Görümcem ve para

Kaç 30bin tl ödenmiş allah bilir. Keşke toplu aldıgı parayı toplu olarak odeseydı boyle kırık kırsık olunca hala o hak odenmemıs yerını bulmamıs kabul edılıyor sanırım. Ama haklısınız ya once can kalırsa da canan dıyorum

Kızdığım nokta kesinlikle o. Cebinde sürekli para olsa yatırımı olsa tamam diyeceğim. Ama ikramiyeli ay dışında maaşından para kalmıyor cebine, 2 ay sonra doğuma gireceğim gittiğim hastane yüksek rakamlı bi hastane alacakları geçtim doğum için bile cebine para kalmayacak, bu ay cebine 2 kuruş para girince hemen saçmayı düşünüyor. Yahu sen bi çocuğunun kalan eksiklerini al da cebinde kalırsa napıyorsan yap. Eksiği gediği pahalıyı ucuzu hastane parasını düşünmekten hamile karısı strese girmiş o anca çocuk büyütme teorileri üzerine video izlesin, çocuğa isim arasın. Başka derdi yok.

Çok haklısınız.bu noktada eşinize tepkinizi göstermeniz gerekiyor.sizden kısıp ailesine gönderiyor,demek ki herkese yetecek kadar parası yok.
Cinsiyet ayrımcılığına hiç girmek istemiyorum,bu ilkel kafaların değişmesini ümit ediyorum sadece..

Eşinizin maaşı da ne maaşmış arkadaş ona gönder bunjn faturasını öde bitmiyor. Maşallah bereketli olsun diyelim şaka bir yana cidden can sıkıcı durum var başınızda, yemeyenin malını yiyorlar kardeş, sen hastane parasını, eşini zora sokmamaya düşünürken ı para her türlü çıkıyor sizden gördüğün gibi.

Eşim bi bebek arabası aldı demişsin gerisini sen mi aldın? Çalışıyor musun yani?

Sanki eşinle oturup konuşsan da ablasına toz kondurmayacak gibi.

Yerinizde olsam eşime herşeyi aldırırdım eksiksiz. Madem parası herşeye yetiyor buyursun kendi çocuğunun eksiklerini tamamlasın.
Tamam ablası ,yardım etsin ama araba için değil yani. Size gelince bütçemiz kısıtlı ama ablaya gelince yağdırıyor,ayrıca siz çalışmasanız kimseye iğne bile alamaz,bunun farkında değil sanırım ki zaten bebek doğunca maas alamayacaksınız bir süre(işe dönecekmisiniz bilmiyorum ama ,dönseniz bile 4 ay maaşınız olmayacak,toplu alacaksınız sonra diye biliyorum)
Sizin hatanız eşinizi masrafa sokmamak olmuş,acımayın derim zira gayet haklısınız.
Ablasına zaten borcunu ödemiştir diye düşünüyorum, sorun bakalım ne zaman bitecekmiş borcu.

Canım benim o zaman sen de bundan sonra hiçbir şeyinden kısma. Hatan bu. Sen hamile halinle çalışıyorsun sevgili görümcen çalışmadan milletin sırtından geçiniyor. Git harca. Kendine harca çocuğuna harca. Borca sok iyice. Ona buna verecek para bırakmazsan ortada o zaman veremez.

Tek yolu var kısmayacaksınız
Dışarıda kahvaltıyı edeceksiniz eşiniz siz onu düşündükçe ailesine savurup duruyor

Yada söyle hesaplayalım ablanın borcunu ne kadarsa ödeyelim kurtulalım minnet borcundan derdim

Bende böyle yapardım
Kadın zamanında 30 bin vermiş ömür boyu Kendine baktırıyor

Ek kart çıkartırın bebeğinizin eşyalarını oradan alın kendi maaşınızla değil
Yeğeninden önce kendi çocuğunu düşünsün

Ben cok katiyim hemen bir cinnet gecirir hamile halimle bu konu yuzunden fenalasir ve anasina kadar duyururdum.
Ben 2 ay sonra doguracagim ve kenarda birikmis olmayacak. Benim yiyecegim parayi ablasi yiyecek. Cidden bir cinnete bakar bu tarz olaylar. Yoksa sonu gelmiyor.

Kesinlikle
Akıllıya bak sen
Ayrıca faturalar niye senin üzerinde konu sahibi madem sizden çok kazanıyor
Atın faturaları üzerinizden

Ailelerde bu para işlerine herzman karşıyım hep yiyen bi taraf ve ezilen bi taraf oluyo eğer eşiniz ablasına dugunde yaptığı harcamaları 30 binlirayi bulduysa daha vermesin artık bi dur diyin yani durmuyosa da ben olsam hiç biseyden kismam herkes yesin siz kısın oh ne güzel bide oraya ver buraya ver azda birikim yapilmali sonuçta çocuk olacak

Amma çok yazmışım konuya ama birebir yaşadık bunları
Konu sahibi durum aynı benim annem babam
Anne çalışır annem kısar annem kuaför yüzü görmez babam ailesine savurur durur
Hele birde misafirlikleri bitmezdi
Şu an bizim tek evimiz arabamız varken babamın yardım ettiği halalalrımın 3.evleri çocuklarını borçsuz evlendirdiler vs.
Kısacası önüne geç ve asla kendinden kısma

Evet geri kalan herşeyi ben aldım hastane masrafı da dahil. Çalışıyorum ki eksiklerimi alabiliyorum çok şükür yoksa görümcemin lüks hayatından bana sıra gelmezdi

siz cok iyi niyetlisiniz. ben sakiz parasi bile vermem. esim zaten veremez. evin hesabi acik olmali.
hastalik vs. olur insan yardim eder. fatura ödemek ne demek? hamile kalirken size sormadigina göre yardimda etmenize gerek yok. enistede baya midesizmis. kendi zevkine yaptigi bebeye parasi yetmiyor.

Evet geri kalan herşeyi ben aldım hastane masrafı da dahil. Çalışıyorum ki eksiklerimi alabiliyorum çok şükür yoksa görümcemin lüks hayatından bana sıra gelmezdi
Taktik belli kuzum adamın başını borçtan çıkarma ben öyle kurtuldum önce arsa aldırdım sonra da araba sırada ev almak var bende borç konusunda dişimi sıkıyorum onlara.vermektense bişey sahibi oluyoruz diyerekten .şimdi baktı bişey sahibi oldukça kendine güveni geldi hoşlandı bu durumdan aklından geçmiyor yardım konusu artık

Caniiim doğumda sonra 2. Ayında falan sen kendine küçük bir araba bak yoksa eğer. Gerekçe olarakta cocuk uzuyor her yere gidemiyorum vs. vs. Bisey derse ablan aliyor kaskosunu sen oduyon ama de. Kesinlikle fatira odeme.
Kesinlikle ailene para gönder. Gondermesen bile adı gonderdin olsun.

Bilerek ücretsiz izine ayrılacağım ona kaç kere dedim ona gore hazırla kendini diye. Kendine birikim yapmadan ablasına para gonderememeyi nankörlük sayıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…