Gece 24'den sonra

İyi geceler can.

Annesi dolduruyor seninkini. Kimsenin bilmesine gerek yok, ben cok yoruluyorum böyle desene güzelce karsına alıp.
Dedim kaç kere, naptın tüm gün söyle diyor, sayıyorum, çamaşır yıkadım, ortalık topladım, temizlik yaptım, vs. Bunlara mı yoruldun yani, gören de sırtında yük taşıdın sanır diyor mesela

Hani yapıp, yorulup, bir takdir bile görememek daha da can sıkıcı, geçtim yardımını. Dün belim ağrıyordu, yine de yaptım bir iki iş. Duramadım ağrıdan oturdum. Akşam geldi, neden tüm gün oturdunla başladık, anlattım durumu, ben de hastayım yorgunum, gıkım çıkıyor mu, işe gidip geliyorum, falan filan. Neyse en sonunda tartıştık, barışma hediyesi de yemeğe gittik işte.

erkek titiz ise ve annesi tüm evi sırtlamış bir kadınsa o zaman iş zor.. normal ve kolay görüyorlar ev işini..
hep derler ya bi gün o yapsın bakalım.. sabah çık akşam gel bakalım çocukla ev işleriyle nasıl oluyormuş..

Ona ne ki, birlikte misiniz değil mi? İstersen arkadaşlık sitelerine gir, eminim daha iyisini bile bulabilirsin

Ne yerine koydugunu bilmiyorum ki. Gecen dedigimin acıklaması varmıs, madem böyle sordugumda acıklamasını yap. Niye it gibi kapıyorsun de mi ama?

Yok artık devenin bale pelerini.
Bir tane facebook actım ömrü hayatımda ilk defa, kendi ismimle de degil. Kimseyi de eklemedim arkadaslarımdan filan. Sadece su kpss, ıvır zıvır alımları, haberler, güncel bilgiler bunları daha kolay takip etmek için. Actıgımı da ona dedim, söylemistim acim mi diye kendi ac demisti.
Ben onu kafamda bile aldatmadım bugüne kadar. Yapamam öyle sey.

Sigara icmeme kızıyor örnegin. Ben de o istemiyor diye bırakmıstım zaten. Ama böyle böyle kendi itiyor, ictim gene iste iki dal etti gecenkiyle. Tek yaptıgım sıkıntısını sormaktı. Benim hayatımdan sanane dedi. ''Ben'' yani. Aradan iki gün gecmis hic mi özlemedin, gene it gibi kaptın? Böyle böyle itti beni kendinden.

Sildim gene sinirlenip. Gidiyorsa gitsin bir kere benim derdim zaten bana yetiyor. Ona tutunamayacaksam manevi, sıkıntılı zamanında beni yanında istemiyorsa ne anlamı var ki.

sen bi de çalışan bir annesin.. ben haftada 6 saat çalışıyorum da yetişemiyorum.. bazen erkekleri anlamak mümkün değil walla.. yardım edene kadar yapma evi pislik götürsün sonra o istediği gibi kusursuz yapsın evi bakalım.. kızdım..

Yapmıyor ki, ne zaman evde kalsa ve ben dışarda olsam, yatıyor, bil. başında vakit öldürüyor, gelince neden bir şey yapmadın diyorum, yani insan en azından bir tencere makarna yapar, geç ve aç geleceğimi biliyor sonuçta, ya hasta oluyor ya işi oluyor, bahane üretiyor işte

Bir siir var ya, içinde su geciyor; Yaptıgım yeniyor ama eline saglık diyen olmuyor diye...O hesap.
O barısma gönül alma hediyesi olmamalı aslında. Eksik öyle kapatılmaz, iki yardım etse eline mi yapısacak sanki.

kolay dediği bir anda hadi yarın yerleri değiştirelim de.. sen ben ol 1 günlüğüne.. yapsın bakalım..

Ya Seda, ben haftada 4 gün sabah 11-12 de evden çıkıp akşam 8de geliyorum. Tüm gün yollarda canım çıkıyor. C.tesi yorgunluktan artık belim ağrıyordu, adama anlatmak mümkün değil.

canım detayları bilmiyorum ama sanki senin varlığından enerjinden beslenip beslenip kaçıyor.. neden devam ediyorsun diyemiyorum seviyorsun elbet ama bak evliler nelerin derdindeyiz.. inan sevgili iken en iyi halleri.. ciddi düşünüyorsan bu kişi ile.. zor biri.. oğlak mı? diyesim geldi öyle zor..

Niye ki oğlaklar zor mu olurmuş?

Ya Seda, ben haftada 4 gün sabah 11-12 de evden çıkıp akşam 8de geliyorum. Tüm gün yollarda canım çıkıyor. C.tesi yorgunluktan artık belim ağrıyordu, adama anlatmak mümkün değil.

canım ciddi ciddi iş bölümü yapmanız şart kaç sene sonra ne olacak o bel? sağlığın için otur konuş.. kabul edene kadar konuş.. 3-5 küçük işi ona yıksan yeter sana ama işte anlaması lazım..

Bir de ne zaman ona iş versem istemiyorsa yarım yada yanlış yapıyor bilerek, bir daha istemeyeyim diye uyanık

Bir de ne zaman ona iş versem istemiyorsa yarım yada yanlış yapıyor bilerek, bir daha istemeyeyim diye uyanık

beceremiyordur.. eşim de kızın odasını topluyor, arkasından ben bi daha topluyorum.. bugün söylendim bu sebepten "yapmak zor bi de "senin istediğin" gibi yapmak daha zor" diye söyleniyordu bi yandan legoları topluyor.. :) "hadi bakim tempo tempo söylenme eller çalışsın, peluşlar ayrı sepete hadi bakiim" dedim :) "allahım sen sabır.." falan diyordu gittim.. :) hepsi ayrı cins..

Ben süpürürken, halıların altını almayı unutma diye tembihliyor ama kendi süpürürken masanın altını bile almıyor

kolay dediği bir anda hadi yarın yerleri değiştirelim de.. sen ben ol 1 günlüğüne.. yapsın bakalım..

Yarın öbür gün o bel kötülesse, ne yapacak acaba cok merak ettim. Bindigi dalı kesmek diye buna denir.

Ben ciddiye aldım, bunu da gösterdigime inanıyorum yeterince, artık tükendim ben de ama. Kendi haline bırakacagım istedigi gibi. Onun bunun doldurusuna da geliyor zaten. Gitmek istiyorsa gitsin. Tek cabalamaktan, agzıma bir parmak bal calınıp habire aynı seyleri yasamaktan cok yıprandım. Zaten bir dolu derdim var, yolu bir yapmaya gene ugrasırım ama bu tavırları ile degil. Cünkü psikolojik yıpranınca bir sey yapamıyorum. Cok seviyorum, ama anlamıyor. Böyle de degildi. Sonradan böyle oldu. Süpriz yumurta.
Aynen böyle oldugunu düsünüyorum, oynatabilecegi bir kukla gibi. : )
Oglak degil.

oğlak erkeği.. aman diyim.. ocak doğumlular.. bi daha aman diyim :)

Niye ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…