hadi sorgulayalım...sorgulayalım ki daha az yanılalım...

dost olan kişi ben senin dostunum demez zaten ...
bunu hareket ve esprileriyle gösterir...
o güveni verir size...belki rol yapıyordur ama inandırıyor işte bazıları,yetenek meselesi diyelim...amaaa
inanın bir zaman sonra o maske düşüyor ve gerçeklerle yüz yüze geliyoruz...
işte hayal kırıklıkları,konduramadığımız insanlar tarafından yaşatılıyor bizlere...
tabiki herkese güvenmiyoruz ama birçok kişiye de güveniyoruz...
öncelikle bu zor ama kolay gibi görünen güven meselesini irdelememiz lazım...
bir insana nasıl güvenilir...???
hangi kriterlere dayanarak tamam bu benim güvendiğim insandır diyebiliriz...işte ben bunu söylemek istedim herkese güvenmeyelim derken...
lalenin sinirlendiği konuyu çok iyi anladım zaten...ama yine diyorum
fazla samimiyet....
kısa zamandaki içli dışlı olmalar...
dostluk adı altında geçen zamanda birbirini tanımalar olduğu sürece de bu hayl kırıklıkları olacaktır....çünkü insanların kişiliği,karakteri,beyni olumsuz,kötülüğe çalıştığı sürece bunu düzeltmenin imkanı yok...hayatın her alanında karşımıza çıkacaktır...işte biz önlemimizi,o kişiyi zamanla,tanıyarak dost koltuğuna oturark yapacağız diye düşünüyorum...
sevgiler...

Biri birşey yapıyor ve biz dostuz ne önemi var diyor,
Sende sanıyorsun ki dostun,
Geliyor etrafa ördüğün duvarlarından içeri sızıyor,
Çok profesyonelce yapıyor bunu ve anlamıyorsun kastettiğim bu idi..
Bunu anlatmam çok fazla özelime girmek olur ama,
Liseyi, üniversiteyi birlikte okuduğum, ailesini kendi ailem kadar yakın bildiğim, aynı yatakta uyuduğum, tüm akrabalarını tanıdığım, kızkardeşim yok ama olsa onun kadar sevemezdim dediğim can arkadaşım ballı dişleriyle kanattı beni...
Yıllarca aldı benden dostluğun arkasına sığınarak ve herkese öyle göstererek,
Aptal mıydım hayır?
Bana her şartta insanlara güvenmem öğretildi, ama kime ikinci kere şans vermem gerektiğini yaşayarak ve tecrübe ederek öğrendim..
Hepsi bu..

Liseyi, üniversiteyi birlikte okuduğum, ailesini kendi ailem kadar yakın bildiğim, aynı yatakta uyuduğum, tüm akrabalarını tanıdığım, kızkardeşim yok ama olsa onun kadar sevemezdim dediğim can arkadaşım ballı dişleriyle kanattı beni...
Aptal mıydım hayır?
Bana her şartta insanlara güvenmem öğretildi, ama kime ikinci kere şans vermem gerektiğini yaşayarak ve tecrübe ederek öğrendim..
Hepsi bu..

kesinlikle katılıyoruım sana..
evet önemli oan o ikinci şansı vermeye karar vermek....o değecek insanı seçmek...
çok güzel anlatın...teşekkür ederim sana...
sevgiyle kal...

Biri ben şöyleyim, ben böyleyim diyorsa,
Yani durup dururken böyle bir laf ediyorsa bilin ki o şey o kişide yoktur..
Kendini olduğundan farklı gösterenin zararı kendinedir..
Ama olmadığı şekilde davranan başkalarına da zarar verir..

işte bu...seviyorum ben bu hukukçuları beah...genelde akıllı oluyorlar...
bize zarar verme boyutuna ulaşmasın tek isteğim bu...

arkadaşlar birdenbire herkese karşı önyargılı olmaya başladık sankiiii
bu sitede okadar seviyeli ve okadar saygıdeğer insanlar varki bence çok güzel
bırakın kötülerin mumu yatsıya kadar yansın........
er yada geç hak ettikleri karşılarına çıkacaktır

Sizleri bu denli yıpratan ne bilmiyorum ama başımdan geçmedi de değil.

Ama üzülmenin yanlış olduğu anladım çünkü ben kazanan taraftım. Şimdi yüzüme bile bakamazlar.

O nedenle üzülmeyin.

Ha şu KK'da gözüm kapalı kime güvenirim isim de veririm gardaşım dediğim fındığıma kuzum dediğim didsime diğerlerinin ismini vermiyorum ama burda birkaç ablama onun gerisi benim için sohbet muhabbet samimiyete gerek yok. Sonunde üzülmemek için.

Şu da oldu tabi önce güvenmeyip sonradan güvendiğim ve şimdi can ciğer olduklarımda var belki gene olacaktır ama herkezle değil. Sevdiklerimden birine bir laf gelse bana gelmiş demektir sonuna kadar savurum. Ama bana bir hata edildiyse o an silerim bitmiştir.

Son düzenleme:

Aptal mıydım hayır?
Hepsi bu..

üstelik yıllarca aman daha az zarar göreyim diye çevrene ördüğün o koca duvarlardan belki çok basit bir zaaf yüzünden içeri sızabiliyor...
çünkü o an öyle çok ihtiyacın var ki...
sonu...ballı dişleriyle kanatmaktan daha iyisini bulamadım...
sana koca bir rep borcum var...

Ama üzülmenin yanlış olduğu anladım çünkü ben kazanan taraftım. Şimdi yüzüme bile bakamazlar.

O nedenle üzülmeyin.

Ha şu KK'da gözüm kapalı kime güvenirim isim de veririm gardaşım dediğim fındığıma kuzum dediğim didsime diğerlerinin ismini vermiyorum ama burda birkaç ablama onun gerisi benim için sohbet muhabbet samimiyete gerek yok. Sonunde üzülmemek için.

Şu da oldu tabi önce güvenmeyip sonradan güvendiğim ve şimdi can ciğer olduklarımda var belki gene olacaktır ama herkezle değil. Sevdiklerimden birine bir laf gelse bana gelmiş demektir sonuna kadar savurum. Ama bana bir hata edildiyse o an silerim bitmiştir.

Beni unuttun :mymeka:
coksekeriremsua.s.

O nedenle üzülmeyin.

Şimdi seni daha iyi anlıyorum..
Hani o kırıldığın zaman hissettiklerini,soğuduğunu...
İnsan demek ki bir tek kalemde silip atabiliyormuş tüm duygularını..
Karşındaki senin emeklerini,verdiğin değeri nasıl yerlere çaldığını görünce olduğum yerde sayıyorum ben diyormuş..
Neden,niye,kime? dedim kendime..
Bir tek cevap bulamadım inan...

Hepimiz çok etkilendik yaşanalar hiç hoş değildi Laale, Betty, ve diğer hanımlar bırakalım üzülmeyi sevindirmeyelim bize o kötülüğü yapan varlıkları. Allaha havale ettik biz onları elbet yaptıklarının karşılığını alırlar. Yine sevdiğimiz güzel dostlarımız var onların varlığı yeter.

arkadaşlar birdenbire herkese karşı önyargılı olmaya başladık sankiiii
bu sitede okadar seviyeli ve okadar saygıdeğer insanlar varki bence çok güzel
bırakın kötülerin mumu yatsıya kadar yansın........
er yada geç hak ettikleri karşılarına çıkacaktır

Arkadaşım hep kendime kızardım önyargılıyım diye ama olmak lazımış. Hoş daha önce yorumlarından hoşlanmadığım şimdi ilgiyle takip ettiğim bir kaç kişi var her zamanda önyargı gerekmiyor tabi ki.

Sonuna kadar güveniyorsun tüm gün konuşuyorsun msn KK tel v.s. sonra üstüne bir çamur atıyor izi kalmıyor olan ona oluyor ama sen üzülüyorsun haketmediğin şekilde.

O nedenle ben onları çok iyi anlıyorum sanırım benzer şeyler başımıza gelmiş ama onlar burda devam edecek diğerleri yok olup gidecek her zamanda böyle olur:1closedeyes:

D@N@ kardeş ay nikinde çok fena ama severim seni bilirsin konuyu cıvıtma kopartmıyım dilini:mymeka:

Arkadaşım hep kendime kızardım önyargılıyım diye ama olmak lazımış. Hoş daha önce yorumlarından hoşlanmadığım şimdi ilgiyle takip ettiğim bir kaç kişi var her zamanda önyargı gerekmiyor tabi ki.

Sonuna kadar güveniyorsun tüm gün konuşuyorsun msn KK tel v.s. sonra üstüne bir çamur atıyor izi kalmıyor olan ona oluyor ama sen üzülüyorsun haketmediğin şekilde.

O nedenle ben onları çok iyi anlıyorum sanırım benzer şeyler başımıza gelmiş ama onlar burda devam edecek diğerleri yok olup gidecek her zamanda böyle olur:1closedeyes:

D@N@ kardeş ay nikinde çok fena ama severim seni bilirsin konuyu cıvıtma kopartmıyım dilini:mymeka:

haklısın nevimbaharım...
çık haklısın.....

Evet önyargılı olmak konusuna sonuna kadar katılıyorum...
Sonunda biz kaybedeceksek,biz üzüleceksek varsın önyargılı olalım,kanmayalım..
Yarın kendinde olması gereken değerleri başkasında görünce benim gibi yıkılmaktansa lay lay lom geçinelim..
Hatta "bana ne,benim de çok derdim var kusura bakma" demem gerekirdi!!
Yine diyorum ya kafa yok bende hiç yok!

Evet önyargılı olmak konusuna sonuna kadar katılıyorum...
Sonunda biz kaybedeceksek,biz üzüleceksek varsın önyargılı olalım,kanmayalım..
Yarın kendinde olması gereken değerleri başkasında görünce benim gibi yıkılmaktansa lay lay lom geçinelim..
Hatta "bana ne,benim de çok derdim var kusura bakma" demem gerekirdi!!
Yine diyorum ya kafa yok bende hiç yok!

aaaa....cevap yazmayacam sana diyorum sadece mutfak diyorum ama, kafa yok kafa yok deyip durma bak kızıyorum heeee...
tamam bak ben söyleyim sana aptallık ettin laliş...oldu mu...bitti..birdaha aptalım kafa yok felan deme...

üstelik yıllarca aman daha az zarar göreyim diye çevrene ördüğün o koca duvarlardan belki çok basit bir zaaf yüzünden içeri sızabiliyor...
çünkü o an öyle çok ihtiyacın var ki...
sonu...ballı dişleriyle kanatmaktan daha iyisini bulamadım...
sana koca bir rep borcum var...

Evet çok doğru ihtiyacın var, ihtiyacımız var,
İnsanız neticede insana ihtiyacımız var..
Sen her zaman onun yanında oluyorsun...
Dostuz diyor çünkü dostluk bunu gerektirir...
Bir gün o da bana yapar diye değil, karşılıksız...
Sonra senden alması gereken herşeyi alıyor, artık sen gibi oluyor, özendiği, imrendiği sen,
İçinde bulunduğu cehennemden çıkarıyorsun onu çünkü...
Ama sen düştüğünde cehenneme o tüm kapıları kapatıyor sana,
Ve aynen ballı dişleriyle kanatıyor seni gülerek..
Seni diyor sırtından bıcakladım bana birşey olmaz diyordun ya aldandın..

Evet çok doğru ihtiyacın var, ihtiyacımız var,
İnsanız neticede insana ihtiyacımız var..
Sen her zaman onun yanında oluyorsun...
Dostuz diyor çünkü dostluk bunu gerektirir...
Bir gün o da bana yapar diye değil, karşılıksız...
Sonra senden alması gereken herşeyi alıyor, artık sen gibi oluyor, özendiği, imrendiği sen,
İçinde bulunduğu cehennemden çıkarıyorsun onu çünkü...
Ama sen düştüğünde cehenneme o tüm kapıları kapatıyor sana,
Ve aynen ballı dişleriyle kanatıyor seni gülerek..
Seni diyor sırtından bıcakladım bana birşey olmaz diyordun ya aldandın..

ve zannediyor ki canımı acıttı, üzdü yıktı beni...
ve o zavallı haliyle gülümsüyor karşında...
bilmiyorki arkasından şükrettim kurtuldum senden diye...bilmiyor ki Allahıma havale ettim onu...
bilmiyor ki bir kamburu attım sırtımdan...
bilmiyorki öldürmeyi beceremediği her darbe beni daha da güçlendirdi...
o hiçbirşey bilmiyorki...
gözümden akan yaş kendime değil ona acımamdır...

aaaa....cevap yazmayacam sana diyorum sadece mutfak diyorum ama, kafa yok kafa yok deyip durma bak kızıyorum heeee...
tamam bak ben söyleyim sana aptallık ettin laliş...oldu mu...bitti..birdaha aptalım kafa yok felan deme...

Betty' katılıyorum, aptallık falan ettiğin yok senin Lalem...
Kendine suçlama artık,
Hepimiz geçiyoruz bu yollardan..
Ama öyle ama böyle.. İnsanları tanıyoruz işte..
Hayatın gerçek ve soğuk yüzüyle karşılaşıyoruz..
Bir şey daha öğrendin işte hayattan böyle düşün..
Belki de öğrendiğin bu şey ileride seni çok daha üzüleceğin bir şeyden koruyacak...
Birde bu taraftan bak..

Ben zaten yeniyim...
Şimdilik arkadaş listemde dört kişi var...
Bir kaç kere sohbet ettik kendileriyle.
Dertleştik... Fikir danıştık...
Birbirimizi tam olarak tanıyamamakla beraber izlenimlerim güzel şimdilik.
Umarım yanılmamışımdır.
Bu arada arkadaş listemde olmasa da mesajlarını takip ettiklerim var...
Bakalım herşey zamanla anlaşılır... :)
Daha bir ayı bile doldurmadım ki... :KK43:

X