Eşimin abisi ve bitmeyen akrabaları

O mesajı kim okusa kibar bir dille reddedildiğini anlar. Anlamış ama salağa yatmış, üç kuruş ödememek için yüzsüz yüzsüz gelmiş. Hasta kadını da iki büklüm etti allah bilir. Çok haklısınız, hem de çok. Allah size sabır versin, hatta bu ülkede gelin olan hepimize.

Bizim ülkemizde erkeğin ailesi çok rahat bir şekilde gelip kalıyor ama bence asıl onların gelmesi sorun. Mesela benim kardeşim geldiğinde hiçbir külfeti olmuyor, gider yemeğini kendi hazırlar, çayını kahvesini kendi alır, ben evimde günlük rutin hayatıma devam ederim.

Erkeğin ailesi geldiğinde ise iş misafir ağırlamaya dönüyor. Çünkü onlarla ilgilenecek olan kişi oğulları değil oğullarının eşi. Erkek bütün gün işte, sabah çıkıp akşam geliyor, iki saat yiyip içip uyumaya gidiyor. Misafir kadının üstüne kalıyor. İlgilenmesi, ağırlaması, yatağı, duşu, üstü başı hatta oturup sohbet etmesi, güleryüz göstermesi. O nedenle ben oğlumun evi mantığını kabul etmiyorum, kadının evidir ev her zaman. Değilse de oğlun dursun başında.

Abisine müsait olmadığınızı söylemek eşinize düşerdi. Halden anlamayan abi ve eş durumu var. Sizin haksız olduğunuz tek konu baştan kabul etmek.

X