Görümceniz sizi aşağılayıp rencide etse....

Aci ama gercek böyle hayatim, bu adamlar gökten zembile inmediki anasi var babasi var kardesi var akrabalari var bir aile ile evleniyorsun ve esinin hatiri icin bazi insanlara katlanmak zorunda kaliyorsun...

Lakin dedigim gibi mümkün oldugu kadar görüsmemek en iyisi!!!

Birde ters tarafini düsün bekli eslermizde bizim ailelerimizden birilerini sevmiyorlar, anlasamiyorlar ama bizim hatirim icin onlarda katlanmak zorunda, sen sirf esin sevmiyor istemiyor diye ailenin bir fertinden vazgecermisin???

Tabiki gecmezsin, bazi seyleri oldugu gibi kabul etmek en mantiklisi galiba.

Sevgiylea.s.

Düşünebilyor musunuz ben içi dolu çok ağır bir çuvalı kaldıramayınca anan canın da çok tatlymış diyen insanlar.Diğer görümcemin kızı 12 yaşında üzerime bulaşık suyu devirir,dibimde kola içer döker,çok pis ben de iğreniyorum kocaman kız düşünün.kibarca uyardım yavrum ilere iç üzerime döküyorsun dediimde,bu beni kıran görümcem yani teyzesi oluyor,aman evine git de yıkan paklan,burada sesini çıkarma...dedi.bu kadar kırıcı oluyorlar sonra da yolcu etmeye gelip öpüyor ve bizi unutmsa diyor bana...o kadar soğuk davrandım ki içimden sarılmak gelmedi hiç.yapıp yapıp hiç bir şey olmamış gibi bizi unutma demek e kadar mantıksız düşünebiliyor musunuz?Dayanamadım diğer eltime söyledim bu kadar kırıc, hastanede ölümden döndüğümde 156 gün yattığımda geçmiş olsun diye 5 dk larını ayırıp telefon açmayan insanların ,benim evime gezmeye gelmeye de hakları yoktur dedim.bilerek onlara söylesin diye söyledim.yüzlerine söylemeye yüzüm tutmadı çünkü.tartışma çıkmasından korktum.şimdi içim rahatladı...Acaba ben mi büyütüyorum diye düşünüyordum ama yorumlarınızla büyütmediğimi anladım...çok teşekkürler.

156 gün hastanede yattın ve onlar ve onlar tel bile açmadılar öyle mi?

Ve şimdi de sana gelip kalmak istiyorlar, böyle insanlara hizmet edicen yani..Şaka gibi..

Komik..

15gün yattım yazacaktım arkadaşlar afedersiniz.Allahtan kayınvaldem beni korur kızlarına yeri geldiğinde kızar.Eşim ailemden memnun olduğunu her zaman söyler yaptıkları fedakarlıkları över ama söylediği şu; sen karşında bkendi ailen ve kardeşin kadar anlayışlı,ince düşünceli,kırıcı olmayan kişiler arıyorsun.bu insanlar ince düşünmeyi bilmezler,nasıl değiştireceksin diyor.kasım ayının ilk haftası yeğeninin düğünü var ve düğüne gidip yüzyüze gelmek var şimdi.inanın onlarla 2 gün geçirmek asırlara bedel benim için.kendimi uzaydan aralarına inmiş gibi hissediyorum.bilmiyorum benim hissettiklerimi hisseden oldu mu?evime gelip de bu şekilde kırıcı olsalar ne yaparım bilmiyorum.misafir sevmediğimden değil,kıracaklarından korktuğum için gelmelerini istemiyorum açıkcası,dillerinin hiç kemiği yok çünkü..zavallı büyük eltim aynı şehirde onlarla kadını 10 yıl ezmişler farklı şehirde olduğıum için şükrediyorum.Bir de her gidişte çocuk sormuyorlar mı çok geriliyorum.düşünmöüyoruz diyorum ama aslında 1 aydır deniyoruz.olması gecikir de beni yıpratırlar mı diye çok korkuyorum.eşim anlayışlı ezdirmiyor ama yine de idare et diyerek topu bana atıyor.NE KADAR ZORMUŞ CAHİL İNSANLA UĞRAŞMAK...OFFFFFFFFF

Bana bu tarz birseyi söyleme cesaretini vermem bu bir

olaki densizdir söyledi diyelim;ben cok fevriyim böyle konularda

heleki toplum icinde filan dedi vallahi o anda ne yapicagimi kestiremiyorum

suanda..uzak kalin arakdasim,böyle dengesizler insanin dengesini alt üst eder..

Aslında baştan o fırsatı vermeyecektiniz.
Sustukça onlar üstünüze geliyor maden sizde anında cevaplarını verin.
Umursamayın söylediklerini arkanızı dönüp keyfinize bakın.

Evet haklisiniz uzak duracağim.zaten başta sicak davraniyordum ancak kiriciliklari başlayinca biraktim samimiyeti...düşünebiliyor musunuz hala hirsim geçmedi.eşim de istersen görüşme gitmeyelim ama annemin suçu ne? Onunla bir sorunun olmadi ki? Dedi.tabi ki hiç gitmemek terbiyeme siğmaz.kayinvaldem iyidir benden hizmet bile beklemez..hastalaninca arar sorar.onu cezalandiramam kizlari yüzünden ama kendileri ile sadece bayramlarda görüşmeyi düşünüyorum o da mecburiyetten...

Işin ilginç yani ne biliyor musunuz?geçen gün yanimda annesini hatirini sormak için aradi? Annesi az sonra ablalarin oturmaya gelecek görüşmek istersen ara dedi.eşim yüzüme bakti.hiç seslenmedim.sonra bir an tereddüt etti cevap vermedi.sonrada şu an işimiz var dişari çikacağiz arayamam dedi...şaşirdi.ben yaninda olduğum için üzüleceğimi düşündüğü için mi konuşmak istemedi,yoksa ablasinin yaptiklarindan dolayi ben kirildikça soğudu mu? Sizce bu tepkisi neye delalet kizlar?konu açilmasin diye soramiyorum.konu asçilinca uzattiğim için kiziyor çünkü...

Ta.s.a.s.a.s.ATLIM TABİRLERİNE BAYILIYORUM.ÇOK TATLISIN...a.s.a.s.a.s.

Arkadaşlar sizleri çok seviyorum,inanin yüzyüze sohbet ettiğim karşilikli kahve içtiğim ,ayni işyerini payllaştiğim insanlardan daha çok açiyorum yüreğimi size.samimiyetiniz beni size daha çok bağliyor...iyi ki varsiniz.hepinizi kocaman kocaman kocaman öpüyorummmmm.

canım çok bi tepki verme derim
nasıl olsa sayı günlermiş sürekli görüşmeyeceksin idare et
zaten sana böyle demesi kendi seviyesini göstermiş
aynı seviyeye düşmenin anlamı yok bence
sen herzaman kendi seviyeni koru

seni çok kıskanıyor belli
aslında ondan daha iyi olduğunu biliyor
bunun göstergesii
keyfini çıkar bence
haketiği gibi davrann
kıskanç görümcee

ne münasebet bacaklarını ayırırım tabiri caizse kendini ne görüpte benimle o şekilde konuşur o sözleri yedirtirim çok sabırlıymışsınız siz

süpersin şutarafagitti tam da aklımdan gecenlerı soylemıssın.

tamamıyle katılıyorum...

ay sinirden deliye döndüm,
kendimi yerine koydumda bir an için
napardım
evi başına yıkardım heralde,
sessiz sakinimdir genelde ama
çirkefliğe tahammülüm yokkötükedihüso

Ben böyle bir duruma asla taviz vermem herkezin içinde beni mahçup duruma düşürecek ve onun evime gelmesini kabullenicem yok yok ben öyle bir konuşurumki değil evime benimle göz göze gelmeye cesaret edemez...:1closedeyes:
Saygıda bir yere kadar canım

kendimi düşündümde:öncelikle butür şeyler söylemesine izin vermem durumu bu safhaya getirecek kadar diyoloğa girmem zaten bi insan ilk başta kendini belli eder baktımki zırvalıyor hiç muhattap olmam daha olmadı ağzının payını verir bir daha benimle b şekilde konuşmamasını söylerim baktım yine olmuyor kesip atarım işte o kadar saygılıyım her şeyi sorun edip dile getirmem ama iş hakarete varıyosa eşimi falan dinlemem yırtarım of be düşünürken bile sinir oldum.

bence bişey yapmana gerek yok.gerçekten kadının ruh hali böyledir.sabret umarım bi gün anlar hatasını.anlamazsa da Allah'ın adaleti var kafanı yorma

görümcem 1 kere bana karşı tahrik edici şekilde alaycı konuştu(düğünümde,başkalarının yanında), kardeşim benden evvel davranıp cevabını verdi. normalde çok sakin bir insanımdır ama inanın o an nasıl üstüne atlamadığıma şaşırıyorum.o anda yanımızda bulunanlar onu ayıpladı.
o laftan sonra ; utanmadan düğünde karşımda oynamaya, düğün sonunda bana sarılmaya çalıştı.
sonrasında da ukala konuşmalar yaptı bana karşı, ama her seferinde cevabını aldı. artık daha uslu bir kız oldu.

en iyisi siz de mümkün oldukça uzak durmaya,aynı ortamlara girmemeye çalışın.
hiçbir lafının altında kalmayın.
cevap verin ama ; sinirle değil, ciddiye almadığınızı gösterecek şekilde cevap verin.

ben olsam sallayıp ciddi cevap vermem bile.dalgaya vururum.
ciddiye alınmayacak kadar saçma davranmış.
hakettiysen ıokusaydın o zaman diyeceksinmirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…