hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Eserekli jemi gelip gidiyor işte,hoşbuldum canım.

Dikkat ettimde ne çok öğretmen olduk gene.Melikenin eşi de öğretmendi,anlaşılan Melike tüm öğretmenleri etrafına topluyor:))

1. yöntem

Diyet süresi 2 hafta

Akşamdan 1 bardak karabuğdaya 2 bardak kaynatılmış su ilave edilerek demlenmesi için bir kenara konur.
Bu bir bardak karabuğday bir günlük olarak hesaplanır. Günün istenilen saatinde karabuğdayı yiyebilirsiniz.
Sıvı olarak su ve kefir kullanmalısınız.
Tüm 2 hafta boyunca şeker, tuz ve yağdan vazgeçmelisiniz.
Hatta kahve de içmek yasaktır. Sadece az miktarda çayı şekersiz içebilirsiniz.
Tüm bunlar size zor geliyorsa, menüye bir adet elma da dahil edebilirsiniz.

2. yöntem

Diyet süresi 1 hafta

1,5 bardak karabuğdayı 3 bardak suda kaynatın. Sabahları aç karnına 1 bardak su içtikten 30 dakika sonra hazırladığınız karabuğdayı yiyin. Yanında kefir ya da şekersiz çay da içebilirsiniz.
Öğle ve akşam yemeğinde yine de karabuğday yemeğinin kalan bölümünü yiyin.
Gün boyu bol su ve taze sebze suları içebilirsiniz.

Sebze olarak şalgam, turp, maydanoz kullanılabilir. Bu sebzeler karabuğdayla birlikte vücuttan fazla toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Diyet sırasında sıvı alımına özellikle dikkat etmek gerekir. Asitsiz maden suları, sade su, siyah, yeşil ve beyaz çay içebilirsiniz. Bu sıvılar şekersiz içilmelidir. Eğer kahve seviyor ve bir türlü vazgeçemiyorsanız, gün boyu toplamda bir fincan şekersiz kahve içebilirsiniz. Genelde uzmanlar her gün karabuğday diyetine 1 bardak bal karıştırılmış su ile başlamayı tavsiye etmişlerdir.

Not : Karabuğday diyetini 2 haftadan fazla yapmayınız. Diyete başlamadan önce doktorunuza danışın.
Diyet yaparken vitamin almanın faydası vardır.
Diyet süresi bittikten sonra bir anda kilo almamak için akşamları çok yemeyin, sabahları aç kalmayın.
Karabuğday diyetini yalnızca 2-3 ay sonra tekrarlayabilirsiniz.

KIZLAR SİZCE NASIL BİR DİYET VUCUDU ŞAŞIRMAK İÇİN

Allah ımm bugünümü de atlattım sana şükürler olsun sana şükürler olsun......

ortağım nabeeeer :13:

bugünkü menüm

sabah: 1 dilim ekmek, 1 parça light peynir
ara: 5 tane form bisküvi, az sütlü neskafe
öğle: 1 kase mercimek çorbası, yarım porsiyon patlıcan mukassa, yağsız salata, 2 dilim ekmek
ara: 1 tane kellogs k-bar
akşam: 1 tane çupra balığı, yarım pırasa (çiğ), 2 yaprak marul, 2 dilim ekmek
ara: yeşil çay, 1 kare bitter, 1 y.k. kuru üzüm

toplam kalori: 1223

merhaba ortağım bugünkü yemek listem.
sabah:
bir haşlanmış yumurta maydonozlu naneli 2 dilim kepek ekmeği

ara öğün: bir adet armut

öğlen:
2 kepçe çorba
3 yemek kaşığı bulgur pilavı
1 domates
2 salatalık
1 dilim peynir

bu kadar canım yarın diyetisyene gideceğim tatlım ve çooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkk acımmmmmmmmmmmmm ama yemek yemek yoooooooooookkkk hele bu saatteeeeeeeeeee tamamen cinayet meselesi olur

merhaba canlar,
çok özledim sizi bugün çok yoğundum ve yorgunum ve acımmmmmmmmmmmm bugün bayağı kıstım ve hareket ettim okulda bolca
yarın diyetisyen günümmmmmmmmmmm çooooooooooooookkkkkkkkkkkk heyecanlıyımmmmmmmm lütfen dua edin size ihtiyacım var

akşam yemeği yemedin miii

yarın benim de diyetisyenim vaaaar :18:

akşam yemeği yemedin miii

yarın benim de diyetisyenim vaaaar :18:

yanlış yazmışım bitkinim yaaaaa
öğlen:
2 kepçe çorba
2 dilim ekmek
3 çatal patlıcan yemeği
bir bardak yoğurt

akşam:
1domates
2 salatalık
1 dilim peynir
2 kepçe çorba
2 yemek kaşığı pilav

Canımmm inşallah yarın istediğin rakamı görürsün tartıda..emeklerinin karşılığını alırsın..inşallah hepsiciklerde yağlardan gitmiş olsun

Canımmm inşallah yarın istediğin rakamı görürsün tartıda..emeklerinin karşılığını alırsın..inşallah hepsiciklerde yağlardan gitmiş olsun

oyyy oyyy bitanem ağzından bal damlıyor keşke canım hep birlikte inşallah canımmmm ya 1 kilo versem mutlu olacağım bir haftada bu hafta çok dikkat ettimmm bakalım yarın ne olacak hatta diyetisyen iki kilo dermiş vallah uçarım havalaraaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vermissindir canım çok güzel gidiyorsun maşallah güzel haberlerini bekliyoruz:))

Kızlar dün eşimin akrabalarına gideceğimi söylemiştim ağızları açık kaldi hepside nasıl yaptın ne yaptın diye gözlerini alamadılar benden çooook smutlu oldum tabii bende Menudede pasta borek yoktu yemek yapmışlar sıkıntı olmadı yani iyi gaza geldim kızlar tam gaz devam:)))

Tunaydinnnnnn evet kimseler yok burcu ben daha şu eşinin aldığı spor aletini soracaktım işe yaradimi?

slm canım:))valla eşimin bu konuda maaşallahı var o benden daha çok azimli yapıyo yani ben bu hafta maalesef hiç spor yapamadım ama düzenli yapınca karın kaslarını çok iyi çalıştırıyo hem mekik çekmekten daha kolay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…