkes öyle yapacak diye bir şey yok, veya bir başkası böyle olunca ne diye bir aayy prensess seni muamelesi yapılıyor anlamıyorum.

Evet sen kocanın prensesisin, karnında dünyalar güzeli bir bebek taşıyan, dünyalar güzeli bir annesin. Çekemeyen de anten taksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…