Görümceniz sizi aşağılayıp rencide etse....

Aybala42

''me veddeake rabbuke ve ma kale...''
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
1.332
206
Arkadaşlar eşinizin memleketinde olduğunuz bir sırada,kayınvaldenizin evindeyken görümceniz gelip sizi sohbet sırasında aşağılasa,tahsilinizi haketmediğinizi söylese,ben senden daha akıllı ve becerikliyim dese ne yaparsınız?suçunuz da istediği bir şeyi biraz geç getirmek...Kafasız,aklın kıt mı ?:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:tarzında şeyler söylese...tavrınız ne olur? içinizden aramak ve evine gitmek gelir mi?eşiniz de destek verse ama benim ablam budur değişmez,idare et dese...ama her görüştüğünüzde iğnelerine devam etse.ne yapardınız?yorumlarınızı merak ediyorum...:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Pek ciddiye almazdım açıkcası.Kendinin üstün olduğunu söylemeyi ihtiyaç hissediyorsa eğer zaten bu konuda kompleksleri vardır.Üzerinde durmamak lazım.Sayılı gün çabuk geçer nasılsa ayrı yerlerdesiniz,idare etmek çok da zor olmamalı herhalde..
Ne yapayım herhalde aklım biraz kıt demekle o sevinir,siz de rahat edersiniz bir süre...Denemesi bedava!...

Bence canım kısasa kısas yappp...
Madem eşinde farkında olanların kendini ezdirme...
Sende inceden inceden laf sok.
Aaaa çok sinirleniyorum böyle şeylere yaa...
Öyle bir tavır takın ki onlarkendilerini aşağılık hissetsin. belliki çekemiyorlar seni.
Sende eğer yumuşak başlı biriysen daha çokkk dinlersin böyle lafları. Ne denek kafasız yaaa...
İNsana annes babası kıyıp demiyor bu lafları...
Vallahi ben haketmediğim bişiyi burnundan getiririm adamın...
süprizzzzz

Cahildir diyorum,eşimin ablasıdır diyorum ama bazen çok kırıcı oluyorlar.diğer ablası da öyle.iki lafından biri maaşın var ne güzel,maaşlısınız bizim yok okuyamadık vs vs.eşim çok samimi olma,gerektiğinde lafı yapıştır diyor ama be hiç gitmek istemiyorum of ya...Düşünün yaz tatilinde hastanede yattım çok kötüydüm,hiç biri arayıp geçmiş olsun demedi.eltim ve kayınvaldem dışında...şimdi de sana geleceğiz yatılı kalmaya dediler.ben de eşim uzakta,çalışıyorum müsait değilim şu anda dedim.ne yapayım ailemin yanındayım annem hasta bütün iş benim üzerimde ve çalışıyorum.işlerimşin en yoğun zamanında geleceklermiş.müsait olunca haber veririm dedim artık.çoluk çocuk gelecekler.çocuklarına da tembih dur yok.çok pis çocuklar zaten tuvalletten çıkınca el yıkama alışkanlıkları bile yok.bense aşırı titizim kriz geçiririm artık...düşünün hastalanınca aramak yok,gezmeye gelince atlıyorlar.bu ikiyüzlülük değil de nedir?

İlk önce affına sığınarak görümcenin inanılmaz terbiyesiz bi insan olduğunu söylemek isterim..Kıskançlığından çatır çatır çatlıyo bariz belliklava:Valla ben olsam bana 1 gelene 1000 giderdim..Altta kalma..Ver cevabını..Sen sustukça tepene biner..Terbiyeni elden bırakma ama cvpsız da kalma

bence sen hiç kafana takma canım,görümcelerin kompleksli kişiler,eşini dinle,yeri gelince lafı yapıştır,hiç alttan alma...
dinsizin hakkından imansız gelir hesabı,çok alttan alınca tepene binmeye kalkar bunlar...resti çek bitsin...herkes haddini bilmek zorunda....görümcelerin de öyle....
ben kendi görümceme haddini bildirdim,oooh çok rahatım..

felsefem şudur;
saygıyı hak edene canım feda
etmeyene çirkefliğin tillahını yaparım
biri bana insan içinde bu şekilde konusacak....
tövbe büyük sözüme ama tırnaklarımla yüzünü çift şeritli otobana çeviririm şakkıdı

Kesinlikle altta kalma gerekli cevapları ver
Ama bunları yaparkende saygı sınırları içinde olması lazım
Sınırları aşarsada kimse alamaz elimden herhalde

o lafları söyleyecek cesareti,ona vermem ki ben...
sizin sessizliğinizi kullanıyor gibi geldi bana...
bu tip insanlar idare edilmez,direk görüşmeyeceğin insanlar sınıfına girer...
bir daha söylerse cevabını verin...
sevgiler...

bence sen hiç kafana takma canım,görümcelerin kompleksli kişiler,eşini dinle,yeri gelince lafı yapıştır,hiç alttan alma...
dinsizin hakkından imansız gelir hesabı,çok alttan alınca tepene binmeye kalkar bunlar...resti çek bitsin...herkes haddini bilmek zorunda....görümcelerin de öyle....
ben kendi görümceme haddini bildirdim,oooh çok rahatım..darısı başına canım...

hiçç tıtım bile olmaz.ne kadar kıskanıldığımı görmüş olurum.kedi erişemediği ete mundar dermiş o hesap.boş ver takma ama alay eder gibi hakettiği cevabı ver sinirlenmeden canım

saygısızlığa hiç tahammülüm yoktur
anında lafı yapıştırırım kim olursa olsunşakkıdı
bana saygısız olana bende saygısız olurum arkadaş
herkes haddini bilecek
kimseyi kolay kolay kırmam ama beni kırıyorlarsa da acımam sengözlerimebaksanab

derhal hayatından çıkar.....ölesine bencil bir insan senin hayatında olsa ne olur olmasa ne olur....aynı şeyi erkekler açısından düşünsene birkere....senin abin eşine öle davransa emin ol kendi görüşmediği gibi seninde ayağını keserdi onun evinden.....eşine ben kesinlikle kardeşinle görüşmek istemiyorum ve bu konuda fikirde istemiyorum de.....özel günlerde komşuya nasılsan onada öle ol.....

ona o hakkı vermem o dediği zaman aynen bende ona laf söylerim eşimde bişey derse ondan göre göre öyle oldum bende böyleyim kabullensin derdim
kardeşinin eşiyim diye onun buna hakkı yok haddini bildiririm

kim olursa olsun bu konuşmanın cevabını verecektin..
kimse kimsenin ekmeğini vermiyor..:mymeka:
için içini yiceğine bir daha böyle bir şeyle karşılaşırsan kesinlikle altta kalma..Çok üzgünüm çoook
kimki onlar!
erkek tarafı diye böyle konuşmaya hakları yok..
sende ağaç kovuğundan çıkmadın..
haddini bilmeyene bildireceksin..:ecrin_bebek:
ben şahsen itinayla bildirirdim senin yerinde olsam..şakkıdı

Hımmm..Saygı olayı yine..

Sevmek zorunda olmasak da, saygı duyma zorunluluğumuz vardır ya bazı ortamlarda, görümcen bihaber bundan sanırım..

Aslında ne bileyim ben biraz hazır cevabımdır da..
Yani ''aklın kıt mı?'' tarzında bir söz duysam mesela benim vereceğim cevap,
'' evet şu an zamanımı sizinle burda geçirdiğime göre, bence de aklım kıt benim'' olur kesin....
Sen insanlara ne kadar saygı gösterirsen, karşındakinden de aynısını alırsın..Hayatta herşey karşılıklı..

Senin yerinde olsam, kesinlikle fazla yakın olmam ve gitme zamanı gelene kadar sabreder ama onların iğneleyici ve kırıcı sözlerini de dikkate almadığımı hissettirirdim bir şekilde. Tabii sözlerin ağırlığına bağlı..Çok da dokunursa insan dayanamazz bir yerde..

Bu arada hastalığında geçmiş olsun bile demeyen insanlar, konu gezmek olunca seni hatırlamışlar ne kadar güzel değil mi?..
Ben olsam kabul etmem..

Hayatta biraz bencil olucan zaman zaman..Benden demesi ..Yazın bir kenara bunu..

canım kafana takıp üzülme yaa kimse için değmez. benimde eltim aynı. ama benimki şakayla karışık der. ozaman cevap veremiyo insan. sonra bende fırsat kollarım. benzer bir durumda aynı şekilde intikamımı alırım :) ama asla kavga, kötü laf yok.fırsat eline geçtimi asla kaçırma kötükedihüso sonuçta eşinin ailesi hep yüzyüze olacaksınız kavga et diyemem ama şakayla karışık cevaplarını ver. ezdirme kendiniiii :mymeka:

Son düzenleme:
Arkadaşlar cevabını verdim..Sen de okusaydın senin okumamanın sorumlusu ben miyim dedim çıktım.cevcabını verdim ama yüzyüze fgelmek beni inciyiyor.sadec eşiniz hatrına bazı insanlara katlanmak zorunda omanız çok acı...

Böyle zihniyetteki insanlarla anlasmak zor olur, hatta imkansiz

En iyisimi mümkün oldugu kadar uzak durmak, he olduki mecbur bir araya geldim ona öyle cevaplar veririmki nutku tutulur!!!

Tabiki dilimi bozmam, kibarligimdan ödün vermem ama saygiyi bozmadanda hakk edene hak ettigi cevabi verebilirsin canim...mirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…