Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Aldatma aldatmadır. İlişkiye şüphe girer. Her benden uzak olduğunda telefonda sosyal medyada bir şey yaptığında yahu beni aldatıyor mu biri ile mi görüştü. Ya şurda şu olmuştu acaba beni aldattı yalan mı söyledi der insan? Demem ben sineye çekerim diyen biraz kendini kandırıyor anca karşılıklı yapılıyor ise görmezden gelinir yaşanan. Bir hata yaptım gittim biri ile ilişkiye girdim, ama seni de çok seviyorum. Aman canım olur öyle hatalar geçmişte kalmış mı diyelim. Ben de gideyim yapalım ödeşelim:KK70:
Aids hpv olunca ben görürüm sizi :KK70: herkesin ilişki anlayışı farklı genel geçer olarak özellikle bizim ülkede esnek ilişki ve arada partner değiştirme yok, kabul edilmez. Yapan seven kabul eden var o ayrı Kim napıyorsa yapsın o zaman evlenmesin madem , bize ne kim kimle ne yapıyor:KK70:

Ben de kendimi rahat geniş sanardım.
İnsan hayret ediyor.
Nasıl ilişkiler yaşıyorsunuz ya.
Tombala gibi rastgele herkesle sevgili olup bu iyiymiş dursun demek bu.
İlla ciddi diye başlamaz ilişkiler ama sevgili olma nedeni bir insandan hoşlanmak değil midir?
Nasıl güveniyorsunuz birbirinize nasıl sindiriyorsunuz?
Evlenmek için evlenmek gibi bir şey bu.
Kalsın yani almayayım ben böyle evlilikte ilişki de.
ilişkilere bakış açısı artık b.k gibi insanların afedersiniz
ben de ilk başlarda bir ilişkiyi aşırı ciddiye almam ama aldatmak ve aldatılmak buna dahil değil
veya birilerini yedekte tutmak
yakın çevrenizde var mı bilmiyorum ama biraz dikkatle bakınca
bazı insanlar bir ilişkiyi bitirir bitirmez hemen yeni biriyle başlıyor
işte o tarz başlangıçların sebebi o yeni sevgilinin aslında eskinin ilişki devam ettiği dönemde yedekte tutulması
biraz yakından baktığımda bu tarz insanların yalnız kalma korkusu olduğunu, ilişki bağımlısı olduğunu keşfediyorum
azıcık daha derine indiğimde, çocukken ailelerinden yeteri kadar sevgi, ilgi, onay alamadıklarını farkediyorum
içlerinde ailelerin eksik bıraktığı ilgi aslında bi boşluk oluşturuyor ve bu boşluğu ilişkilerle doldurmaya çalışıyorlar
ama bingo: o boşluk ilişkilerle de dolmuyor .

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Esin bu durumu nasıl öğrendi?

ilişkilere bakış açısı artık b.k gibi insanların afedersiniz
ben de ilk başlarda bir ilişkiyi aşırı ciddiye almam ama aldatmak ve aldatılmak buna dahil değil
veya birilerini yedekte tutmak
yakın çevrenizde var mı bilmiyorum ama biraz dikkatle bakınca
bazı insanlar bir ilişkiyi bitirir bitirmez hemen yeni biriyle başlıyor
işte o tarz başlangıçların sebebi o yeni sevgilinin aslında eskinin ilişki devam ettiği dönemde yedekte tutulması
biraz yakından baktığımda bu tarz insanların yalnız kalma korkusu olduğunu, ilişki bağımlısı olduğunu keşfediyorum
azıcık daha derine indiğimde, çocukken ailelerinden yeteri kadar sevgi, ilgi, onay alamadıklarını farkediyorum
içlerinde ailelerin eksik bıraktığı ilgi aslında bi boşluk oluşturuyor ve bu boşluğu ilişkilerle doldurmaya çalışıyorlar
ama bingo: o boşluk ilişkilerle de dolmuyor .
Biz yaş olarak artık piyasadan çekildik. Görmüyorum yeni ilişki pek ondan. Ama yeni nesil böyle yaşıyorsa aşkı yazık günah

Esin bu durumu nasıl öğrendi?
Ex kişisi, sosyal medyadan kocasına yazmış:KK70: artık ne yazdı ise adam dağılmış. 7 sene evvel böyle böyle oldu diye itiraf edesi gelmiş, evliliği bombalamak istemişmiş konu sahibine göre
Konu sahibi de ortada yok, firar etti :KK70:

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Eşiniz aranızdaki tüm bağı koparmış ve çözmek de istemiyor boşanmayı düşünüyor olmalı, size güveni çok sarsılmış belli ki. Aslında çok eskide yaşanmış iliskiniz ciddi dahi değilken ve sonrasinda ikinizin arasında yaşanan başka bir güven problemi yoksa belki terapi vs ile düzelir diyeceğim ama… Aldatma başlı başına bir problem üzerine bir de saklamışsınız. Esiniz de bu konularda çok hassas birine benziyor. Dönüşü olursa bile çok çok zor bir süreç bekliyor sizi.

Gittigim psikologda genel muhabbet ederken iliskiler ile ilgili konu acilinca genelde kadinlar aldatilmalarda erkeklerin karsi cinsle yasadigi iliskide cinswllikten daha cok duygusal iliskinin olmadindan yaralaniyor erkekler ise genelde ne olursa olsun iliski yasamamis olsun kafasindalar bu durumu kolay kolay atlatamiyorlar demisti.

Duruma cok uzuldum bence iyi bir cift terapisti arastirin en azindan deneyin olmazsada bitmesu ikiniz acisindan en onemlisi ben esiniz bitirmek istese bitirirdi diye dusunuyorum bence oda adim atabilir bunun icin eger olmuyorsada bu durunda bitirmem en mantiklisi

Ex kişisi, sosyal medyadan kocasına yazmış:KK70: artık ne yazdı ise adam dağılmış. 7 sene evvel böyle böyle oldu diye itiraf edesi gelmiş, evliliği bombalamak istemişmiş konu sahibine göre
Konu sahibi de ortada yok, firar etti :KK70:
7 sene birsey demeyen adam şimdi neden desin ki bana cok inandırıcı gelmedi

Bana birisi evl3nmeden önce eşinle ilişkim var dı dese hadi oradan derdim muhtemelen tabi yaşamadan net birşey de diyemiyorum ama evlilik öncesinin hesabı sorulmaz
bence öyle takıntısı olan biride evlenmeden bu konuyu konuşup karar vermeliydi

Ama sorunlarım var ve boşanmaya bahane arıyorsam eşime hesap sorardım konuyu büyütüp sizin evliliğiniz bitmiş zaten eski sevgili bahane gibi geliyor bana

Son düzenleme:
burada bi üye daha vardı, eşinin hoşlanmadığı birisi vardı o üyenin de tanıdığı, sonra eşi özellikle bir şey yaşadınız mı diye sormuş kadın yok demişti, yıllar sonra birden evet yaşadık diyince pat diye ayrılmak istemişti, hatırlayamadım ama belki hatırlarlar.

Bazı erkekler üzerini örtmüyor sanırım ki, o zaman öğrense o zaman ayrılırdı, bazı yaşanmışlıklar olsa da şu an öğrenince şu an ayrılmak istiyor. yaşanmışlıkların anlamı yok onlar için.

Belki linçlenirim ama eşiniz bahane arıyormuşt bulmuş gibi geldi bana. Eşimle 5yıl sevgiliydik 6yıllıkta evliyiz ve sevgili olduğumuz ilk yıl oda bende birbirimizi aldatmıştık evet bunu sonradan bi şekilde ikimizde öğrendik ilk zamanlar üzülmüştük ama geçip gitti yani üstünde durmanın bir anlamı yok ilişkinin en başında kim ciddi başlıyorki ben şahsen 1–2ay takılıp ayrılırım diye düşünüyordum evlemdim çocuğum bile oldu. Evlenmeden önce ilişkinin başımda yaşananlar için biraz fazla tepki vermiş.
En azından başkalarıyla evlenip kimsenin başını yakmamışsınız. Tam birbirinize göresiniz, mutluluklar.

Aldatma aldatmadır. İlişkiye şüphe girer. Her benden uzak olduğunda telefonda sosyal medyada bir şey yaptığında yahu beni aldatıyor mu biri ile mi görüştü. Ya şurda şu olmuştu acaba beni aldattı yalan mı söyledi der insan? Demem ben sineye çekerim diyen biraz kendini kandırıyor anca karşılıklı yapılıyor ise görmezden gelinir yaşanan. Bir hata yaptım gittim biri ile ilişkiye girdim, ama seni de çok seviyorum. Aman canım olur öyle hatalar geçmişte kalmış mı diyelim. Ben de gideyim yapalım ödeşelim:KK70:
Aids hpv olunca ben görürüm sizi :KK70: herkesin ilişki anlayışı farklı genel geçer olarak özellikle bizim ülkede esnek ilişki ve arada partner değiştirme yok, kabul edilmez. Yapan seven kabul eden var o ayrı Kim napıyorsa yapsın o zaman evlenmesin madem , bize ne kim kimle ne yapıyor:KK70:
Bizim ülkede böyle şeyler olmaz dediğiniz kısma kadar çok haklısınız.
Ama bizim ülkemizde her türlü şey yaşanıyor, bu kısma katılmıyorum. Müge anlı hiç izlemediniz sanırım ama bu ülkenin gerçeği orda. Onun dışında swinger olayları da çok yaygın bu ülkede.
Çok fazla açık ilişki yaşayan insan var, muhafazakar/modern ayrımına gitmeden söylüyorum bunu.
Bizim ülkemizde olan sadece bu tarz şeylerin daha gizli saklı yapılması.
Ama bence o pembe gözlüğü çıkarıp bizim ülkemizde böyle şeyler olmaz diyip 80 milyon adına konuşmayı bırakmalıyız artık.
Bu tarz ilişki modelleri sizin tarzınız olmayabilir, ama olanı da yok saymak bana biraz at gözlüğü takmak gibi geliyor.

7 sene önce yaşanıp tamamen bittiğine emin misiniz ? Eski grubumda vardı falan bana pekte masum gelmedi açıkçası.Eşinizinde tepkisi bu sebeple bu kadar sert olabilir mi ? 7 sene durmuşta şimdi niye ortaya çıkmış.Oturmayan birşeyler var.Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bizim ülkede böyle şeyler olmaz dediğiniz kısma kadar çok haklısınız.
Ama bizim ülkemizde her türlü şey yaşanıyor, bu kısma katılmıyorum. Müge anlı hiç izlemediniz sanırım ama bu ülkenin gerçeği orda. Onun dışında swinger olayları da çok yaygın bu ülkede.
Çok fazla açık ilişki yaşayan insan var, muhafazakar/modern ayrımına gitmeden söylüyorum bunu.
Bizim ülkemizde olan sadece bu tarz şeylerin daha gizli saklı yapılması.
Ama bence o pembe gözlüğü çıkarıp bizim ülkemizde böyle şeyler olmaz diyip 80 milyon adına konuşmayı bırakmalıyız artık.
Bu tarz ilişki modelleri sizin tarzınız olmayabilir, ama olanı da yok saymak bana biraz at gözlüğü takmak gibi geliyor.
Aynı şeyi söylüyoruz aslında, yapana yapma demem, ama kabul edip alkışlamaya da gerek yok. Herkesin kendi bakış açısı. Diğer taraf özgürce ne yaptığını izah edip normal görüyorsa ben de anormal gördüğümü rahatça ifade edebilirim. Ben şimdi müge anlı çetelesi mi çıkarayım ülke profili için 😁 yapan yapıyor nefis herkesin nefsi irade kendi iradesi 🤷🏻‍♀️
Hızlıca yazdığımız için muhtemelen doğru izah edemediğim yer illa olur. Herkesin kendi hayatı kendi tercihi, biz yargılayan merci olamayız zaten :) aslında ben de genel olarak bu şekilde düşünülmediği kanaatindeyim o an orda yazma ihtiyacı hissetmemişim demek ki😅

Son düzenleme:
burada bi üye daha vardı, eşinin hoşlanmadığı birisi vardı o üyenin de tanıdığı, sonra eşi özellikle bir şey yaşadınız mı diye sormuş kadın yok demişti, yıllar sonra birden evet yaşadık diyince pat diye ayrılmak istemişti, hatırlayamadım ama belki hatırlarlar.

Bazı erkekler üzerini örtmüyor sanırım ki, o zaman öğrense o zaman ayrılırdı, bazı yaşanmışlıklar olsa da şu an öğrenince şu an ayrılmak istiyor. yaşanmışlıkların anlamı yok onlar için.
Yorum doğru da ama gene empati yapıyorum bana olsa ben kötü hissederdim, özellikle ilk an acayip sarsıcı olurdu. Yaşanmışlıklar yalan mıydı diye düşünürdüm, kafam karışırdı, şüphe ile sorgulamaya geçerdim.

X