hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Sabah 2 kepek Ekmek bir kase yoğurt öğlen 4 kayisi kurusu 1 yeşil elma 1 bardak nescafe simdilik bu kadar yediklerim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yok bir kez demedim olmuyor saat kavrami uymuyor bide sabahlari yemek istemiyor canim bu aralar zoraki yiyorum yanlis ama yavaş yavaş alistircam yillarin alışkanligi kolay gitmiyor

"disiplin hafta" sı ile yaşıyor bu aralar sayın Su

ara öğünüm : 10.00
bir adet armut

öğle: 12.15
iki kepçe mercimek çorbası
4 yemek kaşığı taze fasulye
3 dilim çavdar ekmeği
1 su bardağı yoğurt

not: yemekler yağsız ve tuzsuz

kendine saygı duy canım kendini sev güzel bir yemek yap canın ne istiyorsa mutlaka salatan olsun.herkese yapabileceğin yemeği kendinden sakınma.

Yeşil kahve son zamanlarda kilo verdirici özelliğiyle oldukça öne çıkmıştır. Diyetisyen Gülhan Koca, yeşil kahvenin nasıl pişirilmesi gerektiğini anlattı ve faydalarını sıraladı.

Yapımı ve tadı diğer kahvelerden farklı olan yeşil kahveye özelliğini veren kavrulmamış olması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. İçtiğimiz kahveye koyu rengini veren kavrulma işlemidir. Kavurma esnasında çiğ kahvenin içindeki “klorojenik asit” bileşeni azalır. Yeşil kahve çekirdeğinde gram başına 34.4-41.6 mg klorojenik asit bulunurken, kavrulmuş kahvede ortalama 2-7 mg kadar oldukça düşük miktarlarda bulunur. Yeşil kahvenin sağlığa faydalı etkileri de içeriğindeki yüksek miktardaki klorojenik asitten kaynaklanmaktadır. Klorojenik asit, ince bağırsaktan glikozun emilmesini ve karaciğerden kana glikoz salınımını önleyerek kanda glikoz seviyesinin yükselmesini engeller. Klorojenik ve kafein sayesinde vücut yağ miktarının azalmasına ve kilo kaybına yardımcı olur.

Yeşil kahve ile ilgili bilimsel çalışmalar henüz çok yeterli değildir.

Yeşil kahvenin faydaları

Metabolizmayı hızlandırır. Kilo vermeye ve yağ yakımına yardımcıdır.
Kavrulmuş kahveye göre antioksidan özelliği 3 kat daha fazladır. Antioksidan özelliğiyle serbest radikallere karşı vücudu korur.
Toksinleri vücuttan uzaklaştırır.
Yaşlanmayı geciktirir.
Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Yüksek kan basıncını düşürücü etkisiyle hipertansiyonu önlemeye yardımcı olur.
Kalp-damar sağlığını destekler.
Şeker hastalığı riskini azaltır. Tip 2 diyabette olumlu etkileri bulunmaktadır.
Kansere karşı koruyucu etki gösterir.
Nasıl pişirilir?

Yeşil kahvenin hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 200 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Günlük tüketim miktarı ne olmalı?

Hamile ve emziren bayanların yeşil kahve tüketimi ile ilgili yeterince güvenilir bilgi olmadığı için kullanmaları sakıncalı olabilir.
Fazla miktarlarda tüketildiği takdirde içeriğindeki kafein nedeniyle anksiyete bozukluklarına, ishale, yüksek kan basıncına, idrarla kalsiyumun atılmasıyla osteoporoza sebep olabilir. Tavsiye edilen tüketim miktarı günde 2 fincandır.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu arada bugünki listem sabah 2 bardak ılıksu
kahvaltuıda 2 dilim tam buğday ekmegi zeytin peynir bol domates salatalık yumurta yedim
hepinize kolay gelsin
bun rarada denetleme çok hoşuma gittii

Esra vereceksin ben sana inaniyorum en azimlilerden birisin. Ayrıca senin kilona dusmej için önümde aylar var :) beterin beteri vardır misali kiloyu boşver yasamin tadinu cikarmaya devam :)

selam kızlarr ortaklar belli olmuss hadi bakalım kolay gelsin

Bende kendimce bazı kararlar aldım onumde 40 gun var ve geri sayım başlasın artık bugünden itibaren gun gun yediklerimi yazacağım

1. gun

Kalkınca : yarım litre ılık limonlu su

Sabah : 2 dilim tahıllı ekmek, 1 parça beyaz peynir, domates ve salatalık, form çayı

Spor : 30 dk b-fit

ara : sekersiz turk kahvesii

Öğlen : 1 haşlanmış yumurta, 1 dilim ekmek domates salatalık biber, demleme yeşil cay

diğer kalan öğünlerimi gece yazarım hadi bakalım herkese başarılar....

Melikecim benim ortak ne zamandır girmemiş topiğe acaba hala devam ediyor mu 04.08 tarihine kadar baktım ama göremedim hiç yorum yazmamış ortaksız kalmıyım....?????

bugun sabah kalkınca 1 b sıcak lımonlu su
yumurta peynır domates bıber 1 d ekmek 1 çatal reçel
ogle yoğurt ve kabak yemegı
ara 1 b sutlu nescafe
3 k kayısı
spor yapmayı düşünüyorum sonra

tatıle az kaldı ve ben temmuza kadar haftalık hedefımı belırlemıstım bu hafta sınav olduğu ıcın spor yapamadım ve hedefımı tutturamadım tabı
hedefım 68 yanı 2.5 vermem gerekiyor zor benım ıcın ama ımkansız degıl neden olmasın degıl mı kızlar ne kadar yaklaşırsak kardır hedeflerimize bence sızde sımdıden belırleyın hedefleri benım 29 hazırana kadar hedefım 59 ve her hafta vermem gerekenı hesapladım

sınıfogretmenı arkadaşım nerdesın bu hafta benı yalnız bırakma tamamı

evet kızlar ara öğünüm
ara öğün 15.00
bir kutu ayran

birazdan akşam yemeğimi yiyeceğim :

akşam yemeğim 18.00
2 kepçe mercimek çorbası
2 yemek kaşığı az salçalı makarna
bir tabak dolusu domates salatalık közlenmiş biber üzerine azıcık tuz attım yoksa yiyemem
2 kk beyaz peynir ( ben vejeteryan olduğum için beyaz peynir yemem lazım )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…