Görümceeee 🫠

Göreceğim , ama özür gelmeyecek üstü kapanacak gidecek . Umarım yanılırım

Ben yorum sahibine yazmıştım sizin öyle olmadıgınızı ilişkinizin de arkadaşca oldugunu anladım zaten.Bu sebeple ilişkinizin bozulmaması için pozitiv yorumlar yapmaya calısıyorum.

Şöyle söyleyeyim ben misafir ağırlamayı çok seven bir insanım hani şu kaplara teker teker börekler dizip dizip buzluğa atan tipler var ya onlardanım aynısını bekliyorum dediğim şeyler evinin temizliği yaptığı şey değil bana olan hoşgörüsü sıcakkanlılığı
Önemli olan bunlar bence
Beni bekletip bekletip bi de samimiyetsizlik yapan insana nasıl tavır alayım

Benim görümcem olsa şunu yapardım. Geçer yatardım, sabah kahvaltı hazırlar çocukları yedirir sonra da onlarla havuz kenarına geçerdim. Görümcem ortaya çıkınca hayırdır hem hanımefendinin yüzünü göremiyoruz hem de kalkıp kahvaltısını hazırlıyoruz. Madem kopamadın ortamdan beni de çağırsaydın ben de kopamasaydım, erkekler çocukları yatırırdı, ben de sizle eğlenirdim hain gelin derdim. Surat asmaz, niye öyle niye böyle diye asla sitem etmezdim. Önce onun tavrını ölçerdim. Niye böyle yaptığını anlamaya çalışırdım. Bir daha gelme gitme konusu olunca da sağol ben almayayım, ben evde çocuklarla tıkılıcam sen de arkadaş keyfi yapıcaksın olmaz derdim.

Yani ilişki dinamikleri değişik diyorsunuz, belki de sorun olmayacağını düşündü. Onlar misafir değil aileden dedi. Abi kardeş hasret gidersinler, özel konuşacakları varsa konuşsunlar etsinler dedi... Bunlar hep ihtimal. Görümcenizi tanımıyorum. Kardeşimle beraberdi bizi davet ederken dediniz. Hani bana sormadan nasıl çağırırsın tavrı da yok. Belki yapısı yetişme tarzı böyledir. Ben rahat biriyim. Bana bunu nasıl yapar nasıl söyler kafasında değilim. Arada kardeşim olduğu için bazı şeyleri görmezden duymazdan gelebilirim. Çünkü ben gidince onlar kalacak başbaşa. Ne plan yapmışsak uyarım, günün sonunda da çeker evime giderim. Kardeşime bile lafını etmem alınmışsam da belli etmem. Herkes yetişkin, kafası basıyor. Kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın.

Sapyo cidden yadırgamaz mısın ?
Protokol hazırlıklar benim yaşayışıma ters. Gelin hanımın hatası bu güne arkadaşlarıyla programı varsa ve konu sahibiyle de ilişkisi cok samimi boyutta ise onu da beraberinde götürecek erkekler evde takılacaktı ya da abla ben geç gelrim siz zaten yorgunsunuz yatın dinlenin demeliydi (bu da cok hoş değil tabi) son olarak da en gec 12 de elinde tatli vs eve gelmeli onlarla sohbet etmeli yarın için planlarından bahsedip geceyi güzel sonlandırmalıydı. Tabi ki ben de rahatsız olurdum bu secenekler dısında ama olan olmuş şimdi olumlu düşünmesi ve aradakş güzel ilişkinin bozulmaması adına yorumlar yapıyorum.

Yaptığı çok ayıp ama şey diye düşünmüş olabilir mi yaa sizin planınız sabah havuzmuş galiba. Sabah vakit kaybetmemek için belki de sadece sizi yatıya bekliyordu. Ya da gelirseniz de kardeşiniz evde diye takmadı belki. Sonuçta akşam için bi plan yok. Çok mu iyimser düşünüyorum bilemiyorum.
Şahsen ben plan yaparken benimle muhatap olunmazsa kimle plan yapılıyorsa onunla takılınsın ben de keyfime göre katılırım veya katılmam diye düşünürüm. Mesela görümcem bi plan yapılacağı zaman beni ararsa katılırım, organize ederim müsaitsem ama eşimi ararsa keyfime bakarım canım isterse katılırım. Trip atma manasında değil. Eşimle yapılan plana katılmayınca ayıp olmaz gibi geliyor. Belki de sizin gelin de öyle düşünmüştür. Çarşaf vs de eşi çıkarır diye düşünmüştür. Bilemedim bana çok batmadı şahsen. Hazır gelin yokken kardeşimle muhabbet ederdim bol bol. Kardeşim de giderse o zaman durmazdım evde.

Bazı gelinler ne rahat Bırakın gece 2 de gelmeyi, görümcemin geleceği gün yarım saatliğine başka plan yapsam ya da evde karşılamasam bin yıl konuşur, lafını sokar.

Size ayıp edilmiş bence, ne düşünmüş de yapmış hiç sorgulamaya gerek yok sonuç ayıba çıkmış. Ne kadar samimi olursanız olun fark etmez, beni doğuran annem gelse şunu yapmam

Ayy oha ben cok bozulurdum kardesim onu almaya giderken de derdim ki cocuklari gotur birlikte alin ananizi ben anneme gidiyorum. Gelmisim bi ton yol evine davet etmis ama evde yok. Pes. Bi de gece 2 de geliyo. Tribi de atardim o rahat bisey yahu. Gezeceksin neden cagirdin.ben de gorumceyim de bunun gorumceyle alakasi yok. Dangalaklik yani.

Bu tipleri iyi bilirim.
Sizi degersizlestirmeye çalışıyor
Sonrada normal davranıp sizin hakettiginiz bu demeye calisiyor

Ikisi yapmamis plani. Kardesin yapmis, gelinde bu sekilde tepki vermis

Hiç olmamış bu davranışı. Resmen bir daha gelmeyin demek yani. Eve misafir gelecek ben 2 de eve gelicem olacak şey mi? Ama başka biseye daha şaşırdım o kadar saat çarşaf beklemek saçma geldi. Kardeşiniz bilmiyor mu çarşaf yerini neden vermedi ki çocuklar uyurlardı en azından. Bizde çarşaf yeri bellidir yani biri uyuyacaksa ben evde yoksam eşim çıkarır verir ordan.

Görümcenin yaptığı da sizin yaptığınız da çok uç bence. Özellikle 70 kat el değilse karşı tarafa daha rahata yaklaşabilmek gerekir . Samimiyetle ilgili bir şey bu. Misafir de gittiği yerde mükemmel provalar mükemmel temizlik mükemmel sofralar beklememeli. ( görumcenin yaptığı çok abartı o haklı demiyorum ama provalar yapılacak kadar da kasılmaz diyorum.)

Kardeşiniz güngörmemiş biriyle evli maalesef..

Yaptığı öncelikle kocasına saygısızlık..

İnsan eşine değer veriyor ve seviyorsa onun ailesine de değer verir..

Yerinizde olsan sabah erkenden kalkar çocuklarımı alır evden çıkarım.

Görmezden gelmeyin bu saygısızlığı yoksa size hep bu şekil davranır terbiyesiz kadın.

Merhabalar tekrar , sabah biz uyandık 8 de kardeşim ile yola çıktık onu görmedik , kardeşime gece kaçta geldin dedim ben yatmıştım ya hani
O da bilmiyorum ki dedi , oğlum planınız varsa neden söylemediniz , biz zaten annemdeydik , orda kalırdık dedim . Bişey demedi . Olayı kapattık öylece .

Dönünce nasıl olacak bakıcaz .

Bence bu durumlarda evin hanımını arayıp plan yapilir yani kardeşiniz ile planlamışsınız diye anladım. Neden esi ile görüşmediniz direk olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…