Para mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte öyle çok büyük konuşmamak lazım. 🤗 Bu yüzden size yorum yazacaktım vazgeçtim. Hem sizi üzer hem daha da sinirlendirir hem de başıma beteri gelir diye. ( Bana da neyi kınasam beteri oluyor) Ama kısaca şöyle diyeyim. Paranızı kuruşuna kadar ortaya koymayın, çocuk hemen yapmayın ve herkesten her şeyi bekleyin. Kafanızda her daim bir b planı olsun ama belli etmeyin.
O kadar yapmıyordum ki🥹 o kadar kafam rahattı ki🥹 gerçekten bir daha eskisi gibi olamayacağımız için çok üzgünüm. Boşanmak bile kafamda fazla fazla yer ediyor.

Bizde de para konuları dahil her şey şeffaftır benim senin yoktur bizim vardır ama buna rağmen birikim yapmak için ortak hesap açılmasını doğru bulmuyorum, çevremde ve sitede ne kadar ortak hesaplı kadın varsa eşleri tarafından boşaltıldı o hesaplar.

Evliliğinize devam eder misiniz bilemem o sizin kararınızdır lakin bence artık ortak birikim hesabından vazgeçin, kendinize de birikim yapmaya başlayın.
Devam edip etmeme konusunda çok araftayım. Gerçekten bütün gece boşanmayı düşündüm. Çok üzgünüm sadece. Ve evet devam edecekse de artık ayrı gayrı

Şu durum da saçma bence.
Takdir edilecek bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz bu fedakarlığın mesela? Önce paramız var mı diye soruyorsunuz, var diyor al elbiseyi diyor. Aman neyse çok açıldık biliyorum almayayım diye vazgeciyorsunuz.
E bastan hiç sormayın o zaman? Bu vazgecis hem onun kendini yetersiz hissetmesine sebep oluyor dolaylı yollardan hem de sizin gereksiz yere kendi isteklerinizden ödün vermenize sebep oluyor.
Maddi anlamda şeffaflık tamam ama ortak hesap bence mantıklı değil partnerler arasında.
Vallahi dün bu yüzden tartıştık. Paramız olmadığını bildiği halde bi şey yapmak istedi. Ki konuşmuştuk para yok açılmayalım diye. Ben de bilerek mi yapıyorsun, para yok biliyorsun nasıl olacak dedim. "Niye uzatıyorsun para yok de yapmam" dedi. İyi de biliyorsun olmadığını niye soruyorsun baştan. Snr bişey olunca da sen izin vermiyorsun oluyor. Ay her evde mevzu bu ya 😏

Devam edip etmeme konusunda çok araftayım. Gerçekten bütün gece boşanmayı düşündüm. Çok üzgünüm sadece. Ve evet devam edecekse de artık ayrı gayrı
Paranızı ayırmakla doğru bir karar vermiş olursunuz, insan maddi konulardan hiç beklemediği şekilde vurulunca çok kırılıyor, en nefret ettiğim konulardan biridir para hesabı yapılması, para üzerinden aşağılamaya çalışmak.
Eşiniz çok ayıp etmiş, siz maaşınızı kendinize saklasanız neyse ama zaten her şeyi ortak ödüyorsunuz, sizin de üzerinizde kredi varmış, bu kadar ince hesaplar yapması çok çirkin, hele de ona verdiği paranın bir kuruşuna bile acımayan, seve seve harcayan, hesap sormayan bir kadına.

Paranızı ayırmakla doğru bir karar vermiş olursunuz, insan maddi konulardan hiç beklemediği şekilde vurulunca çok kırılıyor, en nefret ettiğim konulardan biridir para hesabı yapılması, para üzerinden aşağılamaya çalışmak.
Eşiniz çok ayıp etmiş, siz maaşınızı kendinize saklasanız neyse ama zaten her şeyi ortak ödüyorsunuz, sizin de üzerinizde kredi varmış, bu kadar ince hesaplar yapması çok çirkin, hele de ona verdiği paranın bir kuruşuna bile acımayan, seve seve harcayan, hesap sormayan bir kadına.
inanın daha 5 gün önce ona söylemeyip beğenip onun için aldığım kargo geldi kendi beğendiklerimi ötelemiştim asla hak etmedim. Bakalım zaman ne gösterecek cok teşekkür ederim 🙏

Çok üzgünüm asla asla beklemiyordum aramız çok bozuk güvenim cok zedelendi
yani tamam kesinlikle haklı olduğunuz konular var ama , siz de genele bakıldığında sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz .

eski konularınızı bilmesek aranız bal şekerken birden bire sadece bu olayla aranız bozuldu sanacağız .

birçok üye yazmış, bu olayın öncesi vardır , çok saçma çünkü diye. haklılar.

sizin evliliğinizde ciddi iletişim sorunları var. bence profesyonel destek almayı düşünebilirsiniz karı koca olarak.

çünkü çok yıpranmışsınız. karşılıklı büyük hatalar var.

konularınız gibi örneğin.

Söylediği sözler çok onur kırıcı. Ne yani sizle paranız için mi evlenmiş? Tabii ki öyle değildir ama çalışmasan evlenmezdim demesi bu kapıya çıkıyor. Bana kalırsa hiç geri durmayın çalışan kadın olduğunuz için sizinle evlendiyse çalışan kadının dik duruşu kimseye eyvallahının olmayışını da kabul etmek zorunda beyefendi. Madem öyle ya kendini bir şekilde affettirsin ya da iyice burnunu sürtün gözü korksun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X