Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Oh şu son cümle beni çok rahatlattı

Ben o adamdan ayrılalı tam 1 yıl 1 ay oldu ve kendime inanamıyorum şuan. 5 yıl boyunca onları yaşayan ben miydim inanın o kısımlar bile rüya gibi bende..Şu an öyle bir rahatlık ve hissizlik varki kuş gibi hafifledim.. Sanki büyülenmişim, oraya ve o adama hapsolmuşum, öyle bir manipüle etmiş ki beni başka hayatım olmayacağına inanmışım, onu iyileştirmek tek amacım gibi kendi hayatımı yok saymışım..

Ben 30 yaşımda yeniden doğmuş gibi oldum, eziyetten de esaretten de kurtardım kendimi.. Yaşınız kaç bilmiyorum ama karşınıza öyle insanlar çıkacak ki emin olun nasıl katlanmışım diye geçen zamanlarınıza üzüleceksiniz ya da tecrübeydi deyip benim gibi yok sayıp geçeceksiniz.. Mutlu günler çok yakınınızda, sadece şöyle bir çıkıp hayata bakmayı deneyin.. Geç olmadan kabullenip hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.. Zamanla tüm kötü günler silinecek; hem kendinizi yeniden seveceksiniz, hem yeni olgun halinize daha da çok saygı duyacaksınız Şuan hayatım hiç istediğim bi noktada değil hem de birçok konuda ama yine de o kadar iyi ve rahatım ki; inşallah bu duyguyu siz de yakın zamanda yaşarsınız

Merhaba, iki gündür bu postu okuyorum ve yardımınıza ihtiyacım olduğu için üye oldum. Benim eşimde narsist. 3 aylık evliyim. Sizlerin anlattıklarınızla yaşadıklarım aynı. Fiziksel şiddet görmedim ama piskolojik şiddete maruzum.
Ailesi çoook iyi ve yaşadıklarımı anlattım, hepsi arkamdalar. Sen ayrılırsan, bizde görüşmicez onunla diyorlar. Birtek kendi annem onu çok seviyor - piskoloğum anneminde narsist olduğunu söyledi bana. Ben 39 yaşındayım, ve bu yaşımda annemin bana yaptıklarının sebebini yeni anladım. Ve gittim narsistle evlendim.
Ben kendimi kapana sıkışmış olarak hissediyorum. Bu ikinci evliliğim. 10 sene öncesi ana kuzusu ve kötü kaynanam olan ilk eşimden 4 aylık evlilikten sonra boşandım. Şimdi ikinci evliliğimde narsiste denk geldim. Çocuğum yok.
İstesem anında kendime yeni düzen kurabilirim. Yüksek kademe akademisyenim. Ama her ne kadar onun ailesi bana güç versede kendi ailem ve annem beni asla desteklemicek. Bu hayatta tek isteğim huzurlu aile kurmaktı. Yine olmadı.
39 yaşındayım, bari sabredip çocuk yapayım öyle gideyim. Yaşım geçti diyorum. Ama korkuyorum hemde çok. Aynı evin içinde ayrı yaşıyoruz evlendiğimizden beri. Belkide çocuk yapmak istemiyordur, çoğunuzun anlattığı gibi. Benden çook fazla maddi gücü olduğu halde, gözü benim paramda. Kira ödüyorum ona, alışverişleri ben yapıyorum.
Kalırsam bu evlilikte sırf biraz bencil olup çocuk yapmak için, belki zamanla değişir ümidi. Piskoloğum, sen değişirsen o dadeğişir bunu beraber başarıcaz dedi. Ama doğrumu bilmiyorum. Eşim asla terapiye ikna olmuyor çünkü hasta olan o değil, benmişim. Bana yardımcı olun lütfen…

Canım benim o sen değişirsen o da değişir diyen psikoloğunu değiştir. Çünkü alanında gerçekten uzman bir kişi narsistin "asla" değişmeyeceğini bilir. Bu evliliğe çocuk yapmak zaten var olan bir sorunu x5 yapmak.. çocuğuna yazık değil mi? Madem akademisyensiniz kendinize yeni bir hayat kurun. Anneniz toksik uzak durun. 39 yaşına gelmişsiniz annenizin desteğine ihtiyacınız yok. Ki böyle anneler kendi istemedikleri bir durum ortaya çıkınca ayılıp, bayılır, hastalıklara yakalanır,beni üzme demeye başlar. Nerden mi biliyorum kaynanam narsist. Bu numaralara kanmayın.. bakın sizinle akademik ünvanınız ve paranız için evli olan biriyle yaşamayın. Bu insanlarla medenice boşanamazsınız. Herşeyinizi alıp çıkın gidin, çocuğunuz yokken bunu yapın. Avukatınızla görüşsün. Zira siz boşancam dediğinizde ağlar, yalvarır sadece iki gün iyi olur. Çünkü böyle mükemmel bir insanı nasıl boşarsınız..onun gözünden bakın o mükemmel birisi. O psikolojik şiddet zaman zaman fiziksele de dönecek. Bunu beklemeyin. Yol yakınken dönün. İlla biriyle evli kalmak zorunda değilsiniz. Ama hep narsist bireyleri hayatınıza çekiyorsanız sizin sınır çizme probleminiz var demektir. Bu konuda değişin. Lütfen o psikoloğunuzu değiştirin. Şunu da eklemek istiyorum eşinizin ailesine asla ama asla inanmayın, benimkinin ailesi de bana diyordu.çok güzel oynarlar dışarıya unutmayın.Çünkü ailede vardır narsizim, annesine varsa kızkardeşlerine dikkat edin. Gizli narsist olabilirler. Burada yazılanları yabana atmayın.Akılı başarılı bir kadınsınız kimseye ihtiyacınız yok.

Ya gecenin bir yarısı bu konuları okudum. Hayatımda böyle bir kişi yok evet ama belki karşılaşacagim, belki ben böyleyim belki çocuklarım karşılaşacak diye ama zihnimde narsist bir kişiyi oturtamamistim. Resmen sizin yorumlarınızı görünce narsist nasılmış anladım.

Bıle ısteye kendını bır erkegın kolesı yapıp sonra buna aglayan ve cevresındekılerınde aglamasunı bekleyen kadınlara sözüm yok.
Güçlü duracaksınız Boyle salaklara prım vermeyeceksınoz o kadar basit.
Dunyada bu kadar acı varken bunlara uzulmek bana sacma geldı gercekcı bır bakıs acısıyla yorum yaptım.
Aglanıp sızlanmanın kımseye faydası yok
Aman banane ne halınız varsa gorun ya

Kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum. Bu kişiyle ne yaparsanız yapın hep yıpranan taraf olacaksınız ve her seferinde şiddet büyüyecek asla sizin duygularınız hisleriniz önemli olmayacak çocuk konusuna gelince bile bile duygusuz sevgisiz sıkıntılı ortama çocuk getirmeyin bu sorunlarla bir çocuğun hakkını veremezsiniz. Sizinle daha sağlıklı bir ilişki yaşayacak birine ihtiyacınız var tırmanarak ilişki yaşanmıyor. Sağlıklı ilişkide psikoloğa gerek var mı samimi sevgi en güzel terapidir

Selam hanımlar, 1 aydan fazladır foruma girmiyordum. Çok kötü durumdayım, ruh sağlığımı kaybetmekten korkar hale geldim. Yaşadıklarımı yazmam lazım ama konu açarsam linç tayfa çiğ çiğ yer beni. Benim sorumum da narsist anne. Burada yorumlarım da var zaten.

Annem perşembe günü rahmi alınmak üzere hastaneye yattı. Cuma günü ameliyata girdi çıktı. 68 yaşında onu da yazayım, bulunsun. Ameliyattan çıktığında öyle zavallıydı ki anlatamam size, 5 saat süren ameliyatta haliyle donmuştu.(kardeşimin eşi hikayeye giriyor burada x diyeyim adına. Ona da etmediği eziyet kalmadı 17 yılda.) xle bielikte masaj yaparak elini ayağını ısıttık, üstünü başınk toparladık. Sonra x gitti, biz kaldık anamla baş başa. İlk gece gık dedikçe koştum yanına, anestezi etkisiyle öyle zavallı ki acıyorsun, keşke bu kadar huysuz olmasan da biz de sana el bebek gül bebek baksak. Sabaha karşı buna sen artık su iç ve yürü dediler. Su verdim, su diye inleyen kadın su içmiyor. İndim meyve suyu aldım, hemşireler enerjiye ihtiyacı var gazının çıkması için bağırsakların harekete geçmesi lazım dediler çünkü, küçük kutunun yarısını yalvar yakar içirdim gerisini içmedi. Haliyle gazı da çıkmadı. Ha yalvararak ha kızarak bir şekişde 24 saatin sonunda gazını çıkarmayı başardık ama serumlar çıktıktan sonra su içmeyi reddetmeye devam etti.Koca gün içtiği sadece 3 küçük bardak su. Rahimle birlikte mesane operasyonu da yapmış doğal olarak sonda var ve su içmediği için sondaya biriken sıvı kanla karışık gelmeye başladı. Hatta Dün sabah sonda borusunda aleni kan bulaşıkları görüldüğü için yeniden serum bağladılar ve günde 3 litre suyu mutlaka içmesi gerektiğini söylediler. Sün bütün gün etrafında pervane oldum. 3 litre suyu 500lük şişelere koyup masasına dizdim ki ne kadar içtiğini göreyim. Şişeleri doldurdum diye çıngar çıkardı,içmeyecekmiş atacakmış hepsini. Öğleden sonra saat 1de sadece 750ml su içmişti. Kızdım, ben kızınca ona eziyet ettiğim gerekçesiyle hır çıkardı. Biraz tartıştık. Akşam yattığında içtiği su miktarı sadece 1.5litreydi. Bir de yalan söylüyor, çok daha fazlasını içmişmiş. Sondadan belli oluyor ne içtiği kimi kandırıyorsa. Bu sabah gelen hemşire sondayı görünce az içmişsin olmamış dedi, gece uyuduğundan içemediğini bahane etti. Sonrasında ben kantine kahvaltıya indim, doktor kontrole geleceği için 30 dakikada işimi halledip geri çıktım. İçeri girdiğimde bana ben yokken 2 şişe su içtiğini söyledi. Masanın üzerindekiler duruyor nasıl içtin dedim. Şişesini 5litrelik vidondan doldurduğunu söyledi (%100 yalan). Tabi nenim canıma tak dedi söylendim. Bana garezin mi var neden önündeki şişeleri içmiyorsun da oradan dolduruyorsun, gavurluk yapman şart mı, gebereceksin (bu keşimenin yanlış olduğunu biliyorum ama etkili olır belki diye bu kelimeyi seçmiştim. Çünkü yalvarmaktan güzelce söylemekten yıldım) bu yaptığın yüzünden diye söylenirken içeri doktor girdi ve hastaya çok sert davrandığım gerekçesiyle benim evime gitmemi istedi. Yani anamın iyiliği için çabalarken hastaneden kovuldum. Kendisine yeniden serum bağladılar.

Bu inadı yapıp su içmeyen insan normal koşullarda doktor "a" dese "aa" şeklinde yapar ama inatla yapmadı. Suyunu düzenli içse bu gün hastaneden çıkacaktı. Hastaneden çıkmamak için özellikle yapıyor gibi. İnanın o kadar üzgün ve aşağılanmış hissediyorum ki anlatamam. Bundan sonra çıkışı yapılana kadar hastanede yalnız. Bakalım kaç günde çıkacak. Pasif bir inatla beni insanlara hasta ruhlu olarak göstermeyi başardı. Bunlar insanı delirtmeyi gerçekten çok iyi biliyor

Allah kimseyi narsist anneyle sınamasın.

Ben şuan boşanma yada bosanmama eşiğinde olarak bu yazı karşıma çıktı ben eşime sanal alemde gördüğüm kadarıyla böylesin derdim kendim bile bazen şüpheye düşerek şimdi okuduklarima bakıyorum ben gerçekten narsist biriyle evliyim ve çocuğum var ve ben alak bulak durumdayım sanki benim hayatımın berbatligi anlatılmış bu nasıl bir acı bu nasıl bir yaşam ben halen ne yapicagimi bilmiyorum çünkü oğlum elimi kolumu bagliyo 1 günlük ayrılma kavgamizda bile psikolojisi mahvoldu çocuk yanyana duralım diye savasiyo bizimle şuan 5 yaşında anliyo gibi ben şimdi ne yapayım ne edeyim

Narsist biri ile çocuk büyütmek çok zor. Çünkü çocuğu da etkiliyor. Çocuğunuz şu an küçük evet ama ileriki yaşamında daha depresif bir hal almasını istemiyorsanız ayrılın derim. Çünkü narsistlerin çaresi yok. Günden güne daha kötü oluyor. Sizi hasta eder. Hasta bir anne evladına verimli olamaz. Evladinla yeni bir hayat kurmanı tavsiye ederim.

Birkaç gündür şunu farkediyorum. Ben ayrılalı 1 sene oldu. Ama resmi boşanmam 4 ay önce oldu. 1 senede neyi farkettim. Zaman daha çok geçtikçe bazı şeyleri daha iyi anlıyorsunuz. Neden,niçin nasıl? 4 yılım onla geçti. Meğer öyle ablukaya almış ki ben ben olmaktan çıkmışım. Şimdi eski Şeyma oldum. Gülen, konuşan,esprili, kaygısız, düşüncesiz bir Şeyma. Hamd olsun özüme döndüm. Onla iken hep düşünceli idim. Çok fazla gelecek kaygısı vardı,sürekli psikolojik baskı ile birşeyler isteme vardı. Benim kariyer hayatıma kafayı takmıştı. Sedef hastalığıma kafayı takmıştı. Şimdi bakıyorum da normal bir insan niye taksın? Seven kişilik böyle olmaz ki. Koruyup kollar, seni sadece bu dünyanın menfaati için sevmez. Seni sen olduğun için sever. Seni eksiğin ile sever. Senden maddi beklentide olmaz. Sen mutlu olursan mutlu olur. Takıntılı olmaz. Hepsi geçti gitti. Geçip gidiyor. İlk zamanlar evet çok zor oluyor. Ama zaman güzel ilaç oluyor. Allah toparlıyor. Daha çok güçleniyorsun. Daha çok kendine dönüyorsun. Öyle saçma şeyler yaşamışım ki o hengamede anlamamisim. Hep miş muş sa se ekleri ile yaşamışım. Seviyormus gibi yaparsan şöyle olur. Yaparsan böyle olur. İşinde yükselirsen böyle olur. Halbuki beni düşündüğünden değil daha lüks yaşamak,gelecek kaygısı olmaması için bunlar. Yoksa ben isimde iyi olmuşum ona ne.. Yaşam zaten bir mücadele kazanıyor musun tamam yani. Yaşamı çok ciddiye almamak lazım. Bu tipler yaşamı çok ciddiye alıp hayattan bezdiriyorlar.

Annene ve sana geçmiş olsun. Ben iyi olsun diye uğraştıkça böyle davranıyorlar. Hiç ses etme. Doktorun bunları bunları söylüyor istersen yaparsın dersin... yapsanda yapmasanda yaranamazsın çünkü.

Bakın çareniz yoksa bile sessiz tepkisiz kalabilirsiniz. En büyük kötülük çocuğu ikinizin arasında bırakmak olur. Çocuk sizi bir arada tutmaya çalışan bir tutkal değil. Çocuğunuza bu şekilde davranmayın. Kavganızı çocuğun yanında yapmayın. Hiç bir boşanma çocuğu etkilemez. Anne baba davranışı çocuğu etkiler unutmayın..

Narsist anne babanın narsist oğlu olduğunu düşünüyorum...Ailesindede acayip bi baskı var ama sorsanız çok rahatlar.Daha 50-55 yaşında gelin bizi bakarmı gelin dediğin şöyle olur imalarıyla karşılaştım ilk haftadan.Çok sonraları eşimin benimle ailesine uygun dediklerini yapacak biraz pasif sorun çıkmasın diye kendini harcayacak bi tip olduğum için benimle olduğunu anladım.Aslında o ailesi için evlenmiş...ve beni daha tanıştığımız ilk aylarda bile aldatıyormuş

Annene ve sana geçmiş olsun. Ben iyi olsun diye uğraştıkça böyle davranıyorlar. Hiç ses etme. Doktorun bunları bunları söylüyor istersen yaparsın dersin... yapsanda yapmasanda yaranamazsın çünkü.
Dün akşam çıkardılar hastaneden. Ben kovulduktan sonra serumu reddedip gerektiği kadar su içmiş gülsem mi ağlasam mı boğazını mı sıksam bilemedim. Derdi beni bezdirmekmiş. Öğrendik tekrar. Tabi ki yine benim evde şu an, hiç müdahale etmiyorum. Ne kadar uzak durursan o kadar güvende oluyorsun

Sakin ol champ... Sen iyi ol gerisi hallolur. Zaten huyunu biliyorsun takılma. Sıkma tatlı canını..

Şu an ne durumdasınız peki? Narsizim kesinlikle ailede oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…