Para mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba. 3 senedir evliyim. Çocuk yok.

Eşimle ikimiz de çalışıyoruz. Gelirler fena değil. Eşim benden daha fazla kazanıyor. Evlendigimizden beri senin-benim param olayı yok. Bütün harcamaları eşimin kredi ve ek kartıyla yaparız. Maaş günü eşim öder kalanını da ihtiyaçlara böleriz daha da kaldıysa birikim hesabımız var orda biriktiririz. Eğer harcamalar çoksa ve geliri yetmediyse ben onun hesabına para atarım ödemeleri yapar yine kalan olursa birikir kalmazsa da asgari ihtiyaçlar giderilir.
Benim üzerime de eşimin üzerine de kredi var. Hakeza eve alınan elektronik taksitleri benim kartımdan yapıldı. Bunları anlatıyorum çünkü hesabımız ortak yani senin benim yok. Daha önce biriken paranın üzerine kredi çekip araba yeniledik vsvs.

Dün eşim bana birden bire yükseldi. Sen de artık kredinin yarı parasını bana gönder ortak ödenecek diye. (Zaten benim hesabımda da krediler var ve birbirlerine denk rakamlar 2-3 bin az ödüyorumdur o açıkta taksit ödemelerime gidiyor) kızlar o kadar zoruma gitti ki. Yani sen sağa sola karşılıksız veriyorsun. Bizim zaten kesemiz bir? Ben bazen kendi ihtiyaçlarımı öteleyip önceliği sana veriyorum kocama alayım diye. Yaşadığım hayal kırıklığının haddi hesabı yok. Hep de derdik bizim aramızda para mevzusu olmaz diye ama içten içe yapıyormuş beyfendi demek
.
Sonra tabi çok çirkin muhabbetler geçti. Ben bizim için biriktirelim demezsem şunu alamazdık dedim, o benim maaşım daha yüksek sayemde alınıyor dedi yani iğrenç iğrenç ötesi yüz göz olundu para ile alakalı. Evliliğimize çok ciddi zarar verdin nasıl geri dönecek bilmiyorum dedim. Biraz yumuşar gibi oldu sonra eğer şimdi barışmazsan asıl o zaman evliliğimiz zarar görür dedi ve barışmadım. İnceldiği yerden kopsun dedim. Yani o kadar üzgünüm ki kızlar. Kendi takılarımı falan verdim birşeyler sahibi olabilmek için. Zaten kendi hesabım yok ki birikim hesabımız var birlikte oraya gidiyor herşey. Sanki ben sağa sola yediriyorum. Yani burdan döner mi bilmiyorum. Haksız mıyım haklı mıyım onu da bilmiyorum. Yorumlarınıza teşekkür ederim ihtiyacım var.

Üç senedir üstüne sevgililik sürecinde kocan olarak sevgilin olarak sana böyle bunun gibi laflar etmediyse biri kocanı fena dolduruşa getirmiş. Böyle ilişkilerde daha önce maddi açıdan laf etmeyen adam durduk yere bu lafları etmez.

Üç senedir üstüne sevgililik sürecinde kocan olarak sevgilin olarak sana böyle bunun gibi laflar etmediyse biri kocanı fena dolduruşa getirmiş. Böyle ilişkilerde daha önce maddi açıdan laf etmeyen adam durduk yere bu lafları etmez.
Evet hiç etmedi. Biraz maddi olarak açıldığımız bir aydayız sürekli bunun muhabbetini yapıyorduk ama zaten bu ay birikim yapamıcaz ben sana göndericem canını sıkma nolcak falan diyordum.

Evet hiç etmedi. Biraz maddi olarak açıldığımız bir aydayız sürekli bunun muhabbetini yapıyorduk ama zaten bu ay birikim yapamıcaz ben sana göndericem canını sıkma nolcak falan diyordum.

Bu ülkede bu fiyatlada her kesimdeki aile/insan/çift parayı dert edip, maddiyattan yakınabilir. Endişe duyabilir. Maddi açıdan yetersiz hissedebilir. Erkeklik egosu zedelenebilir kendisini yetersiz hissedip. Ama senin kocanın böyle bir lafı, durumu yok.

Sana bu lafları etmesi ilginç. Yeni bir ilişki, ya da sadece 1-1.5 senedir tanıdığın biri yok karşında. En az 3 senedir tanıyorsun.

Bence eşinin bu lafları kurmasından çok neden, neye dayanarak neyden etkilenip kurduğunu düşün.

İşte dişinden tırnağından arttırıp bunları ev sahibi yapıyoruz sonra karşılaşılan muamele bu. Yiyip içsen kedine harcasan daha kıymetli olurdun bunlara böylesi lazım
Bir elbise beğendim ay ortası hani hesabımız kitabımız ayrı olsa çat alırım.
IMG_2405.jpeg
Şu mesajı attım var mı alsam mı diye eşim de al tabi canım falan dedi ama almadım mesela açıldık biliyorum çünkü. Öyle biri olsam bu mesajı atar mıyım

Bu ülkede bu fiyatlada her kesimdeki aile/insan/çift parayı dert edip, maddiyattan yakınabilir. Endişe duyabilir. Maddi açıdan yetersiz hissedebilir. Erkeklik egosu zedelenebilir kendisini yetersiz hissedip. Ama senin kocanın böyle bir lafı, durumu yok.

Sana bu lafları etmesi ilginç. Yeni bir ilişki, ya da sadece 1-1.5 senedir tanıdığın biri yok karşında. En az 3 senedir tanıyorsun.

Bence eşinin bu lafları kurmasından çok neden, neye dayanarak neyden etkilenip kurduğunu düşün.
İnanın burdan sonra toparlanır mı onu bile bilmiyorum güvenim çok zedelendi

Hiçbiri yok. Kayınvalidem bile bana zamanında kendi paran olsun birşey istersin kocan yok der içinde kalmasın demişti.
Masallah o kayinvalideye, Allah omrunu guzel kilsin.

Ise yaramaz abi, alkolik kardes, serseri kumarbaz arkadas, bitcoinden derin para kaybi vs bunlari da elersiniz diye dusunuyorum.

Peki ama, hic bilmediginiz bir hesabi, kredisi olamaz mi?

Masallah o kayinvalideye, Allah omrunu guzel kilsin.

Ise yaramaz abi, alkolik kardes, serseri kumarbaz arkadas, bitcoinden derin para kaybi vs bunlari da elersiniz diye dusunuyorum.

Peki ama, hic bilmediginiz bir hesabi, kredisi olamaz mi?
Yok onlar olsa zaten direkt onlardan bilir daha az üzülürdüm inanın. Banka hesaplarını biliyorum ki zaten ona banka kredi vermez şu an. Kredi limitlerimiz sonda ödüyoruz. Bordrolar ve gelen giden hersey tutuyor zaten ajandamız var oraya yazar gelen gideni not ederiz bellidir. O yüzden diyorum ya ben de çok şeffafım hiç esirgemedim saklamadım. Öncesinde gergindik ve canımı acıtmak istedi ama sadece canımı acıtmak için bunları türetemez zaten sinsi sinsi içinde düşünüyormuş daha rahat savurmak istiyor sanırım buyursun ne halt ediyorsa etsin

Yok onlar olsa zaten direkt onlardan bilir daha az üzülürdüm inanın. Banka hesaplarını biliyorum ki zaten ona banka kredi vermez şu an. Kredi limitlerimiz sonda ödüyoruz. Bordrolar ve gelen giden hersey tutuyor zaten ajandamız var oraya yazar gelen gideni not ederiz bellidir. O yüzden diyorum ya ben de çok şeffafım hiç esirgemedim saklamadım. Öncesinde gergindik ve canımı acıtmak istedi ama sadece canımı acıtmak için bunları türetemez zaten sinsi sinsi içinde düşünüyormuş daha rahat savurmak istiyor sanırım buyursun ne halt ediyorsa etsin
Cok kredisi olana odeyebilene bankalar bayaği guzel guzel yuksek faizli kredi veriyor. Yani findeksiniz yuksekse kredi verilir, verilmez diye düşünmeyin.

Ama onceki konudan canimi yakmak istiyor diyorsanizda konuyu bilemedigimizden yorumlarimiz bunlarla kisitli kaliyor mecburen:)

Cok kredisi olana odeyebilene bankalar bayaği guzel guzel yuksek faizli kredi veriyor. Yani findeksiniz yuksekse kredi verilir, verilmez diye düşünmeyin.

Ama onceki konudan canimi yakmak istiyor diyorsanizda konuyu bilemedigimizden yorumlarimiz bunlarla kisitli kaliyor mecburen:)
Uzun bir yola gidecekti bir mevzu için detay vermek istemiyorum ifşa olmamak için gitmesini istemiyordum, dün gidicem dedi tamam aşkım ama sonradan bana söylenme dedim (aktarmalı ve yorucu bir yolculuk) işte şöyle yoruldum şöyle ettim deme anlamında söylemiştim. O da sanırım para anlamında diyorum sandı ben öyle tahmin ediyorum.

Bir elbise beğendim ay ortası hani hesabımız kitabımız ayrı olsa çat alırım.
Eki Görüntüle 3470877
Şu mesajı attım var mı alsam mı diye eşim de al tabi canım falan dedi ama almadım mesela açıldık biliyorum çünkü. Öyle biri olsam bu mesajı atar mıyım
Şu durum da saçma bence.
Takdir edilecek bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz bu fedakarlığın mesela? Önce paramız var mı diye soruyorsunuz, var diyor al elbiseyi diyor. Aman neyse çok açıldık biliyorum almayayım diye vazgeciyorsunuz.
E bastan hiç sormayın o zaman? Bu vazgecis hem onun kendini yetersiz hissetmesine sebep oluyor dolaylı yollardan hem de sizin gereksiz yere kendi isteklerinizden ödün vermenize sebep oluyor.
Maddi anlamda şeffaflık tamam ama ortak hesap bence mantıklı değil partnerler arasında.

Eşin ne dedi olana bitene?

Durduk yere bir insan böyle laflar etmez. Birinden etkilenip, dolduruşa gelmiş olabilir mi?
sonradan pişman olup geldi ama ben sinirlenip ağladım. Hesabımda şu kadar var buna bile söylenmiyorum bana böyle diyorsun madem öyle geçindir falan fistan dedim o da sinirlendi belki çalışmasan evlenmezdik dedi daha da yükseldik konuşmuyoruz

Uzun bir yola gidecekti bir mevzu için detay vermek istemiyorum ifşa olmamak için gitmesini istemiyordum, dün gidicem dedi tamam aşkım ama sonradan bana söylenme dedim (aktarmalı ve yorucu bir yolculuk) işte şöyle yoruldum şöyle ettim deme anlamında söylemiştim. O da sanırım para anlamında diyorum sandı ben öyle tahmin ediyorum.
Bu mudur yani su kadar agir para laflarinin çıkma sebebi.

Sacmalik.

Ben suphenizi hakli bulmadim, bu isin içinde baska bisey var bence.

Şu durum da saçma bence.
Takdir edilecek bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz bu fedakarlığın mesela? Önce paramız var mı diye soruyorsunuz, var diyor al elbiseyi diyor. Aman neyse çok açıldık biliyorum almayayım diye vazgeciyorsunuz.
E bastan hiç sormayın o zaman? Bu vazgecis hem onun kendini yetersiz hissetmesine sebep oluyor dolaylı yollardan hem de sizin gereksiz yere kendi isteklerinizden ödün vermenize sebep oluyor.
Maddi anlamda şeffaflık tamam ama ortak hesap bence mantıklı değil partnerler arasında.
Yok ona bunları falan filan demedim. Buraya yazdım, ona canım emin olamadım emin olursam alıcam dedim kararsızım dedim yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X