Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Bence aynı şeyi söylemiyoruz.
Ben zaten alkışlayın da demiyorum. Cümlelerimi farklı uçlara çekmenize gerek yok. Böyle bir şey olmaz bizim ülkemizde gibi kesin net cümlelerin kurulmaması gerektiğini söylüyorum. Size yazdığım cevabın ana metni bu.
Müge anlı çetelesi çıkarmanıza da gerek yok, mutlaka maruz kalmışsınızdır, burayı takip eden bi insan olarak da sosyal medyayı az çok kullandığınızı tahmin ediyorum. Ben de şimdiye kadar ekranın karşısına oturup bir bölümünü izlemedim ama biliyorum ortamı. Ha diyelim ki hiç maruz kalmadınız. Ülke profili çıkarmak istiyorsanız en azından sağlam bir dayanağınız olmaz olmalı, akademik araştırma olur, anket olur. Böyle kesin yargılara ancak böyle ulaşılabilir.
Sizinle anlaşamadığımız konusunda anlaşıp, iyi günler dilerim.

Konunun benle ne ilgisi var, yorum yapıyoruz bu benim tercihim o sizin tercihiniz herkes fikrini beyan ediyor aynı frekansta olmak zorunda değil. İlla aynı versiyonu kabul edemeyiz. Size de iyi günler dilerim :)

Çocuğun kendisi söylemiş sosyal medyadan. Benle konuşmaya gelince inkar etmek istemedim hem içimdeki suçluluğu atabilmek için hem de arkada bırakabileceğimizi düşünüp
Evliliğin ilk aylarında mı oldu bu olay?

Neden ben bu durumu evliyken hatta çok yeni yaşadığınızı düşünüyorum

bu genelleme dahil bütün genellemeler yanlıştır Türkiye geneli anket gerek ki örneklemi doğru seçmek gerek kendimi istatistik derdinde gibi hissettim boşverin genellemeleri Herşey her yerde mümkün

konu sahibi siteye giriyor ama o kadar yazılana hiç cevap yazmıyor

Yorumlar bi harika. Adam yapsa 7 yıl sonra mı karşı tarafın aklına gelmiş, hala görüşüyor bunlar, çatır çatır aldatılıyorsun boşan denirdi. Ortaya çıkmasa harika evlilikmiş baksen ya tüh yazık olmuş. Ay gözlerime inanamıyorum. Erkek olunca bi tek dövemiyonuz hanımlar, adam gezmiş tozmuş sana da donunu yıkatıyor türküsü çağırıyonuz noldu şimdi?

Yani şimdi kendi zihniyetinden bildiği için kocam da beni mi aldatıyor diye düşünüyor. Çünkü şimdi de ciddiyetten uzak bir evliliği var . Böyle ömür mu geçer ? Kimse kimseye güvenemiyor sonra .
Adam da aldatıyor olsa rahat mı edecek anlamıyorum ki. Ben sevgiliyken yaptım o evliyken, o daha suçlu mu diyecek? Ben nedense ilk olduğunu sanmıyorum, eşine değilse de geçmiş başka ilişkilerinde yapmıştır bu yedekleme işini. Huy bir günde ortaya çıkan bir şey değil.

Siz yaparken sorun yok adam uzaklaşınca oldotmosondon korkoyorom Sizden tiksinmiş olabilir uzaklaşması ondandır

konuda ironik olan şey şu an yaşadığın aldatılma korkusu yalnız :)
adamı aldatan sensin ve şuan aldatıyorsa diye ödün kopuyor
ben sana bişi diyim mi eğer o adam seni çatır çatır aldatmıyorsa benimde adım sino değil

beni aldatan eski sevgilim bi süre sonra barışmak istemişti
bi an şeytan dürtmedi değil yani acaba şuan barışma teklifini kabul edip barışayım
1 hafta 10 gün içinde de bi güzel onu aldatıp itiraf edeyim intikam alayım
sonrada hayatımdan s.ktir edeyim düşüncesine bi an kapılmıştım
yani sahiden aldatmasam bile aldatmışım gibi davranacaktım hatta mesajlaşma ekran resmi falan yollarım diye düşünmüştüm
sonra dedim ki kendi kendime, değmez
ve yapmadım.
ama insanın içinde öyle bi ateş yakıyor bu tarz durumlar
haberin olsun
bak şimdi kinlendim tekrar düşününce
acaba engellerini kaldırıp güya vicdan azabı çekiyormuşum da çok rahatsız olmuşum gibi bi msj yazıp
bende seni aldatmıştım desem mi yalandan da olsa.. şuan çok gaza geldim ahahha

bu genelleme dahil bütün genellemeler yanlıştır Türkiye geneli anket gerek ki örneklemi doğru seçmek gerek kendimi istatistik derdinde gibi hissettim boşverin genellemeleri Herşey her yerde mümkün
Yazdiklarimi tekrar okudum, genelleme yaptigim hicbir cumle goremedim. Tam olarak hangi cumlemde genelleme var soyleyebilirseniz ben de kendimi o konuda iyilestirmeye calisirim. Ben de aldim istatistik dersi, hakimim temel kavramlara, soylediklerimle oralara kadar nostalji yasamaniz sasirtici :)

Sevgili olduğunuz dönemde eşiniz bir kadınla öpüşse ,cinsel içerikli msj paylaşsa ve sizinlede ilişkiye devam etse ve bunu evlendikten sonra ogrenseniz konu sahibinin eşinin şu an ne hissettiğini anlarsınız.Ustelik bu kişi hâlâ eşinizin arkadaş grubunda ekliyse .......

Konu sahibini lise dönemi ergenlikte tanımak istediği iki kişi arasından seçim yapmış olarak düşündüm ve diğer kişiyle de evlenebilirdi
sonradan gördüm o dönem 24 yaşında olduğunu
Ben Evlilik öncesi sorardım o zaman sormadiysam 7 sene sonunda sormam o dönem de sordu ve konu sahibi kabul etmediyse bilemem

Son düzenleme:
Boşanırken tazminat isteyecektir belki.

Ben genel hatları ile bu yorumuda akla yakın buluyorum zaten dediğim yediremiyorsa erkek kişisi konudaki kadının bosanmayalim vs lafını dinlemez gider evden açar davasını bitirir Bu şekilde kadın bosanmayalim dedi diye durmaz dönmez yolundan bu çok saçma ....boşanmak istiyor beyefendi ama tek bir adım atmıyor.Erkek aldatinca zaten af eden ayrılmayan ayrılmamak için binbir yol bulan genç kizlarimiz kadınlarımızda mevcut evet şu konuda haklısınız pozitif ayrimcilik yaptım çünkü kadın yalan atıp benim resmimi çekti beni zorladı gibi yalanlara hatta inkara ( erkeklerin çoğu yatakda basilsa inkar ediyor)başvurmadan ama mecburi ama gönüllü dökülmüş anlatmış pişmanım diyor eşini sevdiğini söylüyor erkeklere bu kadar ayrıcalık tanınan dünyada onlar birbirinin yalanlarını bile destekleyip sırtlarını sivazlarken evet belki bı kere de olsa kendime karşı gelerek kadını tuttum haklsiniz ama pişman değilim erkekler yapıp pişkinleşiyor ne var çapkınlık oluyor bu kadında yapmış işte bir hata ilk başta daha ilk aylarda üstelik bununla övünmüyor bosluktaydim demiyor anlaşılmaya ihtiyacım vardı demiyor iki kişiyi aynı anda idare etmiyor.Ne bileyim kirasim gelnedi işte belki çok objektif bakmadım kabul ederim genede üzülme konu sahibi diyorum

Nasıl yani, sevgilinin başka biriyle öpüşmesi, sexting falan bunlar basit şeyler mi? İster 7 ay olsun, ister 7 yıl ne fark eder, aldatmış sonuçta. Biz ne ara bu kadar geniş olduk yahu?
Öncelikle uslubunuza dikkat edin. İlişkinin daha başında olmuş bu olay, belli konu sahibi duygularından emin değilmiş, ilişkinin yürüyüp yurumeyeceginden bile şüpheliymis. Yatmamış etmemiş , flortlesmis. Sonrasında zaten devam ettirmeyip ilişkiyi kesmiş adamla. Hata olduğu aşikar ama ciddi ilişkisinde aldatmayla aynı şey değil bana göre. Adamın yaptığı şerefsizlik ve hazımsızlık. Kocasının ise böyle arabesk tiplere girmesi, 7 yıllık ilişkinin yalan üzerine kurulu olduğunu söylemesi filan çok çocukça bence. Adamın bu tepkisi konu sahibinin anlattığı dan daha fazlası olduğunu düşündürdü bana. Veya Adamın zaten bitirmeye bahane aradığını. Her şey yolunda giden bir ilişkide elin serefsizinin yedi sene önce olan öpüşme, mesajlaşma vs anlatması yüzünden evlilik biter mi ya?

Yoksa burda konu açıp bir sevgiliye bir eşe dönüp dolaşan biri olsa neler yazardım var gördüm böylelerini de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…