Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Aldatmanın geçmişte olmasıyla şimdi olması arasında ne fark var. Bugün de 3-5 sene sonra geçmişte kalacak o zaman burada aldatılıp ayrılmayan kadınlar ya da eşim geçmişte de yapmıştı affettim diyen kadınlar neden linçleniyor. Ha bu bir tercih meselesidir isteyen affeder istemeyen boşanır bana göre herkesin kendi tercihi. Ama birisiyle görüşürken bir baskasıyla konuşmak eğilimi bir ahlaki durum turnusoludur ve her zaman bu potansiyel vardır. Hataydı çok pişmanın falan çok afaki sonuçta yakalanan adamlar da hemen boşluktaydım vs sallıyor 5 dk önce pişman değil ama yakalandığı an birden pişman oluveriyor filan. Eşi de kararını buna göre veriyordur hatta bana göre 1 sene uzun bir süre bile şimdiye içinde çoktan halletmiş olması lazımdı bence mevzuyu.

Kocayı haklı görmüyorum, tek yönlü yazıldığı için yargılamaktan vazgeçtim :) Çünkü sevgililik sınırlarında aldatma var sonraki mesajlarda yazmış. O değil de adam niye çıktı ortaya aniden aşkı mı depreşti ex kişisi ortaya bombayı saldı ben oradayım ben geçmişte yaşanan bir hikaye sanmıştım. Kim olsa kızar gibime geliyor evli, nişanlı, sevgili durumlarında sonuçta orada yaşananlara göre tercih yapıp hayatımızı şekillendiriyoruz. Delinin biri doğru yalan belirsiz karınla öpüştüm yazsa hemen de onun peşine düşüp küsmez insan mutlaka farklı detaylar var

Su ana kadar bize verilen detaylari elimize aldigimizda, yazarin dedigi her seyi dogru sayarsak bence tek hakli kisi var o da koca kisisi.
Empati yapip kendimi onun yerinde koydugumda eger yedi senedir birlikte oldugum kisinin beni iliskimizin basinda aldattigini ogrensem, herhalde birlikte oldugum kisiyi tanimadigimi yillarca kandirildigimi dusunurdum. Ki aldatma kirmizi cizgim, burdaki herkesin de kirmizi cizgisi oldugunu saniyorum okudugum konulara bakarak.
Kesinlikle aldatma bu olay iliskinin adi koyulmus, flort doneminde gerceklesmemis, ki 7 yil once ayni anda birden fazla kisi ile flortlesme durumlari da yoktu, iliskiler daha az dejenereydi.
Konu sahibi zaten bastan ise yanlis baslamis, olan olmus artik yapacak bi sey yok. Pek kurtulusu yok ama iste belki cift terapisi yardimci olur.
Ucuncu kisiyi de anlamadim ne mana boyle bi sey yapmis ama, belki konu sahibinin bizimle paylasmadigi detaylar vardir.

Eski arkadaş grubumdaydı ve ortak arkadaşlarımız hala çok. Ben kendisiyle bitirdiğimde yedirememişti ve direnmişti. Evliliğe kafasına göre bomba koymak istemiş başka bir açıklama bulamıyorum
Zaman ayarlı bomba olmuş 7 sene rötarlı Eski arkadaş grubumda idi ? Sizin aktif listenizde mi bu kişi, ortak arkadaş olur da yani çevre aynı ise iletişim kurulmaz. Kim bu komşu oğlu falan mı? Adamı defalarca yüz yüze getirmediniz inşallah exle ? Şöyle bir düşününce, bitirdiğinde direnmiş hmmm o zaman şu anki eşiniz ile aynı anda olduğunu bile bile görüştü sizle basit ufak bir mesaj flört ve öpüşme için fazla değil mi kabulllenememe mevzusu :) 7 sene sonra parlayan bir kin olduğu iddia ediliyor
Sanki görüşmeye de devam edilmiş gibi gibi, öyle de çok masumca değil sanki gibi bilemedim. Kafalarda soru işareti hep

Koca kişisi ile yorumumu yukarıda yazdım, nişanlı evli sevgili fark etmez erkek yapınca kızıyoruz, kadını da haklı göremeyiz diye zaten :) ben kadının görüşmeye devam ettiğini düşünüyorum tahminimce. Adam(eş) da ne yapıyor suçlu suçsuz onu bilmem . Gene iyi evde duruyor sindirme döneminde muhtemelen
Ben ilk okudum sevgililik detayını bilmeden geçmişe göre trip atıyor sandım meğer olay farklı imiş
Konu sahibi yarım yamalak bir şey anlatmış kaçmış saçma sapan

Alkış butonu da olmalı

Belki linçlenirim ama eşiniz bahane arıyormuşt bulmuş gibi geldi bana. Eşimle 5yıl sevgiliydik 6yıllıkta evliyiz ve sevgili olduğumuz ilk yıl oda bende birbirimizi aldatmıştık evet bunu sonradan bi şekilde ikimizde öğrendik ilk zamanlar üzülmüştük ama geçip gitti yani üstünde durmanın bir anlamı yok ilişkinin en başında kim ciddi başlıyorki ben şahsen 1–2ay takılıp ayrılırım diye düşünüyordum evlemdim çocuğum bile oldu. Evlenmeden önce ilişkinin başımda yaşananlar için biraz fazla tepki vermiş.

Aynı şeyi düşündüm. İletişimi tamamen kesmemiş sanki... Ve eşine ulaşıp söylemiş gibi. Eski sevgili; Hani ikinci kadınlar bir şekilde eşe ben buradayım der ya o gibi hissetmiş olmalı...

Konu sahibi eşin haklı. Aldatmışsın... Bunun özürü yok. Eşin kafasında bitirdiyse bitmeli...

Ben de kendimi rahat geniş sanardım.
İnsan hayret ediyor.
Nasıl ilişkiler yaşıyorsunuz ya.
Tombala gibi rastgele herkesle sevgili olup bu iyiymiş dursun demek bu.
İlla ciddi diye başlamaz ilişkiler ama sevgili olma nedeni bir insandan hoşlanmak değil midir?
Nasıl güveniyorsunuz birbirinize nasıl sindiriyorsunuz?
Evlenmek için evlenmek gibi bir şey bu.
Kalsın yani almayayım ben böyle evlilikte ilişki de.

Herkes böyle rahat değil. Ben böyle bir şeyi kabullenmezdim, eşim de aynı şekilde. Sizinki gibi geçip gitmez yani, iyi tanıyorum onu. Konu sahibinin eşi de böyle demek ki, neden bahane olsun anlamadım. Size göre çok normal olabilir ama elle tutulur hiçbir yanı yok bu meselenin.

Aldatma aldatmadır, ilişkinin başı sonu olmaz. Sevgili olarak adını koymuşlar.

Benim kocam epey geniştir. Kıskançlık kitabında yoktur. Gece çıkarım gezerim, yakın erkek arkadaşlarım vardır. Ama geçmişte aldatma olayım çıksa çocuk fln demez anında adliyeye gider.
Ben de aynı şekilde.
Bu genişlikte değil artık başka bir şey

İlişkinin evlilik öncesinin hafifletilebilir bir yanı yoktur. Zaten evliliğe de ilişkiye bakarak karar vermiyor muyuz? "Sevgililik döneminde bir tokat atmıştı, evlenince kesti" den farkı yok.

Aldatmanın zaman aşımı olmaz. Kadın erkeği de olmaz. 7 yıl önce eşinizin bir kadına tecavüz ettiğini ya da dolandırıcılık yaptığını öğrenseniz "aman çocukmuş, 7 yıl geçmiş konuşmaya değmez" der misiniz?

Düpedüz aldatma. Ek olarak ilişki sonra ciddileşti olayına hiç inanmıyorum. Bir şekilde ilişkiden emin olamazken 2 kişiyi idare eden insan, 3 gün sonra evlilikte bir kötü dönem olur, dipte olur eşler o dönemde direkt gider birini bulur. Nasılsa "emin olamadığı" zaman tutunacak başka dal gerekiyor.

Burada kadınlar bazı konularında "eşim 3 yıl önceden biriyle mesajlaşmıştı sadece, ilk kez aldattı" dese nasıl bu kadar safsın mesajlaşma aldatma değil midir denir.

Bu konudaki kişinin de aldatma potansiyeli vardır, ve olacaktır. Eşin midesinin bulanması normal.
Erkek de yapsa bulandırıcı kadın yapsa aynı şekilde.

Nasıl ilişkiler bunlar anlamadım. Evrensel ahlak yasaları var ya hani şunu dünyanın neresine gidersen git etik açıdan savunamazsın. Ne genişlermiş diye düşündüm başta ama gerçekten bu çok farklı bir kafa.

Affınıza sığınıyorum ama karşılıklı aldatmıssınız ve de g.vatlanmışsınız bu olabilir, iki tarafın da pek ahlaki çıtası yoksa tencere kapak takılırlar. Öte yandan burda durum farklı, adam ahlaklı biri ve g.vat olmayı da kaldıracak genişlikte değil. Herkesin ahlakı kendine, biz g.vat olmayı ikimiz de kabul ettik senin koca niye etmedi diyemeyiz

İşin kötüsü karşındaki bu kafada mı değil mi anlamak pek mümkün değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…