hadi sorgulayalım...sorgulayalım ki daha az yanılalım...

onları böyle görmenin tek sebebi
herkesi kendin gibi görmendir Laale
bu konuda safız demek ki
karşımızdakini kendimiz gibi görüyoruz
değer veriyoruz
ve bunun için de çoğu kez kaybediyoruz
aslında kaybetmiyoruz
onlar kaybediyor
çünkü yediğimiz her darbe bizi hayata ve insanlara karşı daha da güçlendiriyor
ay çok bilmiş gördüm kendimi:eek:

Saflık değil aptallık bu,zeka geriliği bu!(kendi adıma yazıyorum kimse üzerine alınmasın)yasakkelime
Bazı durumlar gözüme sokulmasaydı,hala başkalarının dertlerine,sorunlarına sümük çeken kız olarak burada tuşlara basmaya devam edecektim..Çok üzgünüm çoook
DİP NOT:Gerçekten de aptala malum oluyormuş. Şekil 1 A Ben:lepi:

seni hayal kırıklığına uğratmak istemem ablacım...
ben buraya üye olalı 1yıl 2 ay oldu...
hala aynı oyunu oynamaya devam ediyorlar...
üzgünüm...

demekki bu oyun fark edilmiş..önemli olan insanın kendi kendisine oynadığı oyundur...bir insan yalan söyler önce kendini kandırır,sonra başkalarını...ama yalancının mumuda yanacağı yere kadar yanarmış sonra onu söndüren birileri mutlaka olur...
işte bu tip insanlar dostluğu hiçe sayan ,basite indirgeyen insanlardır..

Benim gözümde küçük değildi işte o değer verdiklerim..
Sevildiğime,saygı duyulduğuma inandıklarım..
O kadar büyüklerdi ki benim gözümde,onlar yüzünden diğer güzellikleri,doğru insanları bile farkedemedim.. Oysa ben ağlarken,çareler o yüce kişiliklerin elindeyken ben yine saf saf burnumu çekerken gördüm kimin beni nereye koyduğunu.Gözüme soka soka gösterdiler işte herşeyi gördüm.. Başkalarının üzerine,en güzel yerlerine yapıştırmışlar en büyük değeri,alnındaki yazıda gördüm kocaman harflerle onlar da CANIM, ben de ENAYİ ya da APTAL yazıyordu..:1ninca:
Şimdi sımsıkı tutuyorum beni sarmayalan dostlarımı.. Gerisi hesabını Allahıma verecek.. Beni bu kadar üzdükleri için. Beni hiç tanıyamamışlar ne yazık ki ben de tanıyamamışım onları..:kızgın:

Allah allahhhhh:1ninca:
Açıkcası dün, sıradan bir hayalkırıklığı diye düşünmüştüm ama ciddi bir yıkım olmuş..

Ne desem ki?

Temkinli olun biraz siz de..
Her '' canım, tatlım, sen mükemmelsin, sen şöylesin '' diyene, aynı şekilde karşılık verip, yelkenleri suya indirmeyin hemen..(Çok ince bir ayardır bu, gerçek hayatta çok uygularım.)

senin yorumlarına cevap yazmayacağım bitanem...
çünkü sinirlenirim...çünkü bişey çıkar yanlışlıkla ağzımdan...çünkü bukadar kırılmanın hesabını Allaha verecek onlar....çünkü ben senin kadar iyi niyetli olamazdım...
üzülüyorum ama üzülmüyorum da...çünkü kaybeden sen değilsin...neyse susayım ben
...

Evet evet..
Ayrı kulvarlarda olalım ki konu yön değiştirmesin..Şeniz

Birilerini çok mu kolay dost yapıyoruz acaba , çok mu kolay inanıyoruz ?

Olmuş birşeyler belli , hayal kırıklığı büyük umarım hatalarını anlar insanlar...

İşte yapılanın adı hata olsaydı o zaman çok kolaydı.
Ama bunun adı "ayıp":bbo:

Açıkcası dün, sıradan bir hayalkırıklığı diye düşünmüştüm ama ciddi bir yıkım olmuş..

Ne desem ki?

Her '' canım, tatlım, sen mükemmelsin, sen şöylesin '' diyene, aynı şekilde karşılık verip, yelkenleri suya indirmeyin hemen..(Çok ince bir ayardır bu, gerçek hayatta çok uygularım.)

haklısın...haklısın da her zaman tam tetikte olamıyorsun ki denizim güneşim...
öyle zayıf bir an oluyor ki...bir anda açılıveriyorsun işte...insanız...
ama canıma cicime mükemmelsine değil tabiki...

Ya neler oluyor böyle, ben hiçbirşey anlamadım.Birkaç gündür dolanıp duruyor bu hayal kırıklığı meselesi ama kimdir nedir nolmuş inanın bilmiyorum. :sm_confused:Herneyse, benim K.Kda içi dışı bir olarak hissettiğim Dhilek var. Kendisiyle hiç birebir uhabbetim olmadı, yorumlarından tanıyorum onu, yapmacıksız geliyor bana. Güvenebilirim ona.

Cinsilatif var. O da dobra ve doğru bir kadın

Lale'ye güvenebilirim.

Mahbileme gözü kapalı güvenirim.

Elendra çok aklı başında bir kadın. Onada güvenebilirim.

Songüll yine yapmacıksız, içi dışı bir

Burbuk keza öyle.

Deniz güneş çok akıllı, güvenilir biri,

Mune ve Tuliş benim vazgeçilmezim

Birde Beti var, başım sıkıştığında sanırım ilk başvuracağım, derdimi açacağım kişiler bunlar.

Ne desem ki?

Hayır Deniz!
Nolur o kadar basit düşünme!
Sadece tatlı sözcüklere,iltifatlara takılma..
Başka bir anlam var aslında orada..

Ne desem ki?

canım benim bu şekilde sıcak davranınca karşında ne yapabilirsin
insan samimi olduğunu zannediyor
o ince ayarı ben tutturamam canım ya sevdiğim insana taparım
yada tamamen silerim

Ya neler oluyor böyle, ben hiçbirşey anlamadım.Birkaç gündür dolanıp duruyor bu hayal kırıklığı meselesi ama kimdir nedir nolmuş inanın bilmiyorum. :sm_confused:Herneyse, benim K.Kda içi dışı bir olarak hissettiğim Dhilek var. Kendisiyle hiç birebir uhabbetim olmadı, yorumlarından tanıyorum onu, yapmacıksız geliyor bana. Güvenebilirim ona.

Cinsilatif var. O da dobra ve doğru bir kadın

Lale'ye güvenebilirim.

Mahbileme gözü kapalı güvenirim.

Elendra çok aklı başında bir kadın. Onada güvenebilirim.

Songüll yine yapmacıksız, içi dışı bir

Burbuk keza öyle.

Deniz güneş çok akıllı, güvenilir biri,

Mune ve Tuliş benim vazgeçilmezim

Birde Beti var, başım sıkıştığında sanırım ilk başvuracağım, derdimi açacağım kişiler bunlar.

isim yazmayacaktık kuzum...ama madem yazdın listenin için de evet bence de diyeceklerim var...bu tabiki benim tarafımdan bir evet onların ne düşündüklerini kendileri bilir.

Ya Laale ve Betty bir de şunu düşünüyorum..

Yani hayalkırıklığı olsa bile ne kadar büyük olabilir ki?

Yani çok yakındınız eeee? İsmi Ayşe değil de Fatma mıymış?

Ev hanımı değil de, öğretmenmiymiş..? Ne yani bu kadar yıkan ne olabilir ki?_

Pek de anlayamadım açıkcası..

Yorum olayına gelince, ne farkeder..Farzet ki, sen '' aman iyi geçin kaynananla büyüktür'' dedin ama sen gerçekte hiç de iyi davranmıyorsun kaynanana ..Ne farkeder benim için değil mi?

Sanırım farklı şeyler var olayda..

Evet evet konu bunlar değil....Ama aslını da siz bilirsiniz...

Son düzenleme:
37 yaşındayım ve inanın belki de yaptığım iş gereği insan sarrafı oldum diyebilirim..insanın konuşma şeklinden,mimiklerinden ne demek istediğini anlayabiliyorum...özel hayatımda bu konuda çok titiz olduğum için gerçek anlamda dostum yoktur...tek dostum eşim derim her zaman...
arkadaşım çoktur,kk da da çoktur...ama burada normal hayattaki kadar avantajlı değiliz..çünkü sadece yazılan yorumlara göre hareket ediyoruz...
iyiler ve doğrular kazanır her zaman...bunu untmayalım....
sevgiler...

çirkin betty im be keşke bu konuyu dün açsaydın da sorgulasaydım
kime güvenceğimi kime açılabileceğimi biraz daha düşünürdüm.
ben insanları kendişm gibi sanıorum paylaşıorum paylaşıp sevincime de
üzüntümü de anlatmak istiorum ama dü-n gördüm kim beni umursuo kim umursamio.
millet bencil olmuş bunun yüzlerine karşı söylenmesi hoşarına gitmio zeytin yağı
misali üste çıkmaya çalışıolar ama bilmiolarki herkes kimin ne olduğunu bilio en başta Allah bilio.
e biz de bazı olayların olması sonucu öğrenioruz insanları içlerini kimi neyi nekadar düşündüklerini.
ah şu dünya zaten çoğu inbsanın sadece kendini düşünmesinden bu hale gelmedi mi çok zenginler
çok fakirlere yardım etse olmaz mı olur ama banane denio.
bizim durumda buna benzio karşıdaki bazı insanlar banane onun sorunundan benim şuyum benim
buyum diolar söyleyince kabullenmiolar saldırıolar. benim bölelerle işim yok iyiyimdir arkadaşım için
fedakarlık da yaparım ama canımı yakanı da bir kalemde silerim.
iyi ettin çirkin betty ama keşke daha önce açaydın şu konuyu belkim daha önce neyin ne olduğunu farkederdim.

Yorum olayına gelince, ne farkeder..Farzet ki, sen '' aman iyi geçin kaynananla büyüktür'' dedin ama sen gerçekte hiç de iyi davranmıyorsun kaynanana ..Ne farkeder benim için değil mi?

yok denizim okadar değil...öyle olsa bize ne...ev hanımıymış da öğretmenim demiş bana ne...bunlar sorun değil ki...
dün de aynı örneği verdim...burda çocuğunu döven anneyi lanetleyip eve gidip çocuğunu döven anne gibi...
yani karakterinin tam tersini yansıtıp popülizme oynayanlardan bahsediyorum...yoksa meslek güzellik para...boş işler bunlar...ben bu dünyaın en güzel kadını değilim ki...burda benden çok daha güzel kadınlar var...ya da en iyi mesleği benim değil ki...kariyerine hayran olduklarım var...
bunlar değil konularımız...lalşinki ise...onun deyimiyle ve bence de ayıp!!!

k.k. da doğruluğundan emin oldumğum güzel insanlar var tabiki (sohbetimiz muhabbetimiz olmasa bile) . Çok şükür hiç hayal kırıklığına uğramadım ama kırılan üzülen arkadaşları görünce sinirlerim tepeme çıkıyor Ağzıma kötü sözler geliyor tutuyorum kendimi. Ne hakkınız vardı bu insanları üzmeye. Allahınızdan bulun. Ben daha fazla konuşmasam iyi olacak.

Evet yakındım,yakındık,yakınız...
Dertlerine ortak olduğumu sanırdım...
Sırdaş belledi beni derdim,hep dinlerdim ben onu,yanında olmaya çalıştım bazen gece bazen gündüz..
Oysa ki o benim ona verdiğim değerin ondabirini bile bana vermiyormuş,dediği kadar da sorunu yokmuş. Bunu kendim gördüm geç de olsa..
Elfida dün demişti (ki konuyu hiç bilmiyor) "senin üzerine basarak yükselemezler!"Evet ben görmeseydim aynen bunu yapmış olacaklardı. Beni ezerek, başka bir alanda ve mekanda terfi edecekti.. Ben hala onu düşüncektim nasıl oldu acaba diye?
Aptal ben!Çok üzgünüm çoook

işte birşeylerin uğruna kendi öz benliklerinden,inançlarından çıkıp maske takarak ortaya çıkanlar...
rol yapanlar,hani derler ya tribüne oynayanlar....yine diyorum kendilerini kandırıyorlar...üzülüyorum ben bu tip insancıklara...çünkü kişiliği oturmamış ,kendine özgüveni olmayan insancıklar yapar bunu....
değer verdiğim gerçekten inandığım birisinin bana yaptığı hata beni gerçek anlamda üzer....
ama değer vermediğim bir insan bana hata da yapsa umursamam çünkü benim gözümde değeri yok...bu anlamda sizi çok iyi anlıyorum...hayal kırıklığı bu olsa gerek...

yok denizim okadar değil...öyle olsa bize ne...ev hanımıymış da öğretmenim demiş bana ne...bunlar sorun değil ki...
dün de aynı örneği verdim...burda çocuğunu döven anneyi lanetleyip eve gidip çocuğunu döven anne gibi...
yani karakterinin tam tersini yansıtıp popülizme oynayanlardan bahsediyorum...yoksa meslek güzellik para...boş işler bunlar...ben bu dünyaın en güzel kadını değilim ki...burda benden çok daha güzel kadınlar var...ya da en iyi mesleği benim değil ki...kariyerine hayran olduklarım var...
bunlar değil konularımız...lalşinki ise...onun deyimiyle ve bence de ayıp!!!

canım benim işte bende bundan bahsediyorum burda insanlar sadece yazıyo
gerçek hayatlarını nasıl bile biliriz değilmi:enbuyukkk:

Evet yakındım,yakındık,yakınız...
Dertlerine ortak olduğumu sanırdım...
Sırdaş belledi beni derdim,hep dinlerdim ben onu,yanında olmaya çalıştım bazen gece bazen gündüz..
Oysa ki o benim ona verdiğim değerin ondabirini bile bana vermiyormuş,dediği kadar da sorunu yokmuş. Bunu kendim gördüm geç de olsa..
Elfida dün demişti (ki konuyu hiç bilmiyor) "senin üzerine basarak yükselemezler!"Evet ben görmeseydim aynen bunu yapmış olacaklardı. Beni ezerek, başka bir alanda ve mekanda terfi edecekti.. Ben hala onu düşüncektim nasıl oldu acaba diye?
Aptal ben!Çok üzgünüm çoook

bu aptallık değil....bu insanlık.....

X