Grip kv ve bebegim

Durbidk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
1.493
1.860
33
Kizlar 10 gunluk bebegim var dogdu ve 5 gun kuvozde kaldi eve geldik kv gripmis ben dedim anne hastasin yaklasma diye ama ona ragmen hergun geldi bize saatlerce kaldi ve surekli agzini kapatmadan oksurup durdu cocugu sakindim surekli ama bugun bebegimde hirilti duydum ve burun akintisi oldu sanki hemen dr a gittik Allah'a sukur dr birsey yok dedi grip olan varsa uzak dursun bebekten dedi zaten birsey bulasirsa tekrar kuvoze gider cok kucuk dedi...bu arada benm de bogaz agrim.var ihlamur ictim, ben bunlari bu aksam kv ye soyledim, eltim ve cocuklari da hep grip acildeler 2 gundur ama onlar gelmiyor hastayiz diye...bu arada kendi annemde yardim icin geldi bende kaliyor, bu aksam kv soylediklerime alindi sanirim ben bunlari soyledikten sonra kalkti gitti sessizce esim de bunu gordukten sonra annem alindi gitti, uzuldu o kadar sert soylemeye gerek var miydi falan dedi ya ben de kendimi kotu hissettim ama beni bunlari soylemeye mecbur birakti cocugumu dusundum ben sadece, bebegim kuvozdeyken yogn bakim kapilarinda 1 gunluk sezryanli halimlr neler cektigimi cocugumun caninin nasil yandigini ben biliyorum kimse yoktu orda yanimda...simdi sizce suclu olan ben miyim ?

Evet dr tekrar kuvoze gider deyince bile gozlerim doldu ama simdi de kv ye karsi vijdan yapiyorum sanki ama o da neden beni bunlari soylemeye mecbur birakiyor ki

Bu aylarda doğan bebeklerin hep aynı derdi. Bnde benzer durumlar yasadım bebeğimi karantinaya aldım. Odaya kimse girmedi birtek ben maske ile girdim.kimi görsem hep giripti deliricektim en sonunda. Ben de grip oldum üstelik ama bebeğim olmadı.

Ben de benzer şeyleri yaşadım. Sert söylemek yerine açıkça ve nazikçe söyleyin ki işler sarpa sarmasın. Çocuğun yanına da gripli kimse gelmesin tabii ki

Onun da torun heyecanı demek ki ama alınacak bir şey yok. Torununu çok seviyorsa katlanacak bir süre görmemeye. Siz de emzirirken maske kullanabilirsiniz. Kafanıza da takmayın gönlünü alırsınız anlayışlı biri ise kayınvalideniz.

Eskiden ilişkileriniz nasıldı bilmiyorum ama eğer kötü niyetle böyle davranmadığını düşünüyorsanız gönlünü alın en azından daha yumuşak bir dille anlatın durduk yere kırılmasın gripli şekilde size gelip tedbirsiz davranması tabiki doğru değil bilerek mi yapıyor bilmeyen mi siz daha bileceksiniz Allah korusun anneniz başonızda olmasa kayınvalideniz gripte ona ihtiyaç duyardınız

Ben de benzer şeyleri yaşadım. Sert söylemek yerine açıkça ve nazikçe söyleyin ki işler sarpa sarmasın. Çocuğun yanına da gripli kimse gelmesin tabii ki
Inanin sert soyledigimi dusunmuyorum hatta direk soylemedim bile, bugun dr a gittik boyle boyle dedi etrafta grip varsa uzak dursun dedi dedim ve kendisi grip anlasin diye soyledim oyle ama alinip kusecek birsey mi sizce bu ? Insan torununu dusunmez mi ?

Bu arada konu kv olması değil. Ben o kadar küçükken annem babam yada eşim olsa onlara da aynısını yapardım. Ki zaten zor değil insan kendisi düşünür böyle şeyleri.
Bırak gripli gelmeyi el yıkamayanin kucağına vermezdim..

Bilerek yaptigini dusunmuyorum ama ben zaten en basindan beri anne gripsin iylesene kadar uzak dur falan dedim ama sadece cocga yaklasmamakla olmuyor iste hergun evde agzini kapatmadan oksuruyor aksama kadar ev sobali ve bebegi baska odaya goturemiyorum,ayrica annem gelemese bile ben yine de cok birsey istemezdim ki ondan cunku kendi annemden bile isteyebilen biri degilim

seni cokkkkk iyi anliyorum canim. 20 gun yawrum kuwezde kaldi 20 gun 20 yil gibi geldi iki buklum sezeryanli halimle doktugum goz yasinin haddi hesabi olmadi. Hic kimse kusura bakmasin.Herseyden sakindim iyce toparlanana kadar ben esim bile opmedik. Kalmis hasta birini ewe sokcam. Daha da agir konussan hak kucuk beden ne cekyor biz anneler neler cekyoruz diye dusunmuyolarsa bi zahmet alinip 1 sene gelmesin cokta umursama ...

önemli olan kayınvalidenin mutluluğu canım
bebeğin küvöze tekrar giriverir nolucak. sonuçta bi çaresi var ama kırılan kalp tekrar onarılmıyor. keşke sabretseydin. annen yerinde o kadın senin.

Nebilim sessizce gitmiş olmasına içim burkuldu iyi biri gibi geldi sesiz kalması benim kv olsa evi yıkıp öyle giderdi belkide ondan bana öyle geldi
Yinede gönlünü alın iyileştin mi çabuk iyileş gel gibi bişiler gönlünü alır

Sakin vicdan yapmayın.
Kuvez kapısında bir bucuk ay bekledim.yasamayan anlamaz.kim olursa olsun yaklasmasin bebeğe.ben 3 ay misafir almadım eve prematüre ikizlerdi çünkü

Ve orda ,10 günlükken grip olan ve zatürreye çeviren bir aydır kuvezde olan bebek vardı.dikkat edin

İnsanlar da düşünme yeteneği zayıf...
Gripken sokağa, markete hapşıran ayılar... Otobüste ağzını kapatmayan hanzolar...
Biz de kuvözde kaldık
O sıkıntıyı yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum

Ay o kadar kucukken hasta cocuk gormusler mi, insan o kadar caresiz hissediyor ki

Cok iyi yapmissiniz, artik annesiniz, cocugunuza zarar verecek en ufak seyde tirnaklari cikarmak her annenin icgudusel tavridir zaten.

Aynen oyle siz benm ne cektigimi cok iyi anlarsinz her yanina girdigimde aglardim hala da o ihtimali dusununce agliyorum, hastane koridorlarinda gecti gunlerim hic yatip iyilesme dusuncem bile olmadi simdi tekrar o ihtimali dusununce ne yapacagimi sasiriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…