Grip kv ve bebegim

Sen lohusasın.. Bebek el kadar, tüm mikroplara açık, aşısı Vs yok daha. Zaten kv kendi düşünmeliydi.. Bence eczaneden maske alın, takın.. Biz bile takıyoruz dersiniz.. Eşinizde zamanında müdahil olsa idi konuya.. Eşime hep derim "ya sen zamanlıca konuş, hallet, halletmiyorsan kendi yöntemlerimle çözdüğümde neden böyle yaptın deme" diye..

Bir yanda kuvözden çıkmış bir bebeğin sağlığı, diğer yanda düşüncesiz kayınvalidenin alınması... Aynı teraziye girmeyi bile hak etmiyor bu iki mesele. Eşiniz ah vah edeceğine önce kendi düşünüp, annesiyle konuşsaydı. Çok da güzel olmuş, az bile olmuş bence.

Kayınvalideniz anlayışsızca davranmış.
Siz doğru olanı yapmışsınız.
Eşiniz de aklını başına toplasın bence, çocuğun sağlığı söz konusu.
El kadar bebeğin tekrardan küveze girerek sil baştan hastalıkları nüksetmesi bence ciddi bir sorun.

Vicdan yapıyorsanız daha sonra gönlünü alırsınız bosverin. Şuanda bebeğinizin sizin korumaniza ihtiyacı var önce onu düşünmek zorundasınız tabiki.

Çevremde hiç kimseden ben “hastayım/çocuğum hasta/eşim hasta daha sonra görüşelim” diyen birine rastlamadım. Gidince görüyorum hasta olduklarını. Eve geliyoruz, birkaç gün sonra çocuk hasta.

Genel olarak duyarlı değil insanlar. Ben eşimin ailesi için eşime söyletiyorum, kendi aileme kendim söylüyorum. Ay ama büyük görümcem bebeğim doğduğunda her gelişten önce banyosunu yapar öyle gelirdi. Çocuğu yatağa yatırıyorum diye oturmazdı dışarıdan geldiği kıyafetlerle. Hiç unutamıyorum, iyilerde unutulmuyor :)

En güzelini yapmışsınız bunda kırılacak bir şey yok, kendisi düşünseydi zaten siz bunları söylemek zorunda kalmazdınız. 9 yaşında astım hastası oğlum var, gribe bir yakalanırsa abartısız 1 ay hastanelerden çıkamayacak duruma geliyoruz çünkü tıkanıyor, geçen kış oldu günlerce hava verildi ilaç kullanmamıza rağmen geceleri sabaha kadar uyumadı öksürmekten nefesim kesiliyor anne bana yardım edin diye bağırarak uyandı acillere koştuk ne çektiğimizi eşim ve ben biliyoruz. En sonunda hava ilaçlar etki etmeyince kortizonlu iğne yapıldı 3 gün ve doktor mecburen yapıyoruz zor durumda kalmadıkça bu iğneyi hiç onaylamıyorum aslında ama başka çare kalmadı demişti. Geçenlerde annem ve kayınvalidem grip olmuşlar. Annem kızım sakın gelme bu aralar çocuğa geçmesin sonra perişan oluyor yavrum dedi. Kayınvalidem hastayım da bir çorba yapanım gelenim gidenim yok vs. saydı da saydı. Anne gelemem kusura bakma xx hasta olursa toparlayamıyoruz uzunca bir süre biliyorsun dedim anladı mı hayır ben hastalık süresince oğlumla gittim mi hayır. Eşime dedim sen uğrarsın diye.

Ben bu eşlere ne diyeyim ya
çocugun mu önemli annen mi
gripse gelmeyecek arkadasım bu kadar basit
o cocuk daha süt kuzusu
ne düşüncesiz insanlar ya
suclu falan değilsin
kv den ve eşin düşüncesiz

benım kocam mesela herseyde cok ıncedır anlayıslıdır ama ben de grip için annesini uyarsam kesın ayıp oldu der
sinir oluyorum erkeklere ya
hayvanlar bile yavrusunu sakınıyor, biz insanız .................

Farkında mısın 10gunluk minicik bi bebekten bahsediyoruz için rahat olsun alınmaya kirilmaya kimsenin hakkı yok tabiki gelmeyecek

Söz konusu anneleri olunca şaşıyorlar annesi bunu düşünüp evinde oturmuyor ise sende söylersin tabiki hasta insanın ne işi var sizin evde

Bence yerden göğe kadar haklısın
Benim bebeğim de hastanede nelerle mucadele ediyoruz günlerdir doğduğu günden beri eve gelemedik daha seni öyle anlıyorum ki

önemli olan kayınvalidenin mutluluğu canım
bebeğin küvöze tekrar giriverir nolucak. sonuçta bi çaresi var ama kırılan kalp tekrar onarılmıyor. keşke sabretseydin. annen yerinde o kadın senin.
Siz şakamısınız tekrar küveze senin bebeğin girermi nolcakmı

şahsen ben pek sakınmam çocuğumu ama yenidoğan bu yaa, bebeğim doğunca özellikle dikkat etmeyi düşünüyorum, kendim gripsem çok yakınımsa arayıp hastayım o yüzden gelemedim diyorum aynı hassasiyeti de beklerim.

ben grıpken , sigara içmişsem, üzerimde ağır bir parfüm varsa bebeğin yanına yaklaşmam yada bulunduğu ortama girmem.. Kayınvalideniz düşünememiş.. Üzülmeyin..

Ben mi kindarim bilmiyorum ama el kadar bebeme düşünmeyen sakınmayan bir insana vicdan yapmayı bırak heralde kin beslerdim. Evlat bir yana dünya bir yana.

Evet dr tekrar kuvoze gider deyince bile gozlerim doldu ama simdi de kv ye karsi vijdan yapiyorum sanki ama o da neden beni bunlari soylemeye mecbur birakiyor ki
Kv konusunda yorum yapmıycam ama sizde iyi değilsiniz sanırım.
Bebeğinizi emzirirken maske takın bence riske atmayın.
Bende öyle yapmıştım bu şekilde dikkat ederek bebeğimi korumuştum.
Hatta kv ne gerek var sütün korur demişti:)

Bugun maske alacak esim zaten o sekilde emzirecegim, ihlamur iciyorum surekli...esim aslinda tavir yapmadi haksizssin demedi biraz uzuldugunu fark ettim ben sordum sadece annem oyle gidince uzuldum dedi ben de ama dr un soylediklerini soyledim dedim...sonrasinda aramiz duzeldi zaten siknti yok ama benm de icime oturdu o yuzden sordum ama simdi pisman degilim dediginz gibi yapmam gerekeni yaptim hatta daha once yapmam gerekirdi gec bile kaldim

Cidden insanlar çok tuhaf.
Yahu küçücük bi bebek var ve sen gripsim defol git evine değil mi?
Torununu gerçekten seven insan ona zarar vermekten itinayla kacar yani.
Bence alınması çok iyi olmuş küçücük bebek onun hislerinden daha önemli çünkü.
Eşinize ve kv 'ye geri adım atmayın gönlünü alırım diye de uğraşmayın birdaha böyle bir şey olursa yüz bulur çünkü yine.

Yenidoğan bebek için özellikle dikkat etmek gerekiyor..
Kv 'nin kendisi düşünüp gelmemesi gerekirdi hastalığı geçene kadar. Siz uyarmakla iyi etmişsiniz zira çocuğum söz konusu ise isteyen alınıp küsebilir umrumda olmaz. Tabi güzel bir dille kırmadan uyarmak gerek ki zaten öyle yapmışsınız. Gerisi kv nin düşüncesizliği ve gereksiz alınganlığı bence

İyide zaten kendi düşünmeli ben hastayım gitmeyeyim diye.
Kızım 6 yaşında, oğlum olmadan önce bile annemi arayıp geliyoruz dediğimde kızım hastayim gelmeyin bulaşmasın derdi ki şu an oğlum küçük annem hala aynı şeyi söyler. Ne gerek var,1 hafta sonra görüşürüz yani,dayanır 1 hafta,iyileşince gideriz görüşülür. Bu ısrar niye,bebek kaçmıyor ki. İyileşsin gelsin görsün.
Gayet haklısınız. 10 günlük bebek hasta olsa ilac dahi kullanamazsınız,biz kocaman insanlar bile kaldıramiyoruz grip olunca,minicik bebeğe eziyet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…