Güzelliğinizle ilgili sorularınız

canımsın dengeli beslendiğimi düşünüyorum .........
hangi yiyeceklerden uzak durmalıyım rica etsem biraz açabilirmisin konuyu...
uzmanlar bu bezeleri alabiliyorlar fakat bu bir çözüm değil 1 ay sonra tekrar çıkıyorlar bir arkadaşım sürekli gidip temizlettiriyordu ondan biliyorum

canım bende de vardı o problem
ama kurtuldum
buna sebep ya biberiye sabunu ya bal sabunu yada bebak
bilmiyorum
cunku günlük bakımıma bunları soktuktan sonra kayboldular kendileri delikafadulden

canım muhtemelen adet dönemin yaklaştigi için çıkmıştır yuzunde o sivilceler
elma sirkesini hafif sulandırıp yatmadan once yüzünü silmeni oneririm
geçmiş olsun

tamam tatlım cok saol.. dün sirkeyle sildim yüzümü.. biraz düzeldi gibi oldu.. mjxx:1hug:

klava:benim aslında öyle cok yaglı bi cildim yok ama 3 4 6ane sivilce cıkıverio gıcık oluomm ya cenemde ya da iki kaşımın ortasında kiiiii cook gıcık bi durummm
bu bölgelerime bişe yapsam orda ki fazla yagı alssa emse gitsee..... :Saruboceq:
ne yapcam klava:

canım sivilce kurutucu kremlerden dene
bolgesel uygulanabiliyorlar

güzeller güzeli gurba prensesim 10 ay önce sezeryanla doğum yaptım. sezeryan dikişlerim hala kabarık kırmızı duruyor. izleri giderebilecek ne kullanabilirim ayrıca karnım artık eskisi gibi değil. (3 doğumdan sonra) karnım için kullanabileceğim bir ürün adı varmıdır. (sıkılaştırıcı )spor yapamıyorum malesef.

vereceğin cevap için şimdiden teşekkür ederim haylazım prensesim. Şeniz

canım merhaba
oncelikle Allah bağişlasın
sezeryan izlerine yonelik iyileştirici krem yada herhangi bir bitkisel yontem denemeden doktora gitmeni oneririm
cunku Allah korusun kaş yaparken göz de çıkarabilir kulaktan duyma bilgilerle uygulamaya geçmen

onun dısında şu topiğe bir göz at hayatım Şeniz
http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/136099-yara-izi-gecirici-bitki-2.html

tavsiyede bulunur musunn gurbacımm

bi de biberiye sabunu demişsin yaa ondan alcamm onu sadece bölgesel uygulasam olur mu yoksa tamamına mı uygulayayımm mirmirmirmir
canım biberiye sabununu alip rahatlıkla kullanabilirsin
cildin karma anladigim kadarıyla
bi kaç gün dene
T bölgen haricindeki diğer bolgelerde sorun yaratmazsa (ki yaratmıyacagını umuyorum) kullan
hem doğal hem ilaçlara nazaran çok daha zararsız

arkadaşlar bende şimdi yoğurt karbonat limon karışımını uyguladım bu 4. yapışım fakat bu sefer acayip derecede yüzüm yandı kaşındı daha yıkamadım yıkayınca ne olacak bakalım

canım bende de vardı o problem
ama kurtuldum
buna sebep ya biberiye sabunu ya bal sabunu yada bebak
bilmiyorum
cunku günlük bakımıma bunları soktuktan sonra kayboldular kendileri delikafadulden

bitanesi BEBAK nedir birde bu sabunların ikisinide aynı andamı kullanmalıyım ve geceleri yatarken kullansam yeterli olurmu canohihoyyythihoyyyt

arkadaşlar bende şimdi yoğurt karbonat limon karışımını uyguladım bu 4. yapışım fakat bu sefer acayip derecede yüzüm yandı kaşındı daha yıkamadım yıkayınca ne olacak bakalım
yogurt karbonat limon mu?
karbonatın yüzde limonla ne işi var be canım :1no2:
hiç denemedim ama hassas ciltleri mahfeder bu fisfisfis

bitanesi BEBAK nedir birde bu sabunların ikisinide aynı andamı kullanmalıyım ve geceleri yatarken kullansam yeterli olurmu canohihoyyythihoyyyt
buyur canım sorularının cevabı burda
http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-bakimi/197044-bebak-aci-badem-sutu-kremi-mucizesi.html

gurbaacığım ben gene bu siteden bulmuştum bu karışımı hem beyazlatıyormuş hemde sivilce ve sivilce izlerine iyi geliyormuş sence ne yapayım kullanmayayım mı sen ne önerirsin bide her akşam bebak acı badem sütü kullanıyorum ne yapmam gerekiyo

peeling yaptigimda cildim hafif soyuluyo dogal olarak ölü deriyi atiyor ama sürekli peeling kullanirsam daha cabuk kirisiklik olusur diye korkuyorum ilerki yillarda

cevabiniz icinsimdiden tsk ederim :1hug:

cuvcuv yuzumuzun kuru yada yagli yada karma oldugunu nasil anlayacagiz benim cenemde cok buyuk sivilce cikiyor bir anlamadim su cildimi

peeling yaptigimda cildim hafif soyuluyo dogal olarak ölü deriyi atiyor ama sürekli peeling kullanirsam daha cabuk kirisiklik olusur diye korkuyorum ilerki yillarda

cevabiniz icinsimdiden tsk ederim :1hug:

canım peeling yapmamak gibi sık sık yapmak da cilde zarar verir
cilt sorunlarına göre 15 yada 7 günde bir yap

cuvcuv yuzumuzun kuru yada yagli yada karma oldugunu nasil anlayacagiz benim cenemde cok buyuk sivilce cikiyor bir anlamadim su cildimi

Hassas-alerjik Cilt

Özellikleri: Aslında bütün ciltler hassastır. Ancak bazı ciltler daha hassas olur ve sıklıkla sorun yaşar. Her fırsatta kızarır, kaşınır ve pullanır. Nedeni genellikle kalıtımsal olmasına rağmen; çevresel, mevsimsel etkenler veya kozmetik ürünler sorunu artırabilir.

Bakımı: Doğrusunu söylemek gerekirse, hiçbir kozmetik ürün tamamen masum değildir. Tümü alerji yapabilir. Hipoalerjik olarak satışa sunulanlar, sadecedaha az alerji yapma olasılığı olan ürünlerdir. Siz yine de hipoalerjik ürünleri tercih edin.

Yağlı - Nemsiz (kuru) Cilt

Özellikleri: Yağlı - nemsiz (kuru) özellikteki ciltler kaba, kuru ve pullu bir görünüme sahiptir. Aşırı yağdan ötürü parlama yapmasına rağmen, bu ciltlerin diğerlerine oranla esnekliği kaybolmuştur. Cilt hâlâ yağlıdır ancak nemi kesinlikle yoktur. Bu cilt tipine ender rastlanır. En çok erkeklerde görülür. Aşırı sıcak ve kuru havanın yanı sıra, cilt temizliğinde kullanılan kurutucu ürünler, bu dönüşümden sorumlu olabilir.

Bakımı: Böyle ciltlere nem verilmesi gerekir. 'Oil free' yani yağsız olarak bilinen nemlendiriciler, dengenin düzelmesine yardım eder. Cildinizin esnekliğini geri getiremiyorsanız, gecikmeden bir dermatoloğa başvurmanızı öneririm. Ölçülü AHA peelingleri cildinizin sağlığını düzeltebilir. Bir yandan da çok su içmenizi, güneşten, sıcak banyolardan, alkollü losyonlardan ve sert sabunlarla şampuanlardan sakınmanızı tavsiye ederim.

Kuru-nemli Cilt

Özellikleri: Bütün belirtileri kuru cilde benzer, ancak sürekli boşandığı için ıslaktır. terleme stres, gerginlik, metabolizma bozuklukları, hormonal bozukluklar, özellikle de menopoz etkilerine bağlı olabilir.

Bakımı: Bol su içip, cildin kuruluğunu azaltacak kremler kullanmak gerekir. Önereceğim ürünler, kuru cilt ile aynıdır. Yüz sürekli terlediği için makyaj yapmak sorun haline gelir. En iyisi kalıcı makyajla bu sıkıntıyı hafifletmektir.

Normal Cilt

Özellikleri: Yumuşak, gergin, sıkı, pürüzsüz, lekesiz ve esnektir. Ne parlak ne de donuk, ne çok yağlı ne de çok kurudur. Çok az insanın cildi böyle mükemmeldir. Ancak değerini iyi bilmeleri gerekir. Çünkü adı 'normal' olsa da, bu tip cilde kolay rastlanmaz.

Bakımı: Tüm yapacağınız, günde iki kere (sabah-akşam) yüzünüzü temizleyip nemlendirmek ve güneşten koruyucu sürmektir. Makyajınızı temizlemeden yatmamanız önemlidir. Normal ciltler için hazırlanmış temizleme sütlerini, nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Güneş koruyucu kreminizin çok yağlı olmaması gerekir. Muhtemelen bunu sürdüğünüzde ayrıca nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz. Kullanacağınız tüm sabun ve şampuanların, Ph 5.5 olmasına dikkat edin.

alıntı

gurbaacığım cvbını bekliyorum canım lütfen yardımcı olabilir misin :Saruboceq::Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…