Hamilelik, evden ayrılmak…

Ben de doğumu ailemin yanında yaptım annem yanıma gelemeyeceği için ben gittim çok da rahat ettim sağolsun, eşimin herhangi bir görevi vs yoktu özel sektör çalışanı. Buraya kadar bana göre normal. Ben de şubatta doğum yaptım ailemin yanına ocak ortası-sonuna doğru gittim, şubatta olan doğuma niye şimdiden gittiğinizi anlayamadım? Evde tek olmaktan korkuyorsanız anneniz kardeşiniz vs birisi gelsin eşiniz gelene kadar kalsın sizle bence. Öyle bir yazmışsınız ki yani okuyan eşinizin görevi yıllar sürecek asla görüşemeyecekmişsiniz de çocuk babasını tanımadan büyüyecek falan anlar yani alt tarafı 1 aymış yahu. Ben de hamile oldum doğum da yaptım ama bilmiyorum bende mi anormallik var asla bu kadar aşırı dengesizlik yaşamadım yani eşiniz öpse suç öpmese suç, sabahtan akşama kadar ağlamalar, erkenden uyumak eşle vakit geçirmemek falan bana çok abartı geldi bence bi hormonlarınıza baktırın vitamin eksikliği falan olabilir bu kadar uyku nedir?

Yani kötü bi haberim var lohusalık daha b.mbok olabilir.
Ben asla böyle duygusallıklar ne bileyim uykular bi şeyler yaşamadım sadece ilk 4 ay midem bitikti. Sonra tamamen normaldim şükür. Ama lohusalık duygusal olarak eski halimi tamamen çöpe attı yenisi geldi adeta. Ilk 6 ay bambaşka biriydim.
Bu sadece hormonlar olamaz. Bence destek alınabilir psikolojik.

Şu an zorlu bir dönemdesin ve hissettiklerin tamamen normal. Hamilelik, hem heyecan verici hem de karmaşık bir yolculuk. Ağlamak ve kaygılanmak, bu sürecin doğal bir parçası. Ama unutma, kucağında alacağın o bebek, hayatına büyük bir mutluluk katacak.Eşinle bu yolculuğu birlikte paylaşıyor olman harika bir şey. Sizin aranızda güçlü bir bağ var ve bu zorlukları el ele aşacaksınız. Eşinin anlayışı, senin için büyük bir destek kaynağı. Ayrıca, ailenin yanındayken alacağın destek de sana güç verecek. Onlar, senin bu özel dönemde yanında ve seni sevgiyle destekliyor.Kendine karşı nazik ol; duygularını yaşa ve anı yakala. Güzel günler çok yakın, inan bana. Sen, harika bir anne olacaksın ve bu sürecin sonunda bebeğinle geçireceğin anlar, tüm zorlukları unutturacak. Kendine güven, çünkü sen bu işi başaracaksın. (NOT: Eş ailesini takma. Ne işi varmış hamile ya da lohusa kadının kayın ailede. Doğumun da temizliğine yıkanmana annen yardım eder de onların yanında nasıl rahat edesin, nasıl yenidoğanı ulu orta emzirebilesin. Hadsizler anlayışlı olur insan biraz.)

Oh gerçekten gözlerim bu yorumu aradı . Prenseste ki dertlere bak ya. Bizde derdimiz var sanıyoruz djdkdkdkd
İşin en enteresan yanı da konuya gelen yorumlar oyş kıyamam, poncik, nazlanmakla alakalı. Komik geldi. Kadın eşim işe gitmeden beni öptüğü için uyandırdı diye çok kızdım aksama kadar agladim yazmis sjjssj
Bu benim icin hicte hamilelik poncikligi gbi gelmedi. Cocuk dogduktan sonra aylarca uykusuz kaldigi gecelerde ne yapacak merak ettim.Bunun lohusalığı da var.Ruhsal olarak hazir değilse bence dogumdan once destek almali

hastayım demedim zaten? ne alaka söyledikleriniz anlamadım. dünyaya bir can getirecem evet hayatımdaki en büyük derdim ve sorumluluğum bu su an. kusura bakmayın.
Demek istediğim eşinin giderken öpmemesi seni uyandırması uyandırmaması kaynanan annen mi derdin? Neyse 2 çocuğum var Allah bağışlar inş. İkisinde de yalnızdım. Özellikle ikinci çocuğumda hastanede bile tektim. Çok da tantana yapılacak bir şey yok. Bu kadar ağlama üzülme fazla yani. Hayırlı doğumlar dilerim.(ha riskli hanilelik başka hastalıklar olur o başka)

bunu yaparsanız evliliğiniz sarsılır
eşiniz de evde yoksa bu sefer de düzeniniz bozulur
her türlü mantıksız
Yarısına kadar okudum da neden subattaki doğuma şimdiden gidiyorsunuz ? Eşiniz yoksa evde kalamiyor musunuz ? Doğumu kendi evinizde yapın bir hafta 10 gün anneniz kalsın sonra kendiniz halledin.
kış gelmeden burdan gitmem gerekiyor. doğumu burada yapamam. ulaşım imkanı kışın çok kısıtlı ve esim şehir dısına çıktığında yalnız kalamam çünkü artık 6 aylık hamileyim ve acil bir sey olursa tek basıma olmak istemiyorum. yoksa önceki göreve gidişlerinde hep kaldım.

ablamın kasımda nisanı var, dedem hasta olduğu için bizim evimizde kalıyor annem onu bırakıp gelemiyor malesef. zaten dediğim gibi ulaşım sıkıntısı yüzünden kar yağmadan gitmem gerekiyor. kasımda gidecektim ama esimin işi çıkınca erken gitmek zorunda kalıyorum.

evet. ve düzenim de olmayacak prda o kadar eminim ki. ailem bana karsı çok iyi Allah eksik etmesin ama artık o eve her gittiğimde misafir gibi hissediyorum. hep kendi evime dönmek istiyorum. en fazla 15 gün kaldım evlendiğimden beri. simdi aylarca kalmak gözümü korkutuyor açıkcası.

Allah insallah en yakın zamanda en güzelini nasip etsin size de. ben de çok kızıyorum bazen kendime.. ben de bebek için çok bekledim çabaladım, simdi nankörlük yapıyorum sanki.. ama ne bileyim.. doğru diyorsunuz. çok sükür su güne kadar Allah tüm duaşarımı kabul etti, istediklerime zor da olsa kavustum. çok düsünmemeye calisip biraz akısına bırakmak lazım sanırım

sabah 6-7de kalkınca gece erkenden uykum gelmesi normal.

esim 1 ay görevde ama görev dısında da yanımıza gelemeyecek zaten. sadece doğumdan sonra 15 gün yanımızda kalacak sonra tekrar buraya geri gelecek. yani aşağı yıları 5 ay yok esim.

neden erkenden gitmek zorunda olduğumu da 3 kez anlattım diğer yorumlarda.

ya hu siz bu duruma okay edilmissiniz, ilgisizliği kabul ettiniz diye ben de etmek zorunda mıyım? siz iki kez doğurmussunuz Allah sağlıklı, hayırlı ömürler versin de ben ilk kez doğuruyorum. kaldı ki her doğum, her gebelik ayrı. zor veya sorunlu da gecebilir, hiç istemediğimiz şekilde de sonuclanabilir Allah korusun. tüm bu belirsizlikte esimi yanımda istemem, desteğini aramam yanlış bir sey mi?

ablam.. kurban olayım sana.. okumuyor musun yoksa inatla kafandaki senaryoyla mı yorum yapıyorsun. farkındaysan konuda saçma sapan seyler yüzünden alınganlık edip ağladığımı, bu zamana kadar gebeliğimde hiç yasamadığım duygusallığın son zamanlarda başladığını yazmışım. yani bu işe gitmeden önce öpme olayını zaten ne kadar mantıksız şeylere üzüldüğümü belirtmek için kendim örnek olarak yazmısım.

helal olsun sizin çelikten iradenize ne yapayım ben de acizim demek ki bu konuda. illa laf etmek için yorum yapıyor olmanız ne acı yani. el üstünde tutulmak isteyen, duygusal ve maddi olarak desteklenmek isteyen bir kadın görmeyin amaaann.. tamam cefakar sizler gibi susayım oturayım.. hatta iste çıkayım dağ basında tek basıma doğurayım.. yeter ki sen benim irademi, analığımı sağlam gör, güven.

Ben ne diyorum sen ne anlıyorsun ajsjsh neyse dogumdsn snra anlarsn ne demek istedigimi

İyi de zaten aileniz varken eşinizin ailesinde kalmanız saçma. Eşiniz niye boyle düşünüyor?

İyi de zaten aileniz varken eşinizin ailesinde kalmanız saçma. Eşiniz niye boyle düşünüyor?
esim değil, esimin ailesi böyle düsünüyor. bilmiyorum onlar biraz sey tarzı hani gelin aldıysak artık bizim ailemizden o ne isi var babasının evinde gibi. arkadasim doğum yapmisti mesela yanına gitmek istedim kp ben götürücem diye tutturdu. kapıda bekledi bir de. 10 dk tebrik edip gittim mecburen. sürekli kontrol altında tutmaya calisiyorlar. onların evde kalsam doğurana kadar hastane dısında evden çıkmama izin vermezler.

esimle gittiğimizde karışmıyorlar, esimden çekiniyorlar. ancak arkamdan konusuyorlar hep geziyor, hep annesine gidiyor falan diye. ama en azından bana engel olamıyorlar. ama esim olmayınca sürekli sen bize emanetsin diye diye anamı ağlatıyorlar tabiri caizse. kötü insanlar değiller öyle demek de istemiyorum ama ben yapamam yani. evin içerisinde pijama ile bile gezemiyorsun kv laf ediyor evde erkekler var düzgün giyinin diye. eltime lohusayken laf etmis düsün. su anda da onlarla kalacakmısım gibi planlar yapıyorlar zaten. esim dedi gidince ben konusucam ailenin yanında kal sen. bakalım. artık olay çıkarsa burda bir sonraki konum kv konusu olur

İlgisizlik başka birşey senin yaptığın başka birşey. Yani karşındakileri kendinden soğutabilirsin. Eve gelirken ayakalrı geri geri gidebilir. Sabahtan akşama kadar işteyim mesela. Eve gittiğimde beni öpmedin diye triplenen birini görmek istemem. Yani kendini törpülemelisin. Ayrıca tabiki her doğum kendine özeldir. Ama bizim ülkemizde aşırı abartıyor gebeler. Ben ilk doğumumda da mantık çevresinde hareket etmiştim. Gelgelelim doğum oranının en fazla olduğu illerden birisindesin. Merak etme doktorlar çok tecrübelidir. Ama ben ailenin yanına gitme isteğini de anlıyorum. Ama adam göreve gidiyor ne yapabilir ki? Sakince eşyalarını hazırlayıp güler yüzle ailenin yanına gidip bebeğini bekleyeceksin. Yoksa lohusalığın şimdiden heder olur. O aşama hepsinden daha zor çünkü. Amin Allah hepimizin çocuklarına sağlıklı ömür versin

önceki yorumları okursanız zaten belirttim ben bu sebepler yüzünden esimi suçlamıyorum asla. sonucta bizim için çalışıyor adam gece gündüz. o kadar da aklımı yitirmedim. öpme konusunu da hani ne kadar saçma sapan seyleri kafaya takıyorum diye belirtmek için anlattım. ama bunu esime kavga ederek, huzursuzluk çıkararak yansıtmıyorum ki.. tatlı tatlı söylüyorum. kendisi de ayrıca şükür ki anlayışlı bu konuda alttan da alıyor. ama esimin yanında ağlayıp da onu da daha fazla üzmüyorum. önceki mesajlarıma baksaydınız keske. esimin benden daha zor bir sürece giriyor olduğunun farkımdayım. ben ailemin yanına gidiyorum, onun burada kimsesi yok ve evladından aylarca ayrı kalmak zorunda olan da o. bunların farkındayım. benim anlattıklarım hep kendi duygu dururmum ve var olan stresim ile ilgiliydi.

ayrıca esim de bu kadarına bile katlanamayacaksa bi zahmet geri geri gitsin zaten ayakları. evlilik hep canım cicim değil ki.. hepimiz sorunlar yasıyoruz ve hayatımızdaki insan bu dönemlerde ne kadar yanımızdaysa o kadar kıymetli oluyor.

çok sükür benim esim dert ettiklerimi, yasadıklarımı küçümseyip sımardığımı düsünen bir adam değil. su ana kadar anlayışlı ve makul davranan o oldu sağ olsun.

ben ayrıca gebeliği de asla öyle bir hastalık, bir kırılganlık hali oşarak görmüyorum. sadece bu dönemde doğumun ve gebeliğin belirsizliği üzerine bir de evimden ayrılıyor olmak beni ekstra üzüyor ve endişelendiriyor. bu kadar yani

asıl sen anlattıklarımla alakasız seyler söylüyorsun. yani benim derdim bu kusura bakmayın. dert mi beğendircem size?
Dert begendir demiyorum yavv bu hamilelik poncikliginin daha ustunde demek istedigim. Geçer yaa merak etme demek bence sorunun üstunden geçmek olur cunku daha bunun lohusalık sureci var, hamilelikte bu kadar zorlaniyorsaniz dogum sonrasi icin destek alin diyorum kısaca cunku daha da skntili surecler dogumdan sonrasi

anlatamıyorum herhalde bu zaten sadece hamile psikolojisi değil üzerine bir de aylarca evimden ayrı kalmak var. burda 5 ay evinden, esinden uzak kalıp bu duruma çok kolay adapte olabilmis kaç kişi var? ben bu durumumu zaten hamileliğe veya kendimde gördüğüm bir yetersizliğe bağlamıyorum ki. ama önümü kestiremediğiö bir yolda sadece esimin ilgisi ve desteğini istiyordum yanımda. ailem tabii ki hep yanımda olacak ama haklı olarak cocugu kimle yaptıysam yanımda da onu istiyorum. ben demiyorum ki gitmicem, yapmicam, olay çıkarıcam. sadece bu duruma üzülüyorum. ben hamile olmadığımda da ailemi ziyarete gittiğimde evime dönmek için gün sayıyordum. evet simdiki kadar duygusal olarak zorlanmıyordum belki sadece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…