hadi sorgulayalım...sorgulayalım ki daha az yanılalım...

Sizi üzen kim ney bilmiyorum ama yazmadan yapamıcam :bbo:

İnsan gercek hayattada kime nasıl sığınacıgını bazen düşünür oldu...

Burda baya tetikde olmak lazım anlaşılan...:1closedeyes:

Umarım sizi üzen şahıs beter olur..Sİizin üzen bir olay varsada en kısa zamanda tatlıya baglanamsını dilerim :içelim:

Hayat kısa en ufak şeylerle veya sorunlarla kendimizi yıpratmıyalım.sorunları yıpratalım.:kahve:

Beddua etmiyelim nolur Larisacım...
Öfkem belki hiç geçmeyecek ama uzadıkça katlanıyor,büyüyor beynimde..
Beni kızdıran da bu işte..

hayatta hiçkimseye fazla güvenmeyin yoksa hayal kırıklıkları çok yaşarsınız...
hele hele kendiniz gibi görmeyin kimseyi çünkü kimse sen olamaz...
herkesten dost olmaz,dostta kolay bulunmaz...
hata yapa yapa,büyüye büyüye öğreneceğiz bunları ama kendimizi fazla üzmeden,yıpratmadan
lütfeennn....
sevgiler...

söylemesi kolay ama keşke uygulamakta kolay olsa
ben sürekli kendimi değiştirmek için çabalarım ama asla yapamıyorum
bir tatlı söze kanıp giderim
kızlar acaba ben burda yeni olduğum içinmi bukadar mutluyum
daha henüz kimsecikleri fazla tanımıyorum CADIARZUCADIARZUCADIARZU

Seni uyarmayı ben de istemiştim aslında....O malum şahısla ilgili ama haddim olmadığını düşünerek vazgeçmiştim. Ama benim bahsettiğim kişi şu anki konunun sebebi olan kişi değil. Zaten kim olduğunuda bilmiyorum. Yorumlardan, tarzından bir insanın ne olduğu aşağı yukarı anlaşılıyor aslında. İstesem okadar çok isim verebilirim ki asla muhatap olmayacağım kişiler listesi diye. Onların kendi fikirleri olduğuna bile inanmıyorum.
Uzak duruyorum zaten...
Eğer kendini çok güzel saklamışsa, okadar iyi oyanmışsa ona yapacak brişey yok.
İllaki bir yerden falso verecektir, - Ki vermişde işte, vermişki anlamışsınız...
Bukadar üzülmemek gerek yinede, değer mi diye düşünmeli önce...
İnşallah birdaha yaşamazsınız....Şeniz

Bir de sen bana birisi için bir ikazda bulunsan seni dinlerim. Hemen silmem ama
temkinli olurum. Yani bana inanmazlar deme...Ben sana güvenecek olanlardanım...

biliyorum canım...inanıyorum da zaten...
belki de ne biliyor musun eloşum...önyargı...hakkaten bak şimdi düşündüm...hiç önyargısız başkalarının çok iyi bulduğu habire muhteşemsin harikasın gibi cümlelerini okumadan kendin tanıdığın insanda daha başarılı oluyorsun...kendin yakalarsan daha iyi tanıyorsun...çünkü yansız düz bakıyorsun...
bunları örnekleyebilirim...sen gibi...elfida gibi...delikızıntürküsü gibi...böcük gibi...daha yazabilirim şimdi aklıma gelmedi...konu yorumlarına bakıp kendim karar verdim...ve sanırım da doğru verdim...evet evet bu önemli...
ama laliş de hakkaten burada yazıldığı gibi melenk çıktı..onda da yanılmadım...dikkat etmek lazım haklısın canım...

Herkese tabi ki güvenmiyoruz Songülcüm ama,
Şimdi adam, kadın her neyse geliyor sana diyor ki ben senin dostunum,
Dostluk da senin değerin, Lalemin deyimiyle zaafın...
Sen dostluğun gereklerini yapıyorsun,
O sana ben senin düşmanınım dese elbette dönüp bakmazsın...
İşte bu tarz insanlar senin değerini kullanarak yaklaşabilirler sana ancak..
Nasıl anlayacaksın...
Lalenin de sinirlendiği bu işte..
Gözümün içine baka baka ben senin dostunum diyenden de şüphe edemiyoruz işte...

ah bu yakın gözlüğünü takıp işlerini bitirir bitirmez kk nün başına gelen gözler neleri görüyor bir bilseniz ben hayatımın hatırlamak dahi istemediğim bir döneminde tabiri caizse
çevresindeki insanlardan büyük kazıklar yemiş sessiz kaldıkça tepesine binilmiş değeride kaybedildikten sonra anlaşılmış bir insanım bütün bu yaşadıklarıma inat bu siteye üye olduğum ilk andan itibaren kalbimin kapılarını bütün insanlara sonuna kadar açtım aslında koşulsuz sevmeyi bilen bir insanım insanları kusurları zaaflarıylada kabul eder bağrıma basarım bende kusursuz değilim sonuçta ama bir şey varki benim için herşeyden değerlidir aptal yerine konmaktan hiç hoşlanmam belkide bu yıllar öncesinde çok aptal yerine konup hep susmamdan kaynaklanıyor olabilir yani bir insan benim yüzüme isterse küfür etsin ama beni aptal yerine koymasın üyeliğim bir yılı geçti benim gözleri oldukça geniş bir eleğim var bu süre zarfında elenenler oldu kalbimden dışarı çıkarıverdim onları bunu yaparkende hata yapmamak için uzun süre uzaktanda olsa izledim şimdi eleğin üstündekiler ve kalbimin taaa içine girmişler kaldı onlardan biride lalee sanmayınki laleyi rereelde tanıdığım için çok seviyorum birkaç saat oturup karşılıklı sohbetle yanılabileceğimi düşünerek bu bir yıl içinde laleyide izledim ve birşeyi gördüm laale her haliyle olduğu gibi biri kalbinin içini çok net görebiliyorsunuz mutlaka onunda her insanın olduğu gibi ufak tefek hataları vardır ama lalee sağlam birisi insana sonsuz bir güven veren
her konuda olumlu yada olumsuz düşüncesini açıklıkla dile getiren birisi bir o kadarda duygusal ve sevgi dolu bir insan benim bir huyum vardır bir insanı çok sevip sahiplendiysem onun incinip üzülmesine tahammül edemem laleyi öyle çok seviyorumki onun kankalarınıda sırf laleden dolayı kabullenmiş sevmiş durumdayım çünkü şuna inanıyorumki lale doğru ve düzgün olmayan insanlarla kanka olmaz dün lalenin bu derece incinmesi beni çok üzdü onu inciten karşısında benide bulur umarım benim eleğimin üstünde kalan biri değildir bu olayın üzerine akşam açtığım topiklerde beni şaşırtıp gözlerimin faltaşı gibi açılmasına sebep olan birkaç mesajı okuduktan sonra keyfim öylesine kaçtıki bir daha bu siteye girmemeyi bile düşündüm sonra aklıma dün hiç tanımadığım bir kardeşimden aldığım bir mesaj geldi detayları önemli değil beni uzaktan 1 yıldır takip ewttiğini ve örnek aldığını yazmış ve beni her yönümle bana öyle güzel anlatmışki şaşırdım ve sevindim bu sabahda akşamki kararımdan vazgeçip döndüm ama eleğim iş başında elenip görmediklerim elenip nezaket çerçevesinde görüştüklerim eleğin üstünde heran kalbime girmek üzere olanlar kalbimin taa içinde koşulsuz ömür boyu sevip kollayacaklarım

Son düzenleme:
çirkinim uzak kaldım biliyosun kimler olduğunu kestirebiliyorum hayal kırıklığı yaşatanların ama
eminde değilim neyse
benim güvendiklerim ve ne verirsem fazla fazla karşılık alacağım
benim yanımda olduklarını bildiğim samimiyetine güvendiğim kişiler var burda
ve eminim duygularımız karşılıklı
dilerim kimsenin hayatında yer almaz iki yüzlü dostluklaryerimseniben

Ya gene neler oluyor anliyamadim, okudum okudum gene anlamadim?
Su gecenki konudan mi bahsediliyor, kendini arkadas oldugundan farkli tanitmis
konu bu mu?fisfisfis

Yoksa bundan baska seylerde mi var?
Anliyamadim ha bide sunu soylemek istiyorum yanina yanasip ben dostunum
diyen insanla dost olunmaz ki, dostluk zaman ister, anlasilmak ister, emek ister,
guven ister, iyi niyet ister, ister de ister yani...:1rolleyes:

Biiri senin yanina gelip ben senin dostum dedi diye dostun olamaz ki...:1ninca:

Nasıl anlayacaksın...

O kadar büyük ki Yaradan!:lepi::nazar:
Hiç ummadığın anda gerçekler seriliyor önüne.
Önce şaka sanıyorsun,aptalsın ya,aptal sanıyorlar ya..:1shok:
Şaka olmadığını anlayınca öfken büyüyor,saracak yer,kişi arıyorsun.. Suçunu bilen kişi,bir ufacık özürü senden çok gördüğünde..:kızgın:

umarım kalbinde bizede yer vardır borçman ablacım

Son düzenleme:
Ya gene neler oluyor anliyamadim, okudum okudum gene anlamadim?
Su gecenki konudan mi bahsediliyor, kendini arkadas oldugundan farkli tanitmis
konu bu mu?fisfisfis

Yoksa bundan baska seylerde mi var?
Anliyamadim ha bide sunu soylemek istiyorum yanina yanasip ben dostunum
diyen insanla dost olunmaz ki, dostluk zaman ister, anlasilmak ister, emek ister,
guven ister, iyi niyet ister, ister de ister yani...:1rolleyes:

Biiri senin yanina gelip ben senin dostum dedi diye dostun olamaz ki...:1ninca:

Eeeeee Tatliş;
ne güzel yazmışsın kriterleri di mi?
Şimdi hepsinin mevcut olduğunu sanıp aldanılmışlık varsa..:çok üzgünüm:

Kızlar ben de buralardayım
Bety ye katılıyorum
Konuyu okuyorum.
Kendini oldugundan farklı gösterenleri kınıyorum
Zamanında çok banlanmmıştım ben ben ben bu konuda
ben şöleyim böleyim diyenler yüüsnden..
Arkanısdayım bende.

Eeeeee Tatliş;
ne güzel yazmışsın kriterleri di mi?
Şimdi hepsinin mevcut olduğunu sanıp aldanılmışlık varsa..:çok üzgünüm:

Aman bosver Laliii$, olan olmus artik gecmise donmek mumkun mu?
Bu sana insanlara hemen guvenmemeyi, inanmamayi, aldanmayi ogretmeli!
Gonul ister ki bu tatsizliklar hic yasanmasin insanin ici de disi da bir olsun,
guven duygusu yitirilmesin ama ne yazik ki hayat o kadar toz pembe degil iste,
bu durumda da bize gardimizi almak dusuyor demi...

Neyse uzulmeyin artik ...

Biri ben şöyleyim, ben böyleyim diyorsa,
Yani durup dururken böyle bir laf ediyorsa bilin ki o şey o kişide yoktur..
Kendini olduğundan farklı gösterenin zararı kendinedir..
Ama olmadığı şekilde davranan başkalarına da zarar verir..

Nasıl anlayacaksın...

dost olan kişi ben senin dostunum demez zaten ...
bunu hareket ve esprileriyle gösterir...
o güveni verir size...belki rol yapıyordur ama inandırıyor işte bazıları,yetenek meselesi diyelim...amaaa
inanın bir zaman sonra o maske düşüyor ve gerçeklerle yüz yüze geliyoruz...
işte hayal kırıklıkları,konduramadığımız insanlar tarafından yaşatılıyor bizlere...
tabiki herkese güvenmiyoruz ama birçok kişiye de güveniyoruz...
öncelikle bu zor ama kolay gibi görünen güven meselesini irdelememiz lazım...
bir insana nasıl güvenilir...???
hangi kriterlere dayanarak tamam bu benim güvendiğim insandır diyebiliriz...işte ben bunu söylemek istedim herkese güvenmeyelim derken...
lalenin sinirlendiği konuyu çok iyi anladım zaten...ama yine diyorum
fazla samimiyet....
kısa zamandaki içli dışlı olmalar...
dostluk adı altında geçen zamanda birbirini tanımalar olduğu sürece de bu hayl kırıklıkları olacaktır....çünkü insanların kişiliği,karakteri,beyni olumsuz,kötülüğe çalıştığı sürece bunu düzeltmenin imkanı yok...hayatın her alanında karşımıza çıkacaktır...işte biz önlemimizi,o kişiyi zamanla,tanıyarak dost koltuğuna oturark yapacağız diye düşünüyorum...
sevgiler...

İlk geldiğim dönemde ben de hep öyle sanıyordum..
Kimseyle samimi olmam ki diyordum..
Siz başarabilirsiniz belki..
Ben yapamadım,o kadar çok sevdim ki burayı,bu insanları..
Arkadaşlarım gelmeyince özledim,merak ettim,hasta olunca,moralleri bozukken üzüldüm,bazen öyle anlar oldu ki gözyaşlarından mesaj yazamadım buraya..Onlar sevinçliyken en az onlar kadar havalara uçtum,beraber dualar ettik,şarkılar söyledik burada..
Bunu farkedenler işte ya canım oldu ya da canımı yaktı..

Çok iyi anlıyorum ben sizi. Zamanında ben buradan da daha büyük bir internet platformuna üyeydim. Uzun süre katılmadım yapılan toplantılara ve sonra ilk katıldığımda gördüm ki o kadar samimi olduğum, yeri gelip kendimi açtığım insanlar aslında çooook başka insanlarmış. Çok büyük ders oldu bu bana.

Burayı ben de seviyorum. Ben de üzülenle üzülüyorum, üzüntümü yazıyorum, sevinenle bir olup kutluyorum. Yeri geliyor tıpkı siz gibi ağlayıp dilimin döndüğünce teselli veriyorum. Ama o kadar. Edindiğim tecrübelere istinaden bundan ötesi çok zor. Bir daha aynı üzüntüleri yaşamaktansa uzaktan izlemeyi tercih ediyorum. Dediğiniz gibi, umarım başarırım da.

Konu ne bilmiyorum bu siteyi aylardır takip ediyorum ara sıra da yazıyorum, kimseyi çok iyi tanımıyorum ama bi kaç üyeyü yorumlarından tanıyorum kısmen ama kimse beni tanımaz arakadaşım yok bu sitede çünkü benimde yaşadıklarımdan ötürü güven problemim var o yüzden kimseye sokulamıyorum başka bir forumda iyi arkadaşlar edindim bi tanesi ile dost kıvamındayız hatta ama bu şekilde sahte insanlara rast gelmedim çünkü dediğim gibi temkinli yaklaşıyorum herkese arkadaşlıklarımın çoğu msnde ilerlemiştir zaten, sahte insanlar vardır tabi sanal ortam hemde çoktur, ama ben bir sene önce yaşadığım büyük bir kırıklığın ardından kabuğumu öyle sertleştirdim ki çıkamıyorum hep hayal kırıklığına uğrayacağım korkusundan çok fazla yanaşamıyorum kimseye, ama burada bi kaç üye biliyorum aklı başında yorumlar yapan bence de kolay kolay ilişkinizi ilerletmeyin ben forumdan tanıdığım arkadaşlarımla 2 senede ilerlettim ilişkilerimi onlardn bir zarar gelceğine de inanmıyorum şu an, ama bende şunu biliyorum karşınızdan ne kadar şey beklerseniz o kadar hayal kırıklığına uğruyorsunuz belki beklediğiniz sadece dürüstlük tür ama inanın bu o kadar büyük bir beklenti oldu ki artık, insanoğlu çiğ süt emmiştir doğasında merhamet acımasızlık ikiyüzlülük dürüstlük her şey var

umarım kalbinde bizede yer vardır borçman ablacım

bütün yaşadıklarıma inat kalbimin kapıları hala yeni kişilere açık eleğimde iş başında ve kalbimin içine girecek eleğimin üstünde kalacak kişileri dört gözle bekliyorum sevgiye şevkate sevgimi ve şevkatimi aktarabileceğim kişilere çok ihtiyacım olduğunun farkındayım

bütün yaşadıklarıma inat kalbimin kapıları hala yeni kişilere açık eleğimde iş başında ve kalbimin içine girecek eleğimin üstünde kalacak kişileri dört gözle bekliyorum sevgiye şevkate sevgimi ve şevkatimi aktarabileceğim kişilere çok ihtiyacım olduğunun farkındayım

a.s.a.s.a.s.a.s. kötülere inat güzel insanları görmek bu sitede var olduklarını bilmek beni acayip sevindiriyor.

"Hayata değer bir yasam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!"

X