Güzelliğinizle ilgili sorularınız

süper ya hepside elimizin altındaki malzemelerdenmiş saol canım.ayva cekirdeği maskesini nası uygulayaz pardon ya anlayamadım ben onu,cekirdekleri suda felanmı bekletecez?

çok teşekkür ettim denicem hepsini.a.s.

çok güzel bilgiler bunlar paylaştığınız için teşekkür ederim :1hug:

merhaba ben de size bir soru sorayım yardımcı olursanız sevinirim,benim kaşlarım çok seyrek,ince ve açık renk çoğaltmak için ne yapabilirim şimdiden teşekkürler,iyi geceler....

merhaba ben de size bir soru sorayım yardımcı olursanız sevinirim,benim kaşlarım çok seyrek,ince ve açık renk çoğaltmak için ne yapabilirim şimdiden teşekkürler,iyi geceler....

Merhaba ahsenbecim... Kaslarin icin sana iyi gelicegini umdugum birkac önerim olacak canim... Forum icerisinde bazi konularda kas dökülmesi veya yanlis kas aliminda yeni killarin yerine gelmesi icin sarimsak kullanimi önermistim. Istersen onu kullanabilirsin, sarimsak sayesinde kil kökleri beslenir, güclenir ve rengi koyulasir. Eger sarimsaga ve kokusuna karsi bir antipatin varsa tatli badem yaginida kullanabilirsin. Her aksam bir pamuk parcasi yada pamuklu cubukla tatli badem yagini kaslarina uygula bir müddet beklet ve temizle, umuyorum onunda faydasini göreceksin. Bu iki islemde düzenli kullanimda etkilerini gösterirler, yani ihmal etmezsen sonucu istediginden bile fazla olacaktir. Eger bu islemleri kullandiysan ve etkisini görmedim diyorsan son olarak hint yagida kullanabilirsin. Birinden biri mutlaka iyi gelecektir yerimseniben Cünkü her dogal malzeme her cilde yaramayabiliyor.Umarim tavsiyelerim isine yarar canim... Saglicakla kal... a.s.

çenemdeki sivilcelerimden rahatsızım ne yapmayalım ???

Merhaba Sivilce için bu konuda arama yapıp bilgilere ulaşabilirsiniz ama ben size başka bir öneride daha bulunacağım.
Eğer sivilceleriniz sadece çene bölgesinde ve bir araya toplanmış gibi aynı yerlerde çıkıyors abu bana sizin elinizin sürekli çenenizde olduğunu düşündürür.Otururken düşünürken farkında olmadan yüzümüzü elleriz ve eğer sivilce de varsa sürekli bunları sıkmasak da elimiz onların üzerinde olur.Ve sivilceler çoğalarak bir kısır döngüye dönüşür.Bunu bir düşünün eğer o bölgeye sürekli dokunuyorsunuz bu alışkanlığı değiştirmeniz bile sivilcelerin sonunu getirebilir. Şeniz

cevabın için tşk ederim evet sadece çenemde ve 1 yıldır oldu bu gerçeği sölim çekirdek çok yedim doktorum kızdı hatta yağlı yemiceksin diye bıraktım ama iz kaldı ve regl dönemindede çoğalıyor azıyorlar Kötü Kazen arama yapmasını bilmiyorum :uhm:

canım "bu konuda ara" seçeneği var yukarıdaki ilk mesajın üstünde oradan aramak istediğin kelimeyi yazarak sadece bu konunun içinde yazılmış mesajları bulabilirsin. yerimseniben

çok teşşekür ederim verdiğin bilgiler için meinbaby yazdıklarını deniyeceğim umarım işe yarar.Herşey gönlünüzce olsun......

çok teşşekür ederim verdiğin bilgiler için meinbaby yazdıklarını deniyeceğim umarım işe yarar.Herşey gönlünüzce olsun......

Rica ederim canim, umarim gercekten isine yarar... Etkileri ve sonucu buraya yazar, beni bilgilendirirsen sevinirim... Hoscakal canim...a.s.

Canlandırıcı Maskeler

- Canlandırıcı maske: 1 havucu sıkın. Muzu ezip havuç suyuna katın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Ya da bir yumurtanın akını iyice çırpın, içine 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin, sonra yıkayın.

- Nem maskesi: 1 yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı yağsız süt tozu ve 1.5 tatlı kaşığı balı karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince, boyun ve yüze sürün. 15-20 dakika sonra, önce ılık, ardından da soğuk suyla yıkayın. Cildiniz kuruysa bu maskeyle onu nemlendirebilirsini z.

- Denge maskesi: 1 elmayı rendeleyin, az miktarda süt ile pişirin. Ilık olarak göz çevresi hariç yüze ve boyuna sünün. Kuruyunca ılık su ile yıkayın. Gül suyu ile sürün. Cildiniz normalse bu bakım sizin için idealdir.

- Yağlı ciltler için: 1 çorba kaşığı kil, 1 olgun domates ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yüze sürülür. 20 dakika bekletip sonra ılık suyla yıkanır. Ya da, 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 çorma kaşığı kil ile karıştırılır. Karışım yüze sürülür. 20 dakika sonra yıkanır.

- Kırışıklara: 1 yumurtanın akı, 1 küçük boy salatalık, 1 tatlı kaşığı taze krema, bulamaç haline getirilir. Karışım, çizgilerin üzerine sürülür, 20 dakika sonra ılık maden suyuyla temizlenir.

cüvcüv merhaba seni daha önce de bu konuda rahatsız etmiştim fakat okadar kararsızım ki ne yapacağımı şaşırdım..bana bir akıl ver lütfen ...eskiden çok ama çok güzel bir cildim vardı lisedeyken filan...siyah nokta sivilce nedir bilmezdim..fakat özentiden dolayı üniversitede fontoten ve pata kremler kullandım hatta bazı geceler onlarla uyudum ve bilinmemeiş markalardı kullandıklarım..şimdi ise sonuş burun kenarında ve burnumda çenemde oluşan siyah noktalar..onlardan kurtulamıyorum ve psikolojimi bozuyorlar..cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorum peki merak ettiğim şu cilt bakımı yaptırmak kesin çözümmüdür yani yaptırdıktan sonra orada kalan delikler kapanıcak mı..ben en çok o delikleri takıyorum onların kapanmasını istiyorum..çok da büyük değiller zaten uzaktan belli olmuyorlar fakat ben görüyorum ve buda beni rahatsız ediyor..ne yapmalıyım

Merhaba;
düzenli cilt bakımı yaptırırsan siyah noktalar temizlenir sıkılaştırıcı toniklerle, maskelerle cildin sıkılaştırılır ve sorun biraz olsun görünmez hale gelir.Ama bir kere cilt bakımı yaptırmak kesin çözüm olmayacaktır.Mesela 2 ayda bir cilt bakımı yaptırıp düzenli olarak her gün cilt temizliğine özen verirsen siyah noktalar yok olur.Siyah noktaların oluşmasının sebebi ciltteki gözeneklerin yağ ve kir ile tıkanmasıdır.Bu yöde çözüm aramalıyız.Yani günlük temizlik önemli bir jel ve bir tonik ile günlük temizlik yapılmalı.Haftada bir de pyling, arındırıcı maskeler uygulayabilirsin.Cilt bakımı ise ayda bir ya da ihtiyaca göre 2 ayda bir olur.yerimseniben

çok teşekkür ederim cüvcüv çok sağol :) şimdi uygun ve güvenilir bir yer bulmak ta sıra..tekrar teşekkürler...

merhaba banada yardımcı olursanız sevinirim aslında güzel bir cilde sahibim fakat yüzümde zaman zaman sivilceden daha küçük içinde sanki yağ olan minicik bir kabartı oluşuyor bu kabartı bir ay sonra iniyor ve bene dönüşüyor ve geçmiyor.bu konuda ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

Merhaba Sibelcim, öncelikle gecmis olsun canim, bu konuda ne benim nede diger meslektas arkadaslarimin sana bir maske veya herhangi birsey önerebilecegimizi sanmiyorum, cünkü yüzünü görmeden, yüzündeki sorunu görüp incelemeden bir yorumda ve tavsiyede bulunmak cok yanlis olur... Sana tek tavsiye edebilecegim sey, derhal bir Dermotolog`a, bir cilt doktoruna basvurmandir. Ya da en azindan bir cilt bakim merkezine gidip bilgi alabilirsin, cildindeki bu sorunun öncelikle teshis edilmesi gerekir, tedavide ona göre yapilmalidir... Saglicakla kal canim... Hoscakal a.s.

cüvcüv benimde bi sorum var Temizleme jeli olarak avonmu yoksa sebametmi daha iyi hangisini önerirsin?? Birde sivilce izleri ve kızarıklık için limon suyu nasıl olur bunun iyi geldiğini okumuştum??Sencede faydası olurmu..Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…