Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belli ki eşin diyemeyecek varsa başka bir görümcen yada kayınvaliden onların aracılığıyla onalra söyle anne ben çok yoruluyorum tatil planımız var çocuklarla zor geçiyor kimseyi misafir edemem deyin suçlu olursanız da olun yoksa her sene size bununyapval bir defa o şeyi çekmeniz lazım ben öyle yaptım şimdi kafam rahat küsselerde küssünler sonra barışırlar

Bende yurt disindan gelen biri olarak kendi yasadigimi anlatim. Her yaz bizim yazliga Dolan akrabalar, bizden önce gider bizden sonra cikarlardi yazlikdan. Yani biz gidince onlarin düzenine gitmis olurduk kendi evimizde. Benim 'odamda' bana ait bir Dolap Yoktu. Bulasiklari yillarca her ögün ben yikadim masayi ben topladim. Annem temizlik ve kardeslerimle ilgilenirdi. Hic bir sofradan rahatsiz edilmeden kalkamazdim, tuz yok, ekmek bitti, su bitti.
Bi kere o kadar doluydu ki o ev, yatacak yatak kalmamisti, beni balkona yatirdilar, üzerimede havlu örttüm. Bence sadece annemin sucuydu
yeni evliydim , benden 1 yıl önce evlenen kuzenimle konuşurken şakayla sizin olduğunuz şehre geliriz görüşürüz dedim diye bir daha telefonlara çıkmadı 🤣🤣🤣🤣halbuki ne gideceğim vardı ne bişey ,zaten baya baya uzak bir mesafedeydik bu korku bile ona yetti bir daha da hiç konuşmadık (arada başka hiçbir şey yok ) 🤣🤣🤣 bazılarına kesin çözüm yani

Belli ki eşin diyemeyecek varsa başka bir görümcen yada kayınvaliden onların aracılığıyla onalra söyle anne ben çok yoruluyorum tatil planımız var çocuklarla zor geçiyor kimseyi misafir edemem deyin suçlu olursanız da olun yoksa her sene size bununyapval bir defa o şeyi çekmeniz lazım ben öyle yaptım şimdi kafam rahat küsselerde küssünler sonra barışırlar
Kv vefat ettı. Öteki görümcem bundan bile rahat. Bir dönem tayin ısteyip bizimle yaşama planı vardı.

Konudan bağımsız 1 ay ev tutulabiliyor mu? Yani ben 1 yıllık sözleşme imzalamak gerekir sanıyordum.
Yani yazlık yerlerde pansiyon, ev, villa. Istediğiniz her şeyi 1 aylığına kiralayabilirsiniz. Büyük şehirlerde var mı böyle bir uygulama bilmiyorum.
Ama 1 ay kiralanan evlerde ev kirası yüksek oluyor artı evde hizmetçi olmuyor Bu nedenle gurbetçiler akraba evlerini tercih ediyorlar😅

Bizim bursa günlük haftalık aylık sezonluk şekilde veriliyor ama çok pahalı artık neredeyse normal yaz kış 1 yıldan fazla aynı kiraciya ev vermiyorlar herkes sezonluk vermeye başladı o yüzden de yıllık kiralar artmis oldu

Ben konuyu takibe almıştım ama bildirim gelmemiş. Şimdi okudum çok sevindim konu sahibi. Bizi güncelleyin arada. Burada tek yürek olduk.

Konudan bağımsız 1 ay ev tutulabiliyor mu? Yani ben 1 yıllık sözleşme imzalamak gerekir sanıyordum.
Tutabiliyorsunuz, işi usulüne kanuna uygun yapanlar turizm konutu belgesi alıyor, belgesi olanlar günlük ev kiralama sözleşmesi yapıp evi kiraladıkları kişileri kbs’ye bildiriyor.

yalnız bütün site şu başlıkta böyle olduk. herkes görümcenin gelişini tırnaklarını bileyerek bekliyor.

1720952485807.png

Ya neden hayır deyip sınırlarınızı korumuyorsunuz? Hem çalışıyorsunuz, hem çocuklarınız var ve görümceniz kendi keyfinde. Bu forumda bir türlü "hayır" diyemediği için kendi hakkına giren kadınların konularını çok gördüm. Ne olur yapmayın, sizin misafir kabul edemem deyip, rahatça ailenizle birlikte tatile gitmeniz ne saygısızlık ne bencillik ne de başka bir şey, en doğal hakkınız. Aman kocamın hatırı kırılmasın diye kadınlar böyle şeylere katlanmaktan zorunda kalıyor, ama kimse kadının yaptığı fedakarlığı görmüyor. Hayır demek güzeldir :) Hayatta en değerli şey insanın kendisidir.

Öteki görümcenize niye gitmiyorlar?
Öteki görümce Türkiye' de değil. Türkiye'de sadece biz ve teyze, hala, amca, dayı vs.var.
En yakın olarak biz varız yani. Neden Türkiye derseniz. Paraları bizim paranın 35 katı. Aslında alışverişe geliyor. Yani bütün bu gezmeler alışveriş için. Mobilya, kıyafet, perde, yatak vs. hepsi bu cennet vatandan alınıyor, doktora bu cennet vatanda gidiliyor, araba tamir edilecekse burda yapılıyor.
Hatta son geldiğinde baya memnuniyetsizdi herşey pahalanmiş diye.
Hükümet çok ayıp ediyor ekonomiyi yönetemeyerek. Hadi biz Sürünüyoruz, Yazık değil mi düzenini bozup gelemeyen bu gurbetçilere, Adamlar bizim bir tane aldığımız şeyden 35 tane alamasın mi? 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X