Grip kv ve bebegim

Haklısın hemde sonuna kadar bilmem kaç yaşındaki kadın kendi dusuncesizligi için laf işitip kırılması bebeğinin sağlığından daha önemli değil 1 buçuk yaşında bebeğim var hala kalabalık ortamlara sokmamaya insanlardan uzak tutmaya çalışırım biz dayanamazken hastalıklara ona hiç kıyamam kaldığı seninki daha çok minik

Torun heyecanını anladık ama niye saatlerce otururki gel 1 saat gör git iyi olunca gelirsin bol bol. Ayni benim kv uffff

Ya büyükler hep böyle ama naparsın işte eşinizde bak sizin ğstğnğze yürğyerek anamı küstğrdğn gitti dememiş iyilikle anlatmış eşinizin uanında kv arayın anne alınmadın dimi tekrar küveze girer diye korkuyorum yok başımın üstünde yerinz var fln diyin kadın inatlaşıp kalmamış sonçta bence arayın

Bu kadar korumacılık da fazla ama. Bu kadar korumacı annelerin çocukları büyüdüğünde mutlu olamıyor.

Bu kadar korumacılık da fazla ama. Bu kadar korumacı annelerin çocukları büyüdüğünde mutlu olamıyor.
Prematüre doğduğu için zaten o kadar korumacı davrandım.
Ama Gerçi şu anda havalar çok soğuk olduğu için dışarı çıkaramıyorum çocuklar evde hapsoldu.
Bir nevi bir haklısınız galiba.

Prematüre doğduğu için zaten o kadar korumacı davrandım.
Ama Gerçi şu anda havalar çok soğuk olduğu için dışarı çıkaramıyorum çocuklar evde hapsoldu.
Bir nevi bir haklısınız galiba.
Evet aynen öyle, kuzunun bağışıklık sistemi de kazanması gerekiyor. Dengeyi çok iyi tutturmak gerekiyor. Temizliğe çok dikkat edilmeli çocuk büyütülürken ama aşırıya da kaçılmamalı. Örneğin bir ahbabımız bu konuda o kadar takıntılıydı ki... Çocuğunu odalara kapatır kimseye göstermezdi hasta olacak diye. Evlerinde temiz halıya çocuğunun çıngırağı düşse alır 10 defa sabunlardı. Sonuç: Maalesef ki çocuğun bağışıklık sistemi çok zayıfladı. Sürekli hasta olmaya başladı. Daha sonra tutumunu düzeltti. Ve çocuk şu an sağlıklı çok şükür. Çocukların bağışıklık sistemi çok önemli. Buna dikkat etmenizi öneririm. Allah çocuğunuza bir ömür boyu sağlık versin inşallah.

Yenidogan bakimi ayridir ancak.
Diger bebeklik ve cocukluk donemi ile mukayese etmek dogru degil.
Ornegin buyuk cocuklarda 40 dereceye kadar evde bakabilirsiniz ancak yenidoganda 37.5 derecegi gordugunuz az acilin kapisinda olmaniz gerekir gibi.
Minicik olduklarindan herhangi bir ufak rahatsizlik hizli ilerler.

Elbette farklı, ama yine de yenidoganda da aşırı pimpiriklilik bağışıklık sistemini çöktürüyor. Elbette yenidoğana daha özen gösterilmeli. Ama karantinaya alacak kadar aşırısı onda da zararlı.

Degil. Bagisiklik guclenecek zaman degil yenidogan donemi. Ilk aydan bahsediyorum.

Yenidoğan bebeklerin bağışıklık sistemi henüz gelişimini tamamlamamış oluyor, dolayısıyla ufacık bir mikrobu bile vücutları tolere edemiyor. Bizim vucudumuzdayken hiç hissetmedigimiz mikroplar onların günlerce küvezde yatmasına sebep oluyor.

Yanı yenidoganlari özellikle bu aylarda karantinaya almalı evet mümkünse

Eşiniz yanlış anlamadiysa sıkıntı bosverin kv yi kendi dusunemiyorsa kusmeyde hakkı yok

Amin Çok teşekkür ederim.

Valla uzak tut benim büyük oglum 2haftalik bebegime gecirdi bebegim nefes alamiyor huysuz hasta Mama yemiyor uyumuyor cok zor dikkat edin kirilirsa kirilsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…