Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Aldatan birisi onurlu şekilde çıkıp gidemez. Çektirsin gitsin.

Her şeyi yapmanın onurlu ve rezilca yolları var yaf, konu sahibesi alenen iğrenen nefret eden adama yapısıp kalmış, yüzüne bakmayan adamla aynı evde yaşıyir. Bir halt yemiş aldatmış, şu noktada yapılacak tek şey hatalı olduğunu kabul etmek ve daha fazla uzatmadan çıkıp gitmek.

Sayfaya giriyor da cevap yazmıyor emaan :KK70: akıl verin diyor, ortada hatun yok. Akıl vereyim de detay yok ne diyelim 😀 ben bile ikna olmadım koca nasıl olsun🤣
Yani ben de ilk mesaja gore eşine olumsuz yazmistim tabii bolca begenilmedi 😀 ama sonra yorumlari okuyunca eksik anlatilan seyler olabilecegi kanisina vardim yine de adamin tepkisizligine şaşıyorum ya bosanir ya kizar ama belki de sessiz kalip kendi de aynisini mi yapiyordur ki konu sahibi de aldatiyor olabilir demis yani bilemedim

Bence 7 sene beklemiş değil. Birden hortlamak böyle tipler. Konu sahibinin bi dürtüklemesi olduğunu düşünüyorum.
İlişkilerinin başında olmuş bu olay evlilikle birlikte takribi yedi sene işte

Taner-Affetmedim Kendimi diye bir şarkı vardı kafamda o dönüyor konuya ithafen🤣
Screenshot_20240306_121921_YouTube.jpg

"Bir günah işledim kaybettim seni
Bilirim geriye dönmezsin
Bir günah işledim çok üzdüm seniBilirim bir daha sevmezsin
Her gece seni özlediğimi
Söylesem de
Faydası yok bilirim
Her gece seni unutmak için
Sevişsem de
Sen başkaydın sevgilim
Ben hatalarım için
Sana yaptıklarım için
Hiç affetmedim kendimi
İnan bana hala sızın içimde
Ağlarım düşündükçe
Hiç affetmedim kendimi" :KK70:

Ben de yorumumda bunlari demek istemistim sen daha guzel aciklamissin
Maalesef toplumdaki durumda bu cokca rastlanan bir sey dogru bulmamak bunun oldugu gercegini degistirmiyor.
Biz böyle şeyler yaşanmıyor demiyoruz ama niye doğru olanı savundugumuz da haksız duruma düşüyoruz onu anlamadim ben siz sapla samanı karıştırıyorsunuz doğruyu dusunen insanlar da var niye olmasın ki? Ben aldatmadim mesela kendimden eminim böyle şeyler yapmadım ister inan ister inanma bu da senin bilcegin iş. Ama ben bunu yapmadiysam yapılsın istemem niye isteyeyim başkaları yaptı diyemi? Sizin etki alanınız başkalari mi.. yoksa kendi değerleriniz mi? Herkes yapıyor benim eşim de yapmış ne olmuş derse bı kadın veya erkek o da onun kendi bilcegi iş herkes kendi çizer yolunu bı yerde..
Adam kabul edemiyor işte zorla mı edecek başkaları ediyor diye
Siz kadını affetmesini temenni ediyorsunuz ama adam etmiyor işte
Miş mış diyerek mi yorum atmaliydik anlamadım

İlişkilerinin başında olmuş bu olay evlilikle birlikte takribi yedi sene işte
Tamam ama adam 7 sene boş durup da dur canım sıkıldı şunun evliliği canımı sıktı dememiştir.
Arada adamın bunu yapmasına sebep olacak bir şey olmuştur.

İstese evlenmelerine bile engel olacakken niye başlarda değil de şimdi söylemiş diyoruz.

İlişkinin ilerleyip ilerlememesinden emin olmamak nedir yahu?
Aynı anda birkaç kişiyle görüşmek kadar çirkin bir şey var mı?
Eşinizin basbayağı aldatmisiniz. Hemde ortak çevreden biriyle. Bu da şuan icin gayet tetikleyici,kabullenmeyi zorlaştıran bir mesele.
Herkes yapıyor mantığıyla iğrençlikleri normallestirmekten vazgecmeliyiz.
Böyle diye diye ilişkilerin suyu çıktı gerçekten.

Ben de yorumumda bunlari demek istemistim sen daha guzel aciklamissin
Maalesef toplumdaki durumda bu cokca rastlanan bir sey dogru bulmamak bunun oldugu gercegini degistirmiyor.
aynen yani bunu demeye çalıştım
bizim anormal görmemiz, iğrenç bulmamız, karaktersizlik ve şerefsizlik olarak nitelendirmemiz
böyle durumların yaşandığı ve hatta bazı tipler kabullendiği için bunların yaşandığı gerçeğini yok etmiyor .

İlişkinin ilerleyip ilerlememesinden emin olmamak nedir yahu?
Aynı anda birkaç kişiyle görüşmek kadar çirkin bir şey var mı?
Eşinizin basbayağı aldatmisiniz. Hemde ortak çevreden biriyle. Bu da şuan icin gayet tetikleyici,kabullenmeyi zorlaştıran bir mesele.
Herkes yapıyor mantığıyla iğrençlikleri normallestirmekten vazgecmeliyiz.
Böyle diye diye ilişkilerin suyu çıktı gerçekten.
Valla görüyorum ki herkes ( yani bunu söyleyenler ) başka bı herkese bakıyor kimse demiyor ki düzgün ilişkileri sağlayalım savunalim düzeltelim gerçekten garip bı hal almiş herşey
Kimse aynayı kendine cevirmiyor hep yansıma

Tamam ama adam 7 sene boş durup da dur canım sıkıldı şunu evliliği canımı sıktı dememiştir.

İstese evlenmelerine bile engel olacakken niye başlarda değil de şimdi söylemiş diyoruz.
Nedense orası benim içinde soru işareti.Yillardir arkadaş grubunda varmış bu adam silmeyi ve engellemeyi düşünmemiş.Bu kadar yıl sonunda adamı ne durtuklemişte konu sahibinin eşine anlatmış???? Kadının ilişki başında emin değilim diye başkasıyla görüşmesi,yuzeyselde olsa cinsellik paylaşması o kadının güvensiz ve sadakatsiz olduğu izlenimi veriyor Hikayede yanan koca olmuş....

Tamam ama adam 7 sene boş durup da dur canım sıkıldı şunun evliliği canımı sıktı dememiştir.

E artık onu konu sahibi yazacak. Sanki pat diye durup dururken yazmış gibi yazmış konu sahibi. Kaçtı zaten yazmıyor 🤷‍♀️

Çocuğun kendisi söylemiş sosyal medyadan. Benle konuşmaya gelince inkar etmek istemedim hem içimdeki suçluluğu atabilmek için hem de arkada bırakabileceğimizi düşünüp
Saka mi bu evli barkli kadinin hayatina nasil boyle bir mudahelede bulunabiliyor. Ne haddine. Kocaniz manyagin teki cikip, sizi oldurebilirdi bile bu mevzu yuzunden.
Bence inkar etmemekle iyi yapmissiniz, ama asiri fazla suclu psikolojisine girmeden ciddi degildim, aptalligima, cocukluguma geldi vb deseydiniz. Sanirim her turlu ozuru dileyip durumu aciklamissiniz ancak. Esiniz buna taktiysa duzelmez. Baska birinden esinle ben soyle boyle yaptim gibi seyler duymasi da gururunu kirmistir. Belki cift terapisine gitmeyi onerebilirsiniz.

Benimkini dönüşte kullanırız

İlişkinin başında nasıl bir ciddiyet bekliyordunuz? Diğer adam "hemen evlenelim" deseydi, o halde eşinizi bırakıp onunla evlenecektiniz. Sizin tek derdiniz evlenmekmiş, kimin olduğu önemli değil. Büyük ihtimalle diğer adamdan ışık görmeyince eşinize yöneldiniz.

Herkes dürüst biriyle evliliği hak eder, adam gerçeği anlatmasa eşinizin ruhu bile duymayacaktı. Bir de dürüst olursam affeder diye düşündüm diyorsunuz. Yine kendinizi düşünmüşsünüz, vicdan azabı çekmiş olsaydınız bu cümleyi kurmazdınız. Eşimi kandırmamak için itiraf ettim derdiniz. Adam onurlu biriyse sizinle devam etmez.

Bende diğer adamın 7 yıl sonra ortak çevre ve bu olayın duyulmasını göze olarak eşe biz bunları yaşadık zamanında diyeceğini sanmıyorum. Koca adama zarar vermekte isteyebilirdi. Niye kendini böyle bir riske atsın?
Konu sahibinin ilişkiye bakışındaki rahatlıktan ötürü, arada başka şeylerde olmuş olabilir.

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Hatalısınız, nasıl bir sonuca varacağını bilmeseniz de eşinizle adını koyduğunuz bir süreçteyken başka biriyle görüşmek aldatmaktır, aldatmışsınız ve bunu eşinizden saklamışsınız.

Diğer adamın yaptığı her ne kadar karakter yoksunluğu da olsa sevgililik döneminde eşinizi aldattığınız ortaya çıkmış, o saatten sonra yaptığınız dürüstlük dürüstlük değildir kusura bakmayın.

Kendinizi eşinizin yerine koyun, sevgiliyken aldatılmış ve itiraf edilmemiş, evlendikten birkaç sene sonra bu olayı elin adamından duyuyor hem de aldatma eyleminin taraflarından biri olan kişiden.

Duyduğu andan itibaren ne güven kalmıştır ne de saygı, ikisinin olmadığı yerde sevgi de kalmaz.
Bundan sonra size güvenemez ki🤷‍♀️ aldattığını saklayan her şeyi saklar diye düşünür, bu adam dışında başka görüştükleri de var mıydı acaba diye düşünür, bence eşinizin boşanma teklifini kabul edin ve ayrılın.

Biz böyle şeyler yaşanmıyor demiyoruz ama niye doğru olanı savundugumuz da haksız duruma düşüyoruz onu anlamadim ben siz sapla samanı karıştırıyorsunuz doğruyu dusunen insanlar da var niye olmasın ki? Ben aldatmadim mesela kendimden eminim böyle şeyler yapmadım ister inan ister inanma bu da senin bilcegin iş. Ama ben bunu yapmadiysam yapılsın istemem niye isteyeyim başkaları yaptı diyemi? Sizin etki alanınız başkalari mi.. yoksa kendi değerleriniz mi? Herkes yapıyor benim eşim de yapmış ne olmuş derse bı kadın veya erkek o da onun kendi bilcegi iş herkes kendi çizer yolunu bı yerde..
Adam kabul edemiyor işte zorla mı edecek başkaları ediyor diye
Siz kadını affetmesini temenni ediyorsunuz ama adam etmiyor işte
Miş mış diyerek mi yorum atmaliydik anlamadım
Hayir tabii ki adam kabul etmemeli benim de kabul edebilecegim bir durum degil ben de kimseyi aldatmadim benim deger yargilarima uyuyor demedim zaten uymuyor. Toplumda boyle sey cok diye belirttim o kadar.
Bir de adamin tepkisi daha doğrusu tepkisizligini sacma buldum yetiskin bir insan acikca iletisim kurabilmeli olmuyorsa ayrilsin ne arkadan is cevirsin ne de gelgitli davransin kadini affetmesini temenni etmiyorum edecek mi etmeyecek mi net değil bu acidan adamin tepkisini yanlis buluyorum

Böyle milleti yedeklemeye çalışan insanların hiçbir ilişkisi dikiş tutmuyor. Aklınız sıra yalnız kalmamak için bu olmazsa şunla oyalanırım diye iki tarafı da kandırmışsınız ama yediğiniz hurmalar maalesef tırmalamış. Diğer adamın da ağırına gitmiştir yedek oyuncusu yapılmak. Belki ortak arkadaş grubunda bile rezil oldu. Bak seni kullandı gitti evlendi dediler bilemezsiniz ki. 7 sene sonra niye yazmış onu anlamadım ama. Ya iletişim kurdunuz ya da sosyal medyada ekliydiniz beğeni falan yapıyordunuz adam da iyice gıcık oldu. Başka türlü 0 iletişim kurulan birinin 7 sene sonra bunu yapması hiç mantıklı değil. Ayrıca bazı insanlar sanıyor ki her hayata istediğim gibi dahil olurum, işime nasıl gelirse öyle davranırım falan. Ama her kuşun eti yenmez işte. Eşiniz de aldatıldığını bilseydi belki evlenmeyecekti onu da kandırmışsınız. Her şeyi geçtim gerçek karakterinizin ne olduğu konusunda da eşinizin kafası karışmıştır. Saygı bitince sevgi de zamanla biter maalesef. Boşanmak en hayırlısı gibi görünüyor evli kalsanız bile artık size eziyet olur.

X