Güzelliğinizle ilgili sorularınız

canım 27 yas kazayakları için pek de erken bi yaş değil
yani gülünce olusan mimik cizgileri bende de var
bunu cizgilere iyi gelen bir yontem var
yas maya maskesi
şöyle ki;
1 parca yaş mayaya yagsiz süt kat azicik yumusamasına yetecek kadar tabi...
sür göz cevrene ve mimik yapmadan 15-20 dakika bekle
sonra ılık su ile ovalamadan yıka yüzünü
gece yatmadan evvel yapar ve ardidan nemlendiricini sürüp yatarsan cok daha iyi olur

canım genler de sebep buna elbette
onun dısında gunes ısıklarına fazlaca maruz kalmak, sağlıksız ve kalitesiz makyaj malzemeleri, cildi temizlemeden yatmak, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar terkedilmeli...

şu yazı da soruna bi nebze cevap olur sanırım

kirişik önleyici yiyecekler
taze ve dondurulmuş yiyeceklerin tercih edilmesini, konservelerden ve kurutulmuş meyvelerden kaçınılmasını öneren dr. perricone, kırışık önleyici yiyeceklerin, kiraz, vişne, greyfurt, armut, erik, şeftali ve portakal olduğunu belirtiyor. yeterli protein almayan vücudun “hızlandırılmış yaşlanma moduna” girdiğini belirten dr. perricone, kasların, organların, kemiklerin, kıkırdak, cilt ve bizi hastalıklardan koruyan antikorların hepsinin proteinden yapıldığını vurguluyor.
dr. perricone, bu nedenle özellikle yüksek kaliteli protein barındıran bütün balıkların tüketilmesini öneriyor.

kaçinilmasi gerekenler
dr. perricone, sigara ve alkolden uzak durulmasını, günde en az 8-10 bardak su içilmesini ve yeterli uyku alınmasını da tavsiye ediyor. “yüz cildini yaşlandıran yaşlanma süresi değil, cilde davranış şeklimizdir“ diyen dr. perricone, zamana bağlı olan içsel yaşlanmanın yanı sıra, güneşe maruz kalma, sigara içme, çevresel toksinler, aşırı alkol tüketimi, stres, sert sabunlar ve deterjanlar, uykusuzluk, yanlış kozmetikler ve özellikle a, c ve e vitaminleri ile folik asit yönünden yoksul, yağ ve tuz açısından zengin bir diyetin yaşlanma sürecine destek veren dış etkenler olduğunu kaydediyor.
dr. perricone, genç görünmek için sofra şekeri, bal, pekmez, çikolata, mısır, makarna, pilav ve ekmek gibi yiyeceklerden uzak durulmasını öneriyor.

* bu arada göz cevresindeki kılcal damarlar ancak lazerle giderilebilir

gurbaa prenses çok teşekkür ederim bilgilerin için, 27 yaş erken değil ama çevremde 30 yaşında olupta hiç kışıklık olmayan insanlar var ben o yüzden panikliyorum galiba canım

gurbaa prenses çok teşekkür ederim bilgilerin için, 27 yaş erken değil ama çevremde 30 yaşında olupta hiç kışıklık olmayan insanlar var ben o yüzden panikliyorum galiba canım

canım hiç panikleme
30lu yaslarda bu cizgilere sahip olmayanların şansı genlerinden geliyor
sen göz cevreni nemsiz birakma gerisi tamamen şans ne yazık ki...

gurbaa cevabın için teşekkür ederim.ben esmerim cilt beyazlaması için gene bu siteden aldığım domates tarifini uyguluyorum sence iyi gelir mi benim cildim karma yanaklarım kuru ve çenemde sivilce izleri var domates onlarıda geçirir diyolar sence ne yapmalıyım devam edeyim mi

canım domates suyunun renk açtigini bilmiyordum senden duyuyorum şimdi
yalnız izlerden kurtulmak icin cilt soyucu krem denemelisin
differin jel olabilir
fakat bu jeli kullandıgın donemde cildin inanılmaz soyulur haberin olsun
soyulmadan izlerin rengi açılsın istiyorsan da
Bebak başlıgına bi göz at derim
izlere kesinlikle iyi geliyor canımdelikafadulden

merhaba bu konuyu daha yeni görüyorum bilseydim önce buraya yazarsım sorumu;

dudaklarımın doğal yöntemlerle kırmızı renkte olmasını sağlamak mümkünmü? yani ruj yada benzeri bir kozmetik ürünü kullanmadan?

birde ten rengini yoğurt-karbonat karışımı maske açabilirmi?

arkadaşlar şimdi yoğurt karbonat tarifini uyguladım ama yüzümü çok acıtıyo sivilce ve sivilce izlerinede iyi geliyo değil mi bu karışımmmm.......

ecem naz benim siyah noktalarımı alıyo götürüyo,kaşınıdırıyo biraz ama ben memnunum.cildin hassasa dikkat et bence.

bi sorum daha olucak ben bu yoğurt karbonat karışımını haftada4 kez yapıyorum zararı olurmu

Selamlar..Yağlı bir cilt yapım var o yüzden fazla bir kırışıklık yok .Fakat kilo verdim ,yüzümde yanak ve dudak kenarı çizgileri derinleşti.Geçen tv de bi krem gördüm adını unuttum ama botox gibi etkili bir kremmiş.Sürdükten 60 sn snr gözle görülür bir etki yapıyormuş.Tabi nekadar doğru bilemem.Ben bu şikayetime çözüm olabilecek kaliteli bir ürün arıyorum.Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

selamlar..bacaklardaki kıl dönmesini nasıl önleyebiliriz? bunun bi çaresi varmı arkadaşlar?

Arkadaşlar mümkün olduğunca cevap yazmayaçalışıyorum aslında bu soruların çoğu daha önce de sorulan sorular bir kaç sayfa karıştırırsanız cevapları bulabilirsiniz.

Dudakların doğal yolla kırmızı olması zor ancak geçici yöntemler çare olabilir.dudaklardaki kan dolaşımı arttırarak daha pembe olması sağlanabilir dişinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı d hafifçe fırçalayın.Ayrıca tarçın yağı, çilek yağı dudakları pembeleştirebilir.

yoğurt karbonat cilt rengini açabilir ancak sonuç almak çok uzun sürer.Cilt rengini açmak için soyucu kremler daha çabuk sonuç verebilir.Soyucu kremler için doktora danışınabilirsiniz

arkadaşlar şimdi yoğurt karbonat tarifini uyguladım ama yüzümü çok acıtıyo sivilce ve sivilce izlerinede iyi geliyo değil mi bu karışımmmm.......

hassas ciltler için uygun değildir.Yağlı ve siyah noktalı ciltler için uygundur.

Haftada 4 kez çok fazla haftada bir kere yapmalısınız.Cildinizin nem-yağ dengesini bozabilirsiniz.

Sizin sorunuz "ruj yerine başka yöntemlerle dudaklarım nasıl kırmızı olurdu" cevapta da "kırmızı yapabilecek rujlar kullanmak yerine" yani ruj kullanmadan da hafif renk veren parlatıcılarla dudaklarınız renklenebilir demek istedim.Çünkü doğal yöntemleri gün içinde sürekli uygulayamazsınız dudaklarınız bir süre sonra kendi rengine geri döner.hafif parlatıcılar daha pratik bir yöntem olur.dudaklarınıza birşey sürmeden sürekli kırmızı kalmasını sağlayamazsınız.

selamlar..bacaklardaki kıl dönmesini nasıl önleyebiliriz? bunun bi çaresi varmı arkadaşlar?

Kıl dönmesi kılın ince olması deri üstüne çıkamaması,kışın giyilen kapalı kıyafetler ya da yanlış epilasyon yapılması sonucunda oluşur.Kılın çıktığı dönemlerde kese, büyük granüllü peelingler çözüm olabilir.Derinin üst tabakasının incelmesi kılın kolay çıkmasını sağlamaktadır.

kızlarrr ben geldim :lepi:
bu zoraki ayrılık icin uzgunum
ama durmuyo dilim işte naparsınız
evet nerede kalmıştık??

asla o kremlere para verme kaydirigubbakcemile
para tuzagı kesinlikle başka hiç bir şey değil
yapman gereken en etkili cozum su;

gül suyu yada asidi kaçmiş maden suyunu buz kalıplarına doldur at buzluga
sabah aksam yuzunde gezdir
ne cizgilerden eser kalır ne de cilt kolay salar kendini
1-2 ay değil
sürekli tekrarlayın bu işlemi
inanın ilerki yaslarda çok şükredersiniz gamyoncuiremsu

gurbaa geldiğine çok sevindim ben yoğurt tarifini uyguluyorum ama bu karışım leke fian yapmaz değil mi yüzde bide sivilce ve sivilce izlerinide geçirir mi
ben 1 haftadır gece yatarken bebak acı badem sütü kullanıyorum sence ikisisi bi arada olmazz mı......

merhabalar arkadaşlar.bira mayası ile marketlerde satılan yaş maya aynımıdır?maske yapıcam ama günlerdir bira mayası bulamıyorum.markette yaş maya var ama aynı olup olmadığını bilmediğim için güvenip alamadım.yardımcı olurmusunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…