Grip kv ve bebegim

Cok gecmis olsun size de, premature degil ama solunum sikintisi oldu dogdugunda yani zaten akciger sikntisi olan bir bebek grip falan kaparsa akcigere iner hemen ve dr unda dedigi gibi uzun sure kuvozde kalir

anneniz yanınızdaymış. iyi olana kadar gelmese ölmezdi sanırım. daha minicik hadi hasta olsa geçmiş olsun. sizde kendinize dikkat edin böyle şeyleri de takmayın.

Bebeginiz grip olsa ondan bulassa da grip olsa ve yine kuveze gitse daha çok vicdan azabı çekersiniz neden uyarmadim diye. O düşüncesiz diye siz neden kötü olan taraf oluyorsunuz ki ?
Rahat olun sen annesin ve her anne gibi gerektiğinde kendinden bile koruyacaksin gün gelecek...

Bence doğru olanı yapmışsınız üstelik sert bile söylememişsiniz. Kötü niyet değil cahillik bu. İşte anneniz sizde ya ben de ordaydımcılık. Gelmiş oldumculuk. Bu kadının kalbinin kırılması bebekten daha önemli olamaz. Eşiniz de bunu kabul etsin.

oh ağzınıza sağlık valla az bile yapmışsınız.düşüncesiz bir de kendi de anne halden anlaması lazımken yaptığına bak.

Sert söylesen de haklısın. Grip olanlar zorunda kalmadıkça evden çıkmasın lütfen
Midem bulanıyo sümküren balgamlı balgamlı öksüren insan görünce. Hele bi de ağızlarını kapatmıyorlar ıyk o açık ağızdan içeri kusasım geliyo

Arkadaslar hepinize tesekkurler hakli oldugumu biliyordum ama lohusalikya acaba dedim yine de, gerekirse sonra aciklarim ona bebgimin hasta olmasini goze alamazdim diye...simdi ayni aprtmandayz annm uzaktan geldi hem torun heycani hem de annem burda diye hergun geliyor normalde bu kadar gelmez

Annenin kalbini düşündüğün kadar çocuğunun sağlığınıda düşün deseydin

Yarın gene damlamasın oraya
Belliki kadın cahil

Cok gecmis olsun size de, premature degil ama solunum sikintisi oldu dogdugunda yani zaten akciger sikntisi olan bir bebek grip falan kaparsa akcigere iner hemen ve dr unda dedigi gibi uzun sure kuvozde kalir
Teşekkürler,
Evet maalesef öyle durumlar olabiliyor inşallah bebeğiniz kapmaz bir hastalık sadece kv için bile değil şuan hastalık kol geziyor ortalıkta

Suçlu değilsin haklısın enfeksiyon riski var. Doktor söylerken eşiniz yok muydu yanınızda keşke o soyleseydi annesine.

Benimde başıma geldi. Oğlum doğduğunda hastaneye ziyarete çok kişi geldi. Annem bişey olmaz diyip herkese yapıştırdı bebeği. Eğilip bakmalar ellemeler. Bir de ben sadece elini öperim yüzünü öpmemciler var. Bebek elini ağzına götürüyor ve hasta iyi ki yüzünü öpmedin. Oğlum mikrop kaptı ve 10 gün yoğunbakımda kaldı. Sütümü sağıp vermekten biberona alıştı. Sarılığı 2 ay sürdü. Sırf milletin düşüncesizliği yüzünden. Annem de bebek 5 aylık olana kadar hiç gelip yardım etmedi. Bebek küçük diye korkuyormuş güya.
Kızım da asla izin vermedim. Doğduğunda 5 yaşındaki oğlum grip oldu. İyileşene kadar uzaktan maskeyle baktı yavrum. Sonra annem grip oldu nasıl öksürüyor sesi kısıldı. Onu direk odadan çıkarmadım. Kızımla 2 hafta yatak odasından çıkmadık kimseyi de içeri almadım. Sezaryenli olmama rağmen herşeyiyle ilgilendim. Annem babama kucağıma daha vermedi dedi hasta olduğunu söylemiyor ama telefonda. Direk biletini alıp gönderdim. Teşekkür ederim ama artık iyi hissediyorum dedim. Zaten grip iyileşemiyordu minik bebekle bir de anneme bakmak zorunda kalıyorduk. Bebek olmasa bakarım ama yenidoğum yapınca hem düşük ağırlıklı bebek hem evde ağır grip biri çekilmiyor. Kızım şimdi 3 aylık çok şükür hasta etmedim. Eve gelenlerin önce ellerine dezenfektan sıkıyorum isteyen küsebilir. Daha kimsenin kucağına vermedim. Sakın bırak isteyen küssün bebeğinden daha mı önemli.

İyi yapmışsınız ama lütfen siz de tedbirinizi alın. Maskeyle dolaşın evde ve asla maskenizi çıkartmayın. Boğazınız ağrıyormuş. Enfeksiyon varsa bu bebeğinizi daha çok etkiler.

alınsın
minicik beden küçük grbi atlatması ciddi birşey onun organları için
hiç üzülmeyin
alınması daha iyi, dikkat eder bundan sonra
onun yaptığı düşüncesizlik çok ayıp

Esinize "hasta insanin yenidogan bebegin yaninda olmamasi gerektigini"soylemeye gerek var mi diye sorar misiniz.hic olmamasi gereken bir yer varsa sizin eviniz.iyilesince gelsin.siz hastaolursaniz ne olacak bebege bakmak cok zor hastayken.hele bir de bebek hasta olursa bagisikligi gelismemis yavru...bunlarin hicbirini konusmaya gerek olmamali gonul yorgunlugu can skntisi baska birsey degil.
Ve bir arkadasin soyledigi gibi siz de maske takin bogaz agriniz var ise.hic ihmal etmeyin

Benim kizim kış ortasında doğmuştu . Ilk bebekti ve tecrubesizdim. O sene hiç kar yağmadı, ortalık hastalık kaynıyordu Istanbul'da

Görümcem, çocukları ve bazı akrabalar gripli olmalarına rağmen geldiler ve bebeği de bir güzel sevdiler. Benim yaşım küçük olduğundan bir de tecrübesiz olduğumdan tehlikenin farkında varamadım

Sonra ne mi oldu? Kızım 20 günlükken bronşit oldu, on beş gün küvezde yatti. Ben ona anne sütü verebilmek için on iki saat yoğun bakım kapılarında bekledim. Fazla ayakta olmaktan ve kosturmaktan sezeryan dikisim açıldı, tedavi gördüm o vaziyette. Sonrası kızımda hep üst solunum yolu hastalıkları ve bronşit tekrarlaması vs. Biz o yasadıklarımızdan sonra gripliyken yaslilara bile yaklasmiyoruz , iyice iyilesmeden bebek gormeye gitmiyoruz

Şimdi yine hamileyim. Kızımda yaptığım hatayı yapmayacağım insallah. Herkesi şimdiden uyarmaya başladım, kimse kırılmasın ne cektigimi ben biliyorum. Biz o zor günleri atlatırken hiçbiri yoktu yanımızda sadece benim ailem vardı peşimizde koşturan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…