Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Boşanmak istiyor aslında ama ben denemek istedim düzeleceğini düşünüp. Dediğiniz gibi bu şekilde gidecek gibi değil çünkü evlilikten çıkmış durumda yaşadığımız ilişki.
Evliliğin ilk aylarindami başka biriyle yakınlık kurmustunuz

Bir de ortak çevreden tanıdığım kadın gelecek yazacak. Milletin gözünde aptal konumuna düştüğüme de öfkelenirim. Hiç olacak iş değil. Hem gurur kırıcı, aptal yerine konma var, hem aldatma ver, hem evlilik sürecinde kandırılma var.
Ahlaksızlığın kadını erkeği yoktur. Ahlakla alakalıdır. Ben beni aldatan birine güvenmem.
Ki konu sahibinin bakış açısı da yamul. “Ciddiye gidecek gibi gelmedi” diye gidip milletle öpüşüyor. Yani ilişki ciddiye gitsin gitmesin ilişkidir. Ciddi değilse aldatırım nasıl bir kafa yapısı. Böyle birine kim güvenir.
Yani şimdi kendi zihniyetinden bildiği için kocam da beni mi aldatıyor diye düşünüyor. Çünkü şimdi de ciddiyetten uzak bir evliliği var . Böyle ömür mu geçer ? Kimse kimseye güvenemiyor sonra .

Sana ayrı diğer gerizekalı herife ayrı kızdım. Ne kadar eski olursa olsun aldatma ile yüzleşmek sizin zannettiginiz kadar kolay değil. Kendi beyin hücreleriniz çerçevesinde birini cepte birini elde tutmaya çalışmışsınız ama yıllar sonra da olsa çattt diye önünüze çıkmış. Hiçbir ihanet gizli kalmaz. Sadece konuşma olsa (yine yanlış da neyse) neyse hadi sadece uzaktan uzağa konuşulmuş denir ama iş öpüşmeye cinsellik muhabbetine kadar gitmiş. Eşinize hak veriyorum boşanmak istemesini de anlıyorum.

Ay sacmalamasin ya. Bahane arıyor sanki
Bahane niye arasın sindirememistir kişi pişman olmuş olabilir ama herkes bunu kabul edemez ki sonuçta onunla konuşuyormuş ve hayat kurmuşlar baya da ileri gitmiş üstelik aralarındaki şey eşiyle konuşurken yaşanmış yani tamam konu sahibi pişman olabilir ama bunu erkek veya kadın sindiremeyebilir normal yani üstünden ne kadar geçerse geçsin
Arkadaşlar iyi misiniz ya?
Kadın aldatmış. Seçimini elinden aldığı doğru.
Siz aldatıldığınız bir adam sizi kandırıp evlensin ister miydiniz?
Ben istemezdim.
Adam hem aldatılmış hem kandırılmış. Aldatıldığı bir ilişkiyi evliliğe taşımazdı adam.
Boşanın bence de konu sahibi. Bu basit bir olay değil. Ben de sindiremedim boşanmak isterdim. Aldatılmada zaman aşımı yoktur bana göre. Aldattıysa aldatmıştır ve bitmiştir.
Evet bence de kadın olunca amasi öylesi böylesi oluyor toplumda biraz erkek yapsa kadın da sindirmez unutamaz bu durumu.

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Aldatmışsın zamanında oda soğumuş senden ögrenince.Sende ögrensen aynı hisslerini yaşamazmıydın?

Benim tek merak ettiğim ex kişisi durduk yere niye hortladı 🤔
Siz görüşmediğinize emin misiniz
Hadi eşinizle etkileşime de geçti, yahu niye bir şey yaşadım karınla der ki durduk yere kafamda oturmuyor. Bu adamın da hayatı vs yok mu 7 senedir neyi beklemiş.
Sonraki yorumları okudum sevgililik kesinleştikten sonra yaptığınız ihanet sonuçta, biz burda yakalanan tüm sevgili ve eşlere, karşı cins erkek olursa ayrıl tekrar yapar affetme diyoruz. Amma sizinki biraz zaman aşımlı olmuş. Niye oldu çözemedim 🤷🏻‍♀️ 7 sene sonra hortlamış yasak aşk inşallah sadece öpüşme ile kalmıştır, adam bir de ilişkiye girdik dediyse erkeğin gururuna dokunmuştur.
Ve kafasında tüm verilen söylenen sözlerle ilgili şüphe oluşmuştur. Acaba başka zaman da yaptı mı?
Onla görüşmesem hayatım farklı olur muydu gibi kırk tilki geçiyordur kafasından maalesef.
Ben de olsam düşünürüm yani sorgularım.

Ne kadar şerefsiz, karaktersizmis. Güvenilmez adi. Keşke böyle bir pisliğe guvenmeseydiniz, ozelinizi paylaşacak kadar. Çok kotu olmuş, kim bilir neler katıp soyledi. Yaptığınız yanlış ama ikinizde bu eziyeti çekmek zorunda değilsiniz. Böyle yaşamak, boşanmaktan daha kötü. Bence bu konuda eşinizi dinleyin. Çok kotu bir durum. Fotoğrafları da yollamistir o adı.
Niye adî oluyor ki? Belki evli birisine bu kötülüğü yapmamalıydı ama konu sahibi belli ki diğer herifi çat diye yarı yolda koymuş bununla evlenmiş. Yani sorunun kaynağı tamamen konu sahibi. Sadece konuşma da değil arada yakınlaşma da var. Ben konu sahibini hiç masum bulmadım.

Benim tek merak ettiğim ex kişisi durduk yere niye hortladı 🤔
Siz görüşmediğinize emin misiniz
Hadi eşinizle etkileşime de geçti, yahu niye bir şey yaşadım karınla der ki durduk yere kafamda oturmuyor. Bu adamın da hayatı vs yok mu 7 senedir neyi beklemiş.
Sonraki yorumları okudum sevgililik kesinleştikten sonra yaptığınız ihanet sonuçta, biz burda yakalanan tüm sevgili ve eşlere, karşı cins erkek olursa ayrıl tekrar yapar affetme diyoruz. Amma sizinki biraz zaman aşımlı olmuş. Niye oldu çözemedim 🤷🏻‍♀️ 7 sene sonra hortlamış yasak aşk inşallah sadece öpüşme ile kalmıştır, adam bir de ilişkiye girdik dediyse erkeğin gururuna dokunmuştur.
Ve kafasında tüm verilen söylenen sözlerle ilgili şüphe oluşmuştur. Acaba başka zaman da yaptı mı?
Onla görüşmesem hayatım farklı olur muydu gibi kırk tilki geçiyordur kafasından maalesef.
Ben de olsam düşünürüm yani sorgularım.
Evet eksik çok yer var yumusatıp yazmış gibi geldi bana.

Çok saçma ya sevgili iken olan olay , (ex)adam durmuş sosyal medyadan ansızın evlenmeden evvel 7 sene önce karını öptüm ben mi demiş. Sonra adamın(eşin) soğuması gelmiş. Bu adam hiç ama hiç kimse ile sevgili olup yazışma falan kimseye yürüyüp dokunmamış bakir bir yüce gönüllü Türk erkeği ise yemin ederim helal olsun 😅 hiç sanmıyorum. Sevgili iken aldatmamışsınız, evli iken yok ama 7 sene öncesinde öpüşme var. Ya insan ilk konuştuğu kişi ile sevgili mi değil mi anlamıyor bile başta çoğu kişi "tanıma veya geyik " muhabbetine konuşuyor.
Cinsel hayat bitirmiş adam, bu seni başkası ile aldatıyor olmasın. Hepsini geçtim elin adamını niye dinliyor doğru veya değil, adı üstünde geçmiş??

Sevgiliyken aldatmış.

7 yıl koskoca 7 yıl. Bir insan 7 yıl sonra durup durup şunun kocasına yazayım demez. İlk evlendiğinizde anlatırdı yaşananları kocanıza. Acaba siz evliliğinizde arada sorunlar yaşayıp bu eskiyle ara ara yazıştınız mı?
Böyle evlilik yürümez ikinize de yazık boşanmanız gerek

Şimdi bence esinizde bir sorun var
Kendisi acaba hic sevgilisi olmadan mi sizinle evlendi
Erkekler neler neler yapiyor simdi konuyu eşim biz sevgiliyken ilk aylarda baskasiyla da görüşüyormus diye acsaydi "gecmise takilma simdiye bak" denirdi. Tabii ki ayni anda birkac kisiyle görüşmek etik degil siz de bunu hata olarak goruyor ve uzuluyorsunuz bunu dile getirmenize rağmen hala diretiyorsa eşiniz ve aldattigindan da supheleniyorsunuz zaten evlilik bitmistir. Bence bir avukatla görüşün sonucta o da sizi simdi evlilik icinde bilerek ve isteyerek aldatiyor olabilir buna goz mu yumacaksiniz? Zaten iletisim kalmamış aranızda

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Vayy be ne ilkeli adammış.

Şimdi bence esinizde bir sorun var
Kendisi acaba hic sevgilisi olmadan mi sizinle evlendi
Erkekler neler neler yapiyor simdi konuyu eşim biz sevgiliyken ilk aylarda baskasiyla da görüşüyormus diye acsaydi "gecmise takilma simdiye bak" denirdi. Tabii ki ayni anda birkac kisiyle görüşmek etik degil siz de bunu hata olarak goruyor ve uzuluyorsunuz bunu dile getirmenize rağmen hala diretiyorsa eşiniz ve aldattigindan da supheleniyorsunuz zaten evlilik bitmistir. Bence bir avukatla görüşün sonucta o da sizi simdi evlilik icinde bilerek ve isteyerek aldatiyor olabilir buna goz mu yumacaksiniz? Zaten iletisim kalmamış aranızda
Ne çifte standart bir yorum bu

Gerçekten yazık bir durum. Keşke evlenmeden önce söyleseydiniz. Adam aranızda daha fazla şeyin geçtiğini söylemiş olabilir, bu da gururuna dokunur haliyle. Açık açık konuşmaktan başka çareniz yok, iletişimsizleştikçe susma oyununa dönüp silineceksiniz birbirinizden. Eğer geçmişteki bu hata nedeniyle devam edemeyeceğini söylerse boşanma için ilk adımı siz atın, onu hiç beklemeyin. En azından hatanızın farkında olduğunuzu bilsin. Diğer şahsa gelince gerçekten 7 senedir bir erkeğin o kadar kısa bir gönül işini unutmayıp bunu kullanmasını anlayamıyorum. Bu 7 sene içerisinde iletişiminiz mutlaka olmuştur diye düşünüyorum. Aksi halde bu adam akıl hastası takıntılı herhalde? Ya da eşinizle falan kavga edip onun canını mı acıtmaya çalıştı? Bence siz çok yüzeysel anlatmışsınız. Adamın ispiyonlama meselesini bile sormadan yazmamanız aşırı ilginç

Ben diğer adamın durduk yere hortladığını hiç sanmıyorum. Bişeyler tetiklemiş bence.
Evliliğin ilk zamanı olsa neyse ama genelde hiçbir Türk erkeği 7 sene sonra çıkıp karınla öpüştük demez.
Ben de yorumları okudukca bu detayı merak ettim yani ne oldu da digeri kocasina durumu açıkladı hani ilk aylar ya da 1 sene içinde olsa tamam da aradan gecmis 7 sene! Ben de simdi buna takıldım

X