giriş kat diye alışamazsam😔

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.413
365
25
Öncelikle hayırlı akşamlar. Allah razı olsun kayınpederim eşime yüklü miktar para verdi. Bizde kirada oturduğumuz için ev almayı düşündük. Eşim benim istediğim evi alıcaktı.ben ara kat istiyordum eşim gece de çalısıyor vardiyalı olduğu için fabrika da giriş katta korkarım diye istemiyordum. Ama gelelim ki ara katlar çok ucuk. Bizde oturduğumuz evin 2daire yanında yeni yapılan binaya baktık. Yüksek giriş kat fiyatı daha iyiydi ara katlara göre. Eşim aslında arakat diye ısrar etseydim alıcaktı ama ben yüksek giriş kat ve emizin hemen yanında oldugu için ve de daha uygun oldugu için orayı aldırdım. Bu arada paramız yettiği için karşılıklı 2 daireyi aldık giriş katları. Ara kat aldırsaydım 2 daire alamayaktık ama şimdi nedense bir tedirginlik var acaba giriş kat diye alışamazsam diye siz ne düşünüyorsunuz hanımlar kendi evim oldugu için alışır mıyım. Bu arada hemen karşımda da en yakın arkadaşım giriş katında oturuyor

Bende hep giris katda asla oturmam diyordum, ama insan cabuk alisiyor.
Gerçekten de öyle mi dersiniz. Eşimin boyunu aşıyor giriş kat ama malum üst katlara alıştıpım için tedirginim. annem kendi evin oldugu için çok çabuk benimser alışırsın diyor

Niye hiç istemediğin halde iki tane giriş kat aldın ki?
Ben olsam içime sinen ara kat alırdım geri kalanı başka türlü degerlendirirdim.
Gerçekten çok pahalı lar onu alsak değerlendirecek para çok az kalıyordu şimdi liraya veririz diye

Güle güle oturun.
Alışkın olmayan için zor ama alışırsınız yine de.
Ben hiç oturmadım, ısınmak da sıkıntılı olur diye düşünmüşümdür hep ama ev evdir.
Balkonları kapattırın, camlara da demir parmaklık yaptırın gerekirse.
Gerisi de Allaha emanet artık. Olacak olan her yerde olur, canınızı sıkmayın.

Aslında evin bulunduğu sokak, yoğunlugu vs de alışmanızı tetikleyecektir. Tabi alışırsınız ama kolay olmayabilir

Birde 2.5 aylık kız bebeğim var o da bana arkadas olur alısırım diye düşündüm

sıkıntı degıl bence. gırıs kat apartmanda kanalızasyon sorun cıksa derdını ılk kat cekıyor dıye ıstemem yoksa ha 1 ha2. gıdıp 4 5 olmuyorsa bana farketmez. ve ayrıca zamanı gelır evlerın fıyatları degısır belkı kendı ıstedıgın gıbı bı ev alırsın:) kısmet:) acele karar vermenıze de gerek yoktu bence.. en azından arastırabılırdınız pat dıye hıc bısı almam ben:) ama alısmaksa kendı evın . benım dedıgın herseye daha kolay ısınıyor ınsan. kıra olunca goze batan sey sımdı batmaz :)) cogu yani hayırlı olsun bu arada:)

Ben yüksek girişte oturuyorum 5 senedir. Öyle güvenlikli, site dairesi falan değil. O yüzden tek sorun yazın camları tamamen açık yatamam. Gerçi yatak odasını tamamen açık yatıyorum valla, arka taraf bahçe ve yoldan falan görünmüyor. Eşim de özellikle 2 senedir sürekli gece çalışıyor. Yalnızım evde yani. Ama sonuçta mahallede yalnız değilim. Dip dibe bir sürü ev var, yüzlerce insan alt katta oturuyor.
Evlenmeden önce oturduğumuz yerde karşı komşumuza gündüz vakti 5. Kata hırsız girmişti mesela.. Her halükarda canımız Allah'a emanet. Duamı eder uyurum

Ustte komsu gurultusu cekmeyeyim diye en ust katta ev aldim. Tavanin akmasina,isinma sorununa raziyim, gurultu olmasin yeter. Ara katta otururdum diyordum, insanlar beni bu eve itti. Sizi de iten maddiyat. Alisirsiniz, seversiniz. Simdi asla ara katta oturmam diyorum mesela

Giriş katta oturuyorum.Kendi evimiz.Isınması asla sıkıntı olmadı.Yazın da diğer evlere göre daha serin.Bizim apt. da 2 katlı.Demir parmaklık da var.Ben seviyorum evimi.Ama eski ev olsaydı almazdım.Sıfır almıştık.5 sene oldu.Bir de ev ara sokakta.Gürültü sıfır.Bunlar da etken tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…