Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya neden hayır deyip sınırlarınızı korumuyorsunuz? Hem çalışıyorsunuz, hem çocuklarınız var ve görümceniz kendi keyfinde. Bu forumda bir türlü "hayır" diyemediği için kendi hakkına giren kadınların konularını çok gördüm. Ne olur yapmayın, sizin misafir kabul edemem deyip, rahatça ailenizle birlikte tatile gitmeniz ne saygısızlık ne bencillik ne de başka bir şey, en doğal hakkınız. Aman kocamın hatırı kırılmasın diye kadınlar böyle şeylere katlanmaktan zorunda kalıyor, ama kimse kadının yaptığı fedakarlığı görmüyor. Hayır demek güzeldir :) Hayatta en değerli şey insanın kendisidir.
inanın eşimin hatırı kalmasın olayı değil. Biz böyle yetiştik, aile önemlidir bizim için.
Ha şöyle birşey de var. Buradaki bazı üyeler biliyor. Pandemi dönemi eşimle ikimiz işsiz kaldık. Çocuklarıma süt bile alamayacak duruma geldim. O dönem bu görümcem ölü taklidi yaptı. Her sene gelip yiyip içiyoruz, zordasiniz alın 100 Euro çocuklara süt alın diyebilirdi.
Onu demiş olsaydı şu an bu konuyu açmış olmazdım zaten. Bana yapılanı bin misliyle geri yapacak bir insanım.
Ama aile olmak bu değil, farkındayım. Biz sizi maddi manevi sömürelim ama siz bize bulaşmayın şeklinde aile olunmaz.
Ha sınır olayına gelince yani defalarca gelmelerini istemediğimi ima ettim. En son baktım olmayacak direk söyledim. Hiç konuşulmamış gibi çıktılar yola.
Yani bu durumlar benim çok alışkın olduğum şeyler değil. Biz kardeşler, birbirimize 2 saatliğine gidecekken müsaitlik soran insanlarız. Hani ben kardeşlerime görümceme söylediklerimin binde birini söylesem evime ayak basmazlar. Sanırım o nedenle bocalıyorum. Değişik bir durum içindeyim.

inanın eşimin hatırı kalmasın olayı değil. Biz böyle yetiştik, aile önemlidir bizim için.
Ha şöyle birşey de var. Buradaki bazı üyeler biliyor. Pandemi dönemi eşimle ikimiz işsiz kaldık. Çocuklarıma süt bile alamayacak duruma geldim. O dönem bu görümcem ölü taklidi yaptı. Her sene gelip yiyip içiyoruz, zordasiniz alın 100 Euro çocuklara süt alın diyebilirdi.
Onu demiş olsaydı şu an bu konuyu açmış olmazdım zaten. Bana yapılanı bin misliyle geri yapacak bir insanım.
Ama aile olmak bu değil, farkındayım. Biz sizi maddi manevi sömürelim ama siz bize bulaşmayın şeklinde aile olunmaz.
Ha sınır olayına gelince yani defalarca gelmelerini istemediğimi ima ettim. En son baktım olmayacak direk söyledim. Hiç konuşulmamış gibi çıktılar yola.
Yani bu durumlar benim çok alışkın olduğum şeyler değil. Biz kardeşler, birbirimize 2 saatliğine gidecekken müsaitlik soran insanlarız. Hani ben kardeşlerime görümceme söylediklerimin binde birini söylesem evime ayak basmazlar. Sanırım o nedenle bocalıyorum. Değişik bir durum içindeyim.
Görümcen kardeşine göre el kızı oluyor. Kardeşine ne diyorsan ona da onları de bundan sonra.

Görümcen kardeşine göre el kızı oluyor. Kardeşine ne diyorsan ona da onları de bundan sonra.
Yok anlatamadım. Yani görümceme defalarca gelmeyin' e getirdim olayı. Kardeşlerime bunun binde birini yapsam evime ayak basmazlar, gurur yaparlar hemen.
Kardeşlerime davrandığım gibi davranırsam görümce direk bana yerleşir sanırım.

Bu mesajınızdan sonra size kızdım doğrusu
Görümceniz tam anlamıyla ekmeksiz derler ondanmış
Karı koca işsiz kaliyorsunuz ve ölü taklidi yapıyor
Online alişveriş bile yapabilirdi size

Eşinizin onlar oldugunda yok gibi olduğunu hatta surat astığınıda yazmistiniz
Ne eşinizin ne gorumcenizin 'aile' olmak gibi bi derdi yok ki
Ikiside sizi kullanıyor tabiri caizse

Konuyu okurken tansiyonum yükseldi resmen. Ne davar insanlar var ya hey yarabbim. 4 çocukla bir ay başkasının evinde kalmak için gercekten beyin fonksiyonlarini yitirmiş olması lazım insanın. Ben dogum yaptım sezeryanlaydim 2 yaşında çocuğum vardı iki hafta annemlerde kaldıktan sonra bu kadar yeter birazdan kaynananda kal dedi bana kendi öz annem. Evlendikten sonra ilk ve son kez o kadar uzun kaldım evinde. Siz daha kardeşinin esisiniz ve ortada 4 çocuk var üstelik tamamen keyfi bir durum. Hiç bir mecburiyetiniz yok. Arayın çocuklarımın düzenini bozmak istemiyorum kalacak başka yer bulun kendinize deyip kapatin. Küserse küssün yüzsüz.

Konuyu okurken tansiyonum yükseldi resmen. Ne davar insanlar var ya hey yarabbim. 4 çocukla bir ay başkasının evinde kalmak için gercekten beyin fonksiyonlarini yitirmiş olması lazım insanın. Ben dogum yaptım sezeryanlaydim 2 yaşında çocuğum vardı iki hafta annemlerde kaldıktan sonra bu kadar yeter birazdan kaynananda kal dedi bana kendi öz annem. Evlendikten sonra ilk ve son kez o kadar uzun kaldım evinde. Siz daha kardeşinin esisiniz ve ortada 4 çocuk var üstelik tamamen keyfi bir durum. Hiç bir mecburiyetiniz yok. Arayın çocuklarımın düzenini bozmak istemiyorum kalacak başka yer bulun kendinize deyip kapatin. Küserse küssün yüzsüz.
Sözde 4 günlüğüne geliyor zaten. 1 ay kalmasını kabul etmedim ama inanın o kadar soğudum ki bu durumlar yüzünden 4 gün bile eziyet gibi geliyor bana.

Şu an görümceyi düşünmekten tatilinizin de tadını çıkaramıyorsunuz. Ne kötü bir durum ya 😣

Sözde 4 günlüğüne geliyor zaten. 1 ay kalmasını kabul etmedim ama inanın o kadar soğudum ki bu durumlar yüzünden 4 gün bile eziyet gibi geliyor bana.

Kendinizi paralamayın misafirperverlik için
Bu kadar yüzsüz davranan insana akşam menünüz makarna, karpuz-peynir vb olsun.
Hahaha hava da sıcak ağır yemekler yenmiyor değil mi deyin
Hem bu yaz hem diğer seneler için sınır çekmiş olursunuz, anlayana..

Kendinizi paralamayın misafirperverlik için
Bu kadar yüzsüz davranan insana akşam menünüz makarna, karpuz-peynir vb olsun.
Hahaha hava da sıcak ağır yemekler yenmiyor değil mi deyin
Hem bu yaz hem diğer seneler için sınır çekmiş olursunuz, anlayana..
Valla anlayan biri olsaydı karşımda, binbir pazarlıkla 4 güne düşürmezdik gelişini 😀
Yani direk beni silmiş olması gerekirdi.

Görümceniz laftan anlamıyor çok yüzsüz belli, işiniz zor. Ayrıca kendisinin aile kavramından haberi yok, aile olmak bu değil. Bu insan kullanmak.

Son düzenleme:
Görümceniz laftan anlamıyor çok yüzsüz belli, işiniz zor. Ayrıca kendisinin aile kavramından haberi yok, aile olmak bu değil. Bu insan kullanmak.
Zaten benim sorunum burda başlıyor. Zor günümde yanımda olan insana asla sırt çevirmem. Gerekiyorsa elbette kahrını çekerim. Çocuklarıma da anlatırım, onlar bize iyilik yaptılar, karşılığında misafirperver olalım diye. Ama dediğiniz gibi tek taraflı olunca kullanmaya giriyor. Yarın açlıktan ölsem dönüp bakmayacak insanlar için çocuklarımın tatil keyfini bozmam, hizmet etmem, bakıcılık yapmam bekleniyorsa burada söylenen insanlar haklı, bende bir sıkıntı var demekki.
Geçmişe dönüp baktığımda daha da çok kızıyorum kendime. İlk evlendiğim yıllarda beyaz bir halım vardı. Çocukları haşlanmış yumurtayı halının üstüne döke döke eze eze geziyorlardı. Görümcem toplamadan çıkıp gezmeye gidiyordu, arkalarını topluyordum bende.
Yani eşim beni ezdirdi diyemem, sanırım tam olarak ben kendimi ezdirdim. Eşim mesela biri birşey kırdı diyelim, ben toplarken sen bırak annesi toplasın derdi, kardeşini çağırır elimden süpürgeyi alır ona verirdi. Çocuk bakılacaksa o nasıl baksın, çocuğunu yanında götür der mesela. Ama o çocuk bir şekilde yine bende kalır. Yani ne eşimin ne de benim sözümün bir hükmü yok garip bir şekilde.

Küçük görümcem her fırsatta büyük görümcemin dedikodusunu yapar, yerden yere vurur onu. Ben onu da o şekilde kabullenmek lazım der susarım. Ama dışardan görseniz can ciğer dersiniz, günde 10 defa telefonla görüşürler.

Büyük görümcem asla küçük görümcemin dedikodusunu yapmaz mesela, geldiğinde hiç oturmaz, Allah var maddi manevi eşime çok da destek olmuş bir insan. Ama o da herşeye, aklınıza gelebilecek herşeye karışır. Küçük Görümceyle olan ilişkimiz dahil buna ki küçük görümce en çok da buna güveniyor diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X