Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

normalleştirelim yada kabullenelim demiyorum
savunmuyorum, doğrudur demiyorum diye de eklemişim zaten yoruma
sadece bu durumla günümüz ilişkilerinde çok karşılaştığımı ifade ettim
benim de başıma geldi işte yazmışım zaten, ben ayrıldım
kabul etmedim yani geniş geniş yaşamadım
tepkimi kendisinden ayrılarak gösterdim
ama beğensek de beğenmesek de maalesef ilişkiler günümüzde böyle abuk sabuk bi hal aldı
ben artık şaşırmıyorum . iğrenç evet ama insanlar bu iğrençlikle yaşıyorlar
geçenlerde bi arkadaşım aldatıldığını öğrendi
üstelik diğer kız, arkadaşımı kabul etmiş yani arkadaşıma rağmen ilişkiye devam etmeye okeymiş
çok şahit oluyorum öyle durumlara
Adam normal görmüyor demek ki, bana söyleseydin evlenmezdim. Seçme hakkımı elimden aldın demiş. Aldatma ve kandırıp kafalama bir arada.
Bu zamanda normal yeaa denecek bir şey değil.
Hayır bence normal değil mesela.
Bir ilişkiye başlıyorsan en azından hoşlanıyorsunuz. Kalkıp onla konuşayım bunla öpüşeyim iyisini de kandırır evlenirim diye bir şeyi de bu zamanda yaygın diye normalleştirmeyelim bir zahmet

Bu olayı normal görmenize şaşkınım, erkekler kadınları cepte gördüğünde veya bir yedeği varmış ona gitmiş olayı yaşandığında erkekleri linç etmeyi çok seviyorsunuz buradaki yorumlarda ama 7 yıl önce bir kadının 2 görüştüğü kişiyi idare edip bir kişiyi cepte tutmasına sonra daha çok hoşlandığına yönelmesine ve 2 tarafın da duygularıyla oynamasına hiç bir tepki vermemişsiniz hatta kadını haklı bulmuşsunuz.

Adam normal görmüyor demek ki, bana söyleseydin evlenmezdim. Seçme hakkımı elimden aldın demiş. Aldatma ve kandırıp kafalama bir arada.
Bu zamanda normal yeaa denecek bir şey değil.
Hayır bence normal değil mesela.
Bir ilişkiye başlıyorsan en azından hoşlanıyorsunuz. Kalkıp onla konuşayım bunla öpüşeyim iyisini de kandırır evlenirim diye bir şeyi de bu zamanda yaygın diye normalleştirmeyelim bir zahmet
arkadaşlar ben normal demiyorum
normalleştirelim diye de demiyorum zaten
ama şaşırmıyorum artık böyle şeylere diyorum
normal değil ama başa gelebilecek tarzda bi olay diyorum .
normalleştirme kafasında olsam, aman canım nolcak kötü bişi yapmamışsın yazar geçerdim
artık ilişkiler böyle sabuk sabuk biçimde yaşanıyor
hatta daha saçma bişey söyleyeyim, bunları kabul eden insanlar var
ha ben kabul etmedim, etmem de .
ama olanı söyledim yorumumda. doğrudur yanlıştır onu tartışmadan, savunmadan , "olan"ı söyledim

ilişkiler artık öyle değişik bi yere gidiyor ki,
benim zamanında evli adamla beraber olan arkadaşım vardı. samimi arkadaşım değil. o ilişkiyi yaşadığı dönemde biz tanışmamıştık
adamla ilişkiye başlarken adama demiş ki, bak sen evlisin benim de fuckbuddy'im var,
senle sevgili de olsam arada fuckbuddymle de görüşücem bunu kabul ediyorsan görüş benimle, yoksa sana güle güle diyor
adam da kabul ediyor bunu
aradan biraz zaman geçince fuckbuddyden rahatsız olduğunu söylüyor ve kız fuckbudy ile görüşmeyi kesiyor
ama adam karısından boşanmıyor tabi. her akşam eşiyle aynı yatağa girmeye devam ediyor
bende kıza sordum, sen bunu nasıl kabullendin ? karısını kabullenip o ilişkiye nasıl devam ettin ? dedim
kendi içimde kabullenemedim dedi

ilişkiler böyle abuk bi hal alırken insanlar aslında kabullenmeye çalıştıkları şeyleri kendi içlerinde kabullenemiyorlar
çünkü doğamıza ters , duygularımıza, mantığımıza ters
o yüzden zaten normalleştirmek isteyen de normalleştiremiyor bence böyle şeyleri

Katılıyorum 7 yılda ben 3 telefon değiştirdim yedekle medekle de uğraşmadım. Adam şrfszliğinden gayet planlı yapmış
Ben de birinden ayrılınca silip geciyorum
Adam ya cok ezik takintili kadinlarla duzgun iliski kuramiyor kadina kafayı takti (boyle birinin bana 10 sene sonra telegramdan ulasmisligi var) ya da arada gorusme selamlasma bir iletisim var

Eşiniz haklı sonuçta sizinle ilişkinizin bir döneminde aldatılmış. 11 yıldır eşimle beraberim ben böyle bir şeyi bugün öğreneyim yarın 2 çocuğumla boşanırım.

Eşinizdeki sıkıntı şu anki davranışı. Aldatıldığını öğrendi hazmedemiyor evet. Ama o zaman boşanacaksınız. Bu şekilde davranmaya devam etmemeli.

Siz de yaptığınız şeyin sorumluluğunu alın adamın üzerine gitmeyin düzelelim diye. Yoksa bu ilişkinin bir aldatılanı da siz olacaksınız.

arkadaşlar ben normal demiyorum
normalleştirelim diye de demiyorum zaten
ama şaşırmıyorum artık böyle şeylere diyorum
normal değil ama başa gelebilecek tarzda bi olay diyorum .
normalleştirme kafasında olsam, aman canım nolcak kötü bişi yapmamışsın yazar geçerdim
artık ilişkiler böyle sabuk sabuk biçimde yaşanıyor
hatta daha saçma bişey söyleyeyim, bunları kabul eden insanlar var
ha ben kabul etmedim, etmem de .
ama olanı söyledim yorumumda. doğrudur yanlıştır onu tartışmadan, savunmadan , "olan"ı söyledim

ilişkiler artık öyle değişik bi yere gidiyor ki,
benim zamanında evli adamla beraber olan arkadaşım vardı. samimi arkadaşım değil. o ilişkiyi yaşadığı dönemde biz tanışmamıştık
adamla ilişkiye başlarken adama demiş ki, bak sen evlisin benim de fuckbuddy'im var,
senle sevgili de olsam arada fuckbuddymle de görüşücem bunu kabul ediyorsan görüş benimle, yoksa sana güle güle diyor
adam da kabul ediyor bunu
aradan biraz zaman geçince fuckbuddyden rahatsız olduğunu söylüyor ve kız fuckbudy ile görüşmeyi kesiyor
ama adam karısından boşanmıyor tabi. her akşam eşiyle aynı yatağa girmeye devam ediyor
bende kıza sordum, sen bunu nasıl kabullendin ? karısını kabullenip o ilişkiye nasıl devam ettin ? dedim
kendi içimde kabullenemedim dedi

ilişkiler böyle abuk bi hal alırken insanlar aslında kabullenmeye çalıştıkları şeyleri kendi içlerinde kabullenemiyorlar
çünkü doğamıza ters , duygularımıza, mantığımıza ters
o yüzden zaten normalleştirmek isteyen de normalleştiremiyor bence böyle şeyleri
Ben de yorumumda bunlari demek istemistim sen daha guzel aciklamissin
Maalesef toplumdaki durumda bu cokca rastlanan bir sey dogru bulmamak bunun oldugu gercegini degistirmiyor.

Eski arkadaş grubumdaydı ve ortak arkadaşlarımız hala çok. Ben kendisiyle bitirdiğimde yedirememişti ve direnmişti. Evliliğe kafasına göre bomba koymak istemiş başka bir açıklama bulamıyorum

Aynı arkadaş ortamı diye anladım ama doğru mudur😶
Doğru secimi yapmış o zaman diyeyim şrfsz olanı almamiş. Kadın evlenmiş bitmiş gitmiş işte şrfsz 7 yıl sonra derdi nedir deli mi ne

Diğer adamla ortak arkadaşları varmış. Eşi dünyadan habersiz; 2.tercih olduğunu bilmeden yaşayıp gidiyormuş.

Bu kadar dürüstünüz madem evlendikten sonra niye dediniz? Sonradan doğrucu davutluğu oynamanın anlamı ne? Siz şimdi mağduru oynuyorsunuz. Evliliğime dinamit koymak istedi demişsiniz adam durdu 7 sene sonra hadi ben şu evliliği bozayım mı dedi? Hadi diyelim intikam almak istesin 1 sene 2 sene bekler 7 sene bekler mi. Var birşeyler anlatmıyorsunuz

Kısıtlı, eksik bilgiler ile sadece tek taraflı anlatılan bir olay üzerinden, ne kadarı doğru belirsiz, diğer cepheyi dinlemeden burada fikir yürüterek bir iki yorum yapılıyor. Çok da nasıl böyle dendi denmedi demeye gerek yok, uzun uzun her detayı yorumda yazmak insanın aklına gelmez anlık yazı dilinde çok da takılmayın bazı şeylere.. konu sahibi ortada bile yok 😅
H HeidiGrl Ne oldu şimdi adam yazdı kenara gitti mi, sen de eşinle küstün olay bitti?

Bu kadar dürüstünüz madem evlendikten sonra niye dediniz? Sonradan doğrucu davutluğu oynamanın anlamı ne? Siz şimdi mağduru oynuyorsunuz. Evliliğime dinamit koymak istedi demişsiniz adam durdu 7 sene sonra hadi ben şu evliliği bozayım mı dedi? Hadi diyelim intikam almak istesin 1 sene 2 sene bekler 7 sene bekler mi. Var birşeyler anlatmıyorsunuz
7 sene sonra ansızın intikam alası gelmiş🤣

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Ya sizi çok sevdiği için bu kadar etkilendi ya da o da dönem onun da başka alternatifi vardı ama olayı bilmediği için sizinle yanlış seçimi yaptığını düşünerek kafasında bitirmiş.

Hatanizi anlayıp öpüşmeden ileri gitmeyip eşinizi seçmişsiniz ve yıllardır da vicdan yapıp telafi etmeye çalışmışsınız. Elbette kötü bir şey bu ama şu an ki durumunuzu göz önünde bulundurarak hareket etmeliydi. Hiç birimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz.

Üzerine gitmeyin artık. Akışa bırakın ama ben eşinizin sizinle devam edeceğini düşünüyorum, Kurban psikolojiksine fazla girmiş siz onu kendi haline bırakınca daha gerçekçi düşünür.

Ya sizi çok sevdiği için bu kadar etkilendi ya da o da dönem onun da başka alternatifi vardı ama olayı bilmediği için sizinle yanlış seçimi yaptığını düşünerek kafasında bitirmiş.

Hatanizi anlayıp öpüşmeden ileri gitmeyip eşinizi seçmişsiniz ve yıllardır da vicdan yapıp telafi etmeye çalışmışsınız. Elbette kötü bir şey bu ama şu an ki durumunuzu göz önünde bulundurarak hareket etmeliydi. Hiç birimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz.

Üzerine gitmeyin artık. Akışa bırakın ama ben eşinizin sizinle devam edeceğini düşünüyorum, Kurban psikolojiksine fazla girmiş siz onu kendi haline bırakınca daha gerçekçi düşünür.
Konu sahibi eşini seçmemiş. Eşiyle sevgiliyken diğer adamla yazışıp öpüşmüş. O zamanki sevgilisini şimdiki eşini basbaya boynuzlamış yani.

X