Güzelliğinizle ilgili sorularınız

cook tşkr ederm peki bu maskeleri hftada bi kez mi kullanıcamm???süprizzzzz

cook tşkr ederm peki bu maskeleri hftada bi kez mi kullanıcamm???süprizzzzz

Rica ederim canim, yardimci olabildiysem o yeter bana Günlük cilt temizligini hergün sabah ve aksam olmak üzere 2 kez, maskeyi de haftada bir kere yapman yeterlidir canim :1hug:

Ben sana katılmıyorum sabunla yıkama konusunda benimde cildim yağlı ve sabun kullanmadn duramıyorum sabun cildinin yağını alıyo bence ama bunlar özel sabunlar olacak ben Zinco kullanıyorum arada hacışakirin salatalık özlü sabunlarını.

bu konud eğitim alan biri olarak şunu söleye bilirim sabunun en iyisini bile tavsiye etmem vücuda dahi bırakınki yüzü

Evet sabun ciltteki yagi aliyo, ama fazlasiyla aliyo canim, sabun ayrica nem kaybinada sebep oluyor, cildin gereksinim duydugu bir yag miktari vardir, cilt yagi tamamen kaybettiginde baska sorunlara davetiye cikarir. Sen kendine iyi geldigini sanirsin ama diil, Bu uyariyi yaptiysam bir sebebi vardir degilmi, insanlari yanlis yönlendirmemek adina benneyaptımki Sabunun ciltte yarattigi etkiyi iyice arastirmadan, bilmeden yorum yapmak yanlistir canim, sana tavsiyem ece_kaan arkadasiminda belirttigi gibi sabunun her türlüsünden uzak durmaya calisman. Biz meslegimizin gerektirdigi gibi, sorunu olan arkadaslarimiza yardimci olmaya calisiyoruz, uygulayip uygulamamak kisinin kendisine kalmis yerimseniben Umarim anlatabilmisimdir canim... Saglicakla kal... a.s. :enbuyukkk:

ya canım ya benim alerjik bir cildim var ve çok kuru bir cilt yappım var.nemlendirici olarak ne önerirsiniz....

ya canım ya benim alerjik bir cildim var ve çok kuru bir cilt yappım var.nemlendirici olarak ne önerirsiniz....

alerjin için doktora başvurmanı öneririm cildin kuruysa bikere bol su içmekle başlamalısın öncelikle haftad 2kez peeling yap kuruyan ölü deriyi atmazsan kremler boşa gitmiş olur sonra günlük bakımın düzenli bi şekilde yapmalısın ve vericem maskeyi haftad 2-3 kez uygulayabilrisn
avakadoyu kabuksuz olarak ez ve yarım tatlı kaşığı bal 1tatlı kaşığı elma sirkesi ile iyice karıştır ve bir yumurtanın sarısını çırptıkyan sonra ekle ekledikten sonra karıştırmaya devam et ve karıştırrken bu arada 3yemek kaşığı zeytin yağınıekle yüzüne boynuna ve dekoltene rahatlıkla uygula 20-25 dksan sonra ılık suyla yıka faydasını görüceksin meve olarakta sulu meyveler tüket bolbol
sağlıkla kal a.s.

kozmetik ürünlerdeki peeling ve kil maskesi arasındaki fark nedir? bana her iksini de önerdiler. merak ettim doğrusu. yardımcı olursanız çok sevinirima.s.

PEELING: Yüzü ölü hücrelerden arındırır, cildin üst katmanında olan ölü deriyi çıkararak daha taze canlı bir cilt sağlar.

Maske ya da kil maskesi cilde gerekli vitamin, mineral, nem ya da içeriği her neyse bunları kazandırmak için uygulanır ikisinin de amacı çok farklıdır.Daha açarak yazarsanız cilt tipinizi maskenin özelliklerini ayrıntılı açıklarım Şeniz

ece kaan teşekkürler canım.. bu aralar yüzüme saf zeytinyağı sürüyorum ...bilginiz varmı cildim çok kuru.....

ben diffferini kullandımdediğin gibi arttırıo sinirlenp bırakmıştım brz sabırsızlıktan heralde ama diğer konu başlıklarında bi karışım var sivilceler için onu yapcam artık kesn diolar bakalım kesin olacak mı denemek de fayda var kurtulmanın tek yolu denemk hearlde herşey bi umut oluo ne yazıkki sivilcenin kökten geçmes için

Merhaba arkadaşlar banada yardımcı olursanız çok sevinirim.benim cildim karma T bölgem yağlı sadece.beyaz tenliyim.nemlendirici ne önerirsiniz.çok cansız duruyor cildim.yada neler kullanam gerekir.bilgi verirseniz sevinirim.maske ne yapabilirim.önerebileceğiniz bişey varmı.şimdiden teşekkürler

karma ciltler için bazı bilgileri okuyorum ama genelde t bölgesi için ayrı kuru olan bölge için uygun kremleri kullanmanız gerekli gibi bilgiler oluyor bu doğrumu acaba.

Canim hem temizleme sütü hemde nemlendirici olarak kullanabilecegin bir tarif, umarim isine yarar yerimseniben

Şeftalili Temizleme Sütü: 2 çorba kaşığı soyulmuş ve dilimlenmiş taze şeftaliyi yarım bardak sütün içine koyup yaklaşık 8 saat beklettikten sonra süzüp bir şişeye koyun. Temizleyici ve nemlendirici sütünüz hazır. Buzdolabında saklayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sütün içinden süzdüğünüz şeftalileri yüzünüze yayıp 15 dakika bekletip ılık su ile cildinizi yıkayarak nemlendirici maske yerine kullanabilirsiniz .

Bunuda deneyebilirsin ;

Badem Sütü: 100 gram dövülmüş bademi bir litre madensuyuyla karıştırıp buzdolabında saklayın. Cildiniz için mükemmel bir losyondur.

Karma cilt icin bir maske ;

* ½ kahve fincanı havuç suyu
* 1 tatlı kaşığı badem yağı
* 1 tatlı kaşığı polen tozu

Malzemeleri karistirip, yüzüne tatbik et, 20 dakika beklet ve ilik suyla temizle. Haftada 1 kez bu maskeyi yapman yeterli canim...

sivilce izi tedavisi reçetesi ne kadar sürede yanıt verir ve ne kadar sıklıkla yapılır ? şimdiden teşekkürler....

mayalı olan tarifi diyorum

Canim bende hala anlayamadim, bahsettigin tarif bu mu??? :sm_confused:

1 yumurta akına 1cay kasıgı limon suyu ve yıne 1 cay kasıgı maya ılave edın
ve bunu macun kıvamına getırın daha sonra cıldınıze
goz cevresı harıc surup yarım saat bekleyın ve ılık suyla yıkayın

benim sorunum şu alejden dolayı vücudumun beli yerlerinde lekeler oluştu ve dr verği krem bu lekereri geçirmede bu lekelerin geçmesi için önereceğiniz bir şey varmı? cevabınızı bekliyorum şimdiden tşkler.

ben cilt tipimi tam olarak nasıl anlayabilirim. Bunu belirlemek için belirli kriterler varmıdır acaba. Ben hala kararsızım cildim konusunda.
Bazı zamanlar cildim karma gibi geliyor yanaklarım pullanıyor. Alın ve çene bölgesinde sivilce problemlerim var. Özellikle çenemin sağ tarafında iz gibi sanırım onlar sürekli var bazen söner bazen belirginleşir. Ama hep birşeyler vardır.
Bu yüzden hiçbir ürün kullanmıyorum. Daha kötü olacak diye korkuyorum. Doktorada gittim birkaç defa verdiği ürünleri kullandım ama pek değişen birşey olmadı.
Çok uzun oldu kusuruma bakmayın lütfen.
Cilt tipimide tam olarak bilmediğimden dolayıda herhangi bir ürün kullanamadım. Ama artık kullanmam gerekiyor. Kırışıklıklar bayağı farkedilmeye başladı. Bana tavsiye edebileyeciğin ürün ve marka varmıdır. İsim vermiyorsunuz biliyorum ama en azında şöyle bir ürün kullabilirsiniz gibi bir tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…