Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Benim eşim de narsist galiba. Çocukla yoruldugumu anlatıyordum. O zaman yorulacaksan çocuk istemeseydin demişti. Ben istemiş yapmışım gibi. Çocuk gelmiş üç yaşına

Benim eşim de narsist galiba. Çocukla yoruldugumu anlatıyordum. O zaman yorulacaksan çocuk istemeseydin demişti. Ben istemiş yapmışım gibi. Çocuk gelmiş üç yaşına
adamlar hanzo, yol yordam bilmeyen, sorumluluk almayan tipler..
Herkesi de narsist diye etiketlememek lazım, işine gelmeyen durumlarda manipülatif davranan herkes narsist değildir.

adamlar hanzo, yol yordam bilmeyen, sorumluluk almayan tipler..
Herkesi de narsist diye etiketlememek lazım, işine gelmeyen durumlarda manipülatif davranan herkes narsist değildir.
O da doğru. Aynen. Ama bazı davranışlarina da AA benim gibi yaşayan biri varmış aynısını yapıyor diyor filan dedim. Ne diyelim.

Tum yazilari okudum, cilek hanim cok cok guzel ozetlemis. Narsistler de turlu turlu ve hepsinde ayni ozelliklerin olmasina gerek yok, kimisi 10da 7 tutturur kimisi 10/10 ama bu ozelliklerin birkaci bile varsa adi her ne olursa olsun bu hastaligin, kacmak kurtulmak gerek. Biz doktor veya hastabakici degiliz. Yillardir suregelmis bir karakteri "duzeltmeye calismak" bizim gorevimiz degil. Her seyden once bagimli kisilikler olmaktan cikmaliyiz.

Tam 1 hafta once nisanimi kendi istegimle kendi ellerimle bozdum. Yasim, nisan bozmaya cesaret edilecek bi yas degil aslinda malumunuz tr sartlari, baskisi...ama hepsini bi kenara biraktim ve kendi degerimin farkina vardim. Kendi degerimle resmen yuzlestim.

Iliski basinda biz birbirimize aitiz denmisti bana, insan ait oldugu kadini uzmeye kirmaya aglatmaya kiyabilir mi? Hayir.

Ben kisilik olarak konusmaci uzlasmaci mantik tarafi agir basan biriyim. Seffafim. Ilk gunlerden beri ayni seyi soyledim "bir derdim, seninle ilgili bir rahatsizligim olursa cekinmeden soylerim aksi halde icimde tutamam zorla tutarsam bir gun mutlaka patlarim ve bu iliskimizin gelecegi icin iyi olmaz bu yuzden seninle her seyi aninda konusup cozume kavusturmak istiyorum"
Tamam dendi bana, zaten boyle olmasi gerekirmis. Onaylandim.
Sonralari var olan bir sorundan bahsettigim icin SORUN CIKARAN KISI oldum. Hatta ablasinin kuzenin yaninda direkt olarak sen eskiden bu kadar sorun cikarmiyodun nisandan sonra cikarir oldun bile dendi bana.
Var olan bi sorunu, bana yapilan bi haksizligi dile getirince sorun cikaran kisi ben oldum ama bana verilen malzeme ve kaynagi asla konusulmadi bile. HEP SUCLANDIM.
HEP AMA HEP SUCLANDIM.
Kendimden eminim, bir hatam yok olsa da ozur dilemekten asla gocunmam, gonul almak benim icin zor degildir hicbir zaman ve hal buyken, hakliyken ben, zorla ozur dilemem istendi. Kendi kirginligimdan bahsettigimde laf dondu dolasti onun kirginliklarina geldi ve kusura bakma demeyi bil dendi bana. 1 kez hakli hissettigim bi tartismanin sonunda bilincli bi sekilde ozur diledim, ne oldu biliyo musunuz, ozrum begenilmedi. Bombos bir ozur dendi bana. Karsisinda kendimi parcalamam lazimmis, tek bir ozur yetmezmis. Bunu anladim. Adam senin olmeni istiyor ve dirilmeni de kendi isterse saglayacak. Bunlar seytanin yeryuzu subeleri.

Karsimda asla sorumluluk almayan, yaptigi hatalari kabul etmeyen etse bile sebebi bana baglayan bi adama donustu nisandan sonra, beni aileme kotuledi, beni BABAMA karsi karaladi. Sonra agladi zirladi, cicekler hediyeler...yemedim yutmadim inanmadim duzelir demedim, duzelmezdi cunku. Nisanliyken beni babama kotuleyen adam evlenince kimbilir neler yapmazdi.

Sizi sevmiyor bu adamlar, sizin ona sagladiginiz statuyu seviyor, guzel, akilli, iyi yetismis bir kadin tarafindan secildim ve sevildim BEN DEMEK KI BAYA IYI BI ADAMIM diyerek kendini simartiyor, sonra da bu ozelliklerin altinda eziliyor ve seni degersizlestirirken kendini degerli hale getirmek icin oyunlar oynuyor. Psikolojine oynuyor beyninin her bir kivrimi uzerinde hak sahibi oldugunu dusunuyor ve butun bunlari baslatan hareket SENI CEPTE GORMESI, ELDE ETTIGINE DAIR SARSILMAZ INANCI. BUNU ONA NISAN YA DA NIKAH HER NE SEKILDE VERIRSEN VER BIR KEZ SANA SAHIP OLDUGUNA INANDIGI ANDA TAKKE DUSER KEL GORUNUR.

Asiri manipulatif, tiyatrocu, kibirli, bencil ve kendinden baska kimseyi sevmeyen bir insanin adi isterse narsist olsun isterse baska bir sey, derhal uzaklasma sinyalini bir kez aldi mi bir kadin arkasina bile bakmasin.

Bende gerçek bir ruh hastası narsist bir adamdan boşanma aşamasına girdim ve inanırmsn şuan bosanirlen büyük cezalar çekmeye başladi yaptığı tüm kötülük ve bencil ruh hastası oluşunun bedellerini ödemeye başladı bile narsist ruh hastası kişilik bozukluğu olanlarda büyük bedeller ödeyebiliyor karma hiç şaşmaz ettiği eziyeti kötü duygusuz acımasız davranışlarının bedeli ağır oluyor tek başlarına tecrübeyle sabit artık size şunu söyleyebilirim narsist vs her ne olursa olsun kişi ettiği kötülüklerin bedelini ağır ödüyor içiniz rahat olsun siz sadece kurtulmak istemeyip sabır bile göstermek zorunda inanmak zorunda bile kalsanız onlar en sonunda kendi ayaklarına sıkıyor ve kötülüklerinin bedelini ödüyor siz bunlar bedel öderken kaçmayı başarıyorsunuz inşallah bana da nasip olacak..

Tamda bu kısma takıldım bende aynı şeyleri fazlası ile yaşadım çünkü beni tanıdığında cesur guzel kendine guvenen ticaretle ugrasan en iyi şartlarda yasayan bir bayandim bana sahip olmak için o kadar güzel oynadı ki bu tiyatroya herkes inanabilirdi cunku kusursuzdu taki kendisiylr evlenip kızımız olduktan sonra basladi hersey işin zor tarafı ailesinin baskısı psikolojisi iyi değil eskiden asla boyle biri degildi diyerek duzelir idare et demeleri kızım için sabırla beklemek oldu( çünkü kızımı babası taparcasına seviyordu bu bile tuhafti cok sonra anladim herhalde genlerine tapiyorlar) ve işin en kötü yıpratıcı tarafı ben idare ettikçe düzelmesini anlamasını beklerken daha ileri gitti ele gecirdikce eziyetinin boyutu değişti bu işin sonunda kendisine de zarar geleceğini unuttu sanırım şimdi yaptıklarının cezasını çekmeye başladı şükür ders çıkaracagim zorlu bir evliliğim oldu ama cektiklerimin sabrımın sonunda onunda cezasını çekecek olmasını bilmek beni teselli ediyor

Çok şanslısın artık emin ol hayat yaşamak o kadar güzel ki tadını çıkar yeniden doğmuş gibi..

Öncelikle bu konuyu açtığınız için ve deneyimlerinizi paylaştığınız için size ve deneyimlerini paylaşan diğer üyelere çok teşekkür ederim. Eski sevgilimin narsist olduğuna dair şüphem fazlaydı fakat artık şüphe etmiyorum, burada yazılan tüm aşamaları yaşadık. 3 yıldır kendisi bir gram düzelmedi ama beni bambaşka bir insana çevirdi. İnsanlığımı unuttum desem yeridir. Bir aydır görüşmüyoruz fakat benimle iletişime geçmeye çalışırsa katiyen müsaade etmeyeceğim. Yakın zamanda da psikolojik destek almayı düşünüyorum. Allah böyle insanlarla uğraşan herkesin yardımcısı olsun ve tez vakitte kurtarsın inşallah. Hayatımın en güzel fırsatlarını bu insan yüzünden depresyonda olduğum için kaçırdım. Umuyorum ki hayatımın geri kalanında daha sağlıklı bir yaşam süreceğim.

Kendi deneyimlerimden bahsetmem gerekirse, bu insanlar hiçbir zaman sorunun onlardan kaynaklandığına ikna olmuyorlar. Bir de öyle güzel bir ağız oyunu yapıyorlar ki, %100 suçlularsa dahi bunu başlatan kişi siz (!) olduğunuz için suçlu da siz oluyorsunuz. Size küfür ederse veya herhangi bir şiddet uygulamasında bulunursa, siz üstüne gidip sıkıştırdığınız için hak etmiş oluyorsunuz. Onun hatalarını dile getirirseniz veya kırgınlıklarınızdan bahsederseniz, bu şeyler yaşanmamış gibi "kafanda kurup bana takıyorsun" sözünü duyuyorsunuz. Onunla düzenli ve sağlıklı bir ilişki yaşamak istediğinizi anladığında ortadan kayboluyor ve döndüğünde "beni sıkboğaz ettiğin için uzaklaştım" deyip yine suçu size yüklüyor. Bu tip narsist insanlarla iletişimde olduğunuz sürece siz daima kötü, takıntılı, akıl hastası, sıkboğaz eden, ezik, güçsüz, zavallı kişi olarak görünüyorsunuz. Bu ciddiye alınması gerekilen bir konu çünkü uzun süreli bir ilişki yaşadıysanız büyük ihtimalle manipülasyona maruz kaldınız, sosyal yaşantınızda gözle görülür bir bozulma oluştu, özgüveniniz eksildi ve bu mahlukat olmadığında kanadı kırılmış kuş gibi yapayalnız kalacağınızı düşünüyorsunuz. Peki bu insan bir gün düzelir mi? Hiç zannetmiyorum. 3 yıldır onunla uyumlanmak için her yöntemi denedim ve sonunda yine bir kavga patladı, yine "benim yüzümden" ilişki bitti. Çevremdeki herkes onun karakterinden ve davranışlarından rahatsızdı fakat ben ayrılmak istemiyordum. Çünkü ilişkinin merkezinden uzaklaştığımı fark ettiğinde öyle güzel konuşuyor, o kadar değerli hissettiriyordu ki... Kısacası değmez. Bu ilişkide siz kendinizi kaybediyorsunuz ama o ufak tefek sıyrıklarla durumun üstesinden gelip yoluna devam ediyor. Sizler de böyle bir durum yaşıyorsanız farkına varın ve "zararın neresinden dönersen kârdır." düsturu ile yolunuza profesyonel destek alarak devam edin. Kendinizin bu insandan katbekat kıymetli olduğunu da hiçbir zaman unutmayın. Sağlıcakla kalın. ♥

narsist kelimesini bilirdik ama sadece kelimesini.
masumiyet diye bir dizi vardı,ben ilk kez bir narsistin dehşetli hallerini dizideki ilker karakterinde gördüm.
dizi benim için tam anlamıyla psikolojik bir tahlil olmuştu.
dizi kısa sürdü ama bir narsistin her anını ,her duygu durumunu yansıttığını düşünüyorum,şimdi dizinin her sahnesi gözümün önünden geçiyor,heleki kızı alkollüyken fırlatıp sonra inkar etmesi filan.
gerçekten sizin yazdıklarınızı okurken iyice gerildim.
bu psikolojik savaşla uğraşmak çok ama çok zor.
en azından artık eskisi gibi değil insanlar ve anlattıkça,paylaştıkça başkaları da faydalanıyor,sadece sevgili değil ,arkadaşımız da ,işyeri patronumuz da narsist olabilir ve daha iyi bilirsek daha temkinli yaklaşabiliriz .
size de verdiğiniz ağır mücadeleden dolayı geçmiş olsun diyorum.
umarım bundan sonrası sizin için çok daha kolay olur

Narsist partnerle ilgili ortamlarda satılacak bilgi poscastinin çok güzel bir bölümü var herkese tavsiye ederim. Yaşadıklarımız çok kötü olsa da sebeplerini anlamak beni biraz da olsa rahatlattı. narsistin arkasında ağlmak yerine kalkıp hayatımıza devam etmek onlara en büyük ceza.

Siz evlimiydiniz? Kaç senelik evliydiniz

Kıymetli paylaşımınız için ne kadar çok teşekkür etsem azdır,20 sene yaşadıklarımı anlamdıramadığım bir çok konuyu açıklama getirdiğiniz 3 ay oldu boşanalı 11 yaşında oğlum var , herşeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum.allah iyi insanlarla karşılaştırsın .sevgiler

Bütün bunları yaşamış biri olarak, narsist kişilik bozukluğuna sahip kişilerin, melek maskesi altında hayatımiza giren şeytanlar olduğuna eminim. Rafine bir kötülük...Allah ağına düşene sabır ve güç versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…