Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Onun geleceği zamana plan yapın evde olmayın
Buluşacaksanız dışarıda buluşun
Burada kalacak tek ev sizin mi var?

inanın eşimin hatırı kalmasın olayı değil. Biz böyle yetiştik, aile önemlidir bizim için.
Ha şöyle birşey de var. Buradaki bazı üyeler biliyor. Pandemi dönemi eşimle ikimiz işsiz kaldık. Çocuklarıma süt bile alamayacak duruma geldim. O dönem bu görümcem ölü taklidi yaptı. Her sene gelip yiyip içiyoruz, zordasiniz alın 100 Euro çocuklara süt alın diyebilirdi.
Onu demiş olsaydı şu an bu konuyu açmış olmazdım zaten. Bana yapılanı bin misliyle geri yapacak bir insanım.
Ama aile olmak bu değil, farkındayım. Biz sizi maddi manevi sömürelim ama siz bize bulaşmayın şeklinde aile olunmaz.
Ha sınır olayına gelince yani defalarca gelmelerini istemediğimi ima ettim. En son baktım olmayacak direk söyledim. Hiç konuşulmamış gibi çıktılar yola.
Yani bu durumlar benim çok alışkın olduğum şeyler değil. Biz kardeşler, birbirimize 2 saatliğine gidecekken müsaitlik soran insanlarız. Hani ben kardeşlerime görümceme söylediklerimin binde birini söylesem evime ayak basmazlar. Sanırım o nedenle bocalıyorum. Değişik bir durum içindeyim.
Ay ben bu mesaja aşırı üzüldüm ya. Size yardım etme yükümlülüğü yok ama hem borç olarak bile destek çıkmaması hem de her yıl sizin evi otel bellemesi ne sinir bozucu. 4 gün kalacak diyorsunuz ama o 4 gün içinde size bir kahve yapacak mı, kullandığı bir havluyu yıkayacak mı, sizin dışarıda bir işiniz varken çocuklara göz kulak olacak mı?

Bir de uzun kalırsa ben çocukları alır akşam dönerim demiştiniz. Allah aşkına yapmayın. Hem sıcakta sabahtan akşama kadar çocuklara yazık. Birden fazla tuvalet ihtiyacı olur, evde sevdikleri bir oyunu oynamak isterler, güzelce uyumaya ihtiyaçları vardır vs. Hem de ev görümcenize kalır. Nereden baksanız işlemez bir plân.

Öteki görümce Türkiye' de değil. Türkiye'de sadece biz ve teyze, hala, amca, dayı vs.var.
En yakın olarak biz varız yani. Neden Türkiye derseniz. Paraları bizim paranın 35 katı. Aslında alışverişe geliyor. Yani bütün bu gezmeler alışveriş için. Mobilya, kıyafet, perde, yatak vs. hepsi bu cennet vatandan alınıyor, doktora bu cennet vatanda gidiliyor, araba tamir edilecekse burda yapılıyor.
Hatta son geldiğinde baya memnuniyetsizdi herşey pahalanmiş diye.
Hükümet çok ayıp ediyor ekonomiyi yönetemeyerek. Hadi biz Sürünüyoruz, Yazık değil mi düzenini bozup gelemeyen bu gurbetçilere, Adamlar bizim bir tane aldığımız şeyden 35 tane alamasın mi? 😀

Araba tamir ettirmesini anlarım fren balata değişimi 500 Euro ama nasıl Türkiye’den alışveriş yapmaya geliyor ya orayı anlayamıyorum. Çünkü Almanya maalesef daha ucuz. Terlik, çanta falan alıyorum annemlere Türkiye’de kendilerine crocs alamazlar 2200 bir terliğe diye. Bu arada benim teyzelerimden biri de böyle Türkiye ye gelince alışveriş delisi oluyor zara dan falan alıyor bir de zara Türkiye’nin neredeyse yarısıyken burada. Ama orada olsun , insanlar onunla alışverişe gelsin o alışveriş yapsın hoşuna gidiyor sanırım; küçük bir şehirde oturduğu işinde olabilir ama bence saçma 😂

Bizde anamızın babamızın rızkını çalıyoruz bu arada kuru domates tarhana falan djdjdkd bizde az değiliz 😂

Araba tamir ettirmesini anlarım fren balata değişimi 500 Euro ama nasıl Türkiye’den alışveriş yapmaya geliyor ya orayı anlayamıyorum. Çünkü Almanya maalesef daha ucuz. Terlik, çanta falan alıyorum annemlere Türkiye’de kendilerine crocs alamazlar 2200 bir terliğe diye. Bu arada benim teyzelerimden biri de böyle Türkiye ye gelince alışveriş delisi oluyor zara dan falan alıyor bir de zara Türkiye’nin neredeyse yarısıyken burada. Ama orada olsun , insanlar onunla alışverişe gelsin o alışveriş yapsın hoşuna gidiyor sanırım; küçük bir şehirde oturduğu işinde olabilir ama bence saçma 😂

Bizde anamızın babamızın rızkını çalıyoruz bu arada kuru domates tarhana falan djdjdkd bizde az değiliz 😂

şu anda öyle bi ihtimal yok. Zara falan döviz kuruna rağmen Türkiye'de daha pahalı

şu anda öyle bi ihtimal yok. Zara falan döviz kuruna rağmen Türkiye'de daha pahalı
Aynen öyle. Ama bence Türkiye’ye gelmişken para harcayayım psikolojisi bu. Arada bende uygun fiyatlı Türkiye’de alıp kullandığım şeyler yakalayınca anneme veya kayınvalideme kargoluyorum. Gelirken getiririm diye.

Ay ben bu mesaja aşırı üzüldüm ya. Size yardım etme yükümlülüğü yok ama hem borç olarak bile destek çıkmaması hem de her yıl sizin evi otel bellemesi ne sinir bozucu. 4 gün kalacak diyorsunuz ama o 4 gün içinde size bir kahve yapacak mı, kullandığı bir havluyu yıkayacak mı, sizin dışarıda bir işiniz varken çocuklara göz kulak olacak mı?

Bir de uzun kalırsa ben çocukları alır akşam dönerim demiştiniz. Allah aşkına yapmayın. Hem sıcakta sabahtan akşama kadar çocuklara yazık. Birden fazla tuvalet ihtiyacı olur, evde sevdikleri bir oyunu oynamak isterler, güzelce uyumaya ihtiyaçları vardır vs. Hem de ev görümcenize kalır. Nereden baksanız işlemez bir plân.
Asla, elini hiçbir işe sürmüyor. Artı çocuklarım pek haz etmiyor ondan, çünkü sürekli ama sürekli kendi çocuklarına bağırıp çağıran bir tip. Doğal olarak ortam çok geriliyor.
Yani ben çalışmak zorundayım, çocukların evde kalsa sürekli aklım onlarda kalacak. Tek tesellim sürenin kısa olması. Duruma göre ne yapacağıma bakacağım artık.

Sourlife Sourlife ağır hazırlıklara başladın herhalde sesin çıkmıyor 🤣🤣 umarım o arsız görümcene makarna pişirmişsindir milyonlarca yürek burda senden gelecek haberleri bekliyor ona göre 🤣
Hala gelmediler 😀 bence bana işkence yapıyor, yarın yarın diyerek.

Görümce gelecek mi gelmeyecek mi diye beklerken hepimiz dokuz doğurmuşuzdur. 1 ayda nüfus daha da artmıştır. 😁😁
Ya hepiniz çok tatlısınız. Koptum yazılanlara 😀
Her gün yarın geleceğim diyor, yeni işkence modeli herhalde.

Asla, elini hiçbir işe sürmüyor. Artı çocuklarım pek haz etmiyor ondan, çünkü sürekli ama sürekli kendi çocuklarına bağırıp çağıran bir tip. Doğal olarak ortam çok geriliyor.
Yani ben çalışmak zorundayım, çocukların evde kalsa sürekli aklım onlarda kalacak. Tek tesellim sürenin kısa olması. Duruma göre ne yapacağıma bakacağım artık.
Hiçbirsey önemli değilse bile çocukların için 1 gün bile eziyet bu insanlarla...En güvenli alanlarında, kendi evlerinde şiddete şahit olarak maruz kalıyorlar resmen...Umarım bir şekilde son verirsiniz bu duruma

Hiçbirsey önemli değilse bile çocukların için 1 gün bile eziyet bu insanlarla...En güvenli alanlarında, kendi evlerinde şiddete şahit olarak maruz kalıyorlar resmen...Umarım bir şekilde son verirsiniz bu duruma
Evet haklısınız ama 1 ay geleceğiz dediler kabul etmedim, 4 günü de kabul etmesem eşim sıkıntı çıkaracaktır.
Onlar gelse de gelmese de sorun olacak yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X