Güzelliğinizle ilgili sorularınız

cildin hassasa %100 bitkisel ürünler kullanmanı öneririm salonun kullandığı kremler önemli değil kendine ürünlerin alıp salona gidersin ve o kremleri uygulatırsın

Peki çok teşekkür ederim ama benim izler öyle çok belirgin dikkat çeken tiplerden değil ama yinede rahatsız oluyorum.Pudra kullanmak istemiyorum.Sivilcelerin biri geçiyo diğeri çıkıyo..Verdiğin tarifide uygulayacam kesinlikle çok teşekkür ederim..Birde sayın modaratör ben bişey daha soracaktım..Sizce en güzel pudra hangisi hafif ve gözenekleri çok tıkamayan??

bana sormamışsın ama cevap vermeden geçemedim..id bare mineralles adında bir marka var biraz reklama giriyo gibi ama napiim gerçekten ürünleri güzel..tam istediğin nitelikte..:teytey:

ayy ciddimi ya çok sağol fiyatı ne kadar kozmetikçilerdemi satılıyo
aslına bakarsan ben maske yapmakla uğraşmak istemiyorum.böyle kolay ve tek bişey olakcak hazır bi şekilde onu kullanayım senin dediğin öyle bişeymi??

her ürünün artık bitkiseli çıktı bunları kullanabilrisin aslında en ii ürün bile gözneklerini kapatıcaktır ama kimi ürünler bakım yapıyo bunları kullanabilrisn zaten
makyajınınla yatmazsan dışardan gelince hemen temizlersen bişey olmaz ilal arkadışım verdiği ürün güzel ama biraz pahalıdır alama diyosan transparan pudralar var doğal duruo onları tercih et derim

Hayır canım tabiki makyajımla yatmıyorum. Sanırım yanlış anlamışım arkadaşın verdiği ismi bi ilaç falan zannettim ondan dedim.Bende pudrayla zor kapatılacak bi durum yok.İstediğim sadece bitkisel tariflerle lekerlerden kurtulmak ..Ama karar verdim ve bugün dermatoloğa gittim ve muayene oldum..Şu ilaçları verdi:Expigment(lekeler için), Isotrexin( sivilceler için).Birde zinco adında bi sabun verdi doktorum bugün başlıcam bitene kadar kullanıcam..En önemliside izler için verdi soyma özelliği varmış bu ilacın bakalım sonuç ne olacak..Bu kararı vermemin sebebide hormonal bişey yani böyle tıbbi bi sorun olduğunda maskeler işe yaramaz sanırım..Ama yinede çok teşekkür ederim bilgileriniz için sağolun..a.s

selam arkadaşım 29 yaşındayım göz altı çizgilerim başladı bunu durdurmak için ne yapabilirim

bende de kaz ayağı kırışıklıkları var.. özellikle gülünce çok belli oluyor.:çok üzgünüm: bunları hafifleticek bişey yokmu???? teşekkür edrim.

selam arkadaşım 29 yaşındayım göz altı çizgilerim başladı bunu durdurmak için ne yapabilirim

bende de kaz ayağı kırışıklıkları var.. özellikle gülünce çok belli oluyor.:çok üzgünüm: bunları hafifleticek bişey yokmu???? teşekkür edrim.

Yaşlanmak hepimiz için kaçınılmaz bir son.Bunun bir mucizesi yok estetik cerrahi dışında yaşlanma etkilerini yavaşlatmak için tek bir yöntem çare olmayacaktır.Güzel bir cilt canlı ve sağlıklı görünen bir yüz için doğru beslenme ve gerekli olan vitamin minarellerin alınmasıyla mümkündür.(Besinlerde özellikle ANTİOKSİDAN etkili olanları tüketmeye çalışın)
Dıştan uygulamak için 25 yaşından itibaren yaşlanma etkilerini yavaşlatma amaçlı göz çevresi bakım kremlerine başlayabilirsiniz.Bütçenize bağlı olarak marka seçimi yaptıktan sonra bakım ürününü özellikle geceleri düzenli olarak uygulamanız sonuç verecektir.
Gündüz dışarda iken güneşe çok fazla maruz kalmanız ister istemez gözlerinizi kısmanıza ve kırışıklıkları arttırmanıza sebep olur.Kış aylarında da olsa güneş gözlüğü kullanmanız göz bakımınız için ekstra bir artı olur.

Fazla mimik yapmamaya özen gösterin gün içinde kendinizi takip edin alışkanlık haline gelmiş mimikleriniz varsa bunları düzeltmeye çalışın.

Bir de göz bakım ürününü uygularken gözlerinizi fazla yıpratmadan kırışıklıkları açacak yönde masaj yaparak sürün.

Yüzünüze sürdüğünüz her kremi yerçekiminin tersine yani yukarı hareketlerle uygulayın.
Şeniz

CİLDİNİZE ANTİOKSİDAN BAKIM

Serbest radikaller, kırışıklıkların, lekelerin, sarkmaların, hastalılıkların, kısacası yaşlanmanın en başta gelen nedenidir. Dış etkilerle yaşlanmanın en büyük nedenlerinden biri kesinlikle serbest radikallerin artmasıdır
§ Çünkü onlar cildin gerginliğini ve esnekliğini sağlayan en önemli şeye, kollajene ve vücuttaki tüm proteinlere musallat olurlar. Hücre yapısına, vücudun eşsiz yaşam şifresi olan DNA’ sına ve yağ dokusuna büyük zarar verirler. Böylece gençliğimizi tüketirler..

Serbest radikaller, yaşamın en temel faaliyeti olan, hücre yenilenmesi sırasında meydana gelirler. Hücre yenilenmesi oksijene bağlıdır. Vücutta oksijen üretilirken, serbest radikaller açığa çıkar. Bunlar bazı değerleri kaybolan oksijen molekülleridir ve eksiklerini sağlıklı hücreleri sömürerek tamamlamaya çalışırlar.

Vücut iyi beslendiğinde, sağlıklı olduğunda ve yaşamını temiz bir çevre içinde sürdürdüğünde, yine belli bir miktarda serbest radikal üretir. Yani en iyi koşullarda bile.. Yaşam devam ettiği ve yeni hücreler üretildiği sürece serbest radikaller açığa çıkmaya devam ederler. Bu normaldir ve sağlıklı bir bünye bununla baş edebilir.

§ Ancak yaşam kalitesi bozulduğunda, serbest radikaller normallik ölçülerini aşar ve sorunlar başlar!

Serbest radikallerin hücrelere verdiği zararlar, ilk olarak 1959 yılında Nebraska Üniversitesinden, Dr. Denham Harman tarafından gündeme getirilmiştir. Dr. Durham’ın teorisine göre, yaşlanmanın başlıca nedeni serbest radikallerdir. O tarihten sonra antioksidanlar, yaşlanmanın panzehiri olarak, gittikçe artan bir itibar kazanmıştır.

En önemli antioksidanlar, genel olarak A, C ve E vitaminleridir. Bu vitaminler çok ilginç bir iş yaparak, serbest radikallerin tamamlanmasını sağlarlar. Böylece onları yatıştırırlar ve sağlıklı hücrelere, vücut proteinlerine, hücre DNA’sına saldırmasına engel olurlar. Bir başka ifade ile, serbest radikalleri zararsız hale getirmiş olurlar..

GENÇLİK VE GÜZELLİK İKSİRİ

Yaşla beraber oluşan lekelere, kırışık ve sarkmalara, güneş nedeniyle artan serbest radikaller neden olur. O halde bunlarla savaşmanın yolu içten ve dıştan antioksidan kullanmaktır.

§ Bunun en emin yolu olabildiği kadar fazla sebze ve meyve yemektir. Haplarla gıdayı aynı kefeye koymak mümkün değildir. Vitamin kapsülleri yararlıdır ama doğal gıdalar almak, organizma için sayısız ek avantajlar sağlar.

§ Yaşlanma belirtilerine karşı bir çok kozmetik yöntemden yararlanıyoruz. Bunların çoğu antioksidanların desteği ile uygulanır.

§ Örneğin lazer, dermabrazyon ve peeling tedavileri sırasında, bir A vitamini türevi olan tretinoin, en önemli destektir. Çünkü deriyi besleyen kılcal damarların dolaşımını hızlandırır ve cildin hızla iyileşmesini sağlar. A vitamini akne, köseleleşmiş ciltler ve ince kırışıklıklarda başlı başına bir tedavidir.

§ Öte yandan birçoğu antioksidan olan Alfa hidroksi asitler (AHA), cildin en üst tabakasını düzeltmek için kullanılır.

§ Önemli bir antioksidan olan C vitamini, incelen cildin içindeki kollajeni etkiler, deriyi daha dolgun ve daha canlı bir hale getirir. Bu nedenle, C vitamini ve Glikolik asit karışımları cilt yaşlanmasına karşı en iyi formüllerden biridir.

ANTİOKSİDANLAR GENÇLİK AŞISIDIR

Kırışıklar ne kadar gerilirse gerilsin, sarkan deriler için hangi kozmetik yöntemlere başvurulursa başvurulsun, bunların hiç birisi genç kalmak için yeterli değildir. Gençlik yaşam tarzından, içten, hücrelerden fışkırır. Gençlik ve sağlık cildin yüzeyinde başlamaz. Tam da bu noktada sadece antioksidan kapsüller değil ama tümüyle antioksidan bir yaşam tarzının gereği ile yüz yüze geliriz.

Vücut direncini arttıran ve savunma sistemini güçlendiren her türlü faaliyetle, kendimizi güneşten sakınarak ve bilinçli beslenme alışkanlıkları ile düzenli uyuyarak ve spor yaparak sonsuz olmasa da, daha uzun bir gençliğe ve yüksek yaşam kalitesine kavuşmak mümkün olabilir. Antioksidanlar, gençliği korumak ve yaşlanma etkilerini önlemek için gerçek tazelik aşısıdırlar.

Alıntı

cüvcüv merhaba,

Ağız ve çene bölgemde siyah noktalar var ve bir türlü geçiremiyırum. geçenlerde bir eczaneye gittim ve bana AVENE'nin bir setini önerdi içinde jel, nemlendirici ve tonik var. Sence iyi gelir mi? Yoksa farklı bir yöntem mi kullanmalıyım.

Daha önce neutregeno ve nivea young serisini kullandım ama sonuç alamadım.

bilgim gereğince yardımcı olmaya çalışıyım cnm bikere o siyah noktaları sıkmaya çalışmamalısın bi uzamana gitmelisin derin temizlik işlemi yaptır ondan sonra sana uzmanın önereceği cildine uygun kremle düzenli şekilde bakımına devam edersen siyah noktaların gitgide azalıcak ve kalmıcaktır.

Benim göz çevremde oldukça yaygın olarak yağ bezeleri var küçük küçüksenağlama. Birde alnımda sivilce lekesi var geçen yıldan kalma:tomato: çenemde de var sonra başkaaa:uhm: neyseee yüzümün pürüzsüz olmasını istiyorum..Off ne yapacağım ben:çok üzgünüm:

Canim bu kücük yag bezeleri göz cevrendeyse eger, bunlara "MiLA" denir. Düzenli beslenmeye dikkat etmen, bol sivi tüketmen gerekir. Sana en önemli tavsiyem o bezeleri asla patlatmaya calismamandir, cünkü göz cevresi gibi hassas bir bölgede bulunduklarindan cok büyük cilt problemlerine sebep olabilirsin yasakkelime Mila, Enstitü bakımı veya doktor tedavisi yapılabilir bir cilt hastaligi türüdür. Internette biraz arastirma yapabilirsin bu konuda, olmazsa buradan bizlerede danisabilirsin a.s

Yüzündeki izlere gelincede, sivilce lekesi dedigine göre yüzüyle cok hasir nesir birisin demektir Yani cikan bir sivilceyi patlatmayi yada kurcalamayi seviyosun, sana tavsiyem cikan sivilcelere dokunmaman, müdahale etmemen ve steril olmayan bir sekilde sıkmamandir. Bir cilt bakim salonuna giderek, yüzünü tahlil ettirmeli ve yüzündeki sorunlari isimlendirmelisin. Yüzü görmeden bisey tavsiye etmek cok yanlis olur canim, yaptiracagin bir cilt bakimi veya da yüzüne göre iyi bir peeling yaptirman sivilce izlerini eger iz derinlesmemisse büyük oranda yok edecektir. Ama kesin sonuc demiyorum kesinlikle. Bir uzmanla yüzyüze görüsmen gerek... a.s

Sevgiler... a.s. :enbuyukkk:

Çok teşekkür ederim açıklamalarından dolayı:1hug:...En kısa zamanda bir cilt doktoruna gideceğim..

merhaba benim yüzümde sivilce vardı doktorun verdigi bi alkollü karısımı kullandım iyice berbat oldu.ben kil kullandım sivilcelerim gitti.ama izleri kaldı kırmızı gozukuyo yardım ederseniz cok sevinirim :çok üzgünüm:

Canim alkol icerikli bir karisim kullanman hic mantikli gelmedi bana :1shok: , belki olabilirde diyecegim ama alkol orani yüksek maddeler cildi pul pul döker, sivilce veya degisik cilt sorunlarina davetiye cikarir. Sana bir kac tavsiyem olacak;

-- Cildine yapacagin veya yaptiracagin uygun bir peeling sivilce izlerini büyük oranda azaltir. Tabii ki peeling islemi öncesi yüzünü uygun bir temizleyiciyle temizlemelisin. Peeling isleminden sonra gene cildine uygun bir tonikle (alkol orani cok az bir tonik) cildini silmelisin. (fakat izler cok derinse bir uzmanla görüsmeni yada bir cilt doktoruna basvurmani tavsiye ederim.)

-- Uzun bir süre makyajdan, yagli yemeklerden uzak durmalisin.

-- Bir buz kalibinin icine gül suyu ve soda karisimini koy, dondur ve her peeling isleminden sonra donmus kalibi yüzünde gezdir.

-- 1 cay kasigi üzüm sirkesi
1 cay kasigi limon suyu
1 cay kasigi su

Bu malzemeleri karistirip sabah ve aksam yüzüne kompres yapabilirsin.

(Cilt tipini bilmedigim icin her cilt tipine uyabilecek tavsiyeler yazdim...Bunlari bi dene istersen, ama yukardaki islem yüzüne iyi gelmezse derhal birakmalisin.)

Umarim isine yarar canim a.s. Bu arada tekrar belirtmemde fayda var, eger izler cok derinse bir cilt doktoruna veya bir cilt bakim uzmanina basvurmani tavsiye ederim yerimseniben

Saglicakla kal... :1hug:

Bişey daha sorucam bu çil ler için önericeğinz herhangi bişey warmı arkadşlarrrrrrr???????

Cildim cok yaglı sizce ne yapmalıyımmmm

Canim bazi tavsiyelerim olacak, denemende yarar olacagini umuyorum;

Öncelikle yüzünün temizligine cok dikkat etmelisin. Günlük temizligin yaninda düzenli bir sekilde yapacagin peeling cildini rahatlatacaktir. Yüzünü günde iki kez temizlemen yararli olacak. Bu temizlik isleminde öncelikle su bazli bir temizleme jeliyle yüzünü temizlemeli ve ardindan yüzüne uygun bir tonik kullanmalisin. Eger gün icinde yüzünde yag yüzünden bir parlama olusuyorsa kullanacagin tonigin salisilik asit icerikli olmasi gerekiyor. Yüzünü sabunla yikamamaya calis. Bazi maske tarifleri ekliyorum, bunlarda cildini büyük oranda rahatlatacaktir.

Yumurta aki maskesi: 1 yumurta akini iyice cirptiktan sonra icine bir cay kasigi limon suyu konur ve yüze ve boyuna tatbik edilir. 15 dakika beklettikten sonra yüz ilik suyla temizlenir.

Kil maskesi: Disardan satin aldiginiz kil direk sulandirarak cilde uygulanabilir.

Elma maskesi: 12 elma rendelenir, cirpilmis 1 yumurta aki eklenir ve karistirilir. Yüze ve boyuna tatbik edilir. 20 dakika beklettikten sonra ilik su ile yikanir.

Bu maskelerden herhangi birini uygulayabilirsin, iyi gelecektir. yerimseniben

cokk tşkr ederimm pekiii bu maskeleri hftada bi kez mi uygulamalıyım??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…