Grip kv ve bebegim

Nebilim sessizce gitmiş olmasına içim burkuldu iyi biri gibi geldi sesiz kalması benim kv olsa evi yıkıp öyle giderdi belkide ondan bana öyle geldi
Yinede gönlünü alın iyileştin mi çabuk iyileş gel gibi bişiler gönlünü alır
Evet ben de gonlunu alirim dedim esime zaten, kotu biri degil ama biraz dusuncesiz biri,

Aynen oyle siz benm ne cektigimi cok iyi anlarsinz her yanina girdigimde aglardim hala da o ihtimali dusununce agliyorum, hastane koridorlarinda gecti gunlerim hic yatip iyilesme dusuncem bile olmadi simdi tekrar o ihtimali dusununce ne yapacagimi sasiriyorum :KK43:
Cocugun yattigi odaya kimseyii sokma canim kimse uzulcek kirilcak diye cocugunun kendi sagliqindan olamazdin. dikislerin gec iyilesir uzulme ..

Sakin vicdan yapmayın.
Kuvez kapısında bir bucuk ay bekledim.yasamayan anlamaz.kim olursa olsun yaklasmasin bebeğe.ben 3 ay misafir almadım eve prematüre ikizlerdi çünkü

Ve orda ,10 günlükken grip olan ve zatürreye çeviren bir aydır kuvezde olan bebek vardı.dikkat edin
Aynen oyle basima gelecegi ben biliyorum zatem o yizden kapmamasi icin ugrasiyorum ama insanlar hic anlamiyor ki ? isin garip tarafi gelen misafrler yaklasmiyor bebege ama bunu kv nin yapmasi gercekten tuhaf

bence hic uzulmeyin kucucuk bebek hasta olursa ne olur hic dusunuyor mu acaba?bebegin tek besini su an sut ve burnu kapanirsa sizin gogsunuzu emmemez.buni kv nin akil etmesi lazimdi.kim gelse doktor izin vermiyor bi sure icin kimseyi alamayiz diyin

Ironi yaptiginizi dusunuyorum,
ironi tabi ki. hani insandüşmanı hayvanseverler 'kediye alerjin varsa ilaç alırsın, köpek ısırırsa kuduz aşısı olursun canım nolcak önemli olan hayvanların mutluluğu' diyolar, sonra ben de e fareyi niye istemiyoruz o zaman deyince de vicdansız deyip konuşmayı noktalıyolar ya hani ben de aynısını kayınvalide için yapayım dedim. ne kadar mantıksız bir düşünce tarzı olduğunu göstermek istedim.

çok saçma gerçekten.

neyse benim de kayınvalidem bademcik iltihabı olmuştu ona bendeki antibiyotiği vermiştim ama bebeğim bugün nezle oldu. bebeğime bakmakta çok yardımcı olduğu için ona bişi diyemedim.
zaten diyemezdim de. eşimden çekinirim.

Ya isin kotu tarafi ev sobali gelen o odaya geliyor ve kvde de ayni odada oksurup duruyor agzini bile kapatmadan,
elektrik sobasi alsan mesela yada yatak odana ufak soba kursan alternatif uretsen. hasta olmayan birinin parfumunden Nefesindem bile alir o simdi
Oy yawrum kucagimda simdi hayal ettimde rabbim kolaylik wersin durumun cok zor o. zaman

elektrik sobasi alsan mesela yada yatak odana ufak soba kursan alternatif uretsen. hasta olmayan birinin parfumunden Nefesindem bile alir o simdi
Oy yawrum kucagimda simdi hayal ettimde rabbim kolaylik wersin durumun cok zor o. zaman
Var ufo falan ama yeterli olmuyor isisi, zaten cok misafir gelmiyor onemli olan hasta birinin gelmemesi

Kizlar 10 gunluk bebegim var dogdu ve 5 gun kuvozde kaldi eve geldik kv gripmis ben dedim anne hastasin yaklasma diye ama ona ragmen hergun geldi bize saatlerce kaldi ve surekli agzini kapatmadan oksurup durdu cocugu sakindim surekli ama bugun bebegimde hirilti duydum ve burun akintisi oldu sanki hemen dr a gittik Allah'a sukur dr birsey yok dedi grip olan varsa uzak dursun bebekten dedi zaten birsey bulasirsa tekrar kuvoze gider cok kucuk dedi...bu arada benm de bogaz agrim.var ihlamur ictim, ben bunlari bu aksam kv ye soyledim, eltim ve cocuklari da hep grip acildeler 2 gundur ama onlar gelmiyor hastayiz diye...bu arada kendi annemde yardim icin geldi bende kaliyor, bu aksam kv soylediklerime alindi sanirim ben bunlari soyledikten sonra kalkti gitti sessizce esim de bunu gordukten sonra annem alindi gitti, uzuldu o kadar sert soylemeye gerek var miydi falan dedi ya ben de kendimi kotu hissettim ama beni bunlari soylemeye mecbur birakti cocugumu dusundum ben sadece, bebegim kuvozdeyken yogn bakim kapilarinda 1 gunluk sezryanli halimlr neler cektigimi cocugumun caninin nasil yandigini ben biliyorum kimse yoktu orda yanimda...simdi sizce suclu olan ben miyim ?
Benim kayınvalıdem dogumumda 2 gece kaldı. Gece uykusundan uyanıp sigara içti yıllardır içtiği için öksürük aşırı derecede mevcut sinir olmustum.Sezeryanın etkisiyle kafam guzelmiş sanırım ses etmedim. Bu dogumumda oyle bir sey yapsa gecen yaptıgının da acısını cıkarırım. Düşüncesizlik yapıp alınıyorlar bi de

Başında hiç sağlık sıkıntısı yaşamamış olsanız bile yine de yeni doğan doymayan bebek , bebek olmayan herkesin yanında hasta olan kişi çok dikkatli olmalıdır.

Hiç gitmemeli , gitmek zorundaysa maske kullanmalı. Ellerini sık yıkamali v.s v.s

Bu görgüdür, adaptır , kendini bilmektir, akıldır.

Hal böyleyken bile hastalanmış , yeni doğanın yanına gitmenin, kalmanın , dikkat etmemenin adını siz koyun.

Kaldı ki kaba söylememiş, doktorun sözlerini iletmissiniz.

Ben böyle bir kendini bilmez yüzünden bebeğimi kaybetmenin eşiğine geldim. Ölümlerden döndü. Bu yüzden bu konuyu görünce hem gözlerim doldu hem öfkelendim.

Eşiniz sizden önce uyarmaliydi , şimdi yorum yapmasın bile.

Kizlar 10 gunluk bebegim var dogdu ve 5 gun kuvozde kaldi eve geldik kv gripmis ben dedim anne hastasin yaklasma diye ama ona ragmen hergun geldi bize saatlerce kaldi ve surekli agzini kapatmadan oksurup durdu cocugu sakindim surekli ama bugun bebegimde hirilti duydum ve burun akintisi oldu sanki hemen dr a gittik Allah'a sukur dr birsey yok dedi grip olan varsa uzak dursun bebekten dedi zaten birsey bulasirsa tekrar kuvoze gider cok kucuk dedi...bu arada benm de bogaz agrim.var ihlamur ictim, ben bunlari bu aksam kv ye soyledim, eltim ve cocuklari da hep grip acildeler 2 gundur ama onlar gelmiyor hastayiz diye...bu arada kendi annemde yardim icin geldi bende kaliyor, bu aksam kv soylediklerime alindi sanirim ben bunlari soyledikten sonra kalkti gitti sessizce esim de bunu gordukten sonra annem alindi gitti, uzuldu o kadar sert soylemeye gerek var miydi falan dedi ya ben de kendimi kotu hissettim ama beni bunlari soylemeye mecbur birakti cocugumu dusundum ben sadece, bebegim kuvozdeyken yogn bakim kapilarinda 1 gunluk sezryanli halimlr neler cektigimi cocugumun caninin nasil yandigini ben biliyorum kimse yoktu orda yanimda...simdi sizce suclu olan ben miyim ?
Eşiniz size laf edene kadar kendine baksın. Anasını en başta o uzak tutmalıydı bebekten.

Senden bebeğine hastalık geçmez , 9 aylık bebeğim kaç kere boğaz enfeksiyonu geçirdim hatirlamiyorum. Dr senden geçmez meme ucunda ve dudaklarinda bebeği koruyan adı aklıma gelmiyor bişeyler varmış . İçin rahat olsun , hiç üzülme çünkü ateşli çocuğun başında hastane koselerinde sen cekiceksin acıyı , herkes bi üzülüp gecicek.

Grip li bi ortam da 3 saatten fazla kalması yeterli oluyor viral enfeksiyon hava yoluyla bulaşır . Kucagina alsa ne olur almasa. Gripli iken nasıl geliyor bence bencillik. İlla orda olacam diye çocuğu riske atıyor . Ben asla böyle insanların iyi insan olduğunu düşünmüyorum. Çocuk dan bulaşan hastalığa bişey demem ama büyük insandan hastalık bulaşırsa cildiririm. İnşallah grip olmaz bebeğin . Bol sütun olsun inşallah Sifa olsun bebeğine

Az bile demişsiniz. Eşiniz de bebekten tarafa olmasını gerektiğini öğrenecek. Siz eli maşalı olun, yoksa lohusalıkta tepenize binerler.

Başında hiç sağlık sıkıntısı yaşamamış olsanız bile yine de yeni doğan doymayan bebek , bebek olmayan herkesin yanında hasta olan kişi çok dikkatli olmalıdır.

Hiç gitmemeli , gitmek zorundaysa maske kullanmalı. Ellerini sık yıkamali v.s v.s

Bu görgüdür, adaptır , kendini bilmektir, akıldır.

Hal böyleyken bile hastalanmış , yeni doğanın yanına gitmenin, kalmanın , dikkat etmemenin adını siz koyun.

Kaldı ki kaba söylememiş, doktorun sözlerini iletmissiniz.

Ben böyle bir kendini bilmez yüzünden bebeğimi kaybetmenin eşiğine geldim. Ölümlerden döndü. Bu yüzden bu konuyu görünce hem gözlerim doldu hem öfkelendim.

Eşiniz sizden önce uyarmaliydi , şimdi yorum yapmasın bile.
Ya inanin kendimi suclayacak duruma geldim ama dediginz gibi normal soyledim ben, beni soyletecek duruma getirmemeliydi ben cocugumu dusunmek zorundayim ve oyle de yaptim

Ay ne kadar anlayışsız kadın ya çok istiyorsan gelmek bi maske falan tak! el kadar bebek hasta olsa nasıl dayanacak biz bile dayanamıyoruz kırılıyoruz hastalıktan. Ablamın oğlu iki aylık abisinden bulaştı oda grip oldu zor toparladı yavrucak hastaneye yatırılacaktı ,ikinci ayda antibiyotik içti bebek. Sizinki daha küçükmüş ve prematüre sanırım küvezde kaldığına göre , prematüre bebeklerin bağışıklıkları çok zayıf oluyor ekstra özen istiyor

Grip li bi ortam da 3 saatten fazla kalması yeterli oluyor viral enfeksiyon hava yoluyla bulaşır . Kucagina alsa ne olur almasa. Gripli iken nasıl geliyor bence bencillik. İlla orda olacam diye çocuğu riske atıyor . Ben asla böyle insanların iyi insan olduğunu düşünmüyorum. Çocuk dan bulaşan hastalığa bişey demem ama büyük insandan hastalık bulaşırsa cildiririm. İnşallah grip olmaz bebeğin . Bol sütun olsun inşallah Sifa olsun bebeğine
Gercekten mi Allahim kotusun insallah olmaz yaa :KK43: dediginz gibi zaten solunum sikintisi yasadi dogdugunda simdi kaparsa akcigere iner hemen Allah korusun uzun sure cikamayiz :KK43: bol bol emzirmekten baska carem yok

X