Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Belki linçlenirim ama eşiniz bahane arıyormuşt bulmuş gibi geldi bana. Eşimle 5yıl sevgiliydik 6yıllıkta evliyiz ve sevgili olduğumuz ilk yıl oda bende birbirimizi aldatmıştık evet bunu sonradan bi şekilde ikimizde öğrendik ilk zamanlar üzülmüştük ama geçip gitti yani üstünde durmanın bir anlamı yok ilişkinin en başında kim ciddi başlıyorki ben şahsen 1–2ay takılıp ayrılırım diye düşünüyordum evlemdim çocuğum bile oldu. Evlenmeden önce ilişkinin başımda yaşananlar için biraz fazla tepki vermiş.
Tencere kapak olduğununuz için normal. Hatta daha argosu aynı b.kun laciverti derler bizde...Allah ayırmasın...

Kullandığım kelime gayet yerinde kullanılmış bir kelime. 🤷🏻‍♀️ İlişkilerin ne kadar başında aldatmak suç sayılmıyor size göre, ilk bir ay? Ya da üç ay? Kriteriniz ne bununla ilgili? Ben hiçbir ilişkime kararsızlıkla başlamadım ve bunu mazur göremiyorum. Adamın boşanmak istemesi gayet normal çünkü karısı bir zamanlar kendisini aldattığı adamla aynı arkadaş çevresinde, hala görüşüyor. Resmen ayakta uyutulmuş yani, senelerce. Bunda iyi niyet göremiyorum ben. Pişman olan kadın direkt hayatının her yerinden çıkarırdı o insanı. Neyi savunduğunuzun farkına varın biraz.
Margaret Hale Margaret Hale bence evliliğin ilk 3 senesi yapılan çapkinliklar aldatma sayilmasin. Sonuç olarak insan evliliğin devam edip etmeyeceğini hemen kestiremiyor😂😂😂

Eşinize söyleyen kişi hakkında ;huzur ve sükun bozma suçundan şikayette bulunabilirsiniz dava net açılır yani.Bu suç çünkü ! İlave olarak cinayete azmettirmeye kadar gider . Yaptığınız yanlış ama çok eskide kalmış adamın amacı ne ! Eşinize gelince haklı buldum , aptal gibi hissetmiş çünkü yıllarca kandırılmışlık hissi . Bence ayrılık mantıklı çünkü size güvenemez artık bence .Psikolojik destek alarak ayrılın bence

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
İhanetin affı da telafisi de olmaz.

Arkadaşlar iyi misiniz ya?
Kadın aldatmış. Seçimini elinden aldığı doğru.
Siz aldatıldığınız bir adam sizi kandırıp evlensin ister miydiniz?
Ben istemezdim.
Adam hem aldatılmış hem kandırılmış. Aldatıldığı bir ilişkiyi evliliğe taşımazdı adam.
Boşanın bence de konu sahibi. Bu basit bir olay değil. Ben de sindiremedim boşanmak isterdim. Aldatılmada zaman aşımı yoktur bana göre. Aldattıysa aldatmıştır ve bitmiştir.

Aldatmada zaman aşımı yoktur bu söze çok katılıyorum. 19 sene önce aldatıldığımı öğrensem 20 senelik kocamı boşarım. Adam da haklı ve aslında mesele şu, ilişkinizin ilk zamanları bunu yapabildiyseniz ileride de yapmayacağınızın garantisi yok adamın güveni kırılmış yani bu olay geçmişin değil aynı zamanda geleceğin de konusu.

Bence ayrılma sebebi onu eskiden aldattıgın ıcın değil su an çocuk ona neden ulaştı ve anlattı hala görüştüğünüzü düşündüğü ıcın olabılır mı ? 7 sene bekleyip neden sımdı söylüyor görüşüyormuydunuz bazen bana mantıksız geldi durup dururken çocuğun söylemesi bu durumu ? Eşinde bu skeılde düşünüyor olabılrı

Yorumlar aşırı abartılı, ilişkinin flört döneminde başkasıyla görüştü diye şu tepki verilmez. Tepkisine baksan kadın kocasını aldattı sanırsın. Erkekler böyle eski ve küçük bir meseleyi bile affetmezken keşke kadınlar da affedici olmasalar.
Kimi aldattı peki 😂 eski sevgili kocasınımi kocası sevgilisini? 😂 Konu sahibi de yok hakkaten 😄

Durumu ifade ederken nahif sözcükler seçmeniz gerçeği değiştirmiyor. Yıllar önce sevgilinizi aldattığınız, bunu ondan sakladığınız, yalanlar söylediğiniz, evliliğinizi dev bir yalan üzerine kurduğunuz, aldattığınız adamla adı arkadaşlık olsa bile görüşmeye devam ettiğiniz, eşinizin gururu için arkadaş grubunu değiştirmeye bile tenezzül etmediğiniz, eşinizi aptal yerine koyduğunuz ve eşinizin kendisini aptal gibi hissetmesine neden olduğunuz için evliliğiniz tehlikede.

H HeidiGrl siteye girip konunuza bakıyorsunuz da neden sorulanlara cevap vermiyorsunuz?
Büyük ihtimalle adam hala ortak grupta kendisi bu yaptığının aldatma olmadığını düşündüğü için bu küçük ayrıntıyı da söylemedi . Eşini gomseydik vay terbiyesiz koca seni aldatıyor olabilir nafakayı al ayrıl falan yazardı kesin .

7 sene önce evli bile değilken yaşanmış küçük bir yakınlaşmayı herkeste ne kadar büyütmüş.

o adamla iyiki devam etmemişsiniz ne kötü bir insanmış evliliğinizi bozuyor. ayrıca eşinizde bahane arıyormuş sanki

hiç mi sevmiyor sizi. hemen uzaklaşmış

X